Covid test Eestisse sisenemisel - kas kohustuslik?

Kui tulen punasest riigist, olen vaktsineerimata ja viirust pole läbi pōdenud, siis kas Tallinna lennujaamas testi tegemine on kohustuslik v vōin ka eneseisolatsiooniga piirduda?

Välisministeeriumi kodulehel kõik kirjas (kopeerisin): Kui negatiivse testi tõendit pole, tuleb teha test riiki sisenedes.

Kuna lugesin Välisministeeriumi lehelt, et “võib” ja “soovib” testi teha, siis ei tundunud, et see test oleks kohustuslik:

“ (1) inimesed, kes soovivad pärast Eestisse saabumist 10-päevast liikumisvabaduse piirangut lühendada, võivad teha koroonaviiruse PCR testi juba välisriigis, kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist. Eestis olles on siis võimalik mitte enne kui kuuendal päeval pärast välismaal tehtud esimest testi teha teine test. Inimene vabaneb 10-päevasest isolatsioonikohustusest enne tähtaega, kui mõlema testi tulemused on negatiivsed;

(2) inimesed, kes ei ole teinud testi kuni 72 tundi enne Eestisse saabumist, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni võib lõpetada enne tähtaega juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.”

Neil on tabeli kujul see info nüüd ning seal on punaste riikide kohta kirjas, et peab.

Ju nad pole igal pool ühtlustanud seda infot, kahjuks.

Ise küsin, ise vastan. Eileõhtune kogemus Küproselt naastes: keegi ei kontrolli kas sul eelnevalt test tehtud ega suuna lennujaamas testi tegema ehk et kui soov, siis saab reisida ilma testimata, lihtsalt “saab” reisilt naastes 1,5 nädalat kvaliteetaega endale võtta ;)

Jah, kaos jätkub ja riigil puudub igasugune huvi isegi punaste riikide täiesti kohustusliku testi kontrollimiseks.