Viimased kommentaarid

Väga hea lugemine.

Loodetavasti jääb see sari Postimehes tasuta lugemiseks, mitte nagu tehti Maailmaränduri päevikuga.

to mdt. Kui indiviidide tasemele minna, siis Venemaa paneb vast Saudidele pika puuga ära ebavajalike inimeste kõrvaldamiseks...võta või ajakirjanikud, kes on manalasse saadetud. 

Katar muidugi seda tükeldamist, mida mainid, pole teinud, et võiks natukene täpsem olla.
Lisaks on Venemaa ikkagi ka otseselt meie ajalugu kehvas valguses mõjutanud ja vaadates nö. hiljutisi sündmusi, siis ei saa kahjuks öelda, et see riik paremuse poole pöördub. 

Eks läks natukene vist asi teemast eemale nii, et lennake millega tahate :)

@snoop. Ai nüüd sa hakkad "miinuseid" saama :). Avaldasin  ka mingi aeg sarnaseid vaateid Aerofloti suhtes aga tundub, et inimesed valmis säästu nimel kannatama kehva teenindust ja toetama režiimi, kes jätkuvalt armastab teisi maid okupeerida. 

Lennufirma peaks ikkagi oskama öelda, kas departure tax on sees. 

Kiire googeldamine andis vastuseks, et Air Canadal peaks see piletihinnas sees olema. 
Näiteks TUI-l ja Thomsonil pole see sees ning see neil ka kodulehel ilusti mainitud. Need ka vist ainukesed lennufirmad, kes korjavad seda lennujaamas.

Bookingusse peaks ka minu teada see info tulema, et kas mingi linnamaks vms lisandub kohapeal.

Soovitaks näiteks vähemalt päevatripiga Isla Mujeresel kindlasti käia. Cancuni rannad võivad olla teinekord päris tugeva lainetusega, kuhu isegi sisse ei taha minna. Isla Mujeresel aga näiteks Playa Norte väga mõnusa rahuliku veega. 


Tulumis saan aru siis vetikad kadunud, et siin 5+ antakse...aasta alguses rikkusid vetikate mäed seal olemise täiesti ära. Lisaks ka võrreldes 10 aasta taguse ajaga oli seal masendavalt palju rahvast. 

Siem Reapis pole tõesti üle 3 päeva midagi teha.  Soovitaks kindlasti Pattaya vahele jätta ja Bangkokist otse Ko Changile minna. 

Imelik et siin üks lend wc pärast tagasi pöörati ...venelased peaksid küll kuivkäimlaga harjunud olema:)

Tegelt ei tahaks poliitikat siia sikutada aga ma ei saa aru miks peaks lendama riigi firmaga, kes omastab maid ja tulistab tsiviillennukeid alla??

Jaanuaris sai üle 10 aasta uuesti Tulumi külastatud ning kogu pildi rikkusid need vetikad ära küll. Lisaks muidugi oli rand ka ülerahvastatud võrreldes kunagisega. Selles võtmes ei ole mõtet esimese suure hooga sinna kallist hotelli , nagu need seal kõik kipuvad olema, võtta ja enne veenduda, mis olukord seal vetikate mõttes on. Õnneks PDC-s veel vetikaid ei olnud nagu siin lisatud artikkel mainis.


Esimest korda sai ka Isla Mujeresel käidud ja nüüd soovitaks üldse peale Cancunis maandumist kohe seal mõned päevad aklimatiseeruda enne kui edasi läheks.

Meridat koos kõrval asuvate püramiididega (Uxmal) tasub ka kindlasti külastada.

Olen rentinud villa läbi Homeaway. Pakun, et Airbnb-st võiks ka leida.

Tänud info eest. Hetkel tundub, et see 17naela päeva kaart on hea variant.
Loomulikult võib veel soovitusi jagada, kui mõni nipp meelde tuleb :)

Kui lend on alla 7h(short-haul), siis pole toitu hinnas. Cancuni lennul peaks see sees olema...vähemalt minu lennule näitas seda tasuta.

TUI Grupi lennukite keskmine vanus on 9,4 aastat, mis on üsna hea. Endal ka just lend nende Boeing 787-ga ees, mille lennukite keskmine vanus on aga hoopis 3,4 aastat. Nii et karta ei tohiks midagi olla, lennukipargi mõttes.

Kusagil Yucatani poolsaarel...täpne asukoht selgub kohapeal

Phuketi lennujaamas on ikka näha neid turiste, kellel üks külg sidemes ja plaasterdatud. Paneb imestama, et mõned sõidavad seal nii ringi, et veel lapsed enda rolleri peal. Sellist eestlaste kombot nägin viimati seal. Väikestel saartel olen isegi rolleriga sõitnud aga no Phuketi suurtes asulates ei kipuks küll sanga.

7/11-es pole küll probleeme kusagil kaardiga maksmisega olnud...olgu või Tai pisematel saartel need olnud.

Miks peaks kõigile äraantava võtma. Seal ju saab valida kellele tuleb see lisa. Just ostsin pileti kahele ja äraantava lisasin vaid endale.

Endal just kerkib siin mõte läbi Londoni TUI-ga Cancun minna. 5kg käsipagasiks tundub suts vähe...tavaliselt olen saanud 6-7kg kotiga hakkama. 50 EUR juurde maksmine tundub selge röövimine päise päeva ajal. Lisaks ostes istekohad juurde, siis hakkab pileti hind juba hinna poolest niigi kehvaks minema.

Lisaks pagasi teemale, küsiks, et kuidas on istekohtadega kui neid ette ei osta. Hind on igatahes suht ulmeline, kui näiteks kahele edasi-tagasi võtta. Kas on keegi siit saatunud ka eraldi istuma? Välismaistest foorumitest olen lugenud, et isegi ette ostes on satutud ikkagi eraldi istuma, kuna TUI ei garanteeri midagi (see ka väikseses kirjas nende lehel).

Teemaväline jutt aga kunagi seal bussiga sõites ignoreerisin turvalisuse vidosid, kus soovitas turvavöö kinni panna...nüüd vist ikkagi paneks. Pakun, et siin oleks turvavöö paljude elupäästja olnud.http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/fotod-mehhikos-hukkus-turismibussi-onnetuses-12-inimest?id=80545446

Kaks aastat tagasi Jaanuari lõpus oli sarnane teema. Bangkokis oli üsna jahe ja Siem Reapis oli ka selline Eesti suve temperatuur. Õnneks hakkas tol hetkel see jahedus tagasi andma ja puhkuse teine pool Tai-s oli tavapäraste +30C temperatuuridega.

Väga hea video (Y). Kas tegite muidu mines mingid vaktsiinid ka ära. Paberite järgi tundub nagu otseselt vaja ei oleks?

Lennanud nendega Bangkokist ja ATR oli küll suht kulunud moega.

AndresR- tundub, et unustasite koera 18 päevaks õue :)

Eks seda ekstreemset nutindust võib jah näiteks Singapuri metroos näha, kus oled pmt ainukene inimene , kellel lõug rinnal ei ole ja pilk telefonis. Kuid see pigem ikkagi selline tavaelu näide. Reisimise mõttes ma küll ei tahaks öelda, et nutitelefon eriline laiskuse märk on. Norsu näidegi päris ehe, kuidas olukord laabus tänu nutindusele.
Endalgi näiteid, kus hotellis adminni nina ees olen odavama toa bronne teinud, sest kohapeal taheti korraliku kirvega lajatada.
Lisaks on enamusele reisil oleku aeg piiratud ja vajadusel onlines olek võib palju aega säästa.
Tehnoloogiat saab ka täitsa mõistlikutes kogustes kasutada, pigem oleks imelik seda mitte enda kasuks tööle panna.