BULGAARIA tähelepanekud

Õhtust! Bulgaaria Kuldsetelt Liivadelt tagasi ja mõtlesin,et panen mõne oma tähelepaneku kirja, äkki kellelegi kasulik :)

 1. valuutavahetus. foorumit lugedes, ja hiljem ise selle sees olles, tundub nüüd natuke ülepaisutatud teema. Raha vahetage kohapeal, on parem kurss igal juhul! MILLISES PUTKAS seda aga vahetada, pole minu arust oluline, me vahetasime ok kursiga juba Varna lennujaamas nt. Rannapiirkonnas igal pool ostukurss 1,90 ja 1,91, seega: vahetades nt 100 EUR, on vahe kõiges 0,5 EUR. Mõnel üksikul oli väljas suurelt vaid müügikurss 1,95, ettevaatust sellega!
 2. Keegi siin mainis Malibu Beach Clubi. See tõesti üks parimaid. Nad pakkusid küll (vaid) 10 kohaliku (siin ja edaspidi kõik hinnad kohalikus vääringus!) eest 2 kokteili, aga need olid ka kangemad teistest :P
 3. rannapiirkonnas hinnad nagu meil ja pisut odavamad. Õlu 1,69 (poes) - 4,00 (rannabaaris); pizzalõik 3,00; Ceasari salat 7,00 ja korralik mehe kõhutäis 9-17.
 4. ekskursioonide pealt saab kohalikelt ka alla tingida: meil Nesebari alghind oli 38, lõpuks saime a 28-ga (6 inimest). Küsiti, mis keeles soovime ja tehti lõppkokkuvõtteks vene-, inglise- ja saksa keeles! Jäime rahule.
 5. hotelli tärnid minu arust vastavad oodatule
 6. taksohind (6 kohta): üks ots Grand Mall 30 ja Varna Mall'i 25. Kui siin keegi kirjutas, et seal kulub a päev, siis kahe tunniga (+ söömine) olete ennast ära väsitanud ja ühele majale ringi peale teinud.
 7. Rand küll tasuta, aga see-eest mugavus maksab juba: lamamistool, madrats ja vari on igaüks eraldi tasu eest! Kes maksab, kes laotab niisama kaasavõetud saunalina liivale, meie aga ostsime poest 10 kohaliku eest täispuhutavad madratsid ja kasutasime igapäevaselt neid. Enne äraminekut jätsime need lihtsalt hotellituppa. P.S. Homsest hakkab Varna Mall'is nädalane suur lõppallahindlus kuni -70%, igal pool on reklaamid väljas. ;)

Tere! Tundub, et olime eelpool kõnelejaga samal ajal Kuldsetel Liivadel :) Lisaksin enda poolt ka paar tähelepanekut.

 1. Hotell Primasol Sunrise. Igati normaalne koht, soovitan. Maja tagumisel poolel on küll basseine rohkem, aga ka palju rahvast. Kes rahulikku basseni melu tahab, see saab seda nautida maja ees olevas basseinis.
 2. Konditsioneer on tagatisraha eest (20 euri). Miinuseks võib pidada seda, et esimese korruse tubades ei ole fööni (hotelli raamatus oli see kenasti kirjas, aga kahjuks koduleht väidab, et see on kõikides tubades).
 3. Hotelli lähedalt(nii umbes 10 min jalutamist) väljub hotell Golden Yavori juurest buss Varnasse, Grand Malli kaubanduskeskuse juurde ja tagasi. Sõit on tasuta.
 4. Andresega nõus, et tervet päeva seal küll pole mõtet veeta. Keskuses asub aga Retro muuseum (neile keda huvitavad vanad autod ja nõukaaegsete tegelaste vahakujud)
 5. Bussipilet maksab 3 leevi, bussis on inimne kes neid müüb. Tagasi Varnast saab bussidega 109, 209 ja 409. Meie hotelli oli peatusest alla 10 min.
 6. Kes loomaaeda soovib külastada, siis võib selle vahele jätta. See on pigem nagu Tallinna Loomaaia lasteloomaed (suurematest loomadest on seal karu, tiiger , lõvid ja hunt) Pilet 1,50 leevi. Loomaaed asub Primorski pargis ja seal jalutada on samas huvitav. PS! Veidikene annab ka kaubelda, mitte küll kõigiga. Aga meil õnnestus see päris mitmes kohas.
1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased