Viimased kommentaarid

Tallinna Lennujaama täna siis ikkagi ei suleta? Mina näiteks töötan merel ja mul oleks praegu just hea tööle minna ning kogu ülemaailmse eriolukorra aja laevas keset ookeani põhimõtteliselt isolatsioonis tiksuda, seejuures palka saades. Kui meeskonnast peaks ka keegi haigestuma ning teisi nakatama, siis noored tugevad mehed põevad suurema tõenäosusega kergemini seda viirust.

Vabandage võhiklikku küsimust, aga kuidas lennujaamades riiki sisenemisel kontrollitakse, millistes riikides reisija on viimase 14 päeva jooksul viibinud? Küsitakse ja lehitsetakse passi lihtsalt või..?

Olen Sri Lankal praegu, turiste on vähemalt Galle linn tihedalt täis. Maske kannavad üksikud asiaadid, kohalikud ja valged turistid ei kanna keegi. Kõik täiesti ok siin.

Minu küsimus ei olnud kontrollimise kohta- las kontrollivad, mul ei ole midagi varjata. Aga kui ma saan Eestis SEB või Swedbanki küsimiste peale saata kas e-mailiga tehinguid puudutavad dokumendid või ise kohale kontorisse kohale minna, siis Revolutis pidi see väga keeruline olema. Inimesed kurdavad, et neil on kontod tuhandete eurodega lihtsalt blokeeritud ja kellegagi ühendust ei saa. Mõni ütleb lausa, et Revolut on pettus ning püramiidskeem.

Ma küsisin sellepärast, et kuna ma saan nagunii vahel välismaalt raha, siis äkki laseks selle kohe kanda Transferwise'i  või Revoluti kontole ja reisides on kohe raha olemas, selmet kanda Eesti kontole, saada süüdistusi rahapesus, terrorismis ning milles iganes, ja peale tulude tõestamist kanda edasi Revoluti või Transferwise'i kaardile.

Seega- Transferwise'i kaart oleks isegi mõistlikum, kui soovin seda kasutada krediitkaardi asemel booking.com broneeringuid tehes ning sõidujagamisäppides? Aga siis veel selline küsimus, et kui ladus on Transferwise' i meeskonnaga suhtlemine juhul, kui neil tekib kahtlusi mõnede ülekannete suhtes ja soovivad alusdokumente näha? Ma saan aeg-ajalt ülekandeid erinevatest riikidest ja vähemalt Eesti pankadele on see megaprobleem ( ise pesid venelaste raha ning nüüd kahtlustavad kõiki samas asjas). Revoluti kohta olen kuulnud, et nad kipuvad kontosid blokeerima ja nende meeskonnaga kontakti saada dokumentide ja arvete esitamiseks pidi olema pea et võimatu.

Kas Revolut Visa kaardiga ( selle kõige lihtsamaga, ilma kuutasuta) saab maksta Uber, Bolt jms äppides ning broneerida majutust booking.com'is, või ei peeta sellist prepaid kaarti piisavalt heaks? Aastake tagasi minu meelest Lõuna-Ameerikas ei saanud Revoluti kaarti Uberi kontoga siduda.. Sama küsimus oleks Transferwise'i kaardi kohta samuti, kaalun selle soetamist. Olen väga halva netiga kohas praegu mõnda aega, muidu guugeldaks ise..

Lõunarannikul on Surfing Wombats hostel, soovitan seda külastada. Üks omanikest on eestlanna, kes ise surfab seal lähimas rannas igapäevaselt juba mitu aastat. Pidi hää rand olema. Olen seal teisi eestlastest surfareid ka näinud, samas rannas peeti ühel aastal koguni eestlaste meistrivõistlusi surfamises.

Jd- see, kui palju Sina lennanud oled, ei muuda fakti, et kui teemaalgataja esimene lend pool tundi hilineb, on tal pupu. Reisikindlustus uut piletit ja muid kulusid ei korva, sest connection time ei ole nende jaoks piisav.

Ma olen ka üksjagu lennukiga reisinud, aga sellest hoolimata ei suuda ma ennustada, kas mingi lend jõuab õigeaegselt või siis mitte. Kõigi kompaniide lennud hilinevad vahel.

Kui esimene lend oluliselt ei hiline, siis jah, aga mahajäämise korral reisikindlustus ei pruugi aidata.

Jazzband- on küll, eelmistel lehekülgedel on inimesed oma reiside tühistamisi/ärajätmisi kinnitanud.

Tenerifel Adeje haiglas diagnoositi eile Itaaliast pärit turistil kardetud viirus.

https://m.facebook.com/canarianweekly/posts/2779123405512022

Vabandan, ma ei ole spetsialist, ja kirjutangi nii, nagu mulle hetkel "tundub". Tõepoolest, Itaalias levib koroonaviirus praegu väga kiiresti ja Iraanis on vähemalt ametlike andmete järgi suremus selle viiruse tagajärjel harukordselt suur.

Reisu- aitäh, et võtsid vaevaks selgitada. Tublid olete, et ettevaatusabinõusid kasutate. Paljud seda kahjuks ei tee.

Hetkel tundub, et koroonaviirus on vähem külgehakkav kui näiteks leetrid, ning suremuse poolest oleks protsentuaalselt isegi gripp ohtlikum. Kui Hiina statistika meie Eesti oludesse üle kanda, oleks meil tugevalt ümardatult 2 hukkunut (vs 3 grippi samal ajal). Koli või ise gripi eest Aasiasse..

Väikelapsega Aasiasse mitmeks kuuks trippima minek on igal juhul tema elu ja tervise ohtuseadmine. Lisaks koroonaviirusele on seal ohtlikud tuberkuloos, tüüfus, koolera, katk jne, lugematu hulk nakkushaiguseid ning parasiite ( aga nendest põhjustatud surmadest iga päev lehtede esikülgedel statistikat ei ilmu, järelikult ei ole probleemi?!). Eriti suureks ohuks väikelapsele on tema enda vanemad, kes arvavad, et rolleri või tsikliga on igati ok ilma lubadeta ja varasema sõidukogemuseta otsemaid liiklusesse sukelduda, kogu pere masinal ja ilma kiivriteta. Olgem ausad- enamus Aasias pikemaid ringreise tegevad eestlased seda praktiseerivad, sest auto rentimine on ju mõttetult kallis ning politseile väikseid altkämakse anda või trahve tasuda tuleb odavam.

Aga see on viimase hetke pakkumine ( uudise avaldamise hetkest lennuni vaid viis päeva), paljud pered ei saa seda asja nii hoobilt ette võtta.

Bali rannad on märtsis eriti räpased ja muidu pole need ka just klassikalised ilusad rannad. Päikest isegi oleks. See teine variant tundub parem, Langkawi on väga ok saar.

Ma olen käinud korduvalt aastate jooksul, ning ei ole kõhutüüfusest midagi kuulnud. Töötan laevafirmades, kus on sadu inimesi, kes käivad tihti Sri Lankal, ja ei ole minu teada ükski kolleeg haigestunud. Firmade poolt ei ole ka hoiatatud selles suhtes ( tavaliselt antakse teada, kui kellegagi midagi juhtub, ning kästakse ettevaatlik olla ühe või teise asja suhtes). Vaktsineeritud olen ise ainult kollapalaviku vastu.

isaac, kui juba Eestis on ilma ühegi reaalse nakatumisjuhtumita apteegid ja ehituspoed maskidest tühjaks ostetud ning küllap nii mõnigi, kellel võimalik, istub viimsepäeva ootuses kodus vabatahtlikus karantiinis, millest siis räägime:D Muidugi on sellistes piirkondades, kus Hiina turiste palju viibib, ja haigeid juba on, ettevaatusabinõud veel põhjalikumad.

Eelmisele- Tais rahvarohketest kohtadest hoidumine on tõsine väljakutse. Igal juhul hoian pöialt ja loodan, et teil läheb reis kenasti ning turvaliselt.

Artikkel ka selle näomaski ja hügieeni kohta:

https://m.kasulik.delfi.ee/article.php?id=88738209

Hiinas on praegu kümnekonna linna miljonid inimesed karantiinis.

Seal EMTA lehel saab kauba kohta andmeid sisestades täpselt maksud juba ette välja arvutada.

Kui Sa ostad alkoholi kusagilt mujalt kui lennujaama tax free poest peale check-in'i tegemist, siis käsipagasisse selle jätmiseks ei ole mingit võimalust ( vedelike mahupiirangud käsipagasis!!). Nii et ikka alla registreeritud pagasisse läheb.

Väga vabalt võib maha jääda.

Kui pagasis ei ole palju lahtist toitu, kuhu nad sisse kaevuda saaksid, siis nad vast nii kergesti kaasa ei reisi. Prussakad on üsna suured ikka, hakkavad silma, ja neil ei ole riiete vahel kükitamise vastu erilist huvi. Lutikad, täid ja kirbud võivad küll pagasiga koju kaasa tulla, teoreetiliselt, aga endal ei ole juhtunud. Muidu olen elanud küll toas koos lutikate ja vist ka kirpudega.. Ükskord juhtus mul nii, et pagasis olid mingid seemned pooleldi lahtises kilekotis. Hoidsin seda kilekotti Omaanis villas lihtsalt voodi all põrandal, aga seal villas olid pisikesed sipelgad, kellele need seemned maitsesid. Läksin sealt ära ja kui teises riigis asjad lahti pakkisin, oli kogu tuba järsku Omaani sipelgaid täis.

Hetkel ei ole kindlasti hea aeg Iraani külastamiseks. Ajatollad norivad USA ja mitmete naaberriikidega täiemahulist sõjalist konflikti ning olukord on segane. Öösel kukkus Teherani juures alla Ukraina reisilennuk ja ca 180 inimest hukkusid. Iraanlased väitsid kohe, et tegemist oli tehnilise rikkega, aga seda ei saa ilma uurimiseta ( mida muidugi nii lühikese ajaga pole jõutud teha) kategooriliselt väita. Kuna video järgi tuli lennuk kohe peale õhkutõusu alla nagu tulekera, siis tõenäoliselt peitus "rike" Iraani enda õhutõrjesüsteemis.

Arvan, et oleneb tutvusringkonnast. Kui sinu FB sõbrad on valdavalt Kalamaja jõukamad vegan-hipsterid, kes on ise jõudnud juba varem maailma risti-põiki läbi reisida ja nüüd on kliima-usku, siis saad praegu juba lendamise eest sõimu ja dislike'e. Minu sõbrad on enamus lihtsad inimesed, mõni on välismaal (Lätis) käinud korra elus ja Tai reis on helesinine unistus, mida vahel unes nähakse. Minu reisipildid minu FBs tekitavad imetlust ja kadedust veel pikalt.