Charm Life Naama Bay ***

Järgmine nädal on Sharm el Sheikhi minek. On keegi olnud Charm Life Naama Bay hotellis? Igasugune info on teretulnud!

Jaa. On käidud. Hotell on väga hea kohapeal, kohe hotellist välja ja oledki Naama Bay turus. Väga hea! Ei ole vaja taksosõidule raha kulutada. Ja rand ka suht lähedal. Ainult söögid olid nats kehvad, aga kuna Naama Bay kohe ukse all, siis saab ka seal söömas käia. :)

Tänud vastuse eest! Juba hirmuga mõtlesin, et äkki on tegu mingi täieliku hurtsikuga, kuna see on Toptoursil uus hotell ja selle kohta pole internetis mitte mingisugust informatsiooni. Isegi kodulehte pole sellel hotellil. Aga kas seal muidu olid toad korralikud? Polnud mingeid satikaid jne? Mind hirmutas ära mingi Sultani hotelli teema, mis on ka kolmetärni hotell, aga pidavat olema hullem kui kodutute varjupaik.

Toad olid väikesevõitu (ise olin kaheses toas). Rõdu ei olnud, satikaid-prussakaid ka mitte:). Hotelliõu oli väike ainult bassein ja natuke kunstmuru ka. Ja teisele poole hotelli jäigi turg. Randa sai ka jala mindud (mingi 1km võibolla), aga saab ka bussiga minna. Üldiselt jah, OK hotell 3*.

Iseenesest ei ole mingit garantiid, et Sa ühtegi satikat ei näe. See kohtumine võib aset leida nii 5* kui 2* hotellis, söögikohas tänaval või eliitrestoranis.

Pole hullemat teenindust näinud kui selles hotellis oli. Akende eest kaardinaid ei saanud ära võtta kuna kõik aknad on ainult koridoride poole ja kõik inimesed kes sealt mööda lähevad vahivad sinu aknast sisse. Teenendus on seal alla igasuguse arvestuse sest personal peab enne enda kõhu täis sööma kui turist tuleb. Meil oli kõik hinnas ja pidime igat asja endale võitlema et saaks enda söögid ja joogid kätte,lõppuks me väsisime sellest võitlemisest. Terve pere oli sellises kõhulahtisuses ja oksendasid ning siiani pole sellest jubedusest lahti saanud.Päike ei paista peaaegu üldse basseini äärde ja vesi on basseinis täiesti külm et sinna ei soovinud isegi lapsed minna kes on nagu veeinimesed. Randa ei ole sellel hotellil nad rendivad teiselt hotellilt sinna on kuskil 15 minuti tee kui päikest soovid saada siis sõida nende toolidega seal ringi kuna igal pool on varjud et mitte päikest ei saaks.Inimesed säästke oma närve ja kui võimalik siis see hotell ei ole õige koht kus oma puhkust veeta. See oli õuduste unenägu!!!!!! Just tulin sealt tagasi kogu perega.

Oleme eluga Charm Life Naama Bayśt tagasi, polnud meil kõhulahtisust ega jäetud nälga. Meil oli võetud reis hommikusöögiga, õhtusöögi ostsime hotellist juurde 50 EGP täiskasvanu ja 25EGP laps. Õhtusöögi eest sai vahetult enne söömist maksta ja polnud ka vajadust ette tellida. Kui kõht tundus tühi siis läksime ka sööma, ka rannas sai ilusti päikest võtta , igatahes meil kolmel kõigil nahk sai ilusti päevitatud ja eluvaim sees. Ka teised reisikaaslased elasid selle ilusti üle, igatahes rand oli väga hea (VALENTINO). Randa tuli minna mööda imeilusat promenaadi, kus oli palju värvikirevaid põõsaid ja erinevaid puid ja taimi, kus vasakut kätt jäid erinevad hotellid ja paremal olid siis rannaalad. Liivarand, kohe rannast hakkasid korallid pihta (osaliselt küll surnud), kuid värvilisi kalu oli väga palju. Käisime kahel päeval merel koralle vaatamas ja võin väita , et selles rannas oli kalu sama palju näha kui korallide juures merel. Hotelli toad olid natuke väikesed. Me olime kolmekesi ja hakatuseks anti meile väike kaheinimese tuba, tegime neile selgeks , et sellesse tuppa lisavoodit ei mahu panna ja peale mõningast väitlust anti meile igati (võibolla minu mõistes) korralik tuba , kus töötas ka konditsioneer.

ILU PEITUB VAATAJA SILMADES

Toptoursiga...kas keegi veel samal kuupäeval?

Nüüd juba kõik kirjeldus kodukal olemas, kui soovid toas olla nii et kardinaid eest ei soovi võtta ja võitlushimu suur siis palun! Mustusest lokkav, kuna laualinu seal ei pesta, suupühkimis rätikud on korduvkasutuses, sa ei tea iial, kes enne sind on sellega oma musikest pühkind jne. Aga meri on vapustav, sest on mida vaadata, isegi snorgeldades ilma sukeldumata. Keskusel ei ole viga, sest kus seda mustust ei oleks.

Kui toa uks lahti tehti, ehmatasime küll ära, kuna kõik nägi nii väsinud ja ilmetu välja. Kuna jõudsime südaöösel, siis lohutasin end sellega, et päevavalguses näeb kõik parem välja. Vannituba oli must, alustades kraanikausist lõpetades uksega, mis oli hambapastapritsmeid täis. WC potil oli probleeme veetõmbamisega. Koristamisega oli selline lugu, et ega seal muud ei tehtud, kui ainult pandi jakid ja kampsunid ülestehtud voodile ritta. Aa, kõige kehvem oli see, et voodi oli nagu kauss!! See tähendab seda, et ta oli keskele ära vajunud, täiesti lääpas. Väga ebamugav oli magada, kuna kahekesi magades vajusime mõlemad sinna keskele "kausi põhja". Kõhuli magada ei saanud, kuna siis oli liiga vibu tunne :D irww... nüüd tundub see kõik isegi naljakas, aga reisi ajal oli küll kerge meeleheide. Hiljem kuulsime ühelt perelt, et nende voodi on täpselt samamoodi lääpas, seega polnud see ainuke katkine voodi. Hommikul nägi tuba juba nats parem välja, kuna meil oli rõduga tuba (neid oli seal vist ainult mõned, kuna rõduga tubasid pole isegi välja reklaamitud) vaatega sisehoovi. Ahsoo... kuna ma juba siseõueni jõudsin, siis kõige suurem pettumus oli see, et basseiniga sisehoov oli nagu müüridega ümbritsetud (vaadake pilte, saate ehk aimu) ja sellega kaasnes see, et päikest paistis hoovi imevähe! Basseinile ei paistnud ühtegi kiirt, ainult ühte nurka natukene ja sinna mahtus maksimaalselt (toolid üksteise küljes kinni) 6 inimest. Söögid olid täitsa normaalsed, kõhuhäda ei saanud. Ainuke asi, et sööma peab minema kohe esimese poole tunni ajal, kuna muidu on enamus toidud jahtunud. Jooke sai seal igasuguseid - viski, brändi, karastusjoogid... ilmselt ka veini ja shampust, vähemalt sellised pudelid riiulil veel olid. Selle nädala jooksul mis me seal olime, vahetati aastavahetuse kaunistused ilusate lillede vastu, sööklas tehti ümberkorraldusi ja tundus, et ka söök muutus nädala lõpuks rikkalikumaks. Seda kõike ühe kohaliku naise juhtimisel, kes töötajaid tagant piitsutas. Tundus, nagu ta oleks äsja ohjad enda kätte võtnud, seega lootust on, et kes tulevikus sinna reisivad, näevad paremat hotelli kui varem. Selline märkus ka veel, et selle aasta alguses, kui meie seal käisime, oli sellel hotellil toptoursi andmetel 3+ tärni, nüüd vaatan, et pluss on tagant ära võetud.

s.t koos kahe lapsega seal hotellis ja jäime täitsa rahule. Kõik eelnevad kirjutised vastavad tõele, aga mida siis 3* hotellist oodata? Väga hea asukoht, randa jala (koos lastega) 15.min, snorgeldada saab põhimõtteliselt kalda ääres, mul poiss ei oska ujuda - oli rinnuni vees ja lihtsalt vaatas läbi maski kalu! Hommikusöögid olid tõesti veidi viletsad ja üksluised ja kohvi täiesti kõlbmatu, aga ega mujal sama kategooria hotellides parem pole. Me käisime mõnesaja meetri kaugusel tänavakohvikus capuccinot joomas. Basseinis on vesi tõesti külm, aga kui merevesi üle 20 kraadi, siis pole ju basseini juurde asjagi. Koristaja käis iga päev, tuba oli puhas, kardinad käisid eest ära. Kapi uks ka (kukkus). Külmkapp oli soe. Sooja vett jätkus niipalju, et lapsed said vannis käia ja pärast meie mehega duśśi all. Ühesõnaga tüüpiline Egitptuse standarditele vastav hotell. Kes pole põhimõtteline 5* hotellide kunde, sellele soovitan julgelt. Minu lapsed igatahes tahavad sinna tagasi!

Keegi peatub selles hotellis 20-27 märts ? Lähme sõbrannaga, kui keegi veel, siis oleks seltsis segasem ;D

Ranna kohta ütleks ka ikka midagi. Seal hotellis sildike ka üleval, et hotell soovitab mingit Valentino randa, hotellist saate veel rätikulipikud ka, millega saab kohapeal rannas siis tasuta rätikuid kasutada. Sinna mingi 20 mintsa tee, aga mina näiteks nautisin seda jalutuskäiku, sest väga ilus ümbrus-värvilised õied põõsastel ja palmid ja erinevad rannad:) Aga seal rannas tõesti, nagu keegi juba ütles, pidi neid toole edasi ja tagasi tassima, et varjust ära saada:D Kui seda lugesin, siis see ei tundunud loogiline, aga nüüd tean. Nimelt see Sharmi külastajatele mõeldud Valentino rannaribake ei ole just kuigi suur ja lai ja juhuslikult on see täis topitud suuri päikesevarje ja rannatoolid on asetatud nende varjude alla, et jumala eest päikest ei saaks. Kuna on vari varju otsa, siis on väga raske leida kohta, kus päike tervele kehale paistaks kui oma toolil lebad. See oli üsna masendav, ma tahtsin lihtsalt päikest rahulikult võtta, aga ei, aga kui vara vara ärgata ja kohe randa tormata, siis ehk on võimalus saada kõige veeäärsemaid kohti seal rannas. Seal saab kergemini toole nihutada ja lapsi oli ka parem silmata vee ääres mängimas. Muidugi soovitan kõigil minna snorgeldada, varustust koha pealt mitte laenutada, seal ei desinfitseerita neid otsi, kust tead, kes seda viimati imes. Varustust müüakse üsna odavalt peaaegu igas promenaadi äärses putkas. Kogemus oli super, natuke viskasime kaladele toitu (tegelikult keelatud..), siis siblis neid kohale rohkem kui küll ja nad olid ikka väga ilusad. Kui veidi kaugemale ujuda, siis näeb ikka rohkem elus koralle kui kalda ääres (seal lihtsalt surnud kivad) ja see oli tõesti super, mürgine merisiilik piilus ka oma urust ja väiksed kalaparvekesed ujusid nii muuseas mööda. Minujaoks võttis see tõesti hinge kinni, nii armas oli lihtsalt. Vesi oli soe, kuigi algul sisse minnes tundus külm. korallide peale mitte astuda, mitmed tegid jala katki ja ühte ründas veits kala ka. Tegelikult oli õnnetus, kala kiire liigutuse pärast liikus ta uim nii kiirelt, et tõmbas kutil jala veriseks. Ikka juhtub, plaaster peale ja juba nad läksidki uuesti snorgeldama, :D niiet olge tublid:D.

Vabandan oma lapsikute väljendite ja muu pärast, tahan ju lihtsalt aidata ja infot jagada;).

Tulin just reisilt tagasi ja peatusin samas hotellis. Hotell ei ole jah suurem asi, aga meil oli seda vaja ainult öösel paariks tunniks magamiseks:). Söökide suhtes olen väga valiv, seega piirdusin hommikuti ainult pannkoogi ja meega ja kohvi oli ka jube, soovitan soojalt kohvi pulber omal kaasa võtta, kuuma vett oli ka hommikusöögil.Õhtusöök enam-vähem. Kuna konditsioneer töötab ainult uksekaardiga, siis hotellist lahkudes saab selle kaardi võtme küljest ära võtta ja kondi järgi jätta. Koristamisega nad seal ei hiilga jah ja kraanid tilkusid kogu selle aja. Selle kõige korvab aga see, et kui uksest välja astud oled kohe keskuses.

Tere

Minemas sinna hotelli 20.03. Nagu siit foorumist lugeda võib on tegemist sellise keskklassi hotelliga..midagi erilist oodata ei tasu aga asja ajab ära siiski ja see ongi tähtis minu arust. Loodan et tuleb veel lahedaid eestlasi sinna ja saab ühe korraliku puhkusenädala seal veeta.

Ingvar

Käisin seal jõulude paiku ja kommenteerisin, kustutati ära, ei viitsi enam uuesti kirjutada. Äärmiselt vastumeelne toateenendus jäi häirima. . . Kirjavead parandatud!

Saabusin just eile Charm Life Naama Bayst. Reisi soetasin Top Toursist, kellega enam kunagi reisida ei soovi. Hotell on 3* kohta hea. Seal oli just nädal aega tagsi omanik vahetunud. Söögid olid head, teenindus ka väga korralik. Kui just eriline luksuse ootaja ei ole, siis on see hea koht puhkamiseks. Kõik sõltub ka endast kas tahad puhata või ainult vigu otsida. Hotelli omanik lubas seal teha korraliku remondi ja veel muid muudatusi. Olen sügisel kindel tagasi mineja, et näha mis seal paremaks tehtud on. Samas on pakkuda ühe väga meeldiva takso omaniku telefoni number, kellega saab väga odavalt sõita ja on alati valmis viima huvitavatesse kohtadesse. Kel huvi küsigu.

Siis on hea kui seal on midagi muutunud, sest asukoht iseenesest on hea -keset Naamat. Minule ei meeldinud, et kardinaid ei saanud eest võtta, akna avamisest rääkimata-aken avanes hotellikoridori ja rannast tulles -minnes pestes-kustes ei taha ju publikut. Soojal maal võiks rõdu olla. Hommikusöök oli viletsakene, veed wc-s ja vannitoas jooksid/ei jooksnud oma äranägemise järgi, külmkapis läks toit halvaks-ei töötanud. Kõige rohkem ei meeldinud ühe konkreetse käterätipoisi vastu-tahtmist olemine. Aga muidu-Egiptus on imeline. Kliima-kindla peale minek-ei vea sind kunagi alt ja meri ja kalad! Minu õnnetus oli see, et vedasin naabrinaise sinna kaasa, kes polnud kunagi kusagil käinud ja nii pidin nädal aega taluma imestunud nägu-KUHU sa mind tõid? Tahaks jälle sõita. Kui te siin kirjutate, et omanik vahetus, siis võiks uuele katsele minna.

Minule meeldis. Väga meeldis. Kindlasti andis oma osa see, et seltskond lennukis, kes tundus viimasepial, olid kõik Nama Bay*s. Ma kohtuks teie kõigiga seal uuesti!

Minu arvates ei kõlvanud see hotell küll mitte kuskile. Ega 3* puhul ei oodanudki mingit luksust, aga no elementaarseid asjad oleks võinud nagu olla. Esiteks oli hotelli basseinivesi väga sogane, ei tea millal seda küll viimati puhastati. No toad ei olnud just kõige hullemad, nagunii käid seal ju ainult magamas. Aga mis söökidesse puutus, siis see oli küll jube. Läksime küll hommikuti varakult sööma, aga paraku ei olnud mitte midagi süüa, kusjuures ostetud oli pakett "kõik hinnas". Paar päeva käisime vaatamas, mis süüa pakutakse ja siis lõpuks loobusime. Kui tahtsid baarist midagi juua võtta siis üllatus üllatus midagi seal kunagi ei olnud. Isegi mahla ei saanud. Vannitoas oli muidugi veel see häda, et veel ei olnud mingit survet. Eks sa ürita ennast seal pesta kui vesi nirises. Selle hotelliga võiks siis enam vähem rahul olla kui see pakett oleks maksnud a´la 3000 eeku, aga kui sa oled ostnud paketi kõik hinnas siis selle eest eeldaksin et võiks nagu süüa saada.