Viimased kommentaarid

@tinks


Päris ausalt sooviks teada, et mis võlusid te seal Pattayas kohanud olete?

Sooviks ka teada, et milliseid kohti Tais olete külastanud peale Pattaya ja Bangkoki, et just Pattayat soojalt siin soovitate?

@E.T.


ta tõi ju lihtsalt enda külastatavuse arvu ja eesmärgi lihtsalt välja...no hard feelings :)

Koh Chang ja kuu? See pigem nagu 4-5 päeva ma ütleks. Rolluga ühes otsas liikumine ka suts ekstreemsem. 

Pole küll käinud aga äkki siis Khao Lak-i piirkond või siis Andamani lõuna poolsetest saartest üles liikuda alates Lipest. Andamani väikestel saartel pole rollerit ka vaja, kui siis ainult Koh Mook-l näiteks.

 Olen planeerinud midagi ette, aga üldjuhul läheb plaanist täppi esimesed 2-3 päeva kohale jõudes. Edasi läheb ikka reis selliselt "jooksvalt vaatan, mis saab" tempos. Sellepärast on tavaliselt ka hotelli broneering mul ainult esimesteks päevadeks tehtud. 

 Nendest "kohapeal vaatan, mis edasi saab" reisidest on alati kõige mõnusamad tripid tulnud. Eks see on ikka sellest, et ei seo end kusagile raamidesse ära ja vabaduse tunnet jääb rohkem, mida me kõik reisilt ikka otsime ju.
Kuu enne lendu reisi planeerimisega alustamine on samas nagu väike minipuhkus ja tekitab mõnusa meeleolu...sellest ma kindlasti ei loobu :)

Tais on ühelt saarelt teisele trippamine väga mõnus tegevus ja puhkuse osa, kui just jah endal järel 25 kg kohvrit ei vea. Ma ikka imestan, kui kusagil saarel näen turiste enda järel suuri kohvreid vedamas, et mida nii palju on sinna kaasa vaja vedada. 

 3 ööd on täpselt mõnus ühes kohas olla ja siis kusagile edasi avastama minna. 
Ühes kohas olles läheks mul Tai või ükskõik millise riigi avastamiseks 10 erinevat reisi vaja.

Ise lendasin ühe Tai tripi ajal esmalt Siem Reap-i. 3 ööd oli paras, et seal Angkori varemed üle vaadata ning tagasi siis läbi Bangkoki Samuile ning sealt siis Phangan ja Tao saared.


Pattayas võiks kas või olla savietsi tasuta transa, aga ma ei soovita sinna minna mitte mingil juhul. Sellised suure "walkingstreediga" kohad ei näita just seda Tai ilusat poolt, pluss veel see linna rand on kaugel sellest, mida Tai rannad suudavad pakkuda.

 Olen palju kuulnud, et inimesed küsivad, mis seal siis Tais nii erilist on, et sinna mitmendat korda lähed ja kui vastu küsides kuuled, kuidas Pattayas 2 nädalat oldi, siis ei oskagi kohe midagi enam öelda...
Olen 4x käinud Tai erinevates külgedes va. Chiang Mai kant ja vähemalt Pattaya kohta julgen negatiivselt siin sõna võtta küll.

Lisaks veel, et Jaanuarini kõvasti aega ja ma pakun, et selle Tai tripi juures on kõige suurem "vaev" leida hea hinnaga lennupiletid sinna.


Tai on igatahes koht, kus turisti mõistes laabuvad kõik asjad kuidagi iseenesest...

Tei tõesti vanus selline, et minge omal käel. Peale 2t-e päeva mõtlete, et miks nii palju vablasite. Foorumid ja youtube infot täis, kuidas isegi lennujaamast end edasi toimetada.


Paketikaga seote end liiga ära. Trippe saab väga lihtsalt tänavalt võtta- hommikul võetakse peale ja õhtul tuukase tagasi. 
Transport busside ja laevadega ka väga lihtne-ega nad teavad, et palavusest uimasele turistile tuleb paljud asjad ette teha..pandakse  isegi kleeps rinda, et teaksid kuhu lähed :P:D.

Esimene asukoht võiks olla näiteks Koh Chang ja sealsed saared. Saab lennujaamast bussiga kohale. Enda esimene Tai kogemus sealt.

Kui aga edasi lennata viitsite Bangkokist, siis soovitaks Krabi kanti või  Koh Samui äärseid saari.
Phuketit maha ei tee, sest mõnele meeldib selline linna masside elu ja öö läbi kestvad peod...olen käinud ja rohkem ei taha.

Enda lemmik saared hakkavad alates Koh Lipest ja sealt üles poole. 

Vägev kogemus aga jah 8,5 h piiril passimist tundub julm. 


Looda sa...hetkel 12 `C kell 15.00

See käis vist kunagi uudistes ka läbi, et Horvaatia turistide hordid on aastatega metsikult suureks kasvand tipp hooajal. Igasugustes rahvusparkides on autode asemel inimeste kolonnid jne. 

Võtsin Portugalis täiskindlustusega masina ja otsusega rahul, sest järgmine päev oli keegi parklas tõenäoliselt peegliga mööda külge kena värvilise triibu tõmmanud. Üks hommik oli keegi parklas aga keegi nii kõrvale parkinud, et peeglite vahel oli 1mm juhipool. Üldiselt pole mul küsimust, kas võtta täiskindlustus või mitte....

Külmad ilmad veel kestavad, nii et kasutage võimalust minna näiteks koos perega kolmandiku võrra soodsamalt mõnulema :)


Päris julge samm osta läbi vahendaja..sellise ajavahega...läbi Moskva...Aerofloti piletid. Siin juba kenasti Bingo loto sisse kirjutatud. 

Kas hinnavahe tõesti nii suur, et sellist stressi väärt...

Isiklikult tundub Lufthansa poolt vähe imelik käitumine kohtusse minna sellise asjaga ja  pakun, et maine võib sellise jama valguses neil küll kannatada saada. 

Nad võiks parem oma energia suunata sellele, kuidas 1-2 x aastas toimuvaid streike ja sellega seonduvaid reisijatele tekitatavaid ebameeldivusi tulevikus vältida.

@meksa


Kindlasti saab nii aga mulle meeldis 2 ööd ka Railay(Eastis) olla. 
Päeval oli mõnus Phra Nangis rannas lebotada ja õhtul oli seal samas rannas väga ilus päikeseloojang. Phra Nangi rand on üldse mul vast TOP 5 Tai randade hulgas.
 Kui õhtuti meeldib rohkem actionit näha, siis tasub kindlasti Ao Nangi tagasi minna.

Sai raha kunagi seal vahetatud ja oli ka ATM olemas

Ei tule. Tookord muidugi kui sinna läksime, siis oli viisavabastus vist mõni nädal alles kehtinud ja info polnud nende juurde kausta muidugi jõudnud. Korra oli oht, et saadetakse Langkawile tagasi, kuid õnneks tuli lõpuks kohale üks asjaga rohkem kursis olev ametnik, kes 15 päevase templi ilusti  passi lõi.

Kunagi sai tehtud selline ring. Singapur-Perhenthiani saared (buss). Perenthian-Penang-Langkawi (buss). Langkawi-KL(buss). KL-Singapur (Lennuk). 

Tagasi mõeldes , siis pikemad sõidud olid üsna tüütud (8h ca). Pigem perega minnes lendaks. Kujutan ette, et ainuke bussiga sõidetav ots oleks KL-Singapur.

Kui Langkawile juba minna ja natuke aega üle jääb, siis soovitaks kiire külastuse ka Tai saarele Ko Lipe teha. Sinna ei pruugi isegi spetsiaalselt Taisse minnes muidu sattuda

Langkawil olin esimese külastuse ajal Cenang beachil, mille läheduses on lennujaam ning sadam, kus kohast  siis võimalik Lipele minna.

Kui pähe ei hakkaks, siis ei võtaks!  Lennukis hakkab veel eriti hästi... :)

Väga hea lugemine.

Loodetavasti jääb see sari Postimehes tasuta lugemiseks, mitte nagu tehti Maailmaränduri päevikuga.

to mdt. Kui indiviidide tasemele minna, siis Venemaa paneb vast Saudidele pika puuga ära ebavajalike inimeste kõrvaldamiseks...võta või ajakirjanikud, kes on manalasse saadetud. 

Katar muidugi seda tükeldamist, mida mainid, pole teinud, et võiks natukene täpsem olla.
Lisaks on Venemaa ikkagi ka otseselt meie ajalugu kehvas valguses mõjutanud ja vaadates nö. hiljutisi sündmusi, siis ei saa kahjuks öelda, et see riik paremuse poole pöördub. 

Eks läks natukene vist asi teemast eemale nii, et lennake millega tahate :)

@snoop. Ai nüüd sa hakkad "miinuseid" saama :). Avaldasin  ka mingi aeg sarnaseid vaateid Aerofloti suhtes aga tundub, et inimesed valmis säästu nimel kannatama kehva teenindust ja toetama režiimi, kes jätkuvalt armastab teisi maid okupeerida.