trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Tegin nüüd Transferwise´i konto ja deebetkaardi. Revolutiga võrreldes tundub nagu kiviaeg. Siin juba varem mainiti, et iga liigutuse eest võetakse teenustasu. Näiteks kandsin Revoluti kaardilt 10 eurot TW kaardile ja 0,4 eurot maksin peale. Revolutil on see muidu  tasuta ja imelihtne, kui SEB või Swedbanki kaardilt raha saadad. Siis proovisin teha tavalist pangaülekannet, kus tuleb kõik andmed sisestada. Dollariülekande puhul näitas teenustasu 20 dollari saatmisel tervelt 5 USD sentidega. See on metsik röövimine ju! Kandsin need 20 USD hoopis Revoluti deebetkaardilt, läks kohe üle ja teenustasu oli sel juhul 17 senti.  Siis proovisin eurosid kanda. Äpp näitas, et eurode ülekanne võtab aega 6 päeva!! Nii pank, kust raha saatsin, kui TW konto asuvad seejuures mõlemad Euroopas, mitte eri maailmajagudes. Kuuendal päeval näitas äpp , et "homme tuleb", seitsmendal jälle "homme";D  Kaheksandal päeval kannatus katkes, tühistasin ülekande. Äpp palus sisestada kontoandmed, kuhu raha tagasi saata, andsin SEB konto andmed ja nüüd juba mitu päeva ootan seda ülekannet. 

Igal juhul, kui on valikut, soovitan TW asemel võtta Revolut. Äpp on lihtne, ülekanded toimuvad hetkega, valuutasid saab otse kontol hea kursiga vahetada, teenustasusid on minimaalselt.

Õnneasi jah, nagu eelmine postitaja mainis. Ise tulin eile Poolast päeval kella 13 ajal. Ankeedi täitmine võttis minuti, passikontroll paar minutit koos järjekorras seismisega. Ametnik ei uurinud ankeeti üldse, vaid pani selle virna teiste juurde. Andmete sisestamine toimub siis hiljem järelikult. Kevadel näiteks uuriti seda kohe passikontrollis, trükiti andmeid ümber ja esitati küsimusi. Koroonatesti järjekorras ei olnud päeval poole kahe paiku kedagi. Reisikaaslane tegi testi ja ütles, et pulgaga võeti proov mõlemast ninasõõrmest. Oli veidi ebamugav olnud. Peale teda väljus testimisalast üks välismaa härra väga-väga hapu näoga. Ma ise ei hakka niisama seda testi tegema, olen kodus eneseisolatsioonis parem.

Veikos, see oli seal eelnevas lõigus. Peale esimest testi lennujaamas:

  • Testi tulemuse teadasaamiseni peab inimene viibima täielikus eneseisolatsioonis. Negatiivsetest tulemustest teavitatakse testijat tekstisõnumi teel, positiivsete osas helistatakse, tulemus on nähtav ka terviseinfosüsteemis digilugu.ee ID-kaardiga sisenedes. Negatiivse testitulemuse korral tuleb seitse esimest päeva olla piiratud eneseisolatsioonis ehk käia tohib küll tööl ja näiteks poes, kuid vältida tuleb mittevajalikke kontakte. Ka tööl viibides tuleks teistega distantsi hoida.
  • Mitte varem kui 7 päeva pärast esimese testi tulemuse saamist tuleb teha teine test ning kui ka see on negatiivne, saab jätkata tavapärast elu. See tähendab, et inimesele ei rakendu pärast kahte negatiivset testi 14-päevane eneseisolatsioon, mis kehtib kõigile neile riskiriikidest tulijatele, kes testi ei tee. Teise testi aja kokkuleppimiseks helistatakse avaliku testimise kõnekeskusest testijale.

Suur tänu, Buldooza! Kahtlustasin ise ka, et tegemist mingi nendepoolse blokiga. Tuleb vist Transferwise'i konto teha vms. Revoluti Visa kaarti kasutan reisimisel edaspidi ka, sellega probleeme ei ole.

Ok, tänan.. Aga see nüüd suurendas segadust veelgi. Swift koodid ei klapi, aadressid ei klapi...Kontori nimi ühel juhul Revolut Payments UAB, teisal Revolut Bank. Ma teen enda Revoluti kontolt ülekande enda SEB kontole ja andmed väljavõttes on hoopis teised kui need seal Leedu lehel. Ma saaksin hetkel veel küll lasta kanda vana kontonr. , aga peagi on uued ülekanded dollarites tulemas. Sõber ütleb, et ülekanne on "rejected". Eurosid ma saan ise ka kanda nii Revoluti kontole kui sealt SEB'i, sellega ei ole probleemi.

Vajan just erilisteks situatsioonideks. Näiteks lennujaamas ümberistumiste ajal helistamiseks jms. Mõnes riigis maismaale üldse ei satu, olen vaid meresõidukiga territoriaalvetes:) Ei jõua kohalikke kaarte osta igalt poolt ning alati ei saagi. Mõne Eesti mobiilioperaatoriga liitumist mul ei ole, kuna Eestis ka püsivalt ei ela.

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/reisi-saab-nuudsest-kindlustada-ka-covid-19-vastu?id=90144089

Kui ma ise tahaks minna, siis ostaks piletid ja teeks selle kindlustuse. Pidi küll kallis olema, aga nuh.. ikka parem kui 500 eurot kaotada.

Ma ei saa praegu sellest uudisest aru, et Indias istuvad kümmekond eestlast (või eestimaalast) koroona tõttu lõksus ja ei saa tagasi tulla, sest piletid maksvat tuhandeid eurosid.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kummekond-eestlast-on-indias-ikka-veel-loksus-ja-paluvad-abi-valisministeerium-kes-maksta-ei-jaksa-see-koju-ei-saa?id=90022809

"Välisministeeriumi etteheitele, et eestlaste seltskond on korduvalt neile pakutud lendudest loobunud, vastab Strutšenko, et ministeeriumi pakutud KLM lend maksab 2450 eurot inimese kohta ja sellist raha pole ei temal ega ka tema teistel saatusekaaslastel."

Ma vaatan praegu juunikuu võimalikke lende ja näiteks 13.06: https://www.momondo.ee/flight-search/GOI-TLL/2020-06-13?sort=bestflight_a

Pole ju piletite hinnad mitu tuhat näo pealt? 600 eurot ikka kusagilt laenata saab ja 30-tunnise seiklemise järel oled kodus.

Lendasin ka mõned päevad tagasi, Tallinn-Frankfurt-London, lennufirmaks Lufthansa. Kuna minek oli tööga seoses, esitasin Tallinnas kohe ise dokumendid. Väravas öeldi, et lennuki pardal on maski kandmine kohustuslik, lennuki kapten ütles, et "soovituslik". Ise kandsin torusalli näo ees, aga mitmel reisijal ei olnud üldse mingit maski või näokatet, ja neile ei öeldud midagi. Söömise ja veejoomise ajaks võtad nagunii maski maha ja peale maandumist seisavad kõik püsti tihedalt koos, nagu ka eelmine postitaja märkis. Frankfurdi lennujaamas olid kringli- ja kohviputkad avatud, mõni pood vist ka. Järgmise lennu peal, Frankfurt-Heathrow, kandsid kõik juba maske. Minu torusalli peale küsiti, et kas ma vajan maski äkki. Ütlesin, et pole vaja, ning panin siis ka igaks juhuks selle "päris" maski ette, see oli mul omal olemas. Heathrows saab tegelikult minna läbi elektrooniliste passikontrolli väravate ka. Minu kolleeg tegi seda, ja tema käest ei küsitud üldse midagi. Mina läksin piirikontrolli ametniku juurest läbi, küsiti reisi eesmärki ja et milliste lendudega Eestist tulin, rohkem midagi. Lennujaama valjuhääldist korrati tihti, et hoidke sotsiaalset distantsi ja kandke maske. Hetkel olen Lõuna-Walesis ühes väikelinnas hotellis. Administraator ütles, et lubatud on minna kord päevas sporti tegema ja vajadusel poodi. Aga no ega ei kontrolli keegi seda, siin mingeid kohustuslikke jälgimisäppe ei ole ja politsei ei jõuaks igal inimesel sabas käia. Sotsiaalse distantsi hoidmine käib näiteks nii, et hotellis ei tohi restoranis hommikusööki süüa, aga administraator toob selle kandikuga mulle tuppa ja annab vahetult käest-kätte. Muidugi ma pean vähemalt korra päevas poes toidu- ja joogivarusid täiendama ning sportimise ettekäändel matkan vaatamisväärsuste juurde. Kõik poed on vähemalt siin linnas avatud, uste taga on enamasti järjekorrad. Söögikohad on ka avatud, aga müüakse vaid kaasa. Maske kannavad üksikud, enamasti riskigruppi kuuluvad vanemad inimesed. Täiesti ok siin, ilmad on ka ilusad.

Oot, ma ei saa nüüd aru sellest. Kui mul näiteks on vaja minna UK kaudu laevale tööle, ja tööandja saadab Lufthansa piletid Tallinn-Frankfurt-London, siis mind Tallinna lennujaamas peale dokumentide kontrolli pardale ei lasta?

Mis on Poolas põnevamat või paremat praegu, kui Eestis? Seal on reeglid hetkel palju rangemad, maksimaalselt poode/restorane suletud ja avalikus kohas näomaski kandmine kohustuslik. Eestis on väga ok praegu igas mõttes.

https://www.err.ee/1084021/lennureisijad-peavad-tulevikus-valmistuma-neljatunniseks-ooteajaks

Sealt: "Samuti arvasid eksperdid, et kui hakatakse nõudma kahemeetrise distantsi hoidmist ka lennukites, võiks see tähendada, et kolmeistmelistes ridades jäetakse keskmine iste tühjaks."

Hahaha, see 2m distantsi nõue jääbki nüüd igaveseks ajaks, ja kui kellegile kogemata lähemale satud, saad nuudiga üle turja ning lähed käed raudus plate peale:D

Tegin läbi selle 14p kodusistumise ja ei olnud midagi hullu. Kui tunned end tervena, võid käia toidupoes, apteegis ning üksi värsket õhku hingamas.  Mis põhimõtteliselt ongi minu tavaline elu:)

Tallinna Lennujaama täna siis ikkagi ei suleta? Mina näiteks töötan merel ja mul oleks praegu just hea tööle minna ning kogu ülemaailmse eriolukorra aja laevas keset ookeani põhimõtteliselt isolatsioonis tiksuda, seejuures palka saades. Kui meeskonnast peaks ka keegi haigestuma ning teisi nakatama, siis noored tugevad mehed põevad suurema tõenäosusega kergemini seda viirust.

Vabandage võhiklikku küsimust, aga kuidas lennujaamades riiki sisenemisel kontrollitakse, millistes riikides reisija on viimase 14 päeva jooksul viibinud? Küsitakse ja lehitsetakse passi lihtsalt või..?

Olen Sri Lankal praegu, turiste on vähemalt Galle linn tihedalt täis. Maske kannavad üksikud asiaadid, kohalikud ja valged turistid ei kanna keegi. Kõik täiesti ok siin.

Minu küsimus ei olnud kontrollimise kohta- las kontrollivad, mul ei ole midagi varjata. Aga kui ma saan Eestis SEB või Swedbanki küsimiste peale saata kas e-mailiga tehinguid puudutavad dokumendid või ise kohale kontorisse kohale minna, siis Revolutis pidi see väga keeruline olema. Inimesed kurdavad, et neil on kontod tuhandete eurodega lihtsalt blokeeritud ja kellegagi ühendust ei saa. Mõni ütleb lausa, et Revolut on pettus ning püramiidskeem.

Ma küsisin sellepärast, et kuna ma saan nagunii vahel välismaalt raha, siis äkki laseks selle kohe kanda Transferwise'i  või Revoluti kontole ja reisides on kohe raha olemas, selmet kanda Eesti kontole, saada süüdistusi rahapesus, terrorismis ning milles iganes, ja peale tulude tõestamist kanda edasi Revoluti või Transferwise'i kaardile.

Seega- Transferwise'i kaart oleks isegi mõistlikum, kui soovin seda kasutada krediitkaardi asemel booking.com broneeringuid tehes ning sõidujagamisäppides? Aga siis veel selline küsimus, et kui ladus on Transferwise' i meeskonnaga suhtlemine juhul, kui neil tekib kahtlusi mõnede ülekannete suhtes ja soovivad alusdokumente näha? Ma saan aeg-ajalt ülekandeid erinevatest riikidest ja vähemalt Eesti pankadele on see megaprobleem ( ise pesid venelaste raha ning nüüd kahtlustavad kõiki samas asjas). Revoluti kohta olen kuulnud, et nad kipuvad kontosid blokeerima ja nende meeskonnaga kontakti saada dokumentide ja arvete esitamiseks pidi olema pea et võimatu.

Kas Revolut Visa kaardiga ( selle kõige lihtsamaga, ilma kuutasuta) saab maksta Uber, Bolt jms äppides ning broneerida majutust booking.com'is, või ei peeta sellist prepaid kaarti piisavalt heaks? Aastake tagasi minu meelest Lõuna-Ameerikas ei saanud Revoluti kaarti Uberi kontoga siduda.. Sama küsimus oleks Transferwise'i kaardi kohta samuti, kaalun selle soetamist. Olen väga halva netiga kohas praegu mõnda aega, muidu guugeldaks ise..

Lõunarannikul on Surfing Wombats hostel, soovitan seda külastada. Üks omanikest on eestlanna, kes ise surfab seal lähimas rannas igapäevaselt juba mitu aastat. Pidi hää rand olema. Olen seal teisi eestlastest surfareid ka näinud, samas rannas peeti ühel aastal koguni eestlaste meistrivõistlusi surfamises.