Deebetkaardiga Gran Canarial

Kes käinud Gran Canarial, ehk teavad. Kuidas on seal lood VISA deebetkaardiga maksmisel, aktsepteeritakse seda? Kas automaadist sularaha välja saab võtta? Kas on üldse mõeldav, et saab hakkama ilma krediitkaardita? Või peab varuma sularaha ja krediitkaardi?

Pangaautomaadid mida leidub piisavalt tunnistavad Eesti VISA deebetkaarte, aga sularaha väljavõtmisel võtab see teatava protsenti (fikseeritud summa plus protsent väljavõetavast summast) ntx ca 30 euro puhul 10% lisaks ja ca 60-70 euro puhul 5 % lisaks. Ega kaardimakset aktsepteerivaid kohti palju pole, ainul suured poed, väikestes putkades ja poodides käib kõik sularahas. Ilma krediitkaardita saab alati hakkama sest sularaha töötab kõikjal. Ja ainut sularaha ma ka soovitan, kõige lollikindlam variant. PS! Pangaautomaadid kontojääki välismaal ei näita ja selle koha pealt aitab netipank. Hea interneti hind on 1eur/h.

30 eek + 2,5% on teenustasu.

1000 eek = 55 eek teenustasu. 10000 eek = 280 eek.

Õpetus = võta korraga rohkem välja.

Etsike!

Kust sa võtad need protsendid?

Raha väljavõtmine nii deebet- kui ka krediitkaardiga on välismaal igal pool ühesuguse hinnakirja järgi: 30 krooni + 2,5% summast Tasumine tasuta.

Info panga netilehelt: https://www.swedbank.ee/private/home/more/pricesrates?language=EST