Viimased kommentaarid

Sul on hetkel kõige lihtsam küsida neid asju kohalikelt muidu. Inglise keelt räägivad küll vähesed, aga nad on väga abivalmid. Mina sain omal ajal palju infot mobiilipoe müüjalt. Kui ta poleks tööl olnud, oleks kaasa tulnud ja ise teed näidanud. 

Absoluutselt soovitan reisida omal käel! Nagu öeldi juba, saad ise valida sihtkohti ja hotelle. Tõsi, esimest korda käisin Tais ise ka korraldaja kaudu, aga see oli niinimetatud ringreis Phuket-Phi Phi saared-Krabi- Bangkok ja üsna soodsa hinnaga. Tegelikult oleksin ise saanud valida sama raha eest ehk Phuketis parema hotelli ning Krabis vähem viibida ( seal mulle väga ei meeldinud). Rohkem ei ole korraldajaid- vahendajaid kasutanud ning ükskõik millisesse riiki reisimine ei ole probleem. Lennupiletid momondost, hotellid või korterid booking. com'ist ja kohaliku transpordi piletid netist või sulas makstes juba kohapeal. Ei ole ükski maa tegelikult keerulisem kui Saaremaalt Võrru sõita.

Dubais ATMist võttes lisanduvad mitmeeurosed tasud. Poodides ja söögikohtades saab jah pea igal pool kaardiga maksta, sageli ka viipemaksega. 

Kui Arlandas jätkulennust maha jääd, siis see pole kindlustuse teema. Qatar Airways peab su panema järgmisele võimalikule lennule ja selleks pead lihtsalt väljunud lennu väravas või ükskõik millises letis, kus on Qatari kohapealseid töötajaid, näitama oma piletit. Sellise hilinemise korral nad teavad juba nagunii ise ka, et Tallinna lennult on inimesi tulemas. 


Teine asi oleks siis, kui ostaksid piletid omal käel eraldi- nt mingi lend Arlandasse ühe firmaga ja sealt Qatariga edasi teine broneering. Kui siis maha jääd, kehitatakse Arlandas õlgu: "Aga miks Te õigeks ajaks lennujaama ei tulnud?" ja kindlustus saadab ühetunnisest ümberistumisest kuuldes samuti pikale lainele, sest seda saab pidada liiga lühikeseks ja seega sa ei teinud kõike võimalikku, et kindlalt teisele lennule jõuda. Aga kui mõlemad lennud on Qatariga, saad ka mõlemad piletid kohe Tallinnas kätte (üldjuhul) ning pagas läheb otse lõpuni välja. Ja lühikesel ümberistumisel mahajäämise korral hoolitseb Qatar, et sihtkohta jõuaksid.

Norsu, Omaanis on täiesti normaalsed rannad sageli inimtühjad, nii et viska kasvõi ihualasti hundirattaid seal, mitte kedagi pole nägemas.  Omaani kohalikud on muidu väga tolerantsed ja sõbralikud, minule ja minu tuttavatele on korduvalt öeldud, et nad ei eelda turistidelt sama riietust mis kohalikelt. Lihtsalt sa ei pruugi õhtul baari lühikeste pükstega sisse saada, muud midagi. Üsna Dubai moodi on kombed seal, suht vabad.

Täies riides ujuvad Araabia poolsaarel siiski ainult kohalikud, turistide käest seda üldjuhul ei nõuta. Isegi  Saudi Araabias on randu, kus naised tohivad bikiinides käia, Omaanis ja AÜEs ka kindlasti ei teki probleemi. Ainult et teemaalgataja eelarve võib sealkandis napiks jääda, tiba kallim ikka kui Aasia.

Sri Lanka näiteks:Seal teemaalgataja kirjutab, et nad said hakkama 560 euroga kahe peale kaheks nädalaks pluss lennukipiletid. Praegu ja kindlasti ka lähemas tulevikus on seal majutused ning muud turistidele mõeldud teenused veel soodsamad kui muidu, kuna seal oli teatavasti terrorirünnakute seeria lihavõttepühade ajal. Seetõttu käib seal turiste praegu väga vähe, aga kõik on tegelikult normaalne ja turvaline. Sri Lanka on väga ilus eksootiline saar ning kohalikud inimesed üliviisakad ja sõbralikud. Erinevalt naaberriigist Indiast ei ole neil kombeks turiste petta ja nende tagant varastada.

Sealsamas Galles sõidab muide ringi ka üks tuk tuk, mille kerele on kleebitud Eesti lippu kujutav kleeps. Juht sõidutas üksvahe kogu aeg eesti meremehi ja tema saab ka minu meelest eestlaste jutust mõnedest sõnadest aru. Paraku ta soodushinda sellegipoolest ei paku, meremehed hellitasid ta suurte jootrahadega ära ning talle jäi mulje, et eestlased on kõik rikkad ja laristajad. 

Endal kogemused puuduvad, sest olin nõukaaja lõpus väike laps, kuid igasuguseid häid reisilugusid ja -juhtumisi koos lahedate fotodega on nt Vladimir Wiedemanni raamatus "Tundmatu liit."

Tallinna Lennujaama Turkishi kontori inimesed on väga abivalmid. Pigem tundub, et kusagil on tehniline tõrge ja kuupäevad läksid sassi süsteemis. 36 tundi ei ole mingil juhul normaalne vahepeatus. Nii reisiti 100 aastat tagasi:)

Eelistan samuti pigem vabal real pikutada, kui filme vaadata. Aga mis toitu puutub- Improved, kas võtad käsipagasis võileivad ja salatid kaasa? Või paastud need 10-12 tundi? 

Mis puutub öisesse liikumiskeeldu, siis see vist kehtib küll ainult paberil, sest kõik käivad ning sõidavad ringi ja toimetavad omi asju ka peale päikeseloojangut. Mulle ütlesid ametnikud juba lennujaamas, et tegelikult see keeld ei toimi. 


Muide- tänaval relvastatud sõdurit nähes ei maksa ehmuda, see ei pruugi sugugi olla erioperatsioon või -olukord. Nad käivadki niimoodi automaatidega ringi kogu aeg, see on tavaline. Galles näiteks on mereväel suured linnakud ja sõdurid jalutavad nende vahel. 

Ma ei saa praegu kontrollida, aga üsna kindlasti on seal üks lahter "kaardi omaniku nimi" vms. Sellest käib jutt, mitte kellelegi teisele broneerimisest. Mul on endal kolm kaarti bookingus salvestatud, aga vähemalt cvc koodi pean ikka suht alati ise trükkima. Kaardiandmete sisestamisel peaks siis nagu märkama, et pole oma kaart. 


Seda, kas raha on proovitud maha võtta, saab klient teada nii, et tuleb vastava sisuga e-mail ning palutakse anda sellise kaardi andmed, mis reaalselt toimiks.

No see viimane on üsna vähetõenäoline stsenaarium- kui paljud inimesed kellegi "vihavaenlase" krediitkaardiandmeid teavad? Eksabikaasa ehk tõesti, aga siis on ka lihtne välja selgitada, kes sigaduse taga oli. Üldiselt kahtlen, et Eestis seda kunagi juhtunud on, sest sellised ossid ja laudabeibed, kes taolise asja peale tulla võiksid, ei tea hotellide broneerimisest midagi. Pigem pannakse kusagile kuulutus "Olen kiimas ja otsin meest"vms ning lisatakse eksi kontaktid.


Teemaalgataja postitus on ka veidi kummaline- inimene broneerib hotelli, kaart on käes, keerutab seda CVC koodi vaatamiseks, aga seda ei näe, et nimi ei klapi. Ju siis ei tahtnud, et klapiks. Ja siin jäetakse midagi rääkimata.

Olen Galles hetkel. Lennukist tulid minuga koos maha 4-5 valget vaid, ülejäänud olid kohalikud. Lennujaamas olid sildid "kaetud nägudega reisijaid ei teenindata". Ei meenu, kas need olid varem ka, või on see seotud värske burkakeeluga. Mingi sildi pealt lugesin veel, et lennujaama turvataset on tõstetud, aga tavalisest rohkem sõjaväelasi ja turvamehi ei näinud. Kohalikud kinnitavad, et normaalne elu on taastunud täielikult ja lennujaamast Gallesse sõites ( ca 150 km) nägin ühel korral, et kõrvalteel otsisid relvastatud politseinikud ühte autot läbi. Muidu rohkem midagi, Facebook ainult on blokeeritud. 

Eestist jahi-matkatarvete poest saab ka. 

Ma ise ei kasutanud midagi seal, aga soovitatakse ikkagi putukatõrjevahendeid tarvitada. Sest seal on sääsed, puugid ning liivakärbsed muidu olemas looduses. Malaariat ja kollapalavikku karta pole põhjust, aga dengue viirust on ette tulnud ja see levib sääskede kaudu.

Kuni kolm kuud tohid seal ringi sõita Eesti lubadega, ei pea rahvusvahelisi tegema.

Apartmentides on enamasti rohkem ruumi (vahel ka mitu tuba vs üks tuba hotellis sama hinna eest) kui tavalises hotellitoas ning tihti ka pesumasin (mõnedes riikides vähem, mõnedes rohkem tavaline). Ise võtan alati pigem rõdu, pesumasina ja köögiga korteri, kui hotellitoa. Ma ei kokka seal köögis, aga väga hea on võtta köögikapist klaase kokteilide jaoks ning taldrikuid suupistete tarvis ja nendega rõdul laud katta. Samuti meeldib mulle, kui saan õhtul linna pealt tulles riided ise pesta ja hommikuks on need juba kuivanud; alternatiiv oleks oma hotelli või mõni avalik pesumaja, kuhu pead maksma ning saad oma asjad tagasi ehk 24h pärast.

Seal on ka vanemaid kirikuid, Galles näiteks. Sri Lankal elab 1,5 miljonit kristlast. Mis ründajaid puudutab, siis lõik Delfi blogist viitab kahtlemata moslemitele: "Kahe ründaja nimed on Abu Mohammad ja Zahran Hashim."

Kristlaste ja turistide vastu suunatud rünnakud oleks rohkem nagu radikaalsete moslemite käekiri muidu. Aga eks see selgub peagi, kes vastutuse võtab.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/sri-lanka-agab-pommiplahvatuste-laine-all-runnati-mitut-hotelli-ja-kirikut?id=85970879


Sri Lankal plahvatas täna (21.04.2019) hommikul kirikutes ja hotellides mitu lõhkeseadeldist, mille tagajärjel sai surma vähemalt 50 ja vigastada enam kui kakssada inimest.