Viimased kommentaarid

"Tuk-tuk on kõige parem transport linnasiseselt - ummikute korral kiirem, kui auto, poeb kiiremini igalt poolt läbi. Odav - enamus linnasiseseid sõite jäid 1-2 euro vahele. "


Lisan omalt poolt, et sellised hinnad on saavutatavad kõva tingimise ja sellise nipiga, et teed, nagu hakkaks ära jalutama. Turistide käest küsitakse alguses ikka 1,5-2 eurot ühe kilomeetri, mitte terve otsa eest. Kusjuures sellistes väga turistikates kohtades nagu Unawatuna Beach ja Galle vanalinn näiteks sageli ei lastagi hinda eriti alla. Väga ülbelt öeldakse, et 1 eur kilomeeter ja kui ei sobi, marsi jala.  

Huvi pärast vaatasin booking.com ja ega seal eriti variante vist polegi. Saadaolevatest võtaksin ühendust Sparta hosteliga ja prooviksin seltskonnale ühistuba kaubelda. Booking küll näitab, et saada on üksikud voodikohad, aga majutusasutused tavaliselt ei pane kõiki tube netti välja. 


Või kui soovite mugavamat majutust kui hostel ning olete valmis rohkem maksma, siis King Hotelis on ka näiteks kolmesed toad.

Link töötab, kui oled eelnevalt Facebooki sisselogitud ja siis klõpsad lingile. 

Ütle kohe seda ka siis esmakordselt minejale, et need turuhinnad, mis välja tõid, on tingimisejärgsed. Alguses küsitakse ikka palju kõrgemat hinda, ka saasta eest.

Ma ei tea, kuidas teistel, aga endal on Tai ja muude selle kandi riikide turgudelt ostetud riiete, aksessuaaride ning jalanõudega ainult negatiivsed kogemused. Need oleks nagu ühekordsed, paari päeva pärast on õmblused lahti ja augud tekivad kiiresti ilma välise mõjutuseta, lihtsalt materjal on nii pude. Päikeseprillidel murenevad sangad ära ja muud taolised jamad. 


Kõige hullem juhtum oli Phuketist ostetud lühikeste pükstega. Panin need esimest korda jalga ja läksin välja jalutama, pangakaart taskus. Üks hetk oli pangakaart kadunud. Mõtlesin, et kukkus taskust välja või varastati ära, ja mure oli üsna suur. Mõtelge ise- ainsa pangakaardi kaotamine reisil olles, ees on veel kaks nädalat trippimist ja hotellid on broneeritud, kuid mitte makstud. Blokeerisin kaardi interneti teel ära ja hakkasin mõtlema, mida edasi teha ja kuidas rahadega skeemitama peaks, aga õnneks leidsin kaardi üles- oli jalutamise ajal hõõrunud augu pükste taskuvoodrisse ning kukkunud alla voodri vahele, kust ma ei taibanud otsida. Tasku oli ka nii kummalise ehitusega, et ma ei tundnud käega seda auku. Hea küll, elu läks edasi ja kandsin samu pükse veel. Auk taskus läks muudkui suuremaks ja paari päeva jooksul kiilusid taskute lukud kinni ning läksid päris katki. Kvaliteet ümmargune null. Peale mõnepäevast kandmist tuli "uued" püksid minema visata.

Küll aga on mul head kogemused Tai kaubanduskeskuste firmapoodidest ostetud rõivastega. 


https://www.kohsamuisunset.com/bangkok-airport-transfer-flight-how-to/


Detailne juhend, kuidas kohalikule lennule minek toimub. Ajakuluks normaaloludes pakutakse 45 minutit kuni tund. 

Just nii ongi kõige parem, nagu kirjutasid. Bangkokis võtad pagasi välja, lähed Krabi lennu check-in lauda  ja kolm tundi on piisav aeg uuele lennule jõudmiseks.

Ära muretse, ei hakka keegi sind taga ajama ja mitte midagi ei juhtu. Lend väljub õigeaegselt, "mahajäämine" loetakse sinu enda süüks ning ei tunta huvi ka mitte, miks sa ei tulnud. 

Navam Perahera on üritus, mis toimub ainult Colombos.

Kinnitan. Genius hind on vahel kallim olnud, kui päev hiljem ilma sisselogimata sama majutust vaadates. Varase ja hilise check in`i teema ka ei kehti muidugi, majutusasutused elavad enda, mitte mingi booking.com reeglite järgi.

Kiku90, ma arvan, et valige majutus endale kohapeal. Oma silm on kuningas ja siis te ei satu kogu puhkuse ajaks kuskile prügi sisse.
Mina käisin seal koos väga nõudliku naisterahvaga, kes on harva millegagi rahul ja tema oli Balist absoluutselt vaimustuses.

Nii siin teemas kui kümnetes teemades varem on öeldud palju kordi, et vihmahooajal on rannad prügi täis. Mina tegin eeltöö ära ennem minekut ja läksin oktoobris, kui rannad on puhtamad. Ei pidanud pettuma ja pärast kiruma, et mida helli, märtsis oli rannas prügi.
Aga jah, ega paljud inimesed ei saa ka päris vabalt puhkuse aega valida. Mul on selles suhtes lihtne, teen enda graafiku ise.

Eks ta nii ole jah, inimesed on erinevad. Ma olen käinud ca 20 "soojal maal" ja Bali meeldis neist kõige rohkem. Jättis parema mulje kui Mauritius, Seišellid, Tai või Sri Lanka. Nagu ütlesin, majutus oli mul sellises kohas, kus prügi eriti ei märganud. Seal on selliseid piirkondi. Ja isegi Kuta rannaga jäin täiesti rahule, 2016 oktoobris oli see puhas.

Sri Lankal on ilm aastaringselt samasugune- 98 protsenti päikest ja kuumust ning 2 protsenti vihma. Vihma sajab enamasti öösel, päeval tavaliselt käivad väiksemad sabinad. Pool tundi, tund maksimaalselt, ja jälle tuleb päike välja. Pikad päevi kestvad paduvihmad ja sellega kaasnevad üleujutused on harvad, igal aastal ei ole minu teada. Viimati olin oktoobris 10 päeva ning siis näitas ka ilmateade iga päev vihma, tegelikult oli parim rannailm.

Ei, no muidugi Tais ei ole taksomaffiat, eriti Phuketis:) Kedagi ei peteta kunagi, inimesed on ilusad ja head. Ja prügi ka looduses ei ole. Samuti hulkuvaid koeri ja kasse ei näe prügikottide juures maiustamas, mkmm..

Mul endal Balil küll majutuse ümbruses kusagil prügi ei olnud vedelemas. Restoranid, kus ma käisin, olid korralikud ja puhtad. Tänavaid, kus ma jalutasin, pesti hommikuti lausa mopiga. Väga hea mulje jäi. Kusagil väljasõidul ühe tee ääres nägin veidi prügi, see oli kõik. Sõitsin ametlike Bluebird Group taksodega ja arvega ei olnud kunagi probleeme. Uber, muide, on odavam ja veel turvalisem.

See on sama, et võtad Tallinnas majutuse kusagile, ma ei tea, Paljassaare räämas piirkonda või Kopli liinidesse, sõidad piraattaksodega, ja siis pärast kurdad, et kõik oli crap.

Said millestki väga valesti aru vist. Automaadi teenustasu ei ole kunagi 100 eurot. Ma tean küll, millist postitust Sa silmas pead, aga loe see palun uuesti läbi. Inimene kirjutab seal, et 1,5 miljoni kohaliku väljavõtmise eest läks tema kontolt maha 106 eurot, millest automaadi teenustasu oli 3 eurot ja 103 eurot olid siis need 1,5 miljonit ise.

Sama leht jah. Aga teadjad räägivad, et kohapealt saab odavamalt. Patongis on enam-vähem igal tänaval mõni putka, mille kaudu saab rentida autot, broneerida ekskursioone ja osta pileteid, sealhulgas praamipileteid. Kui näiteks soovite Krabisse minna praamiga, mis väljub hommikul 08:30 ja jõuab õhtul 17:00 paiku, siis infoks, et see sõit sisaldab mõnetunnist viibimist Phi Phil. Saate vabalt teha ka nii, et sõidate ühe praamiga Phi Phi saartele, tripite ja elate seal paar päeva ning sealt ostate uue pileti kas Krabisse või mõnele saarele. Praami- ja paadiliiklus on seal tihe ning pileti hankimine ei ole mingi probleem- sa ei pea ise otsimagi, sulle tullakse pakkuma nagunii.

Ma arvan ka, et tõelised halvad kogemused a la Egiptus ja India ootavad kuuuurijat veel ees. Kulla laps, sa ei ole maailma näinudki, kui Balit nõmedaks pead. Enamus eestlaste ihaldatud sihtkohti on räpasemad ja kohalikud petavad- varastavad rohkem, Bali on ikka suht paradiis, päriselt ka.

Krabi islandile? Ehk täpsustad veidi, Krabi ei ole saar, vaid on piirkond Tai maismaal. Nii Phi Phi saartele kui Krabisse saab Phuketist praamiga ja kiirpaadiga näiteks. Internetis on kogu info nende kohta olemas, kui inglise keelt oskad. Krabisse saab Phuketist lisaks veel bussiga, sest Phuketi saar on maismaaga ühendatud.

Ühes teises foorumis, mäletan, postitas ka keegi veidi keeleliselt vigase teksti. Sai alguses mõnusa sõimu osaliseks, peeti alaealiseks trolliks. Pärast tuli välja, et 90-aastane väliseestlane hoopis, sõjaveteran, kes sattus 2 Maailmasõja lõpus Lääne-Saksamaale 16-aastase noorukina ning elab kuni tänapäevani Austraalias. Keeleoskus läheb rooste selle aja peale, kui pidevalt ei praktiseeri. Väljendid, mida Benben kasutab ( nt SSSR) viitaks ka nagu umbes taolisele taustale, seega ma ei mõistaks kirjavigu siin hukka. Vaks vahet on siis, kui tead, et postituse autor on 25-aastane ja terve elu Eestis elanud, aga kirjutab nagu düsgraafik sellepärast, et vaimsed huvid piirduvad sotsiaalmeediaga.

On vana või uus lennuk, pileti hind ikka sama- minu teada. Parandage, kui eksin. Kui on oluline, et jalgadel rohkem ruumi oleks, siis mine varakult lennujaama ning küsi istekohta avariiväljapääsu juurde.

http://www.bangkok.com/airport-rail-link.htm

Lennujaamast väljub see. Enamus ajast sõidab maa peal, pimedaks läheb väljas vahepeal ainult peatustes. Maa all sõidab ainult minu eelmises postituses äratoodud kaardil märgitud helesinise liini rong, teiste liinide omad kihutavad maa peal või kõrgematel sildadel. See oleks siis robustselt maakeeles puust ja punaseks.

MRT:

https://en.wikipedia.org/wiki/MRT_(Bangkok)

BTS:

https://en.wikipedia.org/wiki/BTS_Skytrain

Näed, siin on kaart:

http://www.bangkok-maps.com/bts.htm

Siamisse saad näiteks nii- sõidad lennujaamast ühe rongiga Phaya Thaisse, seal istud ümber rohelise liini rongi ja sellega saadki Siamisse. Nendel liinidel on küll erinevad värvid ja nimetused, aga rongid nägid minusuguse tehnikavõhiku jaoks kõik ühesugused välja. Jaamades tuleb lihtsalt suunavaid silte vaadata. Sikuta "bangkok train map" endale telefoni, siis on see sul kogu aeg olemas ja vajadusel saad kontrollida, et õigest jaamast mööda ei põruta.
Hotelli soovitan minna taksoga, kui seal just hotelli juures rongijaama pole ja sul on suuremad kotid-kohvrid.Takso on mugavam sulle endale ja ei maksa eriti midagi, 5 euro ringis ehk koos ummikutega.
PS. Vaatasin, et hotellile on kõige lähem Ramkhamhaeng peatus. Kui soovid lennujaamast hotelli rongiga minna, siis selle peatuseni pead pileti võtma. Maksab mingi sente ainult.