Chennai ja selle ümbrus

Tere

Plaanis külastada augusti alguses India idarannikut Chennaid ja sealt põhjapoole rannikut mööda.
Kuna tegemist osaliselt tööreisiga siis on see piirkond fikseeritud.

Kas on kogemusi sellepiirkonna erisuste kohta? Olen lugenud ja kuulnud et India eripaigad on üksteisest väga erinevad. Kas peaksin selles piirkonnas liikumiseks midagi erilist teadma?
Liikumiseks mõtlesin alguses rendiautot aga lugedes foorumit sain kinnitust et see hullumeelne idee, võib olla et selles regioonis pole liikluses olukord nii hull?
Sooviksin vabaaja sisustada mõningate vaatamisväärsuste külastamisega, äkki on kellelgi vihjeid mis jääb sinna sektorisse?
Ja kuidas sealne rannik on kas kannatab suplemist?

Ettetänades

LP või RG India või South - India :)

Niipalju kui peast mäletan, siis Chennaist põhjapoole rannikul enne Kolkatat erilisi vaatamisväärsusi ei ole. Auroville ashram on.
Kyll on aga kõvasti vaadata Chennaist lõunapool (Mamallapuram, Pondicherry, Madurai, Kanyakumari, Trivandrium, etc) ja India läänerannikul - Goa & co.

Tänan soovituse eest.

Aga äkki aitate mind võhikut nende lühenditega LP ja RG.

Mõtlesin mingihetk kui jääb aega siis põrutaks sealt Sri Lankale. Kas mööda maismaad minnes on seal ülesaamiseks mingi võimalus või ainul lennukiga?

RG- Rough Guide
LP- Lonely Planet
Mõlemad siis reisiraamatud-giidid. Saab osta paremini varustatud raamatupoodidest inglisekeelsetena

Sri Lanka on vaga hea mote! Sinna saab Indiast paraku ainult lennukiga. Chennist lendavad Colombosse nt Jet Airways (lendasin ise sama marsruuti nendega moni aasta tagasi ja mingeid komplikatsioone ei esinenud) ja Sri Lankan Airways. Jetiga saab augustis edasi tagasi pileti ca 10 000 ruupiaga.
Kui Sri Lankale juba lahete, siis kindlasti arge piirduge ainult rannas vedelemisega vaid kaige ka sisemaal - Sigrya, Kandy, Adam's Peak, Ella jne - koik need kohad on vaga chillid ja kylastamist vaart. Kui ka sisemaale lahete, siis tasub saarele minna vahemalt 2 nadalaks. Ja taas - Lonely Planet voi Rough Guide voi moni teine reisiraamat on abiks, kui saarel seiklete.
Edu!

Lugesin, et Sri Lanka 30päeva viisat on võimalik vormistada piiripeal. Kas on kogemusi ja kui keeruline see tegemine kohapeal on.

Kahjuks 2 nädalat mul ei ole saare külastuseks aga 4-5 päeva küll.

Viisa saad piirilt ilma mingite probleemideta. Et asi kindel oleks, soovitan loomulikult Välisministeeriumi kodukalt viisareeglid üle lugeda (juhuks kui midagi on muutunud vms).
Samas - kui sul on ainult 4-5 päeva, siis ma ei tea kui mõistlik Sul saarele minna on? Oleneb muidugi, kui odavalt/kallilt lennukipiletid saad. Kuna august on kohe ukse ees, siis võivad piletihinnad päris krõbedad olla, kui just mingeid eripakkumisi ei ole.
Edu igatahes!