Viimased kommentaarid

Tallinna Lennujaamas samas tavaliselt pikki järjekordi pole ja kõik läheb ludinal:) Tean inimesi, kes alati saabuvad lennujaama tund ennem väljalendu ja siis jääb neil aega üle veel. Mingi tund-poolteist on täiesti ok, jõuate ringi vaadata ka. 

Oli 2 pakki (40tk) ka lennureisijatel kuni 2018 aastani, tänavu muudeti ära see seadus ja nüüd tohib ühe bloki tuua.

1. Peaks olema piisav aeg.3. Dollarid osta Eestis Tavidist, kohalik raha sealt.

Minu mäletamist mööda ei olnud suurt vahet, kas võtta raha automaadist (hotellides on need enamasti olemas) või vahetada sulas. 


Päevitus- ja muud kreemid soovitan samuti Eestist kaasa võtta. Seal küll müüakse neid, aga kvaliteet on vahel kahtlane, eriti kui kusagilt turult või väiksemast poest ostad. Retseptiravimitega kõik vajalikud templitega paberid kaasa, et jamasid vältida. Egiptuses on mõned ravimid, mis Euroopas müügil, üldse keelatud ning halvemal juhul võib nende sissetoomise eest vangi minna -nagu ühe inglannaga alles hiljuti juhtus:


Riideid kaasa võttes arvesta sellega, et kuurordi basseinialast väljaspool viibides eeldavad kohalikud, et naisterahvad peaksid olema võimalikult kaetud.  Seega pikad püksid ning sellised särgid, mille varrukad katavad vähemalt õlad ära.

Kallimates söögikohtades on hinnad umbes samad mis Eestis pubides. Eine ca 5-8 eurot. Kõige kallim praad, mis ma ise olen Tais (Bangkokis) ostnud, maksis 12 eurot näiteks. Aga Phuketi saarel Patongis Jungceyloni kaubanduskeskuses on ka mõned Euroopa ja USA stiilis söögikohad (a la Iiri pubid ja trendikad burgerirestoranid), kus eine võib maksta ka rohkem.


Kohalik toit on hulga odavam, eine saab kätte juba 2-3 euroga kindlasti. 

Poodides snäkid (jäätised, krõpsud, šokolaad) on sama hinnaga umbes, mis Eestis. Samas juba mainitud Jungceylonis on suur toidupood, kust saab muuseas osta ka Euroopast imporditud salaamit ja juustu. 

Raha vahetada kohapeal Superrich putkades, peaks endiselt parim kurss olema. Automaadist välja võttes lisandub mitmeeurone tasu. Kaardiga maksta saab paljudes kohtades, aga kurss ei pruugi hea olla.

Ma nüüd ei tea, mida seadused ütlevad, aga reaalsuses suitsetatakse Egiptuses praktiliselt igal pool- hotellides ka fuajeedes, baarides, koridorides. Keegi ei tule noomima, kui oma hotellitoas akna peal suitsetad. Kaasa tarida blokkide kaupa suitsu sinna ei oleks mõtet, seal on kõik margid olemas ja odavamad, kui Eestis. Seaduse järgi võib ühe bloki reisija kohta riiki sisse viia.


Mis puutub reeglisse, et ühes hotellitoas tohivad elada abielus inimesed, siis see peaks käima ainult Egiptuse kodakondsete kohta ja turistidesse ei puutu. Lääneriikide paarid on sageli vabaabielus ja erinevate perekonnanimedega, neid ei sunnita eraldi tubadesse elama selle pärast.


Teil oli tõesti mingi erandolukord siis, kui turvajärjekord kestis meeletuid tunde. Mul on olnud viimastel aastatel Dohas ümberistumisi 20-30 korral ja ei ole kunagi sellist jama näinud. 

On kogemusi ja see on piisav aeg, kui eelnev lend just ei hiline. Järjekorras seismist ei ole rohkem kui turvakontrollis, ja seal on mul tavaliselt läinud nii umbes 10 minutit, ei midagi hullu. Peale seda vaatad tahvli pealt järgmise lennu värava numbri ja hakkad aga viitade järgi minema.

Galles asub sarnane pood elektroonikakaupluse Wicks (kõik kohalikud teavad seda) teisel korrusel. Ralph Laureni särgid 7 eur/tk ja muu kraam ka meie jaoks odav. 

Seda teemat on foorumis juba arutatud:Ning konkreetset vastust ei selgunud, arvati nii ja naa...Soovitan helistada Tallinna Lennujaama.

Türgis ei lööda sellisel juhul sisse-väljasõidutemplit passi. Saabudes kontrollitakse transiitreisijate puhul ainult järgmise lennu pardakaardi olemasolu ja reisidokumenti küsitakse alles vahetult ennem lennukile minekut.

Otselendu Tallinn-Bali ei ole:) Autor pidas silmas, et lend algab Tallinnast, mitte Riiast vms. Aga vahepeatused on kindlasti. 

638 eurot on hea hind siis, kui lennud on lühikesed (alla 24 tunniga Tallinnast Balile). Tegelikult on see üsna keskmine hind nende piletite eest. Kui soovida soodsaid pileteid, siis pigem hoida silm peal siinsetel Trip.ee lennupakkumistel ja on võimalik saada edasi-tagasi piletid ka alla 500 euroga. Tõsi, sel juhul on ilmselt tegu pikkade vahepeatustega erinevates lennujaamades ja üks ots tuleb pigem nii 30 tunni ringis. Samuti ei pruugi kuupäevad sobida.

Päike kõrvetab seal korralikult igal aastaajal. Parem võta kreem Eestist kaasa, või kui ostadki kohapealt, siis ametlikust apteegist ning ning mõne tuntud firma oma. Tänavalt/turult ostes võid saada tundmatut ollust, mis teeb kasu asemel kahju. 

Kinnitan, et soodsate riiete kvaliteet on seal pigem kehv. Müüakse näiteks populaarsete brändide replikaid 10 korda odavamate hindadega, kui Euroopas origigaalide eest maksta tuleb, aga need riided võivad ka lihtsalt pesumasinas õmblustest lahti tulla. Turult ostes arvesta, et tuleb kaubelda ja tingida korralikult, muidu maksad üle.
Malaariatablette ei maksa niisama süüa, Sri Lankat loetakse madala riskiga alaks. Üldse putukatega väga probleeme pole, mõned ämblikud ainult on mürgised, aga neid sa ka ilmselt palju ei kohta.

Näed, Snoop, kohe said kaks miinust ja neid tuleb veel kindlasti. Sest siin foorumis domineerib pigem selline rahvas, kes ka Singapuris tormab esimese asjana hindude linnaossa ja ei taha Sentosast ning Marina Bay Sandsist kuuldagi midagi. 


Hea kliimaga ja ilusad on muidu Prantsusmaa ülemereterritooriumid India ookeani saartel ning Kariibidel. Viisat ei ole tarvis, samas hinnad on ka nagu Prantsusmaal ikka ja inglise keeles suheldes võib vahel jänni jääda. Näiteks Reunioni ma läheks iga kell tagasi ja  võimalusel elaks seal  pikemalt.


Miks sa arvad, et Pariisis on põhjalik kontroll? Näiteks, kui ise USAsse  läksin (Tallinn-Amsterdam-Taipei-Guam), siis Tallinnas küsiti ESTA olemasolu vaid ning anti kõik pardakaardid; Amsterdamis tunti väravas huvi Taiwani viisa vastu, aga kui ütlesin, et lendan edasi Guami, oli sellega ok; Taiwanis ei uuritud üldse mitte midagi ja küsitlemine reisi eesmärkide ning minu tausta kohta toimus alles sihtkohas. Pealegi, kui sa oled juba Pariisis Miami lennu väravas, siis ei jäta sind keegi lennust maha lihtsalt niisama, selleks peab eriti mõjuv põhjus olema (nt raske alkoholijoove või reisidokumentide puudumine vms). Kahtlen, et seal kõik reisijad kusagilt ülekuulamisruumist peavad läbi käima. 

Probleem võib tekkida siis, kui Riiast väljuv lend hilineb tund-poolteist näiteks, ning ei peeta otstarbekaks üksikute reisijate äraootamist. Siis peab AirFrance organiseerima su järgmisele võimalikule lennule.

Olen siin foorumis erinevates teemades tähele pannud osade inimeste imetabast loogikat- "minu käest tagasilennupiletit ei küsitud ja tollis ei kontrollitud ka midagi, järelikult täiesti lebo teema ja kõik võivad samamoodi muudkui minna ilma vajalike dokumentideta, võõraste lastega ja kotitäie illegaalsete retseptiravimitega". Ega ikka ei või ja põgusa kontrolli korral võib lend lõppeda ennem kui alata jõuab. Olen ka läinud Sri Lankalt Taisse näiteks ja ei küsitud tagasilennupiletit, kuid tean, et Tallinna Lennujaamas küsitakse kindlasti. Parem on osta see mõnekümneeurone pilet naaberriiki või teha tasuta tagastamise võimalusega broneering, kui pärast kurta, kuidas sind reisile ei lastud.

40 minutiga võib jõuda, aga ei pruugi. Väljumised Tallinnast hilinevad ka vahel. Isiklikult võtaksin pikema varuaja.

Olen mitmel korral jaanuaris viibinud Suessi linnas ning Kairos ja külm on olnud. Ei nimetaks seda soojamaareisiks üldse, kui südapäeval T-särgi väel olles külmad tuuleiilid värisema panevad. Öösel on üldse puhta pekkis, jope või paksem pusa on vajalik.

See pagasi lõpuni välja minek ei sõltu vahepeatuste ega lennufirmade arvust lennu kestel, vaid sellest, kuidas sa pileti ostad. Kui piletid on ostetud korraga, ühe broneeringuga, siis üldjuhul läheb pagas lõpuni välja. Endal on kahel korral juhtunud, et pidin pagasi välja võtma ning check-in'i uuesti tegema, ehkki piletid olid ostetud korraga ning Tallinnas öeldi, et läheb lõpuni. Sihtpunktid olid kord Bali ja teisel korral Salalah Omaanis. Aga 99,9 protsendil juhtudest läheb pagas lõpuni, sulle öeldakse seda ning antakse vastav kleeps. Kuid kui sul on piletid ostetud eraldi, siis pead kindlasti check-in'i uuesti tegema. Olen siit foorumist lugenud, et vahel on inimesed lennu alguses näidanud eri broneeringuid ja palunud pagas lõpuni saata, ning see on ka toiminud, kuid endal vastav kogemus puudub.

Väga võimalik, et kõigi käest ei küsita. Aga minult küsiti. Lisaks uuriti põhjalikult, millistes hotellides ma peatun, kas raha on piisavalt ja vähemalt kolm korda küsiti: "Kas Teil kodumaal perekond on?"Siin foorumis erinevate ESTA teemade all on veel kirjeldusi põhjalikest ülekuulamistest, see ei ole minu väljamõeldis.

Minu käest küsiti konkreetselt töötõendit või siis mingit muud dokumenti, mis tõestaks et ma töötan seal kus ma väidan (turvafirmas). Mul oli telefonis töölepingu koopia ja pagasis ka üks dokument, see rahuldas neid. Üldiselt nokivad iga asja kallal, mis vähegi võimalik.  

Sellist asja tänapäeval pole, et inglise keelt üldse mitte keegi ei oska. Keegi ikka oskab ja saab vajadusel teistele tõlkida. Olen käinud vist umbes viie-kuue prantsusekeelse saare peal ja igal pool oma inglise keelega hakkama saanud, kortereid rentinud jne. Kui midagi tahad detailsemalt seletada, siis kirjuta inglise keeles telefoni ja pane google translate, sellest saadakse ikka aru. 

Ise ütled, et ei pruugita Tallinnastki minema lasta ja siis, et ma tekitan paanikat:D Tõsi on see muidugi, et tallinna lennujaamas on erakordselt palju selliseid töötajaid, kellel käiks nagu omavaheline sotsialistlik võistlus reisijate peedistamisel ja kes ei taha isegi korras dokumente tunnistada, aga USAsse sisenemise kontroll on range, seda räägivad kõik, kes käinud. Mind taheti piirilt tagasi saata, sest küsiti mingit dokumentaalset tõestust minu töökoha kohta ja unise peaga ei tulnud meelde kohe, et pagasis oli üks vastav paber olemas.