Viimased kommentaarid

Ma teeks nii- istuks seal kottide otsas kas nii kaua, kuni tuleb TUI käest info, või kuni kannatus katkeb (tunni-kahega katkeb ilmselt). Seejärel, kui hotelli välja ei tehta, broneeriksin ise uue hotelli. Booking.com näitab, et hetkel on hea reitinguga hotellitube saada seal tänaseks päevaks keskmise hinnaga ca 35 eurot. See ei ole nii hirmus palju ju ja transport ei ole ka kallis. Tšekid jätaks alles ja küsiks kompensatsiooni reisikorraldaja käest, ja kui tema ei taha maksta, siis kindlustusfirmalt (kui reisitõrkekindlustus tehtud on). 

Mõnedes väga turistikates kohtades nagu Unawatuna Beach jne on küll sellised "bürood", kust saab trippe ja ekskursioone osta. Ja nende kaudu tasub ehk võtta vaala- ja delfiinivaatlustuure, mida tavaline kohalik kalamees ei saa sulle piisavalt turvaliselt pakkuda. Aga maismaatrippidel muidu turistid tavaliselt kas reisivad ühistranspordiga omal käel (rongid ja bussid on üliodavad), või võtavad auto koos juhiga oma hotelli kaudu. Hinnad öeldakse alguses tavaliselt üsna kõrged (valged, nagu ikka nendes maades, on kohalike arvates kõik rikkad ja mis probleem peaks sul siis olema autosõidu eest maksta) ja seetõttu tuleb tingida. Uuri netist sind huvitava tripi kohta, nagunii on paljud turistid ennem sind juba teinud seda ja oma kogemusi ning hindu kirja pannud. "Büroosid" just seetõttu ei soovitakski, et nende hinnad on üsna kallid ja arvatavasti saad sama asja hotelli või mõne tuk-tukijuhi kaudu soodsamalt. 


Mul oli sama asi kolm aastat tagasi Balile minnes, et Tallinnas lubati, et pagas läheb lõpuni. Anti kleeps ka Tegelikult ütles lennuki kapten ennem Jakartas maandumist muu jutu sees: "..ja kes siit edasi lendavad, võtke oma pagas vahepeal välja..". Vedas, et mul sel hetkel kõrvaklapid peas ei olnud ja inglise keelt oskan. Endal ei oleks mõttessegi tulnud, et pean pagasi välja võtma, eriti kui lubati, et läheb lõpuni.

Jahe on. Veebruaris on talv seal. Jah, internetist vaatad, et päeval on nt kuni 24 kraadi sooja. Aga see ei ole meie suvine 24 kraadi, vaid aprilli ilm- päike paistab, aga õhk on tegelikult ebameeldivalt jahe. Nädal tagasi just oli endal kogemus- temperatuur +20, aga turistid käisid kampsunite ja jopedega, basseini ääres päevitada isegi ei üritatud. Minul oli see tööreis ja maksti kinni, enda raha eest talvel Egiptusesse ei läheks. 

Ei ole see röövimise oht nii väga suur, päevasel ajal vähemalt mitte. Ma olin Antananarivos ligi kolm nädalat, nägin välja ilmselgelt turist ja uurisin kõndimise ajal telefonist google map'i- ei tülitatud kordagi. 


Üks majutus oli mul näiteks Tzimbazaza pargi ligidal, üsna luksuslik ridaelamuboks. Korralik aed oli ümber ja alumise korruse klaasuksele sai metallist lisaukse ööseks ette lasta. Tundsin end seal turvaliselt. Ning mingi aja elasin rõduga külaliskorteris, mis asus kas Hispaania või Itaalia saatkonna hoonega samal territooriumil. See oli ka väga turvaline ilmselgelt, väravas vaadati sisenejate näod üle. See majutus asus täpselt Rova ning Tzimbazaza vahel ja minu meelest oli väga ok piirkond nii toitlustuse, shopingu kui üldise puhtuse poolest. Esialgul oli mul hotellituba "kesklinnas" ja selle ümbrus oli ikka ehe urgas.


Tzimbazaza pargis on aye aye ka olemas muide. Päevasel ajal ta magab oma majakeses ning tuleb harva välja. Aga väikese meelehea eest töötajatele lastakse sind koristajaga koos aedikusse ja majja sisse ning tehakse ka sinust fotod koos loomaga.


Antananarivo liiklus koosneb peamiselt ummikutest, nii et lühemad distantsid jõuab jala kiiremini läbida kui taksoga. Lennujaama minnes tuleb ka sellega arvestada ning aegsasti hotellist liikuma hakata, ikka mitu tundi ennem. 

Mis linna ilusse või koledusse puutub, siis Antananarivos on väga erinevaid piirkondi. Küngaste otsas on vanalinn ning see näeb kohati välja nagu Euroopa. Ja siis lähed mäe pealt alla ning satud slummi, kus prügi põlvini ja hais matab hinge. Aga ägedaid kohti ja ilusaid vaateid seal on. 

Minul kahjuks ei ole, sest ei jõudnud sinna seekord. Piletid olid eraldi ostetud ning esimene lend jäi ära.

Neid kuulsaid puid (baobabe) näeb ka Antananarivo Tzimbazaza pargis. Seal on nii taimed kui loomad, väikese raha eest saab aye ayega selfiet teha jne. 

Minu arvates käib asi ikkagi nii, et lähed sinna väljunud lennu väravssse, ütled oma nime ja Sulle organiseeritakse piletid järgmisele lennule mis Su sihtkohta toimetada saab. Piletid on ühe broneeringuga ostetud ja see tähendab muuseas ka seda, et Sina ei pea muretsema iga lennu pärast eraldi. Sul on piletid ostetud Balilt Eestisse ja pead saama ilma lisakuludeta koju. Teine asi, kui ostaksid piletid nii, et kõik lennud on eri firmade kaudu, eraldi broneeringutel. Siis on jõudmine Sinu mure ja reisikindlusest vaadatakse kõõrdi, et miks Sa ostsid eraldi piletid nii lühikese vahega ("ei ole teinud omalt poolt kõike võimalikku, et reisile jõuda").

Star Alliance ja need teised on kõige lihtsamalt seletades lennufirmade liidud, millesse kuuluvad ettevõtted teevad omavahel koostööd. Muuseas ka siis pagasi edasi toimetamist teise sama liidu firma lennukitele. 


Kas Sul on pilet tasuta tagastamisega, et saad loobumise korral kogu raha tagasi? Vastasel juhul ei ole Sul Budget.lv käest midagi saada ja raha läheb kaotsi, kui uued piletid ostaksid. Käsipagasiga lendamine oleks üks variant, teine variant oleks teha korralik pagasikindlustus ja panna kohvrisse talveriided jms kraam, mis ei ole hirmkallis ning on asendatav. Suure tõenäosusega saad kohvri siiski hiljem kätte, kui see ümberistumise ajal ka sama lennuki peale ei jõua.

Näide pagasikindlustusest- sõber läks reisile ja pani alla kohvri, kus oli muuseas 5 kg pakendatud šašlõkki. Kohver sihtkohta ei jõudnud. Tal oli Swedbanki krediitkaardi kaudu kindlustus ning sai 500 euri kompensatsiooni pluss kohver leiti ka üles ja saadeti talle koju. Šašlõkk elas selleks ajaks oma elu juba.

Eks ta keeruline tundub alguses ja kõiki nüansse ei oska ette kujutadagi. Siin on rohkem selgitatud seda transporti terminalide vahel:
Siin oled natuke ekslikult aru saanud. Need 1 ja 2 ei ole mitte erinevad lennujaamad, vaid sama lennujaama terminalid 1 ja 2. Terminalide vahel saab liikuda kõige kiiremini rongiga, 3 minutiga. Seda, kummas terminalis lend maandub, saab vaadata näiteks siit:Kui Sulle müüdi piletid vahemaandumisega 1h25m, siis järelikult peetakse seda reaalseks ajaks ning peaksid jõudma. Kui ei jõua, jääd maha, siis antakse piletid järgmisele lennule.


Ei, seal ei laiutata niisama käsi, vaid pannakse uue lennu peale teid kindlasti. Ja selle tunni ajaga peaksite vahetama lennukit seal, vaatasin praegu arvutiga täpsemalt seda pakkumist. Telefonis näitas teistmoodi, aga arvutis on "lennukivahetus" ja "teenindab KLM". 


Ainult sellega riskidki, et kui ei jõua, siis võib tulla väike passimine Singapuris. 

"Peaks" olema, aga millest seda järeldad? Balile mineva lennu number on hoopis teine, see jääks muidu samaks. Samuti ei ole ma tunnise vahemaandumise ajal kunagi näinud, et inimesed pooleks tunniks lennukist välja saadetakse ning siis uuesti check-in samasse lennukisse. Oleks ju mugav küll lennujaamas jalutada ning suitsuruumist läbi käia, aga minu kogemused on alati olnud sellised, et edasi lendajad jäävad tehnilise hoolduse ajaks pardale.

Kui selline pilet müüakse ning lend Singapuri ei hiline, siis jõuad. Kui hilineb ja jätkulennule ei jõua, pannakse sind mõne hilisema lennu peale nagunii. Seega kohale jõuad lõppkokkuvõttes, võib lihtsalt kauem aega võtta.

Kanaaride ja Egiptuse vahe on see, et Kanaaridel ei ole egiptlasi:D Nad käituvad ausalt nagu vaimust vaevatud ja mina ei ole ühelgi reisil saanud Egiptuses ilma probleemideta- küll häirib salapolitseinikke see, et ma teen tänavaaukudest pilte, küll see, et vahetan valuutat. 

 
Viimane kord hotellis pidime oma seltskonna siseselt toad ära vahetama- no taheti hotelli poolt kaks samasoolist paigutada ühe voodiga tuppa. Käisime veel retseptsioonis kinnitamas, et vahetame tuba. Öeldi ok. Ja siis hakkas pihta- kahe päeva jooksul, nii ööl kui päeval, küll oli keegi külastajate nimekirjaga ukse taga, küll helises telefon- kes, kus, mis toas on? Miks te ei ole teavitanud toa vahetamisest?!?  Nagu mingi lasteaed. Need inimesed küll püramiide ei ehitanud, see on selge.

Arvesta sellega, et baggage drop deskis võib olla järjekord ning pärast turvakontrollis samuti. Reisikindlustus ei korva sulle midagi, kui jääd lennust maha sellepärast, et "ma`p viitsinud varem ärgata."

Egiptuses on päeval päikese käes soe siis jah, aga kvaliteetsema puhkuse igas mõttes saab veeta Kanaaridel. 

Teil tuleb seltskonna peale villa odavam võtta, kui 5 kaheinimesetuba keskmises hotellis ( a la 40 euri päev iga toa eest). Villas saate pidu ka panna. Isiklikult broneeriksin majutuse ette, see on kaunis populaarne saar ja pärast kohapeal ei pruugi enam soodsaid villasid saadaval olla. Bookingus põgus kontrollimine näitab, et saaksite viisaka villa mere äärde ca tuhande euroga nädalaks ajaks. Kümne peale jagades teeb see 15 euri päev. Ma ei mõtleks ka siin enam midagi.

Oli küll. Ma ei suutnud uskuda, et sa päriselt arvad nii, et ok, tulen nüüd Egiptusest reisilt tagasi ja kuna seal pidi minu pass kehtima veel kuus kuud peale reisi, siis juhul, kui mul pass käib kogemata pesumasinast läbi, varastatakse ära, saab viisasid täis, või abiellun, siis ma ei tohi uut passi taodelda mitte mingil juhul ja pean kuus kuud värisema ning kartma, et äkki Egiptuse politsei tuleb Eestisse kontrollima, kas mul on nüüd see sama pass alles või mitte.. ja viivad vangi ära või teevad trahvi.


Või teine võimalik versioon  (ma ei tea ju, mida sa täpselt mõtlesid): tuled Egiptusest reisilt, kaks kuud hiljem abiellud ja lähed PPA-sse uut passi taotlema. Ametnik lehitseb vana passi ja tõstab kisa: "Kuule!! Sul on siin Egiptuse viisa ja seaduse järgi peab sul pass kehtima veel kuus kuud peale reisi! Marss koju tagasi ja ära ennem siia nägu näita, kui reisist on kuus kuud möödas!"

Rahulikult, puust ja punaseks- passi kehtivusaeg on vajalik ainult selleks, et kui sa seal Egiptuses järsku otsustad viisat pikendada või jääd mingil muul põhjusel riiki edasi, siis ei muutuks sul pass sellel ajal kehtetuks. Mida sa teed peale riigist lahkumist selle passiga, millal seda vahetad, ei ole enam Egiptuse võimude asi ja kedagi teist see samuti ei huvita.  


Üsna segaselt püstitatud küsimus, aga peale abiellumist ei pea ootama uue passi taotlemisega. Ainult siis, kui sul on ostetud tulevikuks ette lennukipiletid praeguse perekonnanimega, võib uue passiga lennujaama minnes probleem tekkida, sest nimi passis ei klapi. Aga jah, kusagil reisil käimine muidu ei kohusta sind peale reisi veel kuus kuud sama passiga elama- kui nüüd see sinu küsimuse mõte oli. 

Tripadvisoris on selle kohta pinutäis teemasid ja igal pool väidetakse, et ainus õige on siiski see:Ise ei ole pidanud seda taotlema, olen Keenias käinud tööandja poolt organiseeritud viisaga.Nagu Indoneesia teemas juhtus, võib ka siin tähte närida lõpmatult- on see nüüd "free visa", "visa exemption", "free tourist visa", misiganes. Tai ametkondade kodulehtedel nimetatakse seda ka igal pool erinevalt.


Reaalsuses lüüakse sulle passi tempel, mis annab õiguse riigis teatud arv päevi viibida, ning kui oled üle selle, saad karistada ilma viisata reisimise eest.