Check in lennule kui pilet vahendajalt

Tere!

Olen paanikas, kuna 4 päeva pärast esimene pikem reis tulemas ja küsimusi palju. Proovisin huvi pärast teha check-ini lennule, lennufirma Qatar aga ostsin pileti vahendajalt Supersaver (oli kõige odavam ja ei mõelnud et turvalisem otse lennufirmalt). Check inis peab panema selle e-ticketi numbri, mul aga viskab ette "Please enter a valid e-ticket number". Ja kuskil tärnikesega kirjas, et netis check-ini saab teha ainult siis, kui pilet on qatarairways.com'ilt.. kas see siis tähendab, et Supersaveri kaudu ostetult piletilt ei saagi ma onlines checkini teha? Või kuniks check in avatud netis pole, viskabki e-ticketi numbri errorit? Aidake lolli :D

Ma arvan, et sa lugesid valesti. See tärniga märgitud tekst on, et qatarairways.com lehel saab online'is check-in'i teha lendudele, mida teenindab Qatar Airways. Aga errorit ei tohiks ikka näidata, kui e-pileti number on korrektne. Peaks lihtsalt tulema teavitus ette, et check-in ei ole veel võimalik. Aga proovi e-pileti numbri asemel seda teist, broneeringu koodi varianti (booking reference, või misiganes nimega see on seal, tähtede ja numbrite kombinatsioon a la 5GB7AF).


Ja kui ikka näitab errorit, siis teine valik on seal manage booking, sinna peaks ikka saama sisse logida.

Lugesin jah valesti selle koha pealt. Proovisin juba jah nii e-ticketi numbrit mitu korda kui ka booking reference'i, kuid ikka ütleb et pole valid e-ticket. Manage bookingu alt nüüd nägin, et confirmed ja olemas, aga online check-inis ei ütle, et check-in avatud veel pole, ikka error..

Kui on confirmed, siis ok ju. Check-in'i saab nagunii teha 24 tundi ennem lendu alles. Aga miks on tarvis tingimata online'is teha? Kõige parema istekoha saab nii, et lähed varakult lennujaama ja küsid avariiväljapääsu aknaaluse koha.


Kui reisid riiki, kuhu on vaja sisenemiseks viisat, siis ei pruugi saada online'is check-in'i teha, sest pead esmalt oma viisat lennujaamas näitama. Aga see ei seleta errorit antud juhul.

Selge, tänan. Üks küsimus siiski veel: kes lennanud Qatar Airwaysiga, siis kas ongi see, et manage bookingu kaudu saad endale tasuta istekohad ära valida? Ma juhuslikult sattusin sinna peale ja lubabki kohad niisama ära valida, ilma et selle eest raha küsiks. Ega pole võimalik, et ta check-ini tehes järsku seda raha nõuab vms? Et kui manage bookingus ei küsi raha, siis üldiselt ei peakski?

Jaa, kohavalik tasuta nii internetis kui lennujaamas. Qatar ei ole odavlennufirma, kus iga väiksemagi asja eest maksad lisaks midagi.