Hoiatus! Buenos Airese taskuvargad

Tahan teid hoiatada Buenos Airese tänavatel levinud varguste skeemi eest.

Varaste poolt kasutatav skeem on järgmine. Könniteel köndides tunned järsku, et su juustele ja seljale kukuvad mingid märjad tilgad, tunned ka teravat haisu. Kahtlustad koheselt linde ja vaatad ylesse - aga linde ei näe. Samal hetkel on su ymber "abivalmis linnakodanikud" salvrätipaberid peos, kes hakkavad sind "puhastama" ning ise seletavad kogu aeg omas keeles midagi, näidates näpuga ylespoole. Puhastamise käigus yritatakse läbi käia su taskud ja kotid, mis kaelas ripuvad.

Meid rynnati reisi esimesel päeval (17.12.2017) kaks korda sama skeemiga ja politseisse avaldust tegema minnes nägime seal yht Taani vanapaari täpselt samasuguse rynnaku kohta avaldust tegemas.

Esimesel korral olid ryndajateks yks naine ja kaks meest vanuselt yle 50 vanad. Kaduma läks pisut raha minu elukaaslase kaelakotist. Teisel korral oli mu taga samuti yks kohalik mees ja teisel pool "rase" naine, kes paistis valmis olema meile appi tormama. Aga kuna ma juba teadsin asjast, siis ei vaadanud ma yllatunult ylesse, vaid jäin tagaköndind meest pörnitsema ja mölemad eemaldusid kiiresti.

Soovitus oleks loobuda Buenos Airese tänavatel igasugustest kaelakottidest ja nähtavatest väärtasjadest, sest nendega te meelitate vargaid ligi. Ja kui te isegi pääsete ilma materiaalsete kadudeta, siis riided saavad määritud ja tuju rikutud. Haiseb see must vedelik päris vängelt. Puhtaks saab ennast ja riideid önneks lihtsa pesemisega.

See on üsna levinud trikk ka osades Euroopa linnades. Kolmandas maailmas ei hakata liialt vaeva nägema. Seal võib üks tegelastest olla see, kes tuleb sõimab kohalikus keeles ja sülitab su riietele. Paar läheduses olevat tegelast ajavad segase minema ja tulevad su riideid puhastama. Edasine süsteem sama. Seni nägematutest ja kuuldamatutest trikkidest oli päris hea rootslaste filmis "Ruut" toimuv trikk.

0
0

Tuttav lugu, sedasama skeemi rakendatakse Buenos Airese raudteejaama ümbruses. Ja seljakotti on mõistlik kanda kõhu peal.

0
0

Sama kogemus mul Tšiilis, Santiagos. Kuna ma seda skeemi ei teadnud, siis arvasin tõesti, et lind pani lärtsu ära. Kuna ma olin sellest piisavalt šokeeritud, siis lükkasin kohe ka abivajajad kõrvale. Õhtul sai hulk aega mässatud riiete ja seljakoti pesemisega.

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased