trip-krainetrip-ukraine-dark
CPH ühistransport

Tere! Kas viitsib keegi anda infot, kuidas on kõige ökonoomsem liigelda Kopenhaagenis ühistranspordiga? 12.07.2007 küsis keegi CPHCard'i kohta, aga vastuseid ei olnud. Mida tähendavad piletihinna mõttes zone'id? Kas klippekort on nt 10-korra kaart? Kas 10pealine kamp saab teha kaks sõitu kahe klippekortiga? Selline info on küll veebis ka, aga paraku leidsin ainult taanikeelse lehe. Eelmised paar korda Kopenhaagenis käies pole mul olnud vajadust ühistransporti kasutada. Kui keegi viitsib praktilist nõu anda, siis tänan.

Jah, klippekort on 10-korra kaart ning sobib kasutamiseks nii nagu kirjutasid, ehk siis kui ollakse kümnekesi, siis 10 korda see masinast läbi lüüa ühe sõidu aeg. Cph-s see kehtib vist kui ma ei eksi 1 tund peale läbilöömist niiet pmt saab mitu sõitu teha selle aja sees.

Seega ongi see kõige ökonoomsem variant. Edasi on juba kuukaart jms aga ilmselt seda vaja pole.

Zone'id on linnatsoonid ning sellest, mitut tsooni sõiduga läbid, sõltub piletihind. Aga kõige lihtsam on küsida mõnest piletikassast ning piletikassas peaks ka linnakaart olema, mis tsoonide järgi jagatud. Vot nii

Ostsin pileti, millega sai liigeldud 4 tsoonis. Kehtis kesklinnas ja kaugemalgi (hotell asus 10km keskusest). Hind 215,00DKK. Iga läbilöömine kehtis 1,5 tundi. Tasub soetada, kontrollitakse.

köige väiksem ongi 2 zone kaart, mis maksab 125dkk ja yks klip kehtib 1 tund.kui teed 2 klippi, siis see teeb juba 4 zone ju kokku ja see kehtib 1.5h. see pilet kehtib nii bussis, rongis kui ka metros!

On olemas ka 24-tunni pilet (kehtib koigis tsoonides) ja kas 7- v6i 10-päeva pilet. kesklinnas liikumiseks on koige soodsam muidugi jalgratas. (laenutus 20 krooni, mille saad pärast tagasi) Vahest saad abi http://www.easyexpat.com/copenhagen_en/practical_transport.htm

Tere! Nuputan siin odavaimat varianti. Kastrupi lennujaamast rongiga Kobenhavn H-i 36 DKK. Kui aga ostan 2.tsooni 10 x klippekorti(150 DKK) ja topin kaks korda masinasse, siis saan ju 30 krooniga sõidetud? Ülejäänud piletid kuluvad linnas nagunii ära. Kas mu mõttekäik on õige? Kehtib see klippekort ikka nendel rongiliinidel, millega lennujaamast linna saab?