trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Uus-Kaledoonias on ka supper, masside poolt täiesti avastamata koht!

Kas keegi nüüd nende aastate jooksul on jõudnud ära käia? Endal plaanis juuni alguses minna ja huviga kuulaks ka eestikeelseid reisimuljeid:)

Kuala Lumpuris piisab 2st ööst küll. Nagu ka eelpool mainitud, siis Petronase tornid (hommikuti väga suured järjekorrad, sest pileteid müüakse terve päeva "seanssidele", mis siis iga 20 minuti tagant toimuvad, kui õigesti mäletan) ja Batu Caves (soovitan kohaliku rongiga minna, u 20-30min sõitu ja pileti hind olematu) tasuks kindlasti üle vaadata, aga üldine mulje väga vinge ei jäänud. Kindlasti soovitan KLga enne Singapuri tutvuda. Singapuris jagub käimisi aga küllaga- botanical gardens, sentosa island(-3h, päevitama jääda vast pole mõtet aga ringi vaadata on mõnus), gardens by the bay (kui pimedaks läheb, siis on seal ka heli-ja valgusshow, soovitaks ka selle "puude" ladvas oleva jalgtee ära proovida), clarke quay, orchard street, marina bay sands ja selle ümbrus (all on kasiino, kuhu tasuta sisse saab, omaette vaatamisväärsus), olen paar korda ka MDS's ööbinud ja see on seda raha väärt. Iga päev ülesse basseini minnes saad omale selle päeva värviga käepaela ning ka check outi päeval on tegelikult võimalus sama päeva õhtuni ujumas käia, kui sul liftidega ülesse õnnestub saada. Bookides on küll linnavaatega tuba 50daala kallim, kuid meie küsisime ja saime receptionis tasuta upgrade. Väga mõnus vaade+ tuba oli rõdu võrra suurem ka. Ka Singapuri loomaaed väärib külastamist.

Kindlasti on mõeldav ka kergkäruga liiklemine. Nimekirja tasub kindlasti lisada Botaanikapark, mille jaoks võiksite mõnuga ikka pool päeva vähemalt jätta. Sentosa ööbimisel nagu väga mõtet ei näe, esiteks on seal päris kallis, teiseks pääseb sinna väga hästi ligi ka ühistranspordiga. Tripis oli ka just uudis maailma suurima akvaariumi avamise kohta, seda tasuks ka vast uurida! Ja hiljuti avati ka Marina Bay kandis http://www.gardensbythebay.com.sg/en/the-gardens/attractions/supertree-grove.html selline huvitav park, loodan ise jaanuaris üle vaadata. Rendikortereid tasub otsida: https://www.airbnb.com/ ja https://roomorama.com/ ...või õigemini üüritakse sealt tubasi, aga paljudes korterites on mitu tuba niikuinii korraga rendiks.

On kellegil äkki veel kogemusi nendega lendamisel viimasel ajal? Hetkel päris hea pakkumine Sri Lankale kuid SAA kohta pole varem midagi kuulnudki..

Muidugi on vaja, nad ei pruugi sulle mitte mingit viisat andagi ilma tagasisõidu piletiga. Ise lahkusin rongiga Taist ning oli ka mure, et vb ei saagi viisat, aga helistasin saatkonda ja ütlesid, et kui rongi piletid ja järgmisest sihtkohast lennupiletid ette on näidata, siis võib õnneks minna ja läkski.

Marina Bay Sandsi ööbimist soovitaks kindlasti ja õhtuti hotelli ees ka vee-ja valgusshow, mis on võimas. Seda näevad ka need, kes ei ole hotellikülastajad. Sentosa saarel on kolm erinevat randa, mille vahel valida, nende vahel liigub ka tasuta ühissõiduk. Saareke iseenesest väga armas, noh valget liiva ja selget vett ei tasu loota, aga ajab asja ära siiski. Saarele saab väga edukalt metroo+monorailiga, mis käib päris tihti. Muidu ise kahetsen, et vähemalt ühte otsa saarele ei sõitnud cable cariga, soovitan sul selle kindlasti ette võtta. Süüa tasub food hawkersites, mis enamjaolt asuvad suurte kaubanduskeskuste all, mis küll kesklinnas pea iga metroopeatuse juures laiuvad. Ja botaanikaaeda tasub ka külastada! Väga mõnus koht, sinna läheb vaat, et terve päev ära.

Tundub ikkagi veidi liialt kallis. Alla 26-aastane EU kodanik pääseb lossi ja aedadesse tasuta, rongipilet oli ka kuskil 5euri üks ots ja ratast saab ka seal kohapeal ise laenutada...golfiauto (noh, vähemalt sellega sarnane masin) tunnihind oli 30euri, kui õigesti mäletan oli ratta hind 15. Seega poole odavamalt saaks ka hakkama.

Peking- ööturg, Great Wall (mina valisin Mutianyu osa ja jäin rahule), Taevatempel ja Pekingi pardi söömine, teekoolitus oli ka lahe Shanghai- Shanghai World Financial Centeri 101. korrus KL- lisaks kaksiktornidele soovitaks ka Batu Cavesis ära käia ikkagi, sinna saab väga edukalt ja pea olematu raha eest tavalise rongiga mis käib umbes iga 30 min tagant.

Saarte tripp võtke jah kindlasti ette ja kui juba paariks nädalaks lähete, siis miks mitte ka mõned ööd Phi Phil veeta...ka sealkandis saab saartetrippe võtta. Lahe oli ka emerald pooli külastus (saate seal veedetud aja jooksul ka blue pooli üles otsida- 15 min kõndimist metsarajal) ja sama tripi hinnas ka elevantsidega sõit Krabi kandis. Endal läks söögi peale max 3euri toidukord, tavaliselt ikka vähem. Vett ostsime pudelite kaupa 7/11st, ka väga odav. Ise sõin enamjaolt riisitoite, ja joogid ilma jääta. Kaaslane sõi samas kõike, mis huvitav tundus ja midagi ei juhtunud:)Ranna ääres ka massaasikohad, ilma õlita oli vist kuskil 4 euri tund. Päris normaalne. Enne minekut millegi vastu ei vaksineerinud ka. Sularaha võiks küll olla nii, et jätkub.

Tln-Sin-Tln tuleb Lufthansa kodukalt lausa 544€ ja Frankfurdist edasiminek Singapore Airlinesiga...A380;) (haigelt mõnus lennuk ja väga hea teenindus). Ise käisime ka niimoodi Tais- Singapuris maandusime, olime paar päeva kohapeal ja siis rongiga läbi Malaisia Taisse. Kuala Lumpuris peatusime mõned ööd. Tagasi sõitsime samuti rongiga aga siis KLs vahepeatust ei jätnud, kuigi alguses plaan oli. Ise pole ka teab, mis seljakotirändurid- ööbisime ikkagi hotellides ja veidi pelgasime isegi rongitrippi aga kokkuvõttes jäime väga väga rahule ja rongipilet sleeperi vagunis Malaisiast Taisse oli ainult 13€. Rong sõitis öösiti, seega oli väga hea see 2 in 1 variant.

Ei leidnud küll põhjust, miks eurode või dollaritega seal jamama hakata ja vahetasime Eestis juba SGDdeks ja ringittiteks.

Kõige kindlam on ju saatkonna lehelt endalt lugeda, mis annab üldse 2x2 inches, ehk siis kuskil 5x5cm........

Soovitaks enne välja osta, isa saab kohad ka valida. Päris kerge on tegelikult see toiming, kuigi leht tihti võib tõrkuda. Tavalsielt saab 30 päeva enne ostma hakata, seega pole ime, et 3 päeva ette välja müüdud head kohad.

No seal kohapeal selliseid suuri riietepoode tõesti pole, aga terve tänav on täis neid väiksemaid, kus on lademetes kleite/pükse/seelikuid/pluuse. No kõike, mida reisil selga panna selles kliimas. Tuleb lihtsalt kaubelda.

baya, miks sul nendesse minna on vaja? Ao Nangis kõik vajalikud 7elevenid ja muud väiksemad poed olemas pluss tuhat söögikohta...Millegist ei tohiks puudust olla

Rongihindadest oskan niipalju vaid öelda, et Kuala-Lumpurist Taimaale magamiskohaga sõit maksis 13€. Tai siseseid otsi saad täpselt vaadata http://seat61.com/Thailand.htm . (See on muide igati hea lehekülg, sealtkaudu ostsin ka rongipiletid ning tegu ei ole tuumafüüsikaga) Muidu söökide poole pealt meie reisu puhul väga vahet ei olnud, kas hotelli toit või tänavalt võetud, tavaliselt piirdusid toidukorra hinnad 50-150 BHT. Oleks saanud ka odavamalt/kallimalt, aga ei hakanud igast suvalisest putkast tänaval ka süüa ostma ja kallimalt polnud ka vajadust. Krabilt PhiPhile 1 ots praamiga 300-400 BHT, Ao Nangist 4 Islant trip 500 BHT, PhiPhilt 4h tuur Maya Bayle, Monkey beachile, snorgeldama ja laguuni 250 BHT. Kõige odavam pudelivesi 1L 6 BHT, kallimad ja veidi suuremad kuskil 14 BHT ringis. Tai maššaas 1h 200 BHT, aga kui tahad õli/kreemi ka siis tuleb 100 BHT juurde. Ööbimise eest maksime keskeltläbi 20€ öö näkku- meil polnud aega ja tahtmist esimesel korral ringi trippida ja otsida, kuna aeg oli piiratud siis tahtsime võimalikult paljud asjad enne reisi kindlaks teha ja ka kvaliteedis veenduda. Kui uuesti minek, siis nii palju ei põeks sest koha peal leiab kindlasti soodsamaid pakkumisi aga oleneb millised on su enda ootused. Elevandimatk Krabi kandis 1h dzunglis koos Emerald pooli külstusega (selle aja sees jõudsime ka Blue pooli juures ära käia) 900 BHT.

Kohapeal leiab paremaid pakkumisi. Meie küll Ao Nangist otse piletit ei saanud, aga kui juba ferry pileti ostad siis oli ka see transfer Krabile ja sealt läks ferry mis sõitis poolteist tundi. Kui kohapeal päev-kaks ette ostad, siis saad kindlasti laevale, meie jäime eelmisel õhtul veidi hilja peale ning hommikul saime alles teada kas saime praamile mis stardib Ao Nangist või Krabilt. Kui aus olla, siis tegelikult ega väga vahet pole, lihtsalt Ao Nangi läheb kord päevas mu meelest, Krabile kolm korda päevas. Hinnaks oli Phi Phile minnes 400 bahti ning tagasi tulles 300 bahti. Minnes ostsime pileti hotelli all olevast tuurinurgast ja tulles otsisime Phi Phi keskusest kohta mis odavamalt pakub. Ja kui niikuinii mitmeks ööks minna, siis vast pole oluline, et kohale ja ära kiirpaadiga tulla. See poolteist tundi ferrys läks päris kiiresti.

Läbisime rongiga teekonna Kuala Lumpurist Hat Yaisse ja tagasi ning siis veel KL- Singapur. Jäime väga rahule, piletid bookisin KTMB kodukalt, seltskond rongis oli normaalne (olime 2nd class sleeperis), kõik varasemad kartused langesid südamelt. KL Singapuri otsa sõitsime 1st classis, aga kui aus olla, siis 2nd class sleeperis olid voodid palju suuremad ja mugavamad, meil oli üldse veidi halvasti- wc ei tõõtanud ja konditsioneer ka mitte (muidugi saame selle eest refundi nagu ka kõik teised 1st classis olijad), aga siiski eelistaks järgmisel korral 2nd class sleeperit.

Meie ööbisime Phi Phi Hill Resortis ja jäime väga rahule, keskusest on see küll u 30 minuti jalutuskäigu kaugusel, kuid polnud hullu midagi. Käisime seda teed nii öösel kui päeval, öösel oli rada valgustatud ja mõõna ajal sai mõnest kohast lõigata. Trepid, mis üles viivad on tõesti tüütud kuid ega me kogu aeg ka edasi-tagasi ei jooksnud. All oli Long Beach, mis iseenesest väga ilus ja mõnus. Muidugi sai keskusesse ka longtail boatiga minna, näkku üks ots 100 bahti kuid me pigem jalutasime. Iseenesest koht väga ilus, majade ümber mõnusad puud/põõsad ja lilled, tunne nagu paradiisis.

Ise just naasesin ja pean tunnistama, et KL ei meeldinud väga, Singapur see-eest aga topelt ja ei saa aru miks öeldakse, et selle linna/riigi jaoks 3st päevast täitsa piisab. Ise oleks 2 nädalat ka seal sisustanud, juba metroojaamad seal omamoodi kunst:) KL jaoks oli 3 päeva küll ja oleks isegi 2st piisanud.

Kui teil keegi tuttav pidevalt Soome vahet käib, siis võite teenet paluda. Mina lasin sõbral ära viia oma blanketid, raha ja muud vajalikud asjad ning viisad saadeti mulle koju. Nii oli väga mõnus- teadsid, et asjad jõudsid kohale ja nädala pärast olid passid postkastis.

Ise lisasime viimase 14 päeva oma mille saime pangast ja lasime allkirja ning pitsati ka peale panna. Osad on ka nö lühiväljavõtte saatnud (see mis kontojääki näitab) ja tean ka inimest, kes viimase poole aasta väljavõtte saatis.