Doha viisa

Kui keeruline see Katari viisa taotlemine on ja kui kaua see aega vötab?kas saab ikka läbi netti taotleda vöi peab ikkagi kuhugi saatkonda kohale minema? Üks öö hotellis on tellitud..Kuna sihtkoht on teine ja Kataris ainult vahemaandumine(+ siis üks öö) läks täitsa meelest viisa kohta tsekkata..ja paari nädala pärast juba minek..

Siis on mõistlik stop-overit kasutada. Täpsem info Qatar Airwaysi kodulehel.

Muidu neti teel viisa taotlemise info siin: http://www.moi.gov.qa/site/english/departments/PassportDept/news/2011/01/03/23137.html

no ma seda lugesin jah aga kas ma siis helistan QA vöi läbi hotelli..ma ei leia lihtsalt seda ankeeti mida täita,kui peaks taotlema läbi neti..aga ma helistan siis homme QA ja vt mis nad räägivad..ja kui kiiresti selle saab kui üldse saab..oleks nukker 20 tundi lennuväljal oodata..aitäh vastamast.

Mina panustaksin lennufirmale. Vähemasti minul on nendega väga positiivsed kogemused.

Endal jääb ka varsti 8,5 h Qatariga Dohal lendude vaheks. Niipalju olen aru saanud, et lennujaamas on võimalik saada Qatari infolauast hotelli voucher jms. Kodulehel mainitakse ka lähma esindusega eelnevalt ühendust võtmist.

Natukene asja nüüd veel õhtul uurides selgub, et kõik ikka ei saagi seda teenust kasutada. http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294009-i3512-k5233121-Qatar_Airways-Doha.html

Meie pikaajaline transit on meie endi poolt valitud, oleks ka lühema ajavahega saanud edasi lennata, aga mötlesime ikka ühe öö peatuda Dohas ja sp. ei ole Qatar Air meid kohustatud aitama nagu ma aru saan..ja kuna ma olen seltskonnas ainuke eesti kodanik ja teistele pole viisat vaja, siis unustasin jah tsekkata :( aga nagu varem ütlesin, helistan siis homme üle..ja olen arusaanud, et lennuväljalt viisat ei saa.

Kuna endal on ka lähiajal pikem peatus Dohas, siis uurin et kuidas krissubal viisaga läks?

Kas kellelgi on lähiajast aimu, kas Qatar Airwaysi enda graafikute tõttu Dohas 12h ootama pidav reisija saab "linnapeale"? Praegu tundub endale küll et vist ei lubata :-(

Meil plaanis üks öö hotellis Dohas veeta..Helistasin Qatar airways Oslo osakonda ja sealt öeldi,et kui mulle anti voucher hotelli poolt (mille QAirwaysi poolt saime tasuta kuna on transit) siis see ongi see linna sissepääsuluba ehk viisa,mis vormistatakse nende poolt enne minu Dohasse saabumist..kuna minult küsiti passiandmed siis on väike lootus,et jutt peab paika kuigi pärast pöhjalikku meilivahetust QA-ga ja mitmeid kordi helistades Londoni Katari saatkonda ei ole ma enne millegis kindel kui lennuväljal passikontrollis luba kätte antakse..halvimal juhul jah tuleb 20 tundi lennuväljal veeta..

Loa saite siis Qatari poolt, hotelli maksite ikka ise jah?

Japp!Hotelli saime tasuta Qatari poolt :)

Krissuba, mismoodi te tasuta hotelli saite, kas saatsite kuhugi e-maili või helistasite vms.? Meil sama lugu, et 20h vahemaandumine Qataris ja oleme koos lastega, nii et lennujaamas küll ei tahaks olla, aga viisat tundub võimatu saada.

Tuleb välja(mida paljud ei tea),et paljud lennufirmad on kohustatud aitama ööbimiskohaga kui on nii ja nii palju tunde vahemaandumist..helistad QAirwaysi(kui nendega lendate) ja ütled kui mitu tundi sa seal peatud ja et teil on öömaja vaja..erinevetel lennufirmadel on muidugi erinevad reeglid ja nad ei reklaami seda kusagil kuna ei saa mingit kasu..vöid ju need reeglid enne täpselt järele vaadata,et nende käest seda nöuda oskad..

Qatar Airwaysil on see ka kodulehel mainitud - http://www.qatarairways.com/global/en/transit-accommodation.page Lõplik otsus jääb ikka lennufirmale ja kui nad ütlevad, et antud pileti puhul teenust ei pakuta, siis pole midagi teha. Liigub infot, et vahel pakutakse tasuta hotelli asemel ka tasulist majutust. Mitte stop overina vaid transiidi hotellina. Helista selle linna kontorisse, kust lend hakkab ja küsi järgi.

Meil sama teema, et lendame 6.aprill Varssavi kaudu Bangkokki ja lendudevaheline aeg minnes 14 tundi, tagasitulles 10 tundi - mõlemad öised ajad. Kirjutasin Qatari, sealt sain hetkel vastuse, et tasuta majutusõigust meil pole ja pakkusid täiesti ebanormaalset hinda 750 usd inimese kohta... Kas keegi oskab ehk aidata oma kogemustest, kuidas see siis toimib - ma võiks ju meile ka ise hotelli Dohas otsida, aga kas me saame selleks üheks ööks lennujaamast välja, kuidas ma saaks viisaasju ajada, kas kindlasti ikka on viisat vaja, kui mul ju lennupilet, mis tõestab järgmisel päeval edasilendu sihtkohta?

Oleks väga tänulik abi eest!

Helistasin täna uuesti QA Oslo osakonda,kuna reis algab Oslost!Ta otsis reeglid Eesti osas üles ja minu bookingu numbri ka ja ütles,et kuna meil on peatus alla 24 tunni siis on transit viisa ja hotell nende poolt!Transport tuleb lennujaama vastu ja viib hotelli.Pole teada,mis hotell on..Saatis mulle ka meili peale,et luba on taskus...Nii keerulist viisa taotlemist pole enne ette tulnud..Olen helistanud mitu korda Oslo QA osakonda ja saanud erinevaid vastuseid,Londoni Katari saatkonda ja meilile vastati lihtsalt mingi copy paste QA koduleheküljelt..Sp.siis helistasingi täna veel korra üle,et kindel olla!Helista Sinule lähimal asuvasse QAirwaysi osakonda ja räägi oma lugu ära!Edu!Eks ma siis reisult tagasi tulles annan teada kas ikka aitas sellest transit viisast :)

Tänud info eest! Ma saatsin täna veel miskit 4./5. korda meili 8 päeva jooksul (vastuts siiani pole..) nii Nordic Departmenti kui ka Warsawi kontorisse ja kui nüüd midagi tagasi sealt ei tule, siis helistan Poola kontorisse, sest sealt meil see reis algab... Alati oleks parem ju meili teel kinnitust saada:) Selline asjaajamine on ikka üle mõistuse ja peaks olema maailma parim lennufirma...

Palun hoia ikkagi kursis, kuidas sul kõik kohapeal sujus, krissuba! Ja ilusat reisi Sulle!:)

Meilidega pole võimalik enamike lennufirmadega asju ajada või võtab see kordi rohkem aega ja vaeva kui üks kõne. Seda on näidanud suhtlemine paljude firmadega. Erandiks on see kui oled mingil viisil konkreetse inimesega kontakti saanud ja siis jätkad suhtlust otse temaga. Eks ernadeid ole ka muidugi :)

Näed siis,lastigi eesti passiga ja hotell voucheriga läbi:) Anti 4-5 tärni hotell Concordia koos hommiku,löuna- ja öhtusöögi buffeega pluss tasuta transport Lennuväljalt edasi tagasi :) Super teenindus QAirwaysilt!Tulime just Doha linna ekskursioonilt!Jaksu Teile!