Viimased kommentaarid

Võtsin Portugalis täiskindlustusega masina ja otsusega rahul, sest järgmine päev oli keegi parklas tõenäoliselt peegliga mööda külge kena värvilise triibu tõmmanud. Üks hommik oli keegi parklas aga keegi nii kõrvale parkinud, et peeglite vahel oli 1mm juhipool. Üldiselt pole mul küsimust, kas võtta täiskindlustus või mitte....

Külmad ilmad veel kestavad, nii et kasutage võimalust minna näiteks koos perega kolmandiku võrra soodsamalt mõnulema :)


Päris julge samm osta läbi vahendaja..sellise ajavahega...läbi Moskva...Aerofloti piletid. Siin juba kenasti Bingo loto sisse kirjutatud. 

Kas hinnavahe tõesti nii suur, et sellist stressi väärt...

Isiklikult tundub Lufthansa poolt vähe imelik käitumine kohtusse minna sellise asjaga ja  pakun, et maine võib sellise jama valguses neil küll kannatada saada. 

Nad võiks parem oma energia suunata sellele, kuidas 1-2 x aastas toimuvaid streike ja sellega seonduvaid reisijatele tekitatavaid ebameeldivusi tulevikus vältida.

@meksa


Kindlasti saab nii aga mulle meeldis 2 ööd ka Railay(Eastis) olla. 
Päeval oli mõnus Phra Nangis rannas lebotada ja õhtul oli seal samas rannas väga ilus päikeseloojang. Phra Nangi rand on üldse mul vast TOP 5 Tai randade hulgas.
 Kui õhtuti meeldib rohkem actionit näha, siis tasub kindlasti Ao Nangi tagasi minna.

Sai raha kunagi seal vahetatud ja oli ka ATM olemas

Ei tule. Tookord muidugi kui sinna läksime, siis oli viisavabastus vist mõni nädal alles kehtinud ja info polnud nende juurde kausta muidugi jõudnud. Korra oli oht, et saadetakse Langkawile tagasi, kuid õnneks tuli lõpuks kohale üks asjaga rohkem kursis olev ametnik, kes 15 päevase templi ilusti  passi lõi.

Kunagi sai tehtud selline ring. Singapur-Perhenthiani saared (buss). Perenthian-Penang-Langkawi (buss). Langkawi-KL(buss). KL-Singapur (Lennuk). 

Tagasi mõeldes , siis pikemad sõidud olid üsna tüütud (8h ca). Pigem perega minnes lendaks. Kujutan ette, et ainuke bussiga sõidetav ots oleks KL-Singapur.

Kui Langkawile juba minna ja natuke aega üle jääb, siis soovitaks kiire külastuse ka Tai saarele Ko Lipe teha. Sinna ei pruugi isegi spetsiaalselt Taisse minnes muidu sattuda

Langkawil olin esimese külastuse ajal Cenang beachil, mille läheduses on lennujaam ning sadam, kus kohast  siis võimalik Lipele minna.

Kui pähe ei hakkaks, siis ei võtaks!  Lennukis hakkab veel eriti hästi... :)

Väga hea lugemine.

Loodetavasti jääb see sari Postimehes tasuta lugemiseks, mitte nagu tehti Maailmaränduri päevikuga.

to mdt. Kui indiviidide tasemele minna, siis Venemaa paneb vast Saudidele pika puuga ära ebavajalike inimeste kõrvaldamiseks...võta või ajakirjanikud, kes on manalasse saadetud. 

Katar muidugi seda tükeldamist, mida mainid, pole teinud, et võiks natukene täpsem olla.
Lisaks on Venemaa ikkagi ka otseselt meie ajalugu kehvas valguses mõjutanud ja vaadates nö. hiljutisi sündmusi, siis ei saa kahjuks öelda, et see riik paremuse poole pöördub. 

Eks läks natukene vist asi teemast eemale nii, et lennake millega tahate :)

@snoop. Ai nüüd sa hakkad "miinuseid" saama :). Avaldasin  ka mingi aeg sarnaseid vaateid Aerofloti suhtes aga tundub, et inimesed valmis säästu nimel kannatama kehva teenindust ja toetama režiimi, kes jätkuvalt armastab teisi maid okupeerida. 

Lennufirma peaks ikkagi oskama öelda, kas departure tax on sees. 

Kiire googeldamine andis vastuseks, et Air Canadal peaks see piletihinnas sees olema. 
Näiteks TUI-l ja Thomsonil pole see sees ning see neil ka kodulehel ilusti mainitud. Need ka vist ainukesed lennufirmad, kes korjavad seda lennujaamas.

Bookingusse peaks ka minu teada see info tulema, et kas mingi linnamaks vms lisandub kohapeal.

Soovitaks näiteks vähemalt päevatripiga Isla Mujeresel kindlasti käia. Cancuni rannad võivad olla teinekord päris tugeva lainetusega, kuhu isegi sisse ei taha minna. Isla Mujeresel aga näiteks Playa Norte väga mõnusa rahuliku veega. 


Tulumis saan aru siis vetikad kadunud, et siin 5+ antakse...aasta alguses rikkusid vetikate mäed seal olemise täiesti ära. Lisaks ka võrreldes 10 aasta taguse ajaga oli seal masendavalt palju rahvast. 

Siem Reapis pole tõesti üle 3 päeva midagi teha.  Soovitaks kindlasti Pattaya vahele jätta ja Bangkokist otse Ko Changile minna. 

Imelik et siin üks lend wc pärast tagasi pöörati ...venelased peaksid küll kuivkäimlaga harjunud olema:)

Tegelt ei tahaks poliitikat siia sikutada aga ma ei saa aru miks peaks lendama riigi firmaga, kes omastab maid ja tulistab tsiviillennukeid alla??

Jaanuaris sai üle 10 aasta uuesti Tulumi külastatud ning kogu pildi rikkusid need vetikad ära küll. Lisaks muidugi oli rand ka ülerahvastatud võrreldes kunagisega. Selles võtmes ei ole mõtet esimese suure hooga sinna kallist hotelli , nagu need seal kõik kipuvad olema, võtta ja enne veenduda, mis olukord seal vetikate mõttes on. Õnneks PDC-s veel vetikaid ei olnud nagu siin lisatud artikkel mainis.


Esimest korda sai ka Isla Mujeresel käidud ja nüüd soovitaks üldse peale Cancunis maandumist kohe seal mõned päevad aklimatiseeruda enne kui edasi läheks.

Meridat koos kõrval asuvate püramiididega (Uxmal) tasub ka kindlasti külastada.

Olen rentinud villa läbi Homeaway. Pakun, et Airbnb-st võiks ka leida.

Tänud info eest. Hetkel tundub, et see 17naela päeva kaart on hea variant.
Loomulikult võib veel soovitusi jagada, kui mõni nipp meelde tuleb :)

Kui lend on alla 7h(short-haul), siis pole toitu hinnas. Cancuni lennul peaks see sees olema...vähemalt minu lennule näitas seda tasuta.

TUI Grupi lennukite keskmine vanus on 9,4 aastat, mis on üsna hea. Endal ka just lend nende Boeing 787-ga ees, mille lennukite keskmine vanus on aga hoopis 3,4 aastat. Nii et karta ei tohiks midagi olla, lennukipargi mõttes.

Kusagil Yucatani poolsaarel...täpne asukoht selgub kohapeal

Phuketi lennujaamas on ikka näha neid turiste, kellel üks külg sidemes ja plaasterdatud. Paneb imestama, et mõned sõidavad seal nii ringi, et veel lapsed enda rolleri peal. Sellist eestlaste kombot nägin viimati seal. Väikestel saartel olen isegi rolleriga sõitnud aga no Phuketi suurtes asulates ei kipuks küll sanga.

7/11-es pole küll probleeme kusagil kaardiga maksmisega olnud...olgu või Tai pisematel saartel need olnud.