Viimased kommentaarid

Nafplio külastamisele kirjutan kahe käega alla.  
Vanalinn on väike aga eriliselt ilus. Kindlasti minge linnakese (see oli kunagi Kreeka pealinn) kohal kõrguvasse kindlusesse kaljuastangul looklevat treppi mööda

sipsik11, kui reisil käidud, jagage palun muljeid.  

Julgemalt, julgemalt! :)

Häid pühi kõigile!

Kui Liptovsky Mikulaš'is majutust vaja, siis tulge ikka eestlaste juurde, siia: http://www.aurel.ee/toad/kalevipoeg

Tere. Eestlased peavad Liptovsky Mikulaš'is majutuskohta. Seda: www.aurel.ee

Olen sellega seotud. Kodukal on kontaktid, võta ühendust. Majutust pakume aastaringselt, ja kui tean, millal plaanite Slovakkiasse lennata, oskan öelda ka kohapealse transfeeri kohta.

Käime ise väikebussidega regulaarselt Slovakkia vahet. Nende sõitude kohta on info siin: http://www.aurel.ee/pakett_765.pdf

Infot mägede ja teiste võimaluste kohta saad samuti meilt. Võta ühendust!

Pole täna abiks, et aga oleks teekonnal nähtavat millegagi võrrelda ning elu edenemist nentida, saadan reisikirjalingi, kus lugeda lugu, mille 13. aastat tagasi koos kamraadiga Itaalia-reisist kirjutasin: http://www.reisijutud.com/node/352

Ahoi, vend, tulge Slovakkias meie juurde ööbima: www.aurel.ee Hoiame kokku!

Reheturismile: Kirjutad, et: NB! Normaalse hinnaga majutuse, mis asub ka normaalses kohas, broneerimise aeg hakkab läbi saama." Vaidlen vastu, ei hakka! :) Kinnitan seda, sest tegelen Liptovsky Mikulaš'is majutusasutusega, mil nimeks Aurel apartments. Hinnad algavad talveperioodil 20 eurost.

Kohe-kohe saab koduleht valmis: www.aruel.ee Sellest aastast korraldame Slovakkiasse suusareise. Lähem info siin: http://www.aurel.ee/pakett_765.pdf

Eestlased pakuvad Slovakkias, Liptovsky Mikulaš'is (asub Kõrg- ja Madal-Tatrate vahelises orus) majutust. Ennekõike eestlastele. Olen üks seal toimetavatest ning kurseerin seetõttu tihti marsruudil Tartu-Liptovsky Mikulaš-Tartu.

Eestist Augustowini (Poola) on minek selge - Riia ring - Bauska - Kaunas - Marijampole-Suwalki-Augustow. Arvestades käimasolevaid teedeehitusi, soovitan Varssavini jõudmiseks peale Augustowit alla (äsjavalminud ringteest vasakule), Bialystoki peale keerata. Eelistan seda, sest sinna on ehitatud 4 kiirteelõiku - see hajutab liikluse. Tormajad saavad tormata ja mõõdukam kulgeja mõnest ette jäänud rekkast mööda. Rekkad liiguvad kiirusega ca 85 km. Ja seda tihti ka väiksemates asulates. Annavad oma "lällaritega" politsei asukohtadest teada ehk kui pollareid pole, ei vaevu nad jalga gaasipedaalilt tõstma.

Kui te seltskonnal on üks juht, soovitan päevasel ajal Varssavist suunda Krakowi peale võttes vältida sõitu üle Radomi. Kasutage törts pikemat aga see-eest kiirteed Varssav - Piotrkow Trybunalski - Katowice - Krakow. Mõistagi viib kiirtee linnadest mööda ja teel Krakowini on vaja 2x maksta kiirteemaksu (9 zlotti või 2,5 €) aga ajavõit ning säilitatud energiakulu on sedapidi ilmsed. Üle Radomi soovitan minna siis, kui jõuate selle linnani peale tipptundi (ca kl 18-19) või tükk aega enne seda (ca kl 3). Peale Radomit on veel veid nn "kiirteed" (kaks rada ühes, kaks teises suunas) aga mida kilomeeter Krakowi suunas, seda enam umbe tee läheb. Tõsi, tee Krakowini on üle Radomi sõites palju huvitavam. :)

Soovitan Eestist startida varahommikul. Jõuate nii õhtuks Krakowi lähistele ja sealses piirkonnas mõne majutuskoha võtta. Hinnaga on nii ja naa - mõnes kohas kannatab tingida, mõnes kohas pannakse jäika. Lahjemas kohas saab kaks inimest 25 € eest öö magada, enamasti jäävad hinnad "paani" ääres 40-50 € kanti. Järgmise päeval soovitan valida kaks kolmest - kas Auschwitz-Birkenau memoriaalmuuseum, sellest tunniajalise paanisõidukaugusel asuv Wieliczka soolakaevandus või Krakowi vanalinn. Kõik on vaatamist väärt. Kaevandus on kallis (pilet ca 20-25 €), muuseum väga mõjus, vanalinn kena.

Wieliczkast 2-tunnise autosõidu kaugusele jääb Orava loss (Slovakkia). Kui väline üllatus mõjub, ja ma usun, et elamus on garanteeritud, võite oodata sobivas keeles rääkivat giidi ja minna sisemuses peituvaid museaale kaema. Sealt omakorda 45 km kaugusel on see linn, milles majutust pakun - Liptovsky Mikulaš . Kui huvi, andke teada. Soovitan selles piirkonnas paar päeva püsida, sest ihu ja hinge kosutavat on seal hulga. Vahemaad pole suured. Linna raamiv Tatra mäestik on meile, lauskmaa inimestele, lummavaid elamusi ja kogemusi pakkuv.

On öö ja uni tikub peale. Kui soov rohkem teda, helistage 511 6923 või kirjutage info@aurel.ee


To homeuser: "Huvitav kohe teada, mis kell see normaalne aeg oli?" Minu praktikas on sõidud üksinda Liprovsky Mikulašist Tartusse. Teeb see kokku ca 1300 km, mille läbimiseks kulub normaalselt sõites (sõltuvalt kellaajast, peatuste rohkustest ja enese väsimusastmest) 18-20h.