Canaima rahvuspark / Angeli juga novembris

Oleme paari nädala pärast suundumas Venezuelasse ning plaanis ka Canaima rahvuspargi ja Angeli joa matk. Teatavasti on november sealkandis vihmaperiood. Üks Venezuelas vihmaperioodil käinud tuttav rääkis, et Angeli kandis oli tavaliste matkatossudega täiesti võimatu käia, jalad vajusid pinnasest läbi jms ning soovitas matka jaoks kaasa võtta hoopis kummikud.

Kuidas on teiste kogemused - kas matkatossud ajavad asja ära või tõesti peaks kummikud seljakotti pakkima? Kuival jalal tagasi ilmselt ei pääse niikuinii, aga millised jalanõud siis Angeli matka jaoks vihmaperioodil kõige paremini sobiksid?

Tänud!

Alati on parimad matkasaapad. Ma ei kujuta ette kuidas libetate ja siledate taldadega kummikutega sealt mäest ülesse saada? Isegi kuival perioodil oli seal piisavalt libe ja märg. Ühesõnaga- kummikud ei ole nüüd küll jaöanõud, millega mägedes ronida.

1
0

x

0
0

Käisin oktoobri alguses ning matkatossudes - probleeme polnud. Soovitaks ise varuda pudeli vett kaasa, sest meile anti ainult 3 pudelit 12-ele inimesele...

0
0

Käidud. See kummikute-jutt, mida tuttav rääkis, kindlasti paika ei pidanud. Õnneks meist keegi neid kaasa ka ei võtnud. Matkatossud (aga sõbranna kinnitusel ka tavalised tossud) ajasid asja kenasti ära. Lõpuks olid veidi märjad, sest eks ikka oli lompe ja mudaseid kohti, aga ei midagi üleliia hullu, väga OK.

Angeli joa vaateplatvormile minnes peaks kindlasti olema korraliku tallamustriga jalanõud, sest ikkagi veidi turnimist libedal pinnal (kivid, puujuured jm) on. Ka vaateplatvorm ise on märg ja libe. Plätud soovitaks selleks ürituseks koju / paati / laagrisse jätta, sest nendega kindöasti välja ei veaks.

Nii et Angeli juurde minnes (matka)tossud jalga!

P.S. Venetsueela vihmaperiood novembris nägi välja nii, et vihma sadas paaril ööl ning ühel pärastlõunal:) Canaimas sadas siiski öösiti päris korralikult, aga hommikuks päike lõõmas ja ainus, mis öövihmameenutas, olid eriti veerohked joad.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased