Viimased kommentaarid

Täna sain  lõpuks kirja, et maksavad tagasi ASAP :) Elame-näeme.

25.03 tegin taotluse raha saamiseks, midagi pole laekunud.

Siis tulid juba telefonid, mis 2000 alguse digifotoka sarnaseid pilte tegid. Minu poolt siis pilt 9/11 2001 kaameraks https://global.canon/en/c-museum/product/dcc454.html Canon Powershot 350

Lennuajaamast Duong Dongini Long Beachi äärde. Kui hinda otsid siis lihtsalt merest natuke kaugemale. Luksuse puhul on paslik Vini ja Suni hiinlaste jaoks tehtud gigahotelle vaadata.

Tais nädal tagasi mingit epideemilist maskikandmist ei näinud, suvarnabhumis olid ainult töötajad maskides, tänaval käivad nad niikuinii maskides. Don muangis olid ka maskides enamjaolt tõötajad.

See on selline rong, kus keegi su piletile märgitud kohta ei austa. Mine istu suvalisse vagunisse suvalisele vabale istmele ja lase üsna peagi saabuval vormis härral endale pilet müüa. Võib ka muidugi ette osta.

www.economycarrentals.com sealt leiad suure diiselauto endale sobivas hinnaklassis vabalt. Natuke võid mängida ka tagastuskohtadega see võib muuta saadaolevate autode valikut. Auto olen nende puhul alati AVISest saanud.

Lissabonis aasta lõpus ka saadeti alguses masina juurde kus üks LH tüüp proovis seal mulle check-inni ära teha, kuid kuna mu passi ribakoodil on täpitähed kujutatud kui AEAE aga piletil AA, siis hästi ei õnnestunud. Minnes tegin checkinni netis-ei mingeid probleeme.

Ma lendasin just Lufthansa lennukiga, kus salongis olid ainult mehed ja lennukit juhtis naispiloot:)Väga paanikasse ei ajanud.

Sarnane plaan, aga rongiga usasse ja tagasi. Nagu ma wiizardist aru sain, siis tuleb ka selle puhul 6USD maksta.

Me lippasime cinque terre paar kergemat rada läbi augusti kuumuses - ei saaks öelda, et teisi rajal liialt oleks olnud ( ma ei mõtle siin via dell'amore't mis pole eriti läbikäimist väärt, kuid soojenduseks paras).

Me käisime kolmekesi - küsis kõigilt kolm neli küsimust ja edasi, mina kui vähemkahtlane sain käsipagasi kontrollist mingi 10minutit kiiremini läbi kui teised ( kleepsusi andis ära kiskuda pärast igalt poolt). Midagi erilist küll polnud peale selle pommipulgaga riiete vahel udjamise ja hästitreenitud küsitlejate. Saabudes piiritüdruk küsis küsimusi mille vastuseid poleks tal olnud mingit võimalust kotrollida ega teada. Minu arust täitsa tore kogemus- kuigi jah mitte siis kui seal sagedasti käia.

Parmas on natuke äärelinnas(jalutuskäigu kaugusel südalinnast) Best Western Farnese. Kui tööreis on, siis peaks saama seda lubada. Parkimine on tasuta, toad on korralikud,hommikusöök piisav.

Selle linnakese teeb väheke tuntumaks veinisort, mis on antud piirkonnale(Puglia) omane. Edasi pead ise uurima :)

Lõuna-Itaalias on piisavalt palju linnakesi, kus sa oled ainus välismaalane ja keegi seal ei oska peale itaalia keele midagi. Iseasi, kas sa sinna mingit majutust siit kaugelt bronnida suudad( minu peremees suhtles minuga alguses läbi google translatori ja pärast telefonis ja kohapeal rääkis ainult itaaliat, mida mina ei valda). Nendes väikestes linnades tuleb muidugi kohalikku olustikku sisse minna. Näiteks seal linnas, kus mina olin, avati restoranid kell üheksa õhtul, varem võisid poest saia osta ja espressot lürpida ja kohalikega suhelda :)

Tallinnas näiteks www.cityguesthouse.ee ( Ecolandiga vast on sarnane tase- mul käib siin üks maailmakuulus professor aeg-ajalt loenguid andmas tema elab alati seal).

Tallinnas piisab turistile iseeenesest punanse citybusiga tiirutamisest, et olulised asjad ära näha, kuid ennekõike soovitaks pigem minna päevaks näiteks Haapsallu.

Minu arusaama järgi on seal suhteliselt kindlad hinnad lennujaamast väljumisel ja sinna minemisel. Paphosesse peaks see öösel maksma ca 115EUR.

Läbi äikesepilve lennates igatahes veinitopsid lauakese peal ei püsinud, toidukarbid ka eriti mitte. See oli ka kuskil Läti kohal

Ennekõike on põnevamad kohad seal kuhu viib kruusatee(ja rendiautoga ei tohiks minna), aga ka Nicosia vanalinn on omapärane koht. Võta muidugi auto ka- valel poolel rool on ikka eksootika.

Ega palju odavamalt nendega ei saagi. Kui mingi soodukas tuleb siis 1000 vast kratsib maha.

Peatunud pole- vaata ise Googlest järgi, hotelli koordinaadid on 35°21'8.16"N 24°17'51.35"E

Sealkandis polegi turistikohti. Alberobellos käi ka ära( seal mõnda ameeriklast ikka kohtad). Jääb peaaegu Bari ja Lecce vahele. Materas ka kui Sitsiilia poole hakkad minema. Rongid sõidavad sealkandis ka ja väga kallid polegi.