Bratislavasse

Plaan minna autoga Slovakkiasse. Oleks kohapeal umbes 5-8 august. Pole varem väljapoole Eesti vabariiki autoga suurt sõitnud (Läti ei lähe arvesse). Selge, et sõita tuleks läbi läbi Poola, kuid mida veel tähele panna? Kus ööbida,mis maksab? Mida tee peal vaadata jne. Iga soovitus oleks heaks abiks.

Slovakkiasse sõita pole mingi probleem. majutusi leiab koha pealt igasuguseid, samuti Poolas. Poolas tasub soolakaevanduses käia, Slovakkias koopaid, termaalbasseine, lihtsalt ilus loodus.

Bratislava kohta ei oska kohe miskit tarka öelda. Ööbisime seal 4 ööd. Meie ei leidnud selles linnas midagi erilist vaadata (muuseumid ei ole meie teema). Märkimist väärt on vast UFO vaateplatvorm. Üles saab liftiga mingi tasu eest. https://maps.google.com/?ll=48.136316,17.105117&spn=0.002857,0.006137&t=h&z=18 Tegime Bratislavast väljasõidu Viini - palju kenam linn. Ilus loodus on aga Tatrate kandis. Läheduses leidub nii koopaid, kui termaalvett.

jah, Bratislavas ei ole eriti midagi. Poola-Slovakkia piiri dunajeci jõel saab parvetada, ilusad vaated ja väga lahe.

Tänud arvamuste kohta Bratislava kohta, kuid enim huvitab, mida teel sinna vaadata ja kus võiks ööbida. Tagasitee loomulikult läbi Wieni, kus saab korraliku kultuurilaksu.

Raske nii soovitada. Millist teedmööda plaanite sõita? Kas juhte on üks või rohkem? Ühele meeldib loodus, teisele muusemid. Mida soovite näha? Mitu päeva plaanite reisi kestvuseks? Paha ei teeks ka Trip-i otsingumootoriga veidi töötada. Vastuseid on palju tulemas:)

Läheks riia-kaunas-suwalki-warsaw. Edasi sai mõistus otsa. Kiiret ei ole. Roolis ainult mina ja seega pikalt kimada ei ole mõistlik. Tee peal naudiks hurmavat loodust ja arhitektuuripärle etc. Kirikust kirikusse käimisest ei ole huvitatud. Loomapargid ei paku ka väga suurt huvi. Samas kuskil pidi olema vahva soolakaevandus, kus tahaks ära käia. Ise olen arvestanud nii, et kui siit hommikul seitsme paiku sõitma hakata, siis õhtuks jõuaks Warsawi alla öömajale. Soovitused kõik teretulnud. Ahjaa, tegelt autos ju ruumi oleks.

jõuab ilusasti Varssavist läbi ja majutusi tee ääres leidub. soovitan enne pimedat majutus leida. soolakaevandus on Krakovi lähedal Wieleckas. Slovakkias jääb teele huvitavate puumajadega Podbiel, seal lähedal Orava loss jne

Kus on alguspunkt? Kui selleks võtta näit. Pärnu, siis Varssavi alla on üle 830km sõitu. Arvan, et saab raske olema, kuigi võimalik. Sõidan ka üksi ja olen alati võtnud vahepeatuse Kaunases. Siis on aega veidi ka ringi vaadata. Minu alguspunktist on Varssavini pea 1000km ja ühe korra olen selle jutiga läbinud - enam ei taha.

alustanud Rakvere lähedalt kell 6 ja sõitnud Siewierdzisse, üle 1200 km, oleme olnud normaalsel ajal kohal. kuna sõitnud palju, siis enam ringi ei vaata. mu mees sõidab ka üksi. teel mõned peatused ka muidugi

to Mirra: Huvitav kohe teada, mis kell see normaalne aeg oli? Olen ka palju sõitnud aga kui vaadata neid "pikamaasõitjaid", siis tuleb vahel keskmiseks kiiruseks peatumata üle 100km/tunnis, mis on ikka ulme küll:) Teema algataja ju kirjutab ka, et pole kiiret ja soov ka ümbruskonda vaadata. Miks siis pakkuda ainult tuima sõitu?

kiirteel saab sõita kiiremini. ole mureta, palju sõidavad mööda ja kaovad. me sõidame ikka lubatud kiirusega. normaalne on kui väljas valge on:)

Eestlased pakuvad Slovakkias, Liptovsky Mikulaš'is (asub Kõrg- ja Madal-Tatrate vahelises orus) majutust. Ennekõike eestlastele. Olen üks seal toimetavatest ning kurseerin seetõttu tihti marsruudil Tartu-Liptovsky Mikulaš-Tartu.

Eestist Augustowini (Poola) on minek selge - Riia ring - Bauska - Kaunas - Marijampole-Suwalki-Augustow. Arvestades käimasolevaid teedeehitusi, soovitan Varssavini jõudmiseks peale Augustowit alla (äsjavalminud ringteest vasakule), Bialystoki peale keerata. Eelistan seda, sest sinna on ehitatud 4 kiirteelõiku - see hajutab liikluse. Tormajad saavad tormata ja mõõdukam kulgeja mõnest ette jäänud rekkast mööda. Rekkad liiguvad kiirusega ca 85 km. Ja seda tihti ka väiksemates asulates. Annavad oma "lällaritega" politsei asukohtadest teada ehk kui pollareid pole, ei vaevu nad jalga gaasipedaalilt tõstma.

Kui te seltskonnal on üks juht, soovitan päevasel ajal Varssavist suunda Krakowi peale võttes vältida sõitu üle Radomi. Kasutage törts pikemat aga see-eest kiirteed Varssav - Piotrkow Trybunalski - Katowice - Krakow. Mõistagi viib kiirtee linnadest mööda ja teel Krakowini on vaja 2x maksta kiirteemaksu (9 zlotti või 2,5 €) aga ajavõit ning säilitatud energiakulu on sedapidi ilmsed. Üle Radomi soovitan minna siis, kui jõuate selle linnani peale tipptundi (ca kl 18-19) või tükk aega enne seda (ca kl 3). Peale Radomit on veel veid nn "kiirteed" (kaks rada ühes, kaks teises suunas) aga mida kilomeeter Krakowi suunas, seda enam umbe tee läheb. Tõsi, tee Krakowini on üle Radomi sõites palju huvitavam. :)

Soovitan Eestist startida varahommikul. Jõuate nii õhtuks Krakowi lähistele ja sealses piirkonnas mõne majutuskoha võtta. Hinnaga on nii ja naa - mõnes kohas kannatab tingida, mõnes kohas pannakse jäika. Lahjemas kohas saab kaks inimest 25 € eest öö magada, enamasti jäävad hinnad "paani" ääres 40-50 € kanti. Järgmise päeval soovitan valida kaks kolmest - kas Auschwitz-Birkenau memoriaalmuuseum, sellest tunniajalise paanisõidukaugusel asuv Wieliczka soolakaevandus või Krakowi vanalinn. Kõik on vaatamist väärt. Kaevandus on kallis (pilet ca 20-25 €), muuseum väga mõjus, vanalinn kena.

Wieliczkast 2-tunnise autosõidu kaugusele jääb Orava loss (Slovakkia). Kui väline üllatus mõjub, ja ma usun, et elamus on garanteeritud, võite oodata sobivas keeles rääkivat giidi ja minna sisemuses peituvaid museaale kaema. Sealt omakorda 45 km kaugusel on see linn, milles majutust pakun - Liptovsky Mikulaš . Kui huvi, andke teada. Soovitan selles piirkonnas paar päeva püsida, sest ihu ja hinge kosutavat on seal hulga. Vahemaad pole suured. Linna raamiv Tatra mäestik on meile, lauskmaa inimestele, lummavaid elamusi ja kogemusi pakkuv.

On öö ja uni tikub peale. Kui soov rohkem teda, helistage 511 6923 või kirjutage info@aurel.ee


To homeuser: "Huvitav kohe teada, mis kell see normaalne aeg oli?" Minu praktikas on sõidud üksinda Liprovsky Mikulašist Tartusse. Teeb see kokku ca 1300 km, mille läbimiseks kulub normaalselt sõites (sõltuvalt kellaajast, peatuste rohkustest ja enese väsimusastmest) 18-20h.

Igati nõus, 18-20 tundi on normaalne aeg. Tahtsin öelda vaid seda, et selle aja sisse ei mahu eriti ümbruskonnaga tutvumine. Ja kui ei ole enne sõitnud pikemaid otsi (nagu ütleb teema algataja), siis on see üldjuhul alustuseks küllaltki väsitav.

Tänud Mulgiroju, kena juhatuse eest. Pärnust panime plehku neljanda hommikul peale seitset. Kuna kimada ei viitsinud, siis umbes seitsmeks jõudsime Warssavi alla, kus 120 zloti eest saime kahepeale viisaka öömaja ja hommikusöögi kah. Viiendal peale hilist ärkamist ukerdasime edasi nii nagu Tomtom juhatas, ehk siis poolakate pealinnast mööda. Poolakad on oma kiirteede maksuputkad maha lammutanud ja raha ei korja - sõitsime mitmest maksuplatsist üle, kuhu olid veetud ajutised jooned ja lammutatud maksuputkad. Tee viis mööda kiirteid läbi tsehhi otse slovakkiasse ehk siis tänaseks oleme olnud Bratislavas juba kaks päeva. Neile, kes ütlevad, et see on mõttetu koht (olen nii kuulnud) soovitaks ise kohale sõita. Meie arvates täitsa lahe. Teeäärsed ööbimiskohad lõpevad lõuna-poolaga, tsehhis neid peaaegu ei ole ja slovakkias pole üldse. Teekleepsud on saadaval tanklates enne piiri ja ka piiri peal. Nii tsehhi, slovakkia kui austria 10-päeva kleepsu eest küsitakse igaühe eest 12 euri. Tsehhi oma peaks tagasi küsima, sest nende betoontee oli sellise kvaliteediga, et naisel kukkusid plommid välja ja mul ei seisnud prillid ees. Auto veermikuga nutsime koos. Peale kiiruse lisamist ja min 130 km/h kimamist muutus sõit suts paremaks,sest siis vist rattad enam igake konarusele ei jõudnud reageerida. Nüüd vaatame mis edasi saab, homme plaan edasi Viini sõita ja sealse elu-oluga tutvuda, praegu aga hilise linna peale pitsat või guljassi sööma, õlut igatahes kulub palavaga palju. Ahjaa, hotell peaaegu kesklinnas ei olegi nii kirvas - 37 euri öö kahe peale - peenutsejatele vist ei kõlba, aga sõpru linade vahel ei ole, sooja vett on ning normaalne teenindus kah, mida sa veel oskad tahta.