Carnet

Tere ja head uut aastat kõigile!! Mul on mure, mis ei anna oodata, nimelt stardin uue aasta esimesel päeval pikemale autosõidule ja mulle ei anna rahu küsimus, mis asi on "carnet de passage" ja kuskohast Eestis sellist asja saab. Nimelt Lonely Planeti andmetel sellist asja päris mitme riigi piiril küsitakse. Ka internetist leiab ainult vastuolulist informatsiooni. Tänud juba ette

The Carnet de Passages en Douane (CPD) is a customs document that identifies a driver's motor vehicle. It is required in order to take a vehicle into a significant but diminishing number of countries around the world.

selline teema oli ka: http://trip.ee/node/39158

http://www1.adac.de/ReiseService/tourset_reisefuehrer/tipps/carnet_de_passage/carnet_e.asp?TL=2 - ja siin siis vist täpsem informatsioon (link eelmisest teemast)

Rohkem kahjuks ei tea

Suured tänud; siit sai kiiresti selgeks, et selline dokument minu reisiplaanidega hetkel ei sobi)) Ei tea, kas renuvader sai Iraanis käidud? Ja rebaseonu info, et keegi olla ka ilma selle carnetita Iraani saanud, läheb lähiajal omal nahal kontrollimisele

Rebaseonu info vastas toele, sain ilma selle carnetita Iraani, ainult, et aega laks praktiliselt terve paev ja teist korda selle peale enam valja ei laheks. Ja maksta tuli omajagu. Kui kedagi huvitab, kirjutan hiljem pikemalt.

Huvitab küll, palju maksma läks ja kui palju paberite määrimist oli? Kuidas suhtumine oli ja mis arvad mootorrattal ilma garnetiga piiriületamise võimalikusest? Ja tänud juba ette kui teisi ka valgustad.