trip-krainetrip-ukraine-dark
Changilt Samuile laevaga

Plaanin minna Changile ja sealt käia tiiru ka Kambodžas ära, pärst sõidaks Samuile või sinna kanti, kas Changilt laev ka sinna kanti käib? Või on targem lennukiga sebida?

Äkki siis juba mõistlikum enne Kambodža ja siis Chang ja Samui? Aga endale küll ei meenu mingit regular laevaliini nende saarte vahel. Mul lihtsalt endal u sarnane plaan, aga ilma Changita kuna olen seal juba 2 korda käinud ja viimane kord oli 11.2007. Tahaks ka Kambodžast pääseda Koh Pha-Nganile, Koh Taole. Ja ei tea mispidi seda reisi ette võtta oleks targem. Algus tundub loogiline, aga lõppu ei oska ära vormistada veel.

Plaanime kokku minna ca 4 nädalaks, siis oleks alustuseks Tai lihtsam, võtaks piirilt viisa ja see on ju 2 nädalat kehtiv, siis kobistaks Kambodžasse ja tagasi jälle Taisse, saaks jälle piirilt viisa. Mismoodi sa Changile läksid? Taksoga?

esimest korda Bangkokist bussiga Trati, kus olime ka sunnitud ööbima kuna viimsedki praamid olid juba lahkunud. Ja siis hommikul praamiga edasi. Ning teisel korral orgunnisin juba ühe guesthouse kaudu endale Bangkoki lennujaama vastu van`i. Kuna olime 5- kesi, siis oli suht soodus jagada seda summat, mis küsiti. Sellega sai megakiiresti kohale ning praam isegi ootas meid mingi 10 min, mis me hilinesime.

Bangkokist saab Changile sõita bussiga, mis väljub enne lõunat ja läheb sadamasse Centerpoint-ferry, nii et Tratti pole vaja minna. Täpset väljumisaega ei tea, sest sain sellele bussile Chantaburis. Buss peatub kohe sadamahoone juures, kust saab pileti osta ja sealt viiakse kastiautoga otse praamile, mingi 300m. Jõuab ilusti veel valges saare kaugemasse otsa.