Brüsseli lennujaamast Beaulieu metroopeatusse

Tere. Kes oskab nõu anda kuidas kõige lihtsamalt saab lennujaamast Beaulieu metroopeatusse?

Ise kaarti uurides tundus lihtsaim: vist rongiga Gare Centrale-sse sõita ja sealt metrooga 1A Herrmann-Debroux suunas edasi sõita? Või on paremaid viise?

Kust saada pileteid (igast putkast saab metroo omi)? Rongi omi saab vist lennujaamast, aga tagasi sõites Gare centrale-st? Kas kohe lennujaamast saab 2 osta või on piletid kellaajalised (ei tea veel mis kell tagasi lennujaama poole suundun)?

Kui palju sõit lennujaamast Beaulieu-sse võiks ca aega võtta?

Tänud ette!

Nii tulebki sõita, teine variant on lennujaama bussiga nr 12 Schumanisse ja sealt 1A. Piletiautomaadid on igas jaamas. Kaua või kus kehtib vaata siit http://www.mivb.be/tickets.html?l=en Kui hästi läheb( lennujaama rong käib 20min intervalliga) siis igal juhul alla tunni.

Lisaks veel, et kui tahad rongiga ka tagasi jaama sõita, siis osta parem kohe ära, pole hiljem vaja sabatada. Piletid ei ole kellajalised aga kuupäevalised. Põhimõtteliselt saad lennujaamast kohe ka mõneks teiseks päevaks tagasi osta, kui tahad. Rong Centrali sõidab ca 20 min. Piletiautomaatide jaoks varu metallmünte. Lennujaama bussis E-R kella 20ni nr 12, muul ajal 21(sõidab Schumanisse ca 25 minutit) on eraldi pilet, 3eur, juhilt 4. Sama piletiga saaksid põhimõtteliselt edasi uhada ka metroos, kui jõuad 1 tunni jooksul komposteerida.

Tänud viite eest. Kas saan õigesti aru, et Centralest Beaulieusse ja pärast tagasi sõitmiseks piisab kui ostan 1 retun-trip pileti?

Minu jaoks uudis, et selline pilet olemas : )

Kui soovid saada lennujaamast mõnda metroopeatusesse, siis kõige soodsam on tõepoolest aixx pakutud variant: lennujaamast bussiga nr 12 Schumanisse ja sealt metrooga 1A Beaulieusse. Rongiga saab küll kiiresti linna, ent metroo peale minekuks tuleks siis uus pilet osta, bussist metroosse vahetades seda vajadust pole. Pilet on soovitav osta lehekioskist (saabuvate lendude hallis on üks selline kohe väljapääsu juures) - sealt ostes on pilet 3€, bussis 4€. Edasitagasipileteid lennujaama liinile ei ole, küll aga võid korraga kaks piletit ära osta, kuna kehtima hakkavad nad ikka alles komposteerimisest.
Ja lõpetuseks: alates 4. aprillist on Brüsseli metrool uus numbrite süsteem, endise 1B asemel on uus liin 5 (kollane liin, suund ikka Herrmann-Debroux)

Mida need bussi ja metroo ühispiletid endast kujutavad? Meie mõistes tunni pilet? Bussis pean komposteerima ja metroos masinatele ette näitama?

Kas bussid teatavad peatusenimesid? Kuna ma olen klassikaline õige peatuse mahamagaja ka tuttavas kandis (mis siis veel võõrast ümbrusest rääkida) siis rong + meroo tundub ohutum. Neis mõlemas tavaliselt normaalselt peatusenime teavitused (senised kogemused küll vaid Roomas).

Minek ülehomme, seega nr 5 metrood proovida ei saa.

Meie mõistes tunnipilet. Selline krediitkaardi suurune magnetkaardiga papitükk. Kui lennujaamas bussi lähed, siis komposteerid seal pileti ja seal trükitakse peale aeg, millest alates saad 1 tunni jooksul piiramatul arvul sõita ja ümber istuda. Metroos uuesti kompostima seega ei pea. Bussis peaks olema infotabloo küll, vist teatatakse ka.

Pilet tuleks siiski metroos ka läbi kompostri tõmmata (vähemalt STIB'i kontrollide arvates), sest siis tulebki välja kas tund on juba möödas ja pilet veel kehtiv või mitte ja kas sa oled seda vastavas transpordivahendis teinud. Eesti rehepapp jätaks selle võib-olla tegemata, aga ma olen ise näinud, kuidas STIB'i kontrollid põgeneda üritavat jänest mööda metroopõrandat lohistasid : ) Seda ei pea tegema uuesti ainult siis, kui oled kahe metrooliini ristumiskohas ümber istumas ja nn punasega märgitud piletitsoonist ei välju. Iga komposter annab oma märke juurde. Paberpiletitele on oranzid kompostrid, praegu minnaks üle ka kiipkaardiga piletivariantidele MOBIB, nendele on ekraaniga kompostrid. Muuseas bussijuhist piletit kompostrist läbi tõmbamata just mööda ei hiili, nad jälgivad päris kiivalt. Metroos on peatused vagunitabloolt, aga jõuab ka perooni seina pealt ära näha. Bussides ei teatata, enamustel ka elektroonilised tablood.
Eelnevas STIB'i lingis oli ilusti antud kõik piletivariandi - 1 korra (ehk 1 tunni jooksul komposteeritav), sama loogikaga 5, 10 korra piletid. 1 või 3 päeva pilet.

Põhiline on: lennujaama rongile on eraldi pilet lennujaama bussile on eraldi kallim pilet (sellega julgeks linnas tunni jooksul veel edasi sõita) metroole/linnabussidele/trammidele on ühine pilet (vali siis mis variant paremini sobib)

Aga tuli meelde veel üks asi, mis mulle oli alguses väga võõras, aga on oluline, kui oled ainus, kes tahab peale, maha saada: bussipeatuses pead bussile viipama, et ta üldse kinni peaks ja su peale võtaks. Ja kui tahad maha minna, siis enne peatust sinist peatumisnuppu vajutama. Vahel juhtub, et pead peale peatumist ka sedasama sinist nuppu veel vajutama, et uksed lahti läheks, kui juht eriti laisk on ja ise ei viitsi avada. Bon voyage!

Kontrollid on seal tõesti hulga tegijamad kui meil. Kui ma viimati seal sõitsin, siis mind piiras mingi 8 tursket meest kuni üks piletit küsis :)