Detsembris Peking-Kuala Lumpur-Filipiinid-Hong Kong-Shanghai

Plaanis siis järgmine reis( esimest korda Aasias): Peking 5 päeva Kuala lumpur ja Malaisia 7 päeva Filipiinid (lend clark airport) 11 päeva Hong kong 2 päeva Shanghai 2 päeva

Kindlasti on paljud Tripi külastajad Aasias ringi reisinud ja ehk oskab keegi anda mõne hea soovituse ( kuhu minna, mida kindlasti vaadata, kus ööbida, kus süüa jne). Eriti on oodatud ideed kuidas veeta Malaisia ja Filipiinide puhkus. Kuna suuri linnasid on reisil päris palju sees, siis ülejäänud aja sooviks võimalikult rahulikult loodust, läbipaistvat vett ja head sööki ning kohalikku elu-olu nautida. Filipiinidel tahaks väga minna kiidetud El Nidosse, kuid tundub et sõidu peale läheb liialt aega raisku ja pigem naudiks ilusaid kohti Manilale lähemal. Malaisias sooviks ka Kuala Lumpuris vaid tornid üle vaadata ja pigem puhkus mujal veeta. Reis toimub 30nov-30dets Tänud juba ette!

Peking- ööturg, Great Wall (mina valisin Mutianyu osa ja jäin rahule), Taevatempel ja Pekingi pardi söömine, teekoolitus oli ka lahe Shanghai- Shanghai World Financial Centeri 101. korrus KL- lisaks kaksiktornidele soovitaks ka Batu Cavesis ära käia ikkagi, sinna saab väga edukalt ja pea olematu raha eest tavalise rongiga mis käib umbes iga 30 min tagant.

Peking - 1 päev jalgrattaga mööda hutonge, 1 päev Mutianuy - on hea valik Hiina müüriks, 1 päev Suvepalee + loomaaed, 1 päev Keelatud linn + Taevamineku tempel ning ööelu võib nautida igal õhtul Sanlituni linnaosas. Söögielamusteks on Gui Jie tänav oma ca 3 km ning sadade restoranidega.

Shanghai - hutongid ning üks ilusamaid hiina aedasid - Yu Yuan Garden, Pudong ning õhtul Xintiandi baarid ja restoranid.

Hong-Kong - kokteil Peninsula hotelli 27 korruse Felixi baaris (meestel tasub seal ka WC-s käia :-), laser-show kaldapealsel, Night Street Market, Peak Tram-iga Victoria Peaki peale (ajaliselt tasub sinna sõita ca kell 16, siis näeb nii valges kui pimedas), ööelu D'Aguilar Street Centrali juures.