Viimased kommentaarid

Eestist jahi-matkatarvete poest saab ka. 

Ma ise ei kasutanud midagi seal, aga soovitatakse ikkagi putukatõrjevahendeid tarvitada. Sest seal on sääsed, puugid ning liivakärbsed muidu olemas looduses. Malaariat ja kollapalavikku karta pole põhjust, aga dengue viirust on ette tulnud ja see levib sääskede kaudu.

Kuni kolm kuud tohid seal ringi sõita Eesti lubadega, ei pea rahvusvahelisi tegema.

Apartmentides on enamasti rohkem ruumi (vahel ka mitu tuba vs üks tuba hotellis sama hinna eest) kui tavalises hotellitoas ning tihti ka pesumasin (mõnedes riikides vähem, mõnedes rohkem tavaline). Ise võtan alati pigem rõdu, pesumasina ja köögiga korteri, kui hotellitoa. Ma ei kokka seal köögis, aga väga hea on võtta köögikapist klaase kokteilide jaoks ning taldrikuid suupistete tarvis ja nendega rõdul laud katta. Samuti meeldib mulle, kui saan õhtul linna pealt tulles riided ise pesta ja hommikuks on need juba kuivanud; alternatiiv oleks oma hotelli või mõni avalik pesumaja, kuhu pead maksma ning saad oma asjad tagasi ehk 24h pärast.

Seal on ka vanemaid kirikuid, Galles näiteks. Sri Lankal elab 1,5 miljonit kristlast. Mis ründajaid puudutab, siis lõik Delfi blogist viitab kahtlemata moslemitele: "Kahe ründaja nimed on Abu Mohammad ja Zahran Hashim."

Kristlaste ja turistide vastu suunatud rünnakud oleks rohkem nagu radikaalsete moslemite käekiri muidu. Aga eks see selgub peagi, kes vastutuse võtab.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/sri-lanka-agab-pommiplahvatuste-laine-all-runnati-mitut-hotelli-ja-kirikut?id=85970879


Sri Lankal plahvatas täna (21.04.2019) hommikul kirikutes ja hotellides mitu lõhkeseadeldist, mille tagajärjel sai surma vähemalt 50 ja vigastada enam kui kakssada inimest.

Olin transiitreisijana seal neli päeva tagasi paar tundi. Nii maandumine kui õhkutõusmine hilinesid, sest teised lennukid olid ruleerimisrajal risti ja põiki ees. Lennujaamas sees jalutada ikka andis, aga ei ütleks et pikemalt kui vanas. Aga see on iga kord erinev muidugi, sõltuvalt väravate asukohast. Turvakontrolli läbimine sujus igatahes kiiremini kui vanas lennujaamas. Wifi võrgud olid olemas ja sisselogimine samuti nagu vanas, registreerid oma telefoninumbri ning saad parooli sms-iga. Tallinna lennu värava juures olid lauad pistikupesadega, kus muidu oleks hea arvuteid ning telefone laadida, kuid elektrit neis ei olnud millegipärast.

Takso sadamasse maksab ka oma 50 eurot või isegi rohkem. Ma ise läheks siselennuga, kuna pikemalt lennult tulles oleks nagunii väsinud ja hakka seal veel kohe taksode ning praamidega seiklema. Seda enam, et lend tuleks odavam.

Kui su lend maandub õigeaegselt ja kohe peale riiki sisenemist lähed aega viitmata takso peale, siis peaksid normaaloludes jõudma umbes täpselt 10:35 praamile. Aga kui tekib mingeid viivitusi, võid maha jääda. Takso+praam ei ole ka kusjuures odav lõbu, kas sa siselendu ei ole kaalunud? Või tahad just meelega seda teekonda ette võtta, et kohalikku elu taksoaknast näha ning praamisõitu nautida?


Mis valuutasse puutub, siis siin on seletatud küllaltki hästi lahti:


Ehk siis hotellides ja autorendifirmades saad maksta sulas euros või dollaris, poodides-restodes ruupiates. Mul üks tuttav maksis näiteks Mahel kohaliku bussiga sõites pileti eest dollarites. Ise käisin mitu aastat tagasi, ei mäleta neid peensuseid. 

https://www.airbaltic.com/et/pardakaardid


Sa ei pea printima, kui on olemas nutitelefon- mobiilne pardakaart kõlbab samuti. Ja oled kindel, et printida ei saa? Kui ööbid hotellis, siis retseptsioonis on printerid olemas ja töötajad aitavad sind selles, ei mingit küsimust. Saadad hotelli maili peale või annad mälupulgal ning prindivad välja.

Mul endal oli viimati AirBalticuga Tallinnas nii, et läksin letti check-in`i tegema. Ma ei teadnud, et see tasuline on.Töötaja ütles, et "No kuule, miks sa maksta tahad? Mine praegu kohe telefoniga airbaltic.com ja tee check-in seal minutiga ära. Siis tule tagasi ja saad pardakaardi." Tegin seda, sain pardakaardi ja ei maksnud midagi. Nii et arvatavasti saad sa Viinis samamoodi teha. See 35 eurot on tasu sinu andmete süsteemi sisestamise eest, kui selle ise telefonis või arvutis ennem ära teed, peaks ok olema kõik ja saad pagasit ära andes pardakaardi ka.

Grab/Uber jne on mugavad, kui sa juba tunned lennujaama ning ei ole eriti väsinud ja kannatad vajadusel oodata. Aga lähed kusagile perega ja mitme kohvriga, kõik väsinud ning tahaks esimese asjana kiiresti duši alla ning mugavasse voodisse. Ja siis hakkad jamama seal- tellid selle auto, see hakkab kusagilt sõitma, passib ummikutes...lõpuks kui jõudma hakkab, lähed oma väsinud killavooriga välja, kuhu auto sinu arvates saabuma peaks. Äpp näitab, et auto on kohal, aga sina visuaalselt ei näe. Helistad juhile, ning saad tema ülikonarlikust inglisekeelsest jutust lõpuks aru, et ta on küll kohal, kuid tükk maad eemal ning mingi teise leveli peal. Ja sinu juurde ta kuidagi sõita ei saa. Ajad pere jalgele ning lähete mööda treppe kohvreid lohistades autot otsima. Lõppkokkuvõttes raiskate aega ning energiat ja säästate mingi kaks euri. Ma ei fantaseeri, isiklikud kogemused. Singapuris veel ok oodata ja ringi trampida autot taga otsides, ilma poolest, aga tee seda kusagil lumetormis..ohjah..teinekord on ametlikku taksojärjekorda palju lihtsam minna.

Seal ei ole midagi kokku leppida, sest tõepoolest on Singapuris taksomeetrid. Kui olete pagasi kätte saanud, jalutate taksojärjekorda ning teile näidatakse, millise peale lähete.

http://www.fortestreisid.ee/egiptuse-viisainfo/


Siin on viisa kohta selgitus. Siinai viisa saad kohale jõudes lennujaamas, see on tasuta ja kehtib 14 päeva. Millise laua juures täpselt see antakse, ära üldse muretse- ühel hetkel lihtsalt ilma viisata edasi ei pääse ja kui vähegi inglise keelt oskad, et "Sinai visa" ametnikule öelda, läheb kõik libedalt.

Mis ilma puudutab, siis jaanuaris on külm seal! Päeval paar tundi ehk tõesti on võimalik basseini ääres tuulevaikses kohas päevitada, ülejäänud aja on ikka väga jahe. Tänavu jaanuaris käisin Kairos õhtusel ajal jope, villase mütsi ja kinnastega. Päeval jalutasin korra üle hotelli õue restorani sööma T-särgi väel ning pärast pidin kuuma vanni minema. Teised turistid käisid päeval ka jopede ning kampsunitega ehk siis põhimõtteliselt oled riides samamoodi nagu Eestis samal ajal:) Jah, päike paistab ning kraadiklaas näitab +22, aga õhk on jumala külm. Nagu meil kevadel. Sharmis on muide natuke soojem kui Kairos, aga ikka jahe. Soojamaareisile võiks minna ikka sellisesse kohta, kus saab 24/7 lühikeste pükste, T-särgi ning plätudega ringi lasta. Et oleks  tunda ka, et oled päriselt soojas.. 

Ei see peaks ikka vähe korralikum buss olema.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Zanzibar?displayCurrency=EUR


Mõningad põhilised hinnad on siin. Nagu näed, siis näiteks takso on üsna kallis. Samuti massaaž ja teised turistidele mõeldud teenused on väga kallid seal. Ise külastasin tööga seoses ja sain palka selle eest, enda raha eest tagasi ei läheks. Räämas, räpane, haisev, porine. Stone Townis ja rannas tüüdatakse üsna palju ning hotellis ( mille toa eest maksin ka Aafrika kohta kallist hinda, aga tuba haises) hoiatati, et ma õhtul peale päikeseloojangut välja ei läheks, olevat ohtlik. Täiesti võimalik, et kusagil on seal mõni ilus ülesvuntsitud kuurort, aga lähed sealt alast välja..njah.. 

Kust see "Kho" siin foorumis viimasel ajal tuleb? Õige kirjapilt on "Koh"- nt Koh Lanta, Koh Samui jne. 


Ma ka ise ei pidutse väga, aga Phi Phi saari külastasin, loodus oli väga kena. Ega seal 24/7 ka disko ei käi igal pool ja keegi ei oksenda sulle kinganina peale vms. Aga põhikohtades liigub seal rahvast hordidena, paadid ning praamid toovad ja viivad turiste massiliselt. Paljudel on neist vaid paar tundi aega, et olulisemad kohad, kuhu vähegi jõuab, läbi käia kiiresti ja siis uuesti oma veesõidukile naasta. Nii et vaikne ei ole just ka jah. Kui rahu ja vaikus on peamised, siis elamiseks vaata tõesti ehk mõni teine saar. 

Mul endal oli marsruut Tallinn-Istanbul-Kuala Lumpur-Bali. Kõik ümberistumised ca neljatunniste vahedega, olin kindel, et viltu ei saa midagi minna. Aga muidugi sai:) Lend Istanbulist väljus 4,5 tunnise hilinemisega ning Kuala Lumpurisse jõudsin samal hetkel, kui Denpasari (Bali) lennuk õhku tõusis. Turkish Airlines arvestas minusugustega ning jätkulendudest mahajäänud ca 20 inimest koguti peale lennukist väljumist kokku, viidi immigratsioonist läbi, anti aega pagasilindilt kotid võtta ning sõidutati bussiga Mövenpicki hotelli ööbima. Väga hea tuba ning õhtu- ja hommikusöök Turkish Airlines'i kulul. Öö jooksul vahetati kõigil piletid ringi ning hommikul sõidutati lennujaama tagasi, kus siis igaüks oma reisi jätkas. Nii et kui lennud "ühel piletil", ei maksa hilinemisi väga karta, see ei ole enamasti midagi hullu. Ja ise nõudma või uurima me ka midagi ei pidanud, lennujaamas võeti piltlikult nagu lapsi käekõrvale ,talutati protseduuridest läbi ja seletati kõik kenasti ära. 

Ja mis siis? Isegi kui oleks sellise kubatuuriga rollerid seal, järgima pead seal Tai seaduseid, mitte Eesti. Sa ei hakka ju ka Eestis ütleme nt kanepi kasvatamisega vahele jäädes politseile seletama, et misasja, Hollandis oma tarbeks tohib ju?!  Igas riigis on omad reeglid ja mingi 1993 aasta või kubatuurijutuga teenid tõenäoliselt suurema trahvi, ongi kõik.

Eeem, äkki see tuleb sellest, et sa otsid sama arvutiga kümneid kordi päevas sama sihtkoha lende? Lehed näitavad siis kõrgemaid hindu, ja kõvasti kõrgemaid, kui muu seadmega vaadates. Otsisin hiljuti ühtesid edasi-tagasi pileteid ning momondo näitas mulle ühel hetkel kolm korda kõrgemaid hindu kui teised lehed. 


Järgmise jaanuarini on peaaegu aasta, neid soodukaid Krabisse ja Phuketti tuleb kindlasti vahepeal. Sa ei jõua end pärast ära kiruda, kui praegu kallimalt ära ostad.