Viimased kommentaarid

Bali rannad on märtsis eriti räpased ja muidu pole need ka just klassikalised ilusad rannad. Päikest isegi oleks. See teine variant tundub parem, Langkawi on väga ok saar.

Ma olen käinud korduvalt aastate jooksul, ning ei ole kõhutüüfusest midagi kuulnud. Töötan laevafirmades, kus on sadu inimesi, kes käivad tihti Sri Lankal, ja ei ole minu teada ükski kolleeg haigestunud. Firmade poolt ei ole ka hoiatatud selles suhtes ( tavaliselt antakse teada, kui kellegagi midagi juhtub, ning kästakse ettevaatlik olla ühe või teise asja suhtes). Vaktsineeritud olen ise ainult kollapalaviku vastu.

isaac, kui juba Eestis on ilma ühegi reaalse nakatumisjuhtumita apteegid ja ehituspoed maskidest tühjaks ostetud ning küllap nii mõnigi, kellel võimalik, istub viimsepäeva ootuses kodus vabatahtlikus karantiinis, millest siis räägime:D Muidugi on sellistes piirkondades, kus Hiina turiste palju viibib, ja haigeid juba on, ettevaatusabinõud veel põhjalikumad.

Eelmisele- Tais rahvarohketest kohtadest hoidumine on tõsine väljakutse. Igal juhul hoian pöialt ja loodan, et teil läheb reis kenasti ning turvaliselt.

Artikkel ka selle näomaski ja hügieeni kohta:

https://m.kasulik.delfi.ee/article.php?id=88738209

Hiinas on praegu kümnekonna linna miljonid inimesed karantiinis.

Seal EMTA lehel saab kauba kohta andmeid sisestades täpselt maksud juba ette välja arvutada.

Kui Sa ostad alkoholi kusagilt mujalt kui lennujaama tax free poest peale check-in'i tegemist, siis käsipagasisse selle jätmiseks ei ole mingit võimalust ( vedelike mahupiirangud käsipagasis!!). Nii et ikka alla registreeritud pagasisse läheb.

Väga vabalt võib maha jääda.

Kui pagasis ei ole palju lahtist toitu, kuhu nad sisse kaevuda saaksid, siis nad vast nii kergesti kaasa ei reisi. Prussakad on üsna suured ikka, hakkavad silma, ja neil ei ole riiete vahel kükitamise vastu erilist huvi. Lutikad, täid ja kirbud võivad küll pagasiga koju kaasa tulla, teoreetiliselt, aga endal ei ole juhtunud. Muidu olen elanud küll toas koos lutikate ja vist ka kirpudega.. Ükskord juhtus mul nii, et pagasis olid mingid seemned pooleldi lahtises kilekotis. Hoidsin seda kilekotti Omaanis villas lihtsalt voodi all põrandal, aga seal villas olid pisikesed sipelgad, kellele need seemned maitsesid. Läksin sealt ära ja kui teises riigis asjad lahti pakkisin, oli kogu tuba järsku Omaani sipelgaid täis.

Hetkel ei ole kindlasti hea aeg Iraani külastamiseks. Ajatollad norivad USA ja mitmete naaberriikidega täiemahulist sõjalist konflikti ning olukord on segane. Öösel kukkus Teherani juures alla Ukraina reisilennuk ja ca 180 inimest hukkusid. Iraanlased väitsid kohe, et tegemist oli tehnilise rikkega, aga seda ei saa ilma uurimiseta ( mida muidugi nii lühikese ajaga pole jõutud teha) kategooriliselt väita. Kuna video järgi tuli lennuk kohe peale õhkutõusu alla nagu tulekera, siis tõenäoliselt peitus "rike" Iraani enda õhutõrjesüsteemis.

Arvan, et oleneb tutvusringkonnast. Kui sinu FB sõbrad on valdavalt Kalamaja jõukamad vegan-hipsterid, kes on ise jõudnud juba varem maailma risti-põiki läbi reisida ja nüüd on kliima-usku, siis saad praegu juba lendamise eest sõimu ja dislike'e. Minu sõbrad on enamus lihtsad inimesed, mõni on välismaal (Lätis) käinud korra elus ja Tai reis on helesinine unistus, mida vahel unes nähakse. Minu reisipildid minu FBs tekitavad imetlust ja kadedust veel pikalt.

Kinnitan samuti, et saad muuta. Sadadel tuhandetel reisijatel aeguvad ( või lähevad kaotsi, või varastatakse) igal aastal dokumendid, ega nad sellepärast lennukist maha ei jää. Dokumendi numbrit saab muuta kuni viimase hetkeni ( ainult kui tegemist on viisadega, siis nende peal põhjustavad valed reisidokumendi andmed sekeldusi). ID- kaardi vahetus ei ole üldse mingi mure.

Reunion ei ole kindlasti Aafrika. Vastupidi, see on tükike Euroopat keset India ookeani. Loodus ainult kõvasti eksootilisem, muidu täitsa nagu Prantsusmaal oleks. Kiidan samuti Reunioni väga. 

Mauritius ega Seišellid pole samuti Aafrika. Kui tahate saarte peal Aafrika vibe'i kogeda, siis Komoori saared ja Zanzibar sobivad selleks. Mauritius on tõesti veidi India moodi, kuna seal elab palju hindusid ja see saar on nende jaoks populaarne turismisihtkoht ka,  palju India-pärast arhitektuuri ja toitu. Aga tegemist ja seiklemist oleks seal palju. Seišellid on rohkem luksusliku rannapuhkuse jaoks ning ööelu on seal vaiksem. Siiski, kui rahakott piiranguid ei seaks, läheksin vist neist kahest valikust Seišellidele.

Longweekend- selle lisatasu võttis Tai pank, mitte Revolut. "Ilma lisatasuta raha väljavõtmine" tähendab vaid seda, et Revolut ei võta omalt poolt lisatasu. Aga ükski välismaine pank või firma ei saa minna Tai pankadele ütlema, et nad ei tohi ATMi kasutamise eest turiste koorida. Kui võtad raha SEB või Swedbanki vms kaardiga, lisandub ATMi tasule omakorda Eesti panga tasu, nii et maksad veel rohkem.

Revoluti kõige lihtsamal Visa kaardil on lisatasuvaba limiit ATMist võttes 200 eurot kuus, sealt edasi lisandub Revoluti enda lisatasu, vist 2 protsenti summa pealt.

Phuketi saarel Patongis näiteks Lucky Patong Inn. Vaatasin just, hinnad alates 14 eurot öö. Olen seal paar nädalat elanud, väga korralikud ja puhtad rõduga toad ning hommikusöögi eest midagi juurde ei maksnud. Mitte midagi negatiivset ei meenu, tavaline Aasia hotellikogemus.

See ei tohiks suurt jama põhjustada. Igaks juhuks võid lennufirmasse kirjutada ning paluda ära muuta (see ongi kõik, mis teha saad), aga tegelikult on tähtis, et nimi oleks õigesti kirjutatud. Dubais vaadatakse viisat andes minu meelest passist andmeid, mitte lennupiletit. Sirvisin netis vastavaid teemasid huvi pärast ja mitte kellelgi nagu pole jama tulnud sellest. Mõni kirjutab, et on mitu korda lennanud nii, et piletil sugu ei klapi. Mõni lausa praalib, et " see on mu enda asi, mis sugu ma ennast parajasti tunnen olevat". Nii et vist ei tule suurt jama jah.

Alati võib ju muidugi ainult iseenda peale mõtelda ja tühistada, las sõbrad ostavad endale uued kallima hinnaga piletid, eks ole. 

Viktor- siin ei ole viisakusega mitte mingit pistmist. Lennufirmad lihtsalt EI LASE tühistada ühe inimese lendu eraldi, sel juhul kaotavad ka teised oma piletid. Jah, võib proovida läbi rääkida, aga muudatused on alati kas siis lisatasu eest, või peavad teised samal broneeringul olevad inimesed ostma uued piletid ( ja kaotavad pealegi veel juba makstud piletite raha).

Kas Sina maksaksid lihtsad viisakusest, nagu ütlesid, lennufirmale mingi a la alates paarsada eurot peale, et nad saaksid Sinule broneeritud kohale uue pileti müüa?

Nii kaua kuni seadus kehtib, ei saa keegi kindlalt öelda, et on leebemaks läinud. Mõni politseinik järgib seadust ikka punktipealt ja kui vahele jäädes võib 1000 eurot trahvi saad ning 30 päeva vangistust.. Ise ei riskiks. Turistide käest altkäemaksude saamine on neile ka oluline sissetulek, kindlasti ei jäeta võimalust kasutamata, kui nende nähes oma e-sigaretti tarvitad.

Teema autor on ise juba 2010 siin ühes teises teemas näidanud, et teab autorenditingimusi väga hästi. Enamikesse firmadesse ei ole mõtet deebetkaardiga proovima minnagi, aga mõnes äkki tõesti läheb läbi. Swedbank ei hakka krediitkaarti postiga välismaale saatma ja isegi kui saadaks, siis kaardi tegemine ja saatmine võtaks liiga kaua aega. Autorendi asemel äkki kasutada alternatiive, ühistransporti?

Phuketferry.com näiteks. Tai e-piletite ostmine on sama lihtne ja usaldusväärne,nagu Eestis ükskõik milliste bussi- või laevapiletite ostmine. Samuti võib piletid osta kohapeal, mõnest putkast. Neid on igal sammul ja hinnad enam-vähem suht samad.

Stopover peaks siin tähendama vahepeatust, kus tulevad uued reisijad peale ja lähevad maha need, kellele Kilimanjaro oli sihtkohaks. Sina lennukist välja ei lähe ja 50 min pärast lend jätkub.

Selles suhtes küll, et kui soov ongi minna ainult Kreetale ja Ateena ei paku üldse huvi, siis parem lennata otse Kreetale.


Aga muidu saaks ühendada kahe sihtkoha külastuse siselendude abil.

Siselend Ateenast Kreetale kestab u 55 minutit ja maksab ca 50 eurot 1 ots, seega umbes 100 eurot edasi-tagasi. Tundub mõistlik.

Ei ole mõtet võrrelda okupatsiooni ja turismi. On sellised turismimekad nagu Dubai, Phuket ja Bali, kus võimalikult paljude turistide meelitamiseks on reeglid ja kombed lõdvemad kui ümbritsevates piirkondades. See on teadlikult nii lastud minna, et rohkem teenida. Kui esimene bikiinides turist oleks Dubais kividega surnuks loobitud ja lubatud järgmistega sama teha, käiksid seal väga vähesed. Enamik valgeid turiste ei viitsiks käia kurguni kinninööbitud kuftidega 50- kraadises kuumuses, sest see on harjumatu ning ebamugav. Muide, raamatu "Minu Dubai" autor kirjutas sellest riietumise-teemast lähemalt; ja samuti sellest, kui palju ( või vähe) elab Dubais üldse neid kohalikke moslemeid, keda vabameelsem riietus häirida võiks.