Doha viisa

Kui keeruline see Katari viisa taotlemine on ja kui kaua see aega vötab?kas saab ikka läbi netti taotleda vöi peab ikkagi kuhugi saatkonda kohale minema? Üks öö hotellis on tellitud..Kuna sihtkoht on teine ja Kataris ainult vahemaandumine(+ siis üks öö) läks täitsa meelest viisa kohta tsekkata..ja paari nädala pärast juba minek..

Siis on mõistlik stop-overit kasutada. Täpsem info Qatar Airwaysi kodulehel.

Muidu neti teel viisa taotlemise info siin: http://www.moi.gov.qa/site/english/departments/PassportDept/news/2011/01/03/23137.html

no ma seda lugesin jah aga kas ma siis helistan QA vöi läbi hotelli..ma ei leia lihtsalt seda ankeeti mida täita,kui peaks taotlema läbi neti..aga ma helistan siis homme QA ja vt mis nad räägivad..ja kui kiiresti selle saab kui üldse saab..oleks nukker 20 tundi lennuväljal oodata..aitäh vastamast.

Mina panustaksin lennufirmale. Vähemasti minul on nendega väga positiivsed kogemused.

Endal jääb ka varsti 8,5 h Qatariga Dohal lendude vaheks. Niipalju olen aru saanud, et lennujaamas on võimalik saada Qatari infolauast hotelli voucher jms. Kodulehel mainitakse ka lähma esindusega eelnevalt ühendust võtmist.

Natukene asja nüüd veel õhtul uurides selgub, et kõik ikka ei saagi seda teenust kasutada.
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294009-i3512-k5233121-Qatar_Airways-Doha.html

Meie pikaajaline transit on meie endi poolt valitud, oleks ka lühema ajavahega saanud edasi lennata, aga mötlesime ikka ühe öö peatuda Dohas ja sp. ei ole Qatar Air meid kohustatud aitama nagu ma aru saan..ja kuna ma olen seltskonnas ainuke eesti kodanik ja teistele pole viisat vaja, siis unustasin jah tsekkata :( aga nagu varem ütlesin, helistan siis homme üle..ja olen arusaanud, et lennuväljalt viisat ei saa.

Kuna endal on ka lähiajal pikem peatus Dohas, siis uurin et kuidas krissubal viisaga läks?

Kas kellelgi on lähiajast aimu, kas Qatar Airwaysi enda graafikute tõttu Dohas 12h ootama pidav reisija saab "linnapeale"? Praegu tundub endale küll et vist ei lubata :-(

Meil plaanis üks öö hotellis Dohas veeta..Helistasin Qatar airways Oslo osakonda ja sealt öeldi,et kui mulle anti voucher hotelli poolt (mille QAirwaysi poolt saime tasuta kuna on transit) siis see ongi see linna sissepääsuluba ehk viisa,mis vormistatakse nende poolt enne minu Dohasse saabumist..kuna minult küsiti passiandmed siis on väike lootus,et jutt peab paika kuigi pärast pöhjalikku meilivahetust QA-ga ja mitmeid kordi helistades Londoni Katari saatkonda ei ole ma enne millegis kindel kui lennuväljal passikontrollis luba kätte antakse..halvimal juhul jah tuleb 20 tundi lennuväljal veeta..

Loa saite siis Qatari poolt, hotelli maksite ikka ise jah?

Japp!Hotelli saime tasuta Qatari poolt :)

Krissuba, mismoodi te tasuta hotelli saite, kas saatsite kuhugi e-maili või helistasite vms.? Meil sama lugu, et 20h vahemaandumine Qataris ja oleme koos lastega, nii et lennujaamas küll ei tahaks olla, aga viisat tundub võimatu saada.

Tuleb välja(mida paljud ei tea),et paljud lennufirmad on kohustatud aitama ööbimiskohaga kui on nii ja nii palju tunde vahemaandumist..helistad QAirwaysi(kui nendega lendate) ja ütled kui mitu tundi sa seal peatud ja et teil on öömaja vaja..erinevetel lennufirmadel on muidugi erinevad reeglid ja nad ei reklaami seda kusagil kuna ei saa mingit kasu..vöid ju need reeglid enne täpselt järele vaadata,et nende käest seda nöuda oskad..

Qatar Airwaysil on see ka kodulehel mainitud - http://www.qatarairways.com/global/en/transit-accommodation.page
Lõplik otsus jääb ikka lennufirmale ja kui nad ütlevad, et antud pileti puhul teenust ei pakuta, siis pole midagi teha. Liigub infot, et vahel pakutakse tasuta hotelli asemel ka tasulist majutust. Mitte stop overina vaid transiidi hotellina. Helista selle linna kontorisse, kust lend hakkab ja küsi järgi.

Meil sama teema, et lendame 6.aprill Varssavi kaudu Bangkokki ja lendudevaheline aeg minnes 14 tundi, tagasitulles 10 tundi - mõlemad öised ajad.
Kirjutasin Qatari, sealt sain hetkel vastuse, et tasuta majutusõigust meil pole ja pakkusid täiesti ebanormaalset hinda 750 usd inimese kohta...
Kas keegi oskab ehk aidata oma kogemustest, kuidas see siis toimib - ma võiks ju meile ka ise hotelli Dohas otsida, aga kas me saame selleks üheks ööks lennujaamast välja, kuidas ma saaks viisaasju ajada, kas kindlasti ikka on viisat vaja, kui mul ju lennupilet, mis tõestab järgmisel päeval edasilendu sihtkohta?

Oleks väga tänulik abi eest!

Helistasin täna uuesti QA Oslo osakonda,kuna reis algab Oslost!Ta otsis reeglid Eesti osas üles ja minu bookingu numbri ka ja ütles,et kuna meil on peatus alla 24 tunni siis on transit viisa ja hotell nende poolt!Transport tuleb lennujaama vastu ja viib hotelli.Pole teada,mis hotell on..Saatis mulle ka meili peale,et luba on taskus...Nii keerulist viisa taotlemist pole enne ette tulnud..Olen helistanud mitu korda Oslo QA osakonda ja saanud erinevaid vastuseid,Londoni Katari saatkonda ja meilile vastati lihtsalt mingi copy paste QA koduleheküljelt..Sp.siis helistasingi täna veel korra üle,et kindel olla!Helista Sinule lähimal asuvasse QAirwaysi osakonda ja räägi oma lugu ära!Edu!Eks ma siis reisult tagasi tulles annan teada kas ikka aitas sellest transit viisast :)

Tänud info eest!
Ma saatsin täna veel miskit 4./5. korda meili 8 päeva jooksul (vastuts siiani pole..) nii Nordic Departmenti kui ka Warsawi kontorisse ja kui nüüd midagi tagasi sealt ei tule, siis helistan Poola kontorisse, sest sealt meil see reis algab... Alati oleks parem ju meili teel kinnitust saada:)
Selline asjaajamine on ikka üle mõistuse ja peaks olema maailma parim lennufirma...

Palun hoia ikkagi kursis, kuidas sul kõik kohapeal sujus, krissuba! Ja ilusat reisi Sulle!:)

Meilidega pole võimalik enamike lennufirmadega asju ajada või võtab see kordi rohkem aega ja vaeva kui üks kõne. Seda on näidanud suhtlemine paljude firmadega. Erandiks on see kui oled mingil viisil konkreetse inimesega kontakti saanud ja siis jätkad suhtlust otse temaga. Eks ernadeid ole ka muidugi :)

Näed siis,lastigi eesti passiga ja hotell voucheriga läbi:) Anti 4-5 tärni hotell Concordia koos hommiku,löuna- ja öhtusöögi buffeega pluss tasuta transport Lennuväljalt edasi tagasi :) Super teenindus QAirwaysilt!Tulime just Doha linna ekskursioonilt!Jaksu Teile!

Paistab, et krissuba'l oli õnne. Endal ootab ees täpselt sama olukord, nagu krissuba eelpool kirjeldas: "Meie pikaajaline transit on meie endi poolt valitud, oleks ka lühema ajavahega saanud edasi lennata."

Teisisõnu - transiidi pikkus on enam kui 8 tundi, kuid oli olemas ka lühema ooteajaga edasilendamise võimalus. Viimase puhul aga oleks hind olnud ligi 2 korda kõrgem. Võtsin siiski Stockholmi esindusega ühendust ja katsusin sõbralikus toonis appelleerida sellele, et vastasel juhul oleksin ma valinud üldse mitte QA, vaid hinna või ümberistumise aja järgi otsustades sootuks mõne paremuselt järgmise lennufirma (broneerisin nagunii veebikeskkonnas flygresor.se). QA teatas üsna resoluutselt, et mingit õigust mul tasuta stopoverile pole ja üleüldse ei laiene see kampaaniahinnaga lendudele. Uurisin seepeale, et kas mul on mingit võimalust transiittsoonist väljumiseks. Siinkohal lõppes nende mõistus ja paluti helistada Londonis asuvasse Katari saatkonda.

Ega ma ei lootnudki sajaprotsendilist nõusolekut, sai lihtsalt nö õnne proovitud. Samas üleilmseid reisifoorume lugedes on näha, et paljudele on tasuta stopover jagatud Doha lennujaamas ilma liigseid küsimusi esitamata. Eks ma proovin seal - vana hea reegel "kui sa ei küsi, siis sa ei saa" - ja kirjutan kunagi, kas õnnestus.

Kas kellelgi on veel viisaga õnne olnud?

Lendan novembri lõpus Qatariga Taisse (algusega Budapestist) ja ostsime piletid nimme 23-tunnise vahepeatusega Dohas, et veeta päev sealsete tuttavatega. Tegin kõik nagu reeglid ette nägid: täitsin viisa taotluse, broneerisin üle 100-eurose hotellitoa etteantud valikust, maksin viisa eest, esitasin vajalikud dokumendid. Ootasin kaks kuud vastust ja eile siis öeldi, et viisat ei anta! Mingit põhjendust ei lisatud. Kuna ma ei ole varem isegi Euroopast väljas käinud ja kriminaalset karistatud ei ole, siis jääb üle vaid arvata, et neile ei meeldinud mu passipilt... Või siis ehk see, et reisin koos elukaaslasega, kuid me ei ole abielus. Tema oleks viisa piirilt saanud.

Saan muidugi aru, et Qatar Airways ei ole süüdi Katari võimude keeldumises, aga peale lakoonilise vabanduse nad mingit abivalmidust üles ei näidanud. Pileteid muuta saaks ebanormaalse lisatasu eest kaks (!) päeva hilisemale lennule ja ainus, mida nad soovitasid, oli tasuline lounge lennujaamas, kus saab vist 40 euro eest 6 tundi kükitada!

Kui viisat taotlema hakkasin, kinnitas Qatar Aiways korduvalt, et mingeid probleeme ei teki. Kuskil ei ole juttu sellest, et ilma igasuguse põhjuseta võidakse viisa andmisest keelduda ja mida siis ette peaks võtma. Ma ei tea, kas tasuks veel asja Katari võimude käest uurida või oleks parem olukorraga leppida? Ja kas Qatar Airways tõesti ei ole kohustatud millegagi aitama? Viisa eest tasutud 50 eurot muidugi ka tagasi ei saa...

On kellelgi mingeid värskeid kogemusi? Mingit isu pole Katarile 55 USD per inimene plekkida kaks korda järjest, meil stopover nii minnes kui tulles.

Seoses Qatar Airwaysi sooduspakkumistega tõstaks teema uuesti üles. Kas on värskemaid uudiseid antud teemal? Kui lihtne üldse Katari viisat saada on?

Kui juba Katarist läbi lendaks, sooviks ka antud riiki külastada.

Mina rääkisin nendega hiljuti, kuna ostsin odava (Economy Class) pileti, siis tasuta nad ööbimist ei paku. Ühe inimese kohta küsisid 110 eurot. Kaheksa tunni eest ma ei tea, kas kasutan taolist teenust.

Tasuta ei olnudki eesmärk. Aga et üldse jalg linna saada.

Kas kellelgi on täpsemat kogemust sellega: "Visa required, except for Holders of onward tickets for a max. transit time of 24 hours. Holders of a prearranged Stopover Paid by Carrier (STPC) issued to those in transit for min. 8 hours and max. 24h ours are permitted to leave the transit area, if holding
passports valid for at least 3 months and subject to approval from immigration."
Ehk kui lennata Qatar Airwaysiga, siis kas nende poolt korraldatud majutuse ja 8-24 h vahepeatuse korral võib ilma viisata transiittsoonist väljuda?

Vastan ise: Tundub jah mingi transiidipakett QA poolt, mis eeldab ka kindlas hinnaklassis lendamist...vaevalt mingi kampaaniahind sinna alla läheb.

Ma vaatasin, et veebis on võimalik taodelda transit visa, 24-ks tunniks.

Kas keegi oskab öelda, kuidas see toimib?

Ega ööbida ei plaanikski Qataris. Leidsin lennu, millega lennuk saabub hommikul ja lendab ära õhtul. Saaks päeval linna peal kolada.

EDIT: see vist peaks mulle sobima:

http://www.qatarairways.com/global/en/offers/doha-city-tour.page

See city tour tehakse ilma viisata ja linnapeale kolama ei saa. Mingi ülevaate saab siit: http://focusedflyer.com/2016/01/06/qatar-airways-free-doha-city-tour-review/
Mul endal oli kunagi loll juhus, kui ostsin pileti mis kvalifitseerus veel ostuhetkel tasuta stoppoveri alla, kuid mille tingimused lennu ajaks olid juba ümber muudetud.

Küsimus: kui siiski Doha lennujaamas selgub, et ma selle tasuta linnatuuri peale ei mahu, kas siis on veel võimalik lennujaamas transiit viisat saada? Olen kohal 11 tundi, päeva ajal. Valisin Qatariga lendamise ja pika ooteaja just sellepärast, et pole varem Qataris käinud ja sooviks ühe linnukese jälle kirja saada.

Minu kogemus on küll mõned aastad tagasi, aga Doha lennujaamas öeldi, et kuna ise valisin endale pika vahepeatuse siis maa peale ei lastud ja muid hüvesi läbi QA ka ei saanud. Sai siis 10h lennujaamas järgmist lendu oodatud :)

Hey! Küsin igaks juhuks üle:

Novembris lähen perega Taisse. Meil on vahemaandumine Dohas ca 2h.

Ega mingisugust viisat tegema ei pea, saab lihtsalt transiit-tsoonis ja businessclass-lounges passida?

Jah, täiesti tavaline ümberistumine, viisat pole vaja.
2 tunniga jõuad ilmselt napilt lennukit vahetada (eriti kui lennuk põllul maandub ja bussiga sõitma pead + põhjaliku turvakontrolli läbima). Aga alati võid loota, et jõuad 20 minutiks loungest läbi põigata :)

Tere! Eelpool loetu annab veidi valgustust, et Dohast läbilennates kampaania korras ostetud piletitega just migeid suuri hüvesid pole loota. Samas, kui ostsime endile piletid helsingi-doha-adelaide oli ümberistumise ajaks 3 +h, nüüd aga teatati, et lennuajad muutusid, lausa nii palju, et üle 26 h tuleks olla Dohas, kas keegi oskab soovitada mida sellistel puhkudel küsida või lausa nõuda? Äkki on lootust, et need veel muutuvad, on kellelgi kogemust just kampaania korras soetatud odavpiletitega? Mul puudub igasugune selline kogemus, pole kunagi varem lennuaegade muutumist ette tulnud.
Ja kui juba olla seal nii kaua, siis viisa..jne tuleb ilmselt teha..? Kas lennujaamas sees on mingi hotell või mida soovitate kohapeal teha/külastada?
Tänud vastajaile!

Loe palun eelmist linki. Transiitviisa kuni 96 tundi on tasuta, ei pea eelnevalt registreerima.

Olles nüüd hiljuti Qatariga läbi Doha lennanud, panen kirja, kuidas oli:

Mul olid piletid nii ostetud, et jäi Doha-s 12 tundi päevast aega lendude vahele. Läksin siis lennukist tulles immigratsiooni sabasse, seal sain pea tund aega seista. Siis selgus, et loodetud transiitviisat ei saanud! Tundub, et selle jaoks on hotelli vaja!

Mind suunati Qatar Airwaysi transfer deski. Sealt selgus, et hotelli ei saa (ega mul pold vajagi) ja et transiitviisat ka ilma hotellita ei saa. Ainult 7+ päeva ette registreerides saab.

Siis suunati mind kohta, kus korraldati tasuta linnatuure, sinna õnneks sain. Anti tuuri korraldaja poolt spets paberid, millega immigratsioonist läbi minna ja siis bussi peale. Kogu tuur kestis pea 3 tundi.

Paraku, nagu bussireisidega ikka, näidati rohkem seda, mida näidata taheti ja mitte seda, mida ma oleks tahtnud näha. Samuti jäi 3-tunnine tuur minu jaoks veidi lühikeseks, kuna olin 12 tundi varunud.

Viidi mingit kultuuriküla vaatama, mis jättis väga võltsi mulje. Lisaks raiskasime pool tundi võltsi turu peal tatsates. Tõelist Qatari nägin ainult eemalt või bussiga mööda sõites: väga ilusad pilvelõhkujad on Dohas, neid oleks kindlasti pikalt imetlenud!

Aga noh, parem ka see bussituur, kui üldse mitte midagi.

Kogu värk toimib ainult Qatar Airwaysiga ja kui on plaan Kataris ringi vaadata, siis ilmselt on lollikindlaim (kuigi mitte odavaim) variant bronnida otse Qatar Airwaysi kodukalt. Plaan on olla Dohas paar päeva. Taotlesin transiitviisat ja sain sellise kirja /panin taotlusse suvalise hotelli aadressi, sest ei julgenud sel hetkel hotelli veel broneerida/:

Mul sujus transiitviisa saamine küll imelihtsalt. Võimalik, et tänu sellele, et olin selle ette ära taotlenud, Passi pandi pisike kleeps ja hotelli kohta ei tahetud midagi teada. Mingit väljatrükki ei küsitud samuti.

Doha on üldiselt koht, kus tõmmatakse kõike vana maha ja paigutatakse betoon asemele. Seda pea terves linnas. Väga kentsakas linn. Selline üldine vaatepilt Dohas on sellel fotol: