trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Mine natuke varem lennujaama, seal saad kiirtesti teha millega lastakse lennukile. Kui Eesti veel piiril vaktsiinipassi küsis, siis piisas sellest. Hinda ei mäleta, odav ei olnud.

Eks erinevad on olukorrad. Eile tulnud kaasmaalane sai lennujaamast välja kolm tundi peale maandumist.

Mitmeid kordi käinud. Võta auto ja sõida allapoole. Teed on laiad ja liiklus on mõõdukas. Ühistransport on lõunale omaselt ebatäpne. Linnas kannatab jalgsi ka käia, vanalinn on ka päris pisike, seega üle ühe õhtu pole seal midagi teha.

Enamikul on seal riidemaskid, küll nina all küll lõua all, ma kasutasin ühe maski päevas, see täiesti tavaline semetroni tarnitud praaktolmumask. Nad oskavad distantsi hoida küll seal, see on põhiline. Ma küll käisin Sardiinias, mis on Eestiga samade näitajatega.

Nüüd siis tühistati ka juuli keskel toimuv tagasilend, seekord oli normaalse alternatiivi leidmine hulga keerulisem, lufthansa kiituseks hetkel peab ütlema et liinile saab kohe.

Mul juba tühistati Lufthansa juuli esimese nädala lennud ära -istusin natuke telefoni otsas ja jõudsime mõistliku kokkuleppeni :) Tööpäevased lennud olid juba väidetavalt fully booked, aga üks olemasolev alternatiiv, küll +1 ümberistumisega, oli ka vastuvõetav.

Ja täna laekus ka raha. Seega pisut üle kahe kuu.

Täna sain  lõpuks kirja, et maksavad tagasi ASAP :) Elame-näeme.

25.03 tegin taotluse raha saamiseks, midagi pole laekunud.

Siis tulid juba telefonid, mis 2000 alguse digifotoka sarnaseid pilte tegid. Minu poolt siis pilt 9/11 2001 kaameraks https://global.canon/en/c-museum/product/dcc454.html Canon Powershot 350

Lennuajaamast Duong Dongini Long Beachi äärde. Kui hinda otsid siis lihtsalt merest natuke kaugemale. Luksuse puhul on paslik Vini ja Suni hiinlaste jaoks tehtud gigahotelle vaadata.

Tais nädal tagasi mingit epideemilist maskikandmist ei näinud, suvarnabhumis olid ainult töötajad maskides, tänaval käivad nad niikuinii maskides. Don muangis olid ka maskides enamjaolt tõötajad.

See on selline rong, kus keegi su piletile märgitud kohta ei austa. Mine istu suvalisse vagunisse suvalisele vabale istmele ja lase üsna peagi saabuval vormis härral endale pilet müüa. Võib ka muidugi ette osta.

www.economycarrentals.com sealt leiad suure diiselauto endale sobivas hinnaklassis vabalt. Natuke võid mängida ka tagastuskohtadega see võib muuta saadaolevate autode valikut. Auto olen nende puhul alati AVISest saanud.

Lissabonis aasta lõpus ka saadeti alguses masina juurde kus üks LH tüüp proovis seal mulle check-inni ära teha, kuid kuna mu passi ribakoodil on täpitähed kujutatud kui AEAE aga piletil AA, siis hästi ei õnnestunud. Minnes tegin checkinni netis-ei mingeid probleeme.

Ma lendasin just Lufthansa lennukiga, kus salongis olid ainult mehed ja lennukit juhtis naispiloot:)Väga paanikasse ei ajanud.

Sarnane plaan, aga rongiga usasse ja tagasi. Nagu ma wiizardist aru sain, siis tuleb ka selle puhul 6USD maksta.

Me lippasime cinque terre paar kergemat rada läbi augusti kuumuses - ei saaks öelda, et teisi rajal liialt oleks olnud ( ma ei mõtle siin via dell'amore't mis pole eriti läbikäimist väärt, kuid soojenduseks paras).

Me käisime kolmekesi - küsis kõigilt kolm neli küsimust ja edasi, mina kui vähemkahtlane sain käsipagasi kontrollist mingi 10minutit kiiremini läbi kui teised ( kleepsusi andis ära kiskuda pärast igalt poolt). Midagi erilist küll polnud peale selle pommipulgaga riiete vahel udjamise ja hästitreenitud küsitlejate. Saabudes piiritüdruk küsis küsimusi mille vastuseid poleks tal olnud mingit võimalust kotrollida ega teada. Minu arust täitsa tore kogemus- kuigi jah mitte siis kui seal sagedasti käia.

Parmas on natuke äärelinnas(jalutuskäigu kaugusel südalinnast) Best Western Farnese. Kui tööreis on, siis peaks saama seda lubada. Parkimine on tasuta, toad on korralikud,hommikusöök piisav.

Selle linnakese teeb väheke tuntumaks veinisort, mis on antud piirkonnale(Puglia) omane. Edasi pead ise uurima :)

Lõuna-Itaalias on piisavalt palju linnakesi, kus sa oled ainus välismaalane ja keegi seal ei oska peale itaalia keele midagi. Iseasi, kas sa sinna mingit majutust siit kaugelt bronnida suudad( minu peremees suhtles minuga alguses läbi google translatori ja pärast telefonis ja kohapeal rääkis ainult itaaliat, mida mina ei valda). Nendes väikestes linnades tuleb muidugi kohalikku olustikku sisse minna. Näiteks seal linnas, kus mina olin, avati restoranid kell üheksa õhtul, varem võisid poest saia osta ja espressot lürpida ja kohalikega suhelda :)

Tallinnas näiteks www.cityguesthouse.ee ( Ecolandiga vast on sarnane tase- mul käib siin üks maailmakuulus professor aeg-ajalt loenguid andmas tema elab alati seal).

Tallinnas piisab turistile iseeenesest punanse citybusiga tiirutamisest, et olulised asjad ära näha, kuid ennekõike soovitaks pigem minna päevaks näiteks Haapsallu.