Bulgaaria raha

Tere! Kes hiljuti Bulgaarias käinud - kuidas sinna minekuks raha kõige parem vahetada oleks? Eurodeks ja seal siis kohalikku? Ehk oskate ka mingeid hinnanäiteid tuua? Bussipiletid, söögid (tudengitele:)) jne Aitäh!

Olen ka Bulgaaria teemast väga huvitatud, küsimus on vaid kas minna turismigrupiga või iseseisvalt? Kui lihtne on kodumajutuse leidmine päikeserannikul ja mis maksab? Kas kodumajutuse pakkujad reklaamivad ennast aktiivselt tänavatel nagu näiteks Krimmis, Horvaatias ja Palangas? Ja kuidas võib õhu ja vee temperatuur olla näiteks septembris? Või on kodumajutuse kontakte , pilte ja hindu võimalik leida ka ka mingilt netiaadressilt(olen ise veel suht koba netikasutaja). Või on kellegil olemas mingeid häid kontakte? Iga kohapealset elu puudutav inf ja isiklikud kogemused-mälestused on oodatud!

Suvel pole olnud seal, aga talviti Banskos suusatanud küll. Kui sa vahetad raha eestis, saad suure tünga, eriti davidis. Võta kaasa euro ja kesklinna läheduses (seal toimub rahavahetus nagu meil 10 aastat tagasi) saad väga hea hinna. Sama kehtib ka kodumajutuse kohta. Võta kingituseks kaasa Vana Tallinn, Kalevi kommipakk ja asi toimib...

Eelmise aasta aprillis käisin Kreekas, Rumeeniast laevaga üle Doonau Bulgaariasse ning sealt Kreekasse. Kuna Sofiast tuli läbi sõita, siis otsustasin ka selle linnaga tutvuda- raha võtsin automaadist. Tagasi tulles Kreekast jäi aega palju üle ning tegin ringi Musta mere äärde- Kuldsetele liivadele, jälle raha automaadist Hansapanga debeet kaardiga. Kodus tagasi olles hakkasin valuuta kursse uurima ja välja tuli automaadist raha väljavõtmine oli kõige odavam võimalus, igasugu vahetused oleks kallimaks läinud.

Käisin Bulgaarias ära ja kirjutan ise ka nüüd oma raha vahetamise kogemustest. Võtsime kaasa eurosid ja plaanisime need kohapeal leevideks vahetada. See oli keerulisem kui arvasime ja oleks peaaegu vahetamata jäänud, sest pank tahtis dokumenti. Selles polegi iseenesest midagi halba. Halb oli see, et mingist muust keelest peale bulgaaria need panganeiud aru ei saanud.

Pärast jäi ikkagi raha puudu ja võtsime automaadist juurde. Seda ei ole välja arvutanud, et kuidas kõige kasulikum on. Selge see, et Eestis ükskõik mis valuutat vahetades moodustab vahendustasu natuke liiga suure osa summast. Lisaks veel nii palju, et elasime kaks nädalat Doonau ääres Ruse linnas. Kui kellegi on Bulgaariat puudutavaid küsimusi, jagan hea meelega kogemusi.

Tere! Mina olen Bulgaariasse minemas ja vajan infot, kui palju kulub päevas( bulg. raha) söögi peale ja nii, et just nälga ei tunne, lähen neljaks nädalaks ja mõtlen mida peab kaasa võtma ja mida vajalikku sealt võiks osta( kas naisterahvale igapäevaeluks vajalik on seal odavam). Olen tänulik igasuguse info eest( bussipilet ja kas pangaautomaadist raha välja võtmine on samamoodi nagu meil), vabandan tobedate küsimuste pärast :)

Raha võetakse automaadist nagu Eestiski. Ainult, et tehingu pealt võtab 30.-EEKi maha. Üldiselt on kõik samas või odavamas hinnaklassis. Bussipilet normaalse hinnaga. Ühesõnaga midagi hullu pole. Poes müüakse musta leiba, juustu ja keefiirisarnane asigi olemas. Turul tomat ja muu säärane värske kraam kõik olemas. Nälga küll ei jää ka tagasihoidlikuma eelarve juures.

Küsimus- kas euro või dollar või üldse kaardiga?

Olen Eleri ja meil siin minek sõbrannadega Bulgaariasse 1-8 august. Varna allegra4* hotelli. Oskate soovitada ööklubisid? Raha vahtust? Mis hinnaga seal asjad-joogid-söögid on? Kuhu tasuks vaatamisväärsusi vaatama minna? jne. Ettetänades:) . . . Trip.ee soovitab läbi lugeda need siin http://www.trip.ee/kasutustingimused!

Vastaks siis järjekorras.

Ööklubidest on siiani parim olnud "Arrogance", mis asub peaaegu promenaadil, hotelli Astera all. Seal neli saali, igas erinev muusika ja rahvas koguneb peale 12 öösel. Samuti on olnud head kohad Party Streetil asuv Bonkers ja Admirali hotelli vastas olev Scandinavian Disco (seal saab 15 levi eest tund aega piiramatus koguses kokteile :) )

Raha soovitaks vahetada samuti Admirali hotelli all, kus on pank. Kõige kindlam.

Söögikohtade hinnad sõltuvad kaugusest promenaadist. Siiani on kõige rohkem kiidusõnu saanud restoran Izbata (asub hotelli Shipka all; Allegrast väljudes minna paremale ja ca 10-15 minuti pärast olete kohal; jääb paremat kätt teed, kohe peale Bonkersit)

Vaatamisväärsuste kohta nii palju, et Balchikis-Kaliakra neemel tasuks ära käia...

Aga täpsematele küsimustele saan vastata juba kirjas, kui huvitab...

Ma hakkan ka paariks nädalaks Bulgaariasse minema, aga ei tea, kui palju raha võiks seal minna, et süüa ja kingitusi koju kaasa osta. Kas keegi aitaks? . . . Lausete algused ja kohanimed suurte algustähtedega, paluks! Trip.ee

Reis Bulgaariasse

Kas Bulgaariasse söiduks peaks raha siin ära vahetama vöi on mötekas seal vahetada? Vöi on mötekas kohapeal yldse kaardimakseid teha?

Oleneb kuhu sa minemas oled.Tavaliselt leidub neid rahaautomaate küll igas suuremas linnas üsna tihedalt.Päris külapoes ma ei tea, kuidas kaardimaksega lood on aga tsivilisatsioonis on väga edukalt võimalik seda toimingut teostada

Minek on Sofiasse. Ma arvan, et seal kaardimaksed ikka toimivad ja pangaautomaate on ka piisavalt, aga vast mingi väike sula peaks ka kaasas olema