Viimased kommentaarid

https://kasulik.delfi.ee/news/uudised/reisi-saab-nuudsest-kindlustada-ka-covid-19-vastu?id=90144089

Kui ma ise tahaks minna, siis ostaks piletid ja teeks selle kindlustuse. Pidi küll kallis olema, aga nuh.. ikka parem kui 500 eurot kaotada.

Ma ei saa praegu sellest uudisest aru, et Indias istuvad kümmekond eestlast (või eestimaalast) koroona tõttu lõksus ja ei saa tagasi tulla, sest piletid maksvat tuhandeid eurosid.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/kummekond-eestlast-on-indias-ikka-veel-loksus-ja-paluvad-abi-valisministeerium-kes-maksta-ei-jaksa-see-koju-ei-saa?id=90022809

"Välisministeeriumi etteheitele, et eestlaste seltskond on korduvalt neile pakutud lendudest loobunud, vastab Strutšenko, et ministeeriumi pakutud KLM lend maksab 2450 eurot inimese kohta ja sellist raha pole ei temal ega ka tema teistel saatusekaaslastel."

Ma vaatan praegu juunikuu võimalikke lende ja näiteks 13.06: https://www.momondo.ee/flight-search/GOI-TLL/2020-06-13?sort=bestflight_a

Pole ju piletite hinnad mitu tuhat näo pealt? 600 eurot ikka kusagilt laenata saab ja 30-tunnise seiklemise järel oled kodus.

Lendasin ka mõned päevad tagasi, Tallinn-Frankfurt-London, lennufirmaks Lufthansa. Kuna minek oli tööga seoses, esitasin Tallinnas kohe ise dokumendid. Väravas öeldi, et lennuki pardal on maski kandmine kohustuslik, lennuki kapten ütles, et "soovituslik". Ise kandsin torusalli näo ees, aga mitmel reisijal ei olnud üldse mingit maski või näokatet, ja neile ei öeldud midagi. Söömise ja veejoomise ajaks võtad nagunii maski maha ja peale maandumist seisavad kõik püsti tihedalt koos, nagu ka eelmine postitaja märkis. Frankfurdi lennujaamas olid kringli- ja kohviputkad avatud, mõni pood vist ka. Järgmise lennu peal, Frankfurt-Heathrow, kandsid kõik juba maske. Minu torusalli peale küsiti, et kas ma vajan maski äkki. Ütlesin, et pole vaja, ning panin siis ka igaks juhuks selle "päris" maski ette, see oli mul omal olemas. Heathrows saab tegelikult minna läbi elektrooniliste passikontrolli väravate ka. Minu kolleeg tegi seda, ja tema käest ei küsitud üldse midagi. Mina läksin piirikontrolli ametniku juurest läbi, küsiti reisi eesmärki ja et milliste lendudega Eestist tulin, rohkem midagi. Lennujaama valjuhääldist korrati tihti, et hoidke sotsiaalset distantsi ja kandke maske. Hetkel olen Lõuna-Walesis ühes väikelinnas hotellis. Administraator ütles, et lubatud on minna kord päevas sporti tegema ja vajadusel poodi. Aga no ega ei kontrolli keegi seda, siin mingeid kohustuslikke jälgimisäppe ei ole ja politsei ei jõuaks igal inimesel sabas käia. Sotsiaalse distantsi hoidmine käib näiteks nii, et hotellis ei tohi restoranis hommikusööki süüa, aga administraator toob selle kandikuga mulle tuppa ja annab vahetult käest-kätte. Muidugi ma pean vähemalt korra päevas poes toidu- ja joogivarusid täiendama ning sportimise ettekäändel matkan vaatamisväärsuste juurde. Kõik poed on vähemalt siin linnas avatud, uste taga on enamasti järjekorrad. Söögikohad on ka avatud, aga müüakse vaid kaasa. Maske kannavad üksikud, enamasti riskigruppi kuuluvad vanemad inimesed. Täiesti ok siin, ilmad on ka ilusad.

Oot, ma ei saa nüüd aru sellest. Kui mul näiteks on vaja minna UK kaudu laevale tööle, ja tööandja saadab Lufthansa piletid Tallinn-Frankfurt-London, siis mind Tallinna lennujaamas peale dokumentide kontrolli pardale ei lasta?

Mis on Poolas põnevamat või paremat praegu, kui Eestis? Seal on reeglid hetkel palju rangemad, maksimaalselt poode/restorane suletud ja avalikus kohas näomaski kandmine kohustuslik. Eestis on väga ok praegu igas mõttes.

https://www.err.ee/1084021/lennureisijad-peavad-tulevikus-valmistuma-neljatunniseks-ooteajaks

Sealt: "Samuti arvasid eksperdid, et kui hakatakse nõudma kahemeetrise distantsi hoidmist ka lennukites, võiks see tähendada, et kolmeistmelistes ridades jäetakse keskmine iste tühjaks."

Hahaha, see 2m distantsi nõue jääbki nüüd igaveseks ajaks, ja kui kellegile kogemata lähemale satud, saad nuudiga üle turja ning lähed käed raudus plate peale:D

Tegin läbi selle 14p kodusistumise ja ei olnud midagi hullu. Kui tunned end tervena, võid käia toidupoes, apteegis ning üksi värsket õhku hingamas.  Mis põhimõtteliselt ongi minu tavaline elu:)

Tallinna Lennujaama täna siis ikkagi ei suleta? Mina näiteks töötan merel ja mul oleks praegu just hea tööle minna ning kogu ülemaailmse eriolukorra aja laevas keset ookeani põhimõtteliselt isolatsioonis tiksuda, seejuures palka saades. Kui meeskonnast peaks ka keegi haigestuma ning teisi nakatama, siis noored tugevad mehed põevad suurema tõenäosusega kergemini seda viirust.

Vabandage võhiklikku küsimust, aga kuidas lennujaamades riiki sisenemisel kontrollitakse, millistes riikides reisija on viimase 14 päeva jooksul viibinud? Küsitakse ja lehitsetakse passi lihtsalt või..?

Olen Sri Lankal praegu, turiste on vähemalt Galle linn tihedalt täis. Maske kannavad üksikud asiaadid, kohalikud ja valged turistid ei kanna keegi. Kõik täiesti ok siin.

Minu küsimus ei olnud kontrollimise kohta- las kontrollivad, mul ei ole midagi varjata. Aga kui ma saan Eestis SEB või Swedbanki küsimiste peale saata kas e-mailiga tehinguid puudutavad dokumendid või ise kohale kontorisse kohale minna, siis Revolutis pidi see väga keeruline olema. Inimesed kurdavad, et neil on kontod tuhandete eurodega lihtsalt blokeeritud ja kellegagi ühendust ei saa. Mõni ütleb lausa, et Revolut on pettus ning püramiidskeem.

Ma küsisin sellepärast, et kuna ma saan nagunii vahel välismaalt raha, siis äkki laseks selle kohe kanda Transferwise'i  või Revoluti kontole ja reisides on kohe raha olemas, selmet kanda Eesti kontole, saada süüdistusi rahapesus, terrorismis ning milles iganes, ja peale tulude tõestamist kanda edasi Revoluti või Transferwise'i kaardile.

Seega- Transferwise'i kaart oleks isegi mõistlikum, kui soovin seda kasutada krediitkaardi asemel booking.com broneeringuid tehes ning sõidujagamisäppides? Aga siis veel selline küsimus, et kui ladus on Transferwise' i meeskonnaga suhtlemine juhul, kui neil tekib kahtlusi mõnede ülekannete suhtes ja soovivad alusdokumente näha? Ma saan aeg-ajalt ülekandeid erinevatest riikidest ja vähemalt Eesti pankadele on see megaprobleem ( ise pesid venelaste raha ning nüüd kahtlustavad kõiki samas asjas). Revoluti kohta olen kuulnud, et nad kipuvad kontosid blokeerima ja nende meeskonnaga kontakti saada dokumentide ja arvete esitamiseks pidi olema pea et võimatu.

Kas Revolut Visa kaardiga ( selle kõige lihtsamaga, ilma kuutasuta) saab maksta Uber, Bolt jms äppides ning broneerida majutust booking.com'is, või ei peeta sellist prepaid kaarti piisavalt heaks? Aastake tagasi minu meelest Lõuna-Ameerikas ei saanud Revoluti kaarti Uberi kontoga siduda.. Sama küsimus oleks Transferwise'i kaardi kohta samuti, kaalun selle soetamist. Olen väga halva netiga kohas praegu mõnda aega, muidu guugeldaks ise..

Lõunarannikul on Surfing Wombats hostel, soovitan seda külastada. Üks omanikest on eestlanna, kes ise surfab seal lähimas rannas igapäevaselt juba mitu aastat. Pidi hää rand olema. Olen seal teisi eestlastest surfareid ka näinud, samas rannas peeti ühel aastal koguni eestlaste meistrivõistlusi surfamises.

Jd- see, kui palju Sina lennanud oled, ei muuda fakti, et kui teemaalgataja esimene lend pool tundi hilineb, on tal pupu. Reisikindlustus uut piletit ja muid kulusid ei korva, sest connection time ei ole nende jaoks piisav.

Ma olen ka üksjagu lennukiga reisinud, aga sellest hoolimata ei suuda ma ennustada, kas mingi lend jõuab õigeaegselt või siis mitte. Kõigi kompaniide lennud hilinevad vahel.

Kui esimene lend oluliselt ei hiline, siis jah, aga mahajäämise korral reisikindlustus ei pruugi aidata.

Jazzband- on küll, eelmistel lehekülgedel on inimesed oma reiside tühistamisi/ärajätmisi kinnitanud.

Tenerifel Adeje haiglas diagnoositi eile Itaaliast pärit turistil kardetud viirus.

https://m.facebook.com/canarianweekly/posts/2779123405512022

Vabandan, ma ei ole spetsialist, ja kirjutangi nii, nagu mulle hetkel "tundub". Tõepoolest, Itaalias levib koroonaviirus praegu väga kiiresti ja Iraanis on vähemalt ametlike andmete järgi suremus selle viiruse tagajärjel harukordselt suur.

Reisu- aitäh, et võtsid vaevaks selgitada. Tublid olete, et ettevaatusabinõusid kasutate. Paljud seda kahjuks ei tee.

Hetkel tundub, et koroonaviirus on vähem külgehakkav kui näiteks leetrid, ning suremuse poolest oleks protsentuaalselt isegi gripp ohtlikum. Kui Hiina statistika meie Eesti oludesse üle kanda, oleks meil tugevalt ümardatult 2 hukkunut (vs 3 grippi samal ajal). Koli või ise gripi eest Aasiasse..

Väikelapsega Aasiasse mitmeks kuuks trippima minek on igal juhul tema elu ja tervise ohtuseadmine. Lisaks koroonaviirusele on seal ohtlikud tuberkuloos, tüüfus, koolera, katk jne, lugematu hulk nakkushaiguseid ning parasiite ( aga nendest põhjustatud surmadest iga päev lehtede esikülgedel statistikat ei ilmu, järelikult ei ole probleemi?!). Eriti suureks ohuks väikelapsele on tema enda vanemad, kes arvavad, et rolleri või tsikliga on igati ok ilma lubadeta ja varasema sõidukogemuseta otsemaid liiklusesse sukelduda, kogu pere masinal ja ilma kiivriteta. Olgem ausad- enamus Aasias pikemaid ringreise tegevad eestlased seda praktiseerivad, sest auto rentimine on ju mõttetult kallis ning politseile väikseid altkämakse anda või trahve tasuda tuleb odavam.

Aga see on viimase hetke pakkumine ( uudise avaldamise hetkest lennuni vaid viis päeva), paljud pered ei saa seda asja nii hoobilt ette võtta.

Bali rannad on märtsis eriti räpased ja muidu pole need ka just klassikalised ilusad rannad. Päikest isegi oleks. See teine variant tundub parem, Langkawi on väga ok saar.

Ma olen käinud korduvalt aastate jooksul, ning ei ole kõhutüüfusest midagi kuulnud. Töötan laevafirmades, kus on sadu inimesi, kes käivad tihti Sri Lankal, ja ei ole minu teada ükski kolleeg haigestunud. Firmade poolt ei ole ka hoiatatud selles suhtes ( tavaliselt antakse teada, kui kellegagi midagi juhtub, ning kästakse ettevaatlik olla ühe või teise asja suhtes). Vaktsineeritud olen ise ainult kollapalaviku vastu.