Token556

Uus kasutaja, liitus Tripiga 2 aastat tagasi
35 meeldimist
0 postitust / 105 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Tagasilend 28.11 on kõik sama kuupäeva sees, õhtul kaheksast Eestis tagasi. Võtsin selle paketi seetõttu, et kuupäevad sobisid imehästi ja ise ma oleksin kindlasti kallima majutuse võtnud, mul on annet selle peale. Aga peab märkima, et Reisidiilidega asju ajades hinnad tõusevad iga päevaga ja maksin ligi 300 rohkem, kui algselt paketi hinnaks reklaamiti. Odavamad hotellitoad olla otsas ja mul tehti mitu muudatust.

Need lennud on Aeroflotiga Moskva kaudu. 14.11 minnes on Moskvas 7 tundi vahepeatust, 28.11 tagasi tulles 3 tundi. Hotellide valik ei ole kivist, korraldajate väitel said mõnedes hotellides odavama hinnaga toad kohe otsa ning asendusena pakutakse teisi hotelle, Phuketis ka näiteks keset Patongi. Kui oled nende poolt pakutava majutusega nõus ja arve tasunud, saad maili peale hotellide vautšerid ja lennukipiletid. Tean, sest ostsin selle paketi.

Maldiivide reis tuleks kõvasti kallim ilmselt kui Phuket. Hotellide ja söögi peale kulub rohkem. Matkata Maldiividel ei ole tõesti eriti võimalik, saared on pigem väikesed ja mäed puuduvad. Minul oli seal igav, ei ole rannas päevitaja tüüp ja ega seal tõesti suurt muud teha pole. Kohalikud on moslemid ja sellega peab ka arvestama, igasugused riietuse ning alkoholiga seotud reeglid ja piirangud jne. Ma lähen Phuketti ise ka esimest korda elus nüüd, aga usun, et see on parem variant. Detsembri veedan hoopis Madagaskaril.

Hotellide restoranides ja veel mõnes üksikus baaris müüakse alkoholi. Aga hinnad on a la pudel õlut 10 eurot ja pudel viina 250 eurot. Kohalikud on muidu sõbralikud ja tolerantsed turistide suhtes, aga politsei ei vaata hea pilguga, kui avalikus kohas joobes oled. Alkoholi tarvitamise loast Omaanis ma ei ole kuulnud, hotellide restoranides seda igatahes ei küsita.

Jakarta lennujaamas näiteks on nii, et kui lennukist tulles väljapääsu poole liigud, siis varsti on VOA järjekord suure sildiga VOA 35 USD. Aga see järjekord jääb koridorist kõrvale, keegi ei suuna sind väevõimuga sinna. Ise oleksin peaaegu läinud, aga üks lennujaama töötajatest vaatas minu passi ja ütles, et ma ei vaja VOAd. Teine järjekord oli vahetult ennem pagasilinte, sealt pidid kõik juba läbi minema ( ka VOA templiga passis) ning seal sain enda 30-päeva turistiviisa templi tasuta. Riigist väljumise maksu Bali Denpasari lennujaamas aasta tagasi ei nõutud.

Mõned eestlased, kelle käest on seda raha küsitud, on ise kogemata valesse viisajärjekorda astunud. Ning ametnik eeldab, et ju sa siis soovidki VOAd.

"Token556: Miks sa siis oma varasemas postituses imestad, et kuidas teised 800ga hakkama saavad, kui isegi kirjutad, et tegite seda, mida "keskmine eestlane Balil ei tee"? Nii saavadki - sõidavad rolleriga, võtavad toa homestays, söövad kohalikku toitu ning ei joo viina pudelitega."

Imestasin, sest see tundus kuidagi väga äärmuslik. Ma vahetasin Eestist kaasa 300 euro eest kohalikku ja esimese päeva lõuna ajal läksin võtsin juba pangaautomaadist juurde. Mul kulub Eestis ka rohkem kui 800 kahe nädala peale kindlasti, ning Balil läks lisaks veel majutus, pidutsemine ning taksosõidud.

"Token tahtis lihtsalt ennast "esimese" eestlasena tunda :)"

Olengi. Eestis ka. Ning ei häbene seda.

"Minu arvates oli Bali toit lihtsalt suurepärane"

Proovisin kohalikust toidust babi kulingi, mis oli täiesti maitsetu sealiha. Riis mulle lihtsalt ei meeldi.

"Sõin 2 korda läänelikus toidukohas. Ühest neist sain kerge toidumürgituse. "

Vat see ongi see kokkuhoidmine. Kohta, kus läänelikku toitu sööd, tuleb ka valida. Balil ei sünni mitte midagi ilma põhjuseta.

Ei lennanud äriklassis, piletid edasi-tagasi 700 eurot inimene. Me lihtsalt tegime seda, mida keskmine eestlane Balil ei tee- sõitsime rolleri asemel taksoga, üürisime villasid, väljas söömas käies ostsime ainult läänelikku toitu ja viina ning veini pudelitega. Külastasime veel kõiki atraktsioone ja vaatamisväärsuseid, mis pähe tulid ja nii see raha kulus. Kahetsen ainult seda, et Hanging Gardens of Bali jäi külastamata, ma ei olnud siis teadlik sellest kohast.

"Ning ei,ei jäänud null lõpust puudu, reaalselt saabki 7000IDR eest pesu pestud-neid pesumajasid oli pea igal sammul."

Mäletad kindlasti valesti. 7000 on ühe triiksärgi pesu, mitte kotitäie riiete. Me kasutasime seda teenust pea iga päev ja iga kord erinevates pesumajades. Kutas ja Seminyakis vähemalt ei pesta mitte kusagil kotitäit alla 70 000 ja ma väga kahtlen, et Ubudis tehakse sama asja kümme korda odavamalt.

"Terve kotitäie pesu pesemine oli 7000 IDR"

Üks 0 on summas puudu. 7000 (50 eurosendi) eest saad heal juhul peotäie pesupulbrit osta ja oma riided ise hotellitoa kraanikausis pesta. Kotitäie pesemise hind kõigub kusagil 50-120 tuhande vahel, olenevalt koti suurusest ka muidugi. Ainult ühes kohas (Kuta rannas) kaaluti kotti, igal pool mujal loeti esemed üle ning hind arvutati selle järgi.

Kuidas te kõik olete saanud seal puhates mingi 500-800 euroga näo pealt hakkama, on minu jaoks müstika. Meil kulus kaaslasega kahenädalase reisi peale (koos piletite ja majutusega) umbes 8000-9000 eurot. Mingit hõbedat või kalleid suveniire ja riideid ei ostnud, tõime sealt kaasa vaid paar T-särki ja puidust kujukesi.
Tõsi, puhkuse lõpp meenutas kangesti Hangoveri filmi, ennast ajas ka naerma:D

Jah, seal on tõepoolest madusid ja mitte vähe. Arvestage sellega. Kas peaks muret tundma? Eks ise teate, kuhu lähete seal. Kuta rannas madusid ei ole ja Seminyakis linna vahel samuti mitte. Ma käisin metsas nii palju, kui seda mõne templi territooriumil leidus, ja peale ahvide ei näinud kedagi. Kui lähete metsa matkama või mägedesse ronima, siis arvestage muidugi võimaliku ohuga ning vaadake jalgade ette..ja puude otsa...

Vedas teil siis, saite soodsalt. Meile näidati Kuta hotellis erinevate trippide (Uluwatu, Ubud jne) hinnakirja ning alla 550 000 ei olnud seal midagi. Need olid 8-10 tunnised sõidud, ehk sama mis terve päev. Kindlasti teeb mõni juht sama asja soodsamalt ja mõni teine küsib 15-minutilise otsa eest 200 000. Nii palju kui lugenud netist teiste kogemusi ja tuttavate käest kuulnud, siis auto rent koos juhiga on pigem siiski 35-45 EUR ehk keskmiselt 40 EUR päev.

"Taksosõidu hind leppige muidugi enne alati kokku."

Ei ole hea idee. Jah, kui võtad auto koos juhiga terveks päevaks, siis küll. Või kui oled sama marsruuti varem sõitnud ning tead juba reaalset hinda. Aga lühikeste sõitude hind ette kokku leppida on enamasti sulle kahjulik. Reeglina küsivad juhid silmagi pilgutamata kaks-kolm korda rohkem ja teadmatusest maksadki. Igasuguseid eraautosid tasub üldse vältida ning sõita Blue Bird Groupi siniste ametlike taksodega, neil on taksomeetrid peal. Võimalik, et Uberiga saab veel odavamalt, seda ma ei proovinud. Ametlikud juhid proovivad ka vahel petta, väites, et taksomeeter on katki ning teeme ikka kokkuleppehinnaga. Aga kui selle peale taksost välja astud, saab taksomeeter imeväel hetkega korda:)

Auto rent koos juhiga on umbes 40 eurot päev. Arvestage eelarvet koostades ka sellega, et mõned turistidele mõeldud atraktsioonide piletid on suhteliselt kallid, mitukümmend eurot ikka. Bali Bird Park`i pilet näiteks, delfiinivaatlus jne.
Samuti ööklubis pidutsemine ei ole sealgi odav lõbu.

Kui lähed Balil sööma valgete inimeste toitu meie mõistes, ehk siis praadi, mis sisaldab liha ja kartuleid, siis see maksab ca 7-15 eurot. Mitte ainult Kutas ja Seminyakis, linnast väljas samuti. Me käisime kaaslasega enamasti nn "itaalia restoranides" ( neid on seal seinast seina) ja lõuna või õhtusöök kahele ilma alkoholita läks tavaliselt 30 eurot umbes. Seminyakis külastasin ka ühte burgeribaari ja seal olid hinnad umbes 7-10 eurot burgerieine eest.
Kohalik toit on muidugi odavam, nasi gorengi jms saab tõesti kahe euro eest ka. Eks niimoodi see keskmine hind arvutatud ongi.

Swedbanki krediitkaardi tunnustega deebetkaart töötas peaaegu kõikides automaatides. Automaate on saarel piisavalt, sageli ka väiksemates poodides näiteks. Oktoobris 2016 oli miljoni väljavõtmine 68 eurot, seega ikka muidugi nati kallim on jah, kui vahetades. Eestist kaasa võta kohalikku raha minimaalselt ja sel juhul osta seda Tavidist. Pigem on kasulik võtta kaasa eurosid ning vahetada seal kohalikes (aga tingimata ametlikes) valuutavahetustes.
Rolleriga ilma lubadeta sõitmine põhimõttel "ah see on mõttetu vaene riik ja mind nende seadused ei huvita" ei ole lihtsalt normaalne käitumine. Aga kui seda teed, siis politseiga kohtudes maksad ilmselt minimaalse trahvi või mõne euro suuruse altkäemaksu neile.
Külastada soovitan tüüpilisi turistide meelispaiku Uluwatu templit ja Ahvide Metsa (Ubudis), ega need asjata populaarsed pole.

Lihtsalt igaks juhuks mainin, et jõulud Sri Lankal on veel masendavamad kui jõulud Eestis. Sooja on 30 kraadi, taevas hall, sajab troopilist vihma ja tänavad on sopased. Ja siis on tänavanurkadel, turgudel ning lennujaamas kohalike kristlaste poolt püstiaetud plastikust jõulukuused, ning jõuluvanad ja päkapikud tatsavad ringi. Suht pentsik.
Aga sooduspakkumisi tuleb kindlasti jah, ei soovita praegu pileteid osta.

Hotelle on jalaga segada, valige kohapeal. Oma silm on kuningas. Piirkonda on raske soovitada, sest inimesed on erinevad. Mõni tahab melu, teine rahu ja vaikust.

Istanbul, mul on sõber Kutas praegu ja tema jutu järgi sajab pea kogu aeg vihma:D Seda on ka fotodelt ja videotest näha, et sajab. Vahemaa Nusa Dua ja Kuta vahel ei ole ju ka nii suur, 15 kilomeetrit ainult:) Eks ütlen talle, et koliks Nusa Duasse üle, saab päikest ka vahelduseks.
Söögid restoranides on jah enam-vähem sama hinnaga, mis Eestis. Ja minule ka muide Kuta ja Seminyaki piirkonnad meeldivad. Paljud ei salli seda kanti sellepärast, sest seal- heldene aeg- liigub ka teisi inimesi ning see pidi puhkamist segama. Jesper Parve kirjutas raamatus "Minu Bali", et Kuta rannas on imelik energia ning ta kartis, et ta varastatakse paljaks seal. Seminyak jälle tekitanud temas alaväärsuskompleksi, sest tal ei olnud nii palju raha, et kõikides brändikauplustes shopata. Ma ei tea, ei oska midagi kosta selle peale.

Tere.
Kas keegi, kes hiljuti käinud, saaks palun kommenteerida viisateemat? Olen erinevatel lehtedel näinud erinevat infot, aga saan aru, et kuni 30p viisa on võimalik teha Antananarivo lennujaamas. Milliseid dokumente selle vormistamiseks vaja läheb?

Artiklis on öeldud, et oled kohustatud sellisel juhul elektroonika väravas ära andma. Kas nad kõiki kotte üksipulgi läbi otsivad- vaevalt, see võtaks aega. Istanbuli lennujaama väravates ei ole ka seadmeid pagasi läbivalgustamiseks. Ma ei ole Istanbulist Londonisse lennanud ja pole kursis Londoni turvakontrolliga, aga kui seal pärale jõudes tehakse normaalne kontroll, siis jääd ikka oma asjadega vahele.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas see tšekk saadeti- faksiga või postituviga?
Kas see firma toodi ajamasinaga kusagilt minevikust?

Eesti Panga koduleheküljel seisab muidu: "Meile teadaolevalt pakuvad tšeki lunastamist veel vaid Nordea ja Äripank (seisuga 16.09.2016) Täpsemate tingimuste ja võimalike piirangute osas palume ühendust võtta otse teenusepakkujaga.

Kui kohalikes pankades ei ole siiski võimalik tšekki lunastada, soovitame kontakteeruda tšeki väljaandjaga ning paluda see asendada ülekandega. Kui aga ka see ei ole võimalik, tasub uurida lähiriikide pankadest, kas ja millistel tingimustel nemad tšekke lunastavad."

Kui Nordeas ja Äripangas ka ei saa, ning lähiriikides samuti mitte, siis jääb üle loota kaugemate riikide peale ja vahetada tšekk rahaks järgmisel reisil.

Sai käidud ja nähtud. Kõigepealt tahaksin tänada Trip.ee meeskonda, kes kuu aega tagasi suurepärase lennupakkumise postitasid. Ise ma ei oleks selle peale sattunud. Lennud olid Tallinn-Helsingi-Singapur ja vastupidises järjekorras tagasi, kohapeal olin 6 päeva.
Ööbimiseks valisin Swissotel The Stamfordi ja üheks ööks ka Marina Bay Sandsi. Swissoteli plussideks olid asukoht ja head vaated kõrgemalt korruselt. Samas tuba oli sisustatud vanakooli stiilis ja pigem odavalt, toas oli koguni veidi tunda kopitushaisu. Internetist võib leida väiteid, et rõdude uksed on poltidega suletud ja wifi eest peab eraldi maksma. Ehk varem oli nii, mina igatahes sain toa rõdu kasutada ja internet oli tasuta ning kaunis kiire.
Marina Bay Sands on tõsiselt hea hotell, aga kallis. Hinnad algavad nii umbes 300 EUR/öö. Tuba oli ülinormaalne ja ilus, mingeid kulumisjälgi veel näha ei olnud:) Bassein katusel suurepärane, sain korraliku elamuse ikka. Kuidas basseinialale tasuta sisse hiilida, seda ma ei tea. Tuleb läbida ainult hotelli uksekaardiga avanevad väravad ning turvatöötajad jälgivad, et iga siseneja personaalset kaarti kasutaks.
Ringi liikusin saarel metrooga, see on tõsiselt mugav ja kiirete ümberistumistega on võimalik max tunni ajaga igale poole jõuda, kuhu vaid soovid. Ühekordsete piletitega ei hakkanud jändama, võtsin 3-päevase tourist pass ühistranspordikaardi, millega saab 15 euro eest piiramatult sõita. Neljandal päeval uuendasin seda veel kolmeks päevaks, seega kokkuvõttes tuli üpris odav. Ma ikka kasutasin ka seda varianti korralikult, sõitsin niisama lusti ja kõik liinid läbi. Õhtuti ainult on mõned liinid ülerahvastatud.
Soovitan samuti Sentosa saart külastada, see on väga-väga mõnus koht oma vaatamisväärsuste ja atraktsioonidega.
Kokkuvõttes jäin väga rahule, ilus linn ja toredad inimesed. Keegi ei käi sulle närvidele rahalunimise või petuskeemidega, lastakse rahulikult olla.

Kas saab keegi kiire vastuse anda palun- kas Stokholmist otselennuga Dominikaani Vabariiki minekuks peab olema ESTA tehtud? Mul on internet hirmus nigel, ei saa ise normaalselt googeldada isegi ja lennufirma kodulehel oli rootsi keeles mingi tekst USA kohta.

Lennujaama check-in ei ole tasuline. Lihtsalt sul on valikuvabadus, kas teed seda internetis ja prindid pardakaardi kodus välja (või ei prindigi, vaid valid lihtsalt istekoha ära aegsasti) või lähed paar tundi ennem lendu lennujaama kohale ja teed seal pagasilauas check-in`i, annad pagasi ära ja saad oma pardakaardi. Kui sa ei reisi ainult käsipagasiga, siis pead nagunii sinna pagasilauda minema.

Viisa koha pealt vaata infot sellelt lehelt nt:

http://www.viisa.ee/ee/teenused/viisa-taotlemine/viisa-hiinasse

Sa ei vaja Hiina transiitviisat, kui lähed järgmisele lennule vähem kui 72h jooksul ja lahkud riigist. Pead vaid piiril näitama piletit sihtkohta (piletina sobib nii pardakaart kui pileti broneeringu kinnitus).

Filipiinidele on reisimine viisavaba, sellega ei ole muret. Nagu improved mainis, siis online-check in`i saab teha kuni 36h ennem lendu. Aga kuna Hiinaga tõepoolest on viisateema, siis tõenäoliselt ei saa sa seda internetis teha ja pead ikkagi lennujaama minema sinna pagasilauda, näitama enda piletit Manilasse ja selgitama, et sa ei vaja Hiina viisat. See ongi sellepärast nii seatud, et ilma viisata inimesed lennukile ei pääseks ja sihtkohas segadust ei põhjustaks.