Viimased kommentaarid

Oskab keegi soovitada autorendifirmat kus oleks võimalik rentida auto ka Albaaniasse sõiduks?

Arxx, kui huvitab võin pikemalt oma muljeid ja soovitusi Soussest ja Tuneesiast jagada maili teel. keroesti@gmail.com

Augustis oli Novatoursi poolt pakutav kõrbereis 64 eurot täiskasvanu ja lapsele 16 eurot. Hinnad võivad olla veidi teisemad, sest väljasõit teisest kohast. See raha tasub ennast igati ära.   Kui kahtlete siis soovitan soojalt. Ja kui satute sel retkel kohta kus müüakse lambanahku, soovitan samuti osta. Need on super odavad.  Meie saime 6 euroga, pakitakse nii hästi kokku, et ei võta ka kohvris palju ruumi. Piraadilaevaga sõit 15 euri, seda võite igaksjuhuks uurida ka kohalike müüjate käest.

Kui õnnestub nautida parasailingut siis see oli minu mäletamist mööda 70 dinaari ehk nii umbes 21 euro kanti (kahele inimesele). Arvestada võite ka sellega, et lennujaamas tuleb enne passikontrolli täita riiki saabumise kaart ja ka tagasi tulles (hoidke siis üks pliiats kotis, saab kiiremini :) ) Osta soovitan ka datleid, sest see mis mida meil müüakse on alla igasugust arvestust. Alkohol on kallis, aga koju suveniiriks kohalik datliliköör Thibarine. Kui õnnestub käige Djerbal kindlasti krokodillifarmis. Rahaga on lood nii, et minul jäi  alles lausa 300 eurot ja salakaubana ka dinaare 100 euro eest ( ei leidnud lennujaamas valuutavahetust üles, nüüd juba tean kus see asub). Nautige ja ärge laske ennast sellest mustusest häirida, sellega harjub. Lähen kindlasti ka ise lähiajal sinna uuesti tagasi.

Ei leidnud enne reisi eriti midagi abistavat, siis otsustasin kirja panna ka oma muljed. Reisil viibisin 10.-17. august. Reisibürooks Novatours. Ööbisime Sousses hotellis Marabout. Kuna kodulehel hotelli kohta tagasisidet väga ei olnud, uurisin  tripadvisorist ja venekeelsete reisbüroode lehtedelt. Arvamusi mitmeid, ainsad kes pea mitte millegiga rahul ei olnud, olid venelased. Nähes kohapeal nende käitumist siis ega ei imesta ka. Kui toit otsas siis ei oodata viisakalt vaid röögitakse töötajate peale, kui rätik on lamamistoolilt maha kukkunud karjutakse retseptsioonis, minnakse tilkuvana baari ja ollakse pahased kui neid viisakalt välja suunatakse. Ma ei ütle, et kõik venelased sellised on, aga kahjuks jäid just nemad oma ebameeldiva käitumisega silma. Hotell ise on puhas, olemas enda veepark, meri lähedal. Laste rõõmuks saab peale lõunat ka tasuta friikaid,  burksi, hot doge. Toit on muidugi suhteliselt väga üksluine, kes soovib väljas süüa, siis soovitan hotellist vasakule jääval tänaval Una Storiat. Head hinnad ja maitsvad toidud. Käisime kahepäevasel Sahara reisil. Uskumatu küll, aga esimest korda reisi jooksul oli Novatoursi pakutav odavam kui kohapealt ostes. See ei tähenda muidugi, et keegi ei suudaks ka sealt soodsamat varianti leida. Reis Saharasse oli super, hinnas 2 lõunasööki, hommiku- ja õhtusöök, mis olid 100 korda maitsvamad kui hotellis. Kuna sellele reisile soovis palju eestlasi, saime eestikeelse reis ja suure bussi 26 eestlasele. Plaanis oli päiksetõus Saharas, aga kuna meil kulus aega mujal rohkem õnnestus meil näha ära ka päikseloojang soolajärvel. Muljed Saharast on väga head ja see andis reisile palju juurde. Reisi juurde kuulus veel El Jemi kolosseumi ja berberite küla külastus, mägioaas Shabika ja Kairouani külastus.  Maa ise on kohutavalt räpane, nagu üks suur prügikast. Kohalikud ise väidavad, et seda teevad pigem turistid või laisad prügivedajad, aga nähes kuidas nad ise toimivad, siis on turiste patt süüdistada. Meie giid soovitas hobukaarikud mitte kasutada ja 100 % temaga nõus. Loomadest on väga kahju kui nad seal kuumal asfaldil neid turiste veavad. Paljud näevad viletsad välja ja veritsevad. Hoopis toredam ja soodsam on kasutada rongi mis teeb samamoodi linnale üle tunniajase tiiru peale ja seda 5 dinaari eest. Turg Medinas on omaette elamus, kui ikka kaupleja ei ole siis on mõtekas külastada poode kus on fikseeritud hinnad. Neid on seal piisavalt. Hetkel on ALE de aeg ja korralikke riideid saab ikka super odavalt ning ei olegi vaja turult  "originaal" Hugo Bosse, Armanisid jms osta. Shopahoolikutele heaks uudiseks, et järgmisel aastal saab valims esimene megasuur kaubanduskeskus Sousse Mall. Rannas saab proovida parasailingut. Oli esmakordne kogemus koos 10.aastase lapsega ja mõlemale meeldis. Tuneeslased ise on väga sõbralikud ja meeldivad inimesed, kaasaarvatud tüütud turukaupmehed :)

Oleneb millised nõudmised on :) Meie oleme võtnud kahel aastal samast firmast. Automaat käigukasitiga, autosid vahetatakse iga kahe aasta tagant, täiskindlustus. Soovitakse krediitkaardi andmeid, kuid maksta saab siis kui auto käes ja sularahas. Maili aadress: contact@traffic-group.gr , koduleht  : http://www.trafficrent.gr/ 

Mugav on siiski väike auto, aga kindlasti automaat käigukast.

Tundub, et meil vedas :) Meie reis oli 08.-11.06. Ainus mida ei olnud, oli kahekordne buss, sest see olevat katki läinud. Tundub, et meie õnneks, sest buss oli küll täiesti töökorras. Meie seltskonnal oli broneeritud teine korrus, kuna see korrus puudus, siis sattusime Tallinnas suure segaduse osalisteks. Õnneks oli ka lahkeid inimesi, kes olid nõus kohti vahetama. No ja ka reisi kellaaega muudeti ainult kaks korda. Aga bussijuht oli tore ja julge noormees. Bussiga olevat ta viimati sõitnud 2 aastat tagasi ja sai super hästi liikluses hakkama. Ahjaa, giidi saime vist ka viimasel minutil, aga Ants Tuuleveski on täitsa vahva giid. Rahulik ja arvestab reisijate soovidega.

Kui veel abi on siis soovitan http://www.autotravel.gr/ Ise tellisime hotelli, aga on võimalus ka lennujaama tellida. Piirkond oli küll teine, aga ilmselt võimalus ka seda firmat kasutada. Väga meeldiv teenendus ja täiskindlustus.

Külasta fb s kogukonda "Üllatav Kreeta", sealt saab abi ja nõu. Tänu Albinale on soov alati Kreetale tagasi minna.

Tere!
Tundub, et olime eelpool kõnelejaga samal ajal Kuldsetel Liivadel :) Lisaksin enda poolt ka paar tähelepanekut.

  1. Hotell Primasol Sunrise. Igati normaalne koht, soovitan. Maja tagumisel poolel on küll basseine rohkem, aga ka palju rahvast. Kes rahulikku basseni melu tahab, see saab seda nautida maja ees olevas basseinis.
  2. Konditsioneer on tagatisraha eest (20 euri). Miinuseks võib pidada seda, et esimese korruse tubades ei ole fööni (hotelli raamatus oli see kenasti kirjas, aga kahjuks koduleht väidab, et see on kõikides tubades).
  3. Hotelli lähedalt(nii umbes 10 min jalutamist) väljub hotell Golden Yavori juurest buss Varnasse, Grand Malli kaubanduskeskuse juurde ja tagasi. Sõit on tasuta.
  4. Andresega nõus, et tervet päeva seal küll pole mõtet veeta. Keskuses asub aga Retro muuseum (neile keda huvitavad vanad autod ja nõukaaegsete tegelaste vahakujud)
  5. Bussipilet maksab 3 leevi, bussis on inimne kes neid müüb. Tagasi Varnast saab bussidega 109, 209 ja 409. Meie hotelli oli peatusest alla 10 min.
  6. Kes loomaaeda soovib külastada, siis võib selle vahele jätta. See on pigem nagu Tallinna Loomaaia lasteloomaed (suurematest loomadest on seal karu, tiiger , lõvid ja hunt) Pilet 1,50 leevi. Loomaaed asub Primorski pargis ja seal jalutada on samas huvitav.
    PS! Veidikene annab ka kaubelda, mitte küll kõigiga. Aga meil õnnestus see päris mitmes kohas.