Viimased kommentaarid

Jaanuaris sai üle 10 aasta uuesti Tulumi külastatud ning kogu pildi rikkusid need vetikad ära küll. Lisaks muidugi oli rand ka ülerahvastatud võrreldes kunagisega. Selles võtmes ei ole mõtet esimese suure hooga sinna kallist hotelli , nagu need seal kõik kipuvad olema, võtta ja enne veenduda, mis olukord seal vetikate mõttes on. Õnneks PDC-s veel vetikaid ei olnud nagu siin lisatud artikkel mainis.


Esimest korda sai ka Isla Mujeresel käidud ja nüüd soovitaks üldse peale Cancunis maandumist kohe seal mõned päevad aklimatiseeruda enne kui edasi läheks.

Meridat koos kõrval asuvate püramiididega (Uxmal) tasub ka kindlasti külastada.

Olen rentinud villa läbi Homeaway. Pakun, et Airbnb-st võiks ka leida.

Tänud info eest. Hetkel tundub, et see 17naela päeva kaart on hea variant.
Loomulikult võib veel soovitusi jagada, kui mõni nipp meelde tuleb :)

Kui lend on alla 7h(short-haul), siis pole toitu hinnas. Cancuni lennul peaks see sees olema...vähemalt minu lennule näitas seda tasuta.

TUI Grupi lennukite keskmine vanus on 9,4 aastat, mis on üsna hea. Endal ka just lend nende Boeing 787-ga ees, mille lennukite keskmine vanus on aga hoopis 3,4 aastat. Nii et karta ei tohiks midagi olla, lennukipargi mõttes.

Kusagil Yucatani poolsaarel...täpne asukoht selgub kohapeal

Phuketi lennujaamas on ikka näha neid turiste, kellel üks külg sidemes ja plaasterdatud. Paneb imestama, et mõned sõidavad seal nii ringi, et veel lapsed enda rolleri peal. Sellist eestlaste kombot nägin viimati seal. Väikestel saartel olen isegi rolleriga sõitnud aga no Phuketi suurtes asulates ei kipuks küll sanga.

7/11-es pole küll probleeme kusagil kaardiga maksmisega olnud...olgu või Tai pisematel saartel need olnud.

Miks peaks kõigile äraantava võtma. Seal ju saab valida kellele tuleb see lisa. Just ostsin pileti kahele ja äraantava lisasin vaid endale.

Endal just kerkib siin mõte läbi Londoni TUI-ga Cancun minna. 5kg käsipagasiks tundub suts vähe...tavaliselt olen saanud 6-7kg kotiga hakkama. 50 EUR juurde maksmine tundub selge röövimine päise päeva ajal. Lisaks ostes istekohad juurde, siis hakkab pileti hind juba hinna poolest niigi kehvaks minema.

Lisaks pagasi teemale, küsiks, et kuidas on istekohtadega kui neid ette ei osta. Hind on igatahes suht ulmeline, kui näiteks kahele edasi-tagasi võtta. Kas on keegi siit saatunud ka eraldi istuma? Välismaistest foorumitest olen lugenud, et isegi ette ostes on satutud ikkagi eraldi istuma, kuna TUI ei garanteeri midagi (see ka väikseses kirjas nende lehel).

Teemaväline jutt aga kunagi seal bussiga sõites ignoreerisin turvalisuse vidosid, kus soovitas turvavöö kinni panna...nüüd vist ikkagi paneks. Pakun, et siin oleks turvavöö paljude elupäästja olnud.http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/fotod-mehhikos-hukkus-turismibussi-onnetuses-12-inimest?id=80545446

Kaks aastat tagasi Jaanuari lõpus oli sarnane teema. Bangkokis oli üsna jahe ja Siem Reapis oli ka selline Eesti suve temperatuur. Õnneks hakkas tol hetkel see jahedus tagasi andma ja puhkuse teine pool Tai-s oli tavapäraste +30C temperatuuridega.

Väga hea video (Y). Kas tegite muidu mines mingid vaktsiinid ka ära. Paberite järgi tundub nagu otseselt vaja ei oleks?

Lennanud nendega Bangkokist ja ATR oli küll suht kulunud moega.

AndresR- tundub, et unustasite koera 18 päevaks õue :)

Eks seda ekstreemset nutindust võib jah näiteks Singapuri metroos näha, kus oled pmt ainukene inimene , kellel lõug rinnal ei ole ja pilk telefonis. Kuid see pigem ikkagi selline tavaelu näide. Reisimise mõttes ma küll ei tahaks öelda, et nutitelefon eriline laiskuse märk on. Norsu näidegi päris ehe, kuidas olukord laabus tänu nutindusele.
Endalgi näiteid, kus hotellis adminni nina ees olen odavama toa bronne teinud, sest kohapeal taheti korraliku kirvega lajatada.
Lisaks on enamusele reisil oleku aeg piiratud ja vajadusel onlines olek võib palju aega säästa.
Tehnoloogiat saab ka täitsa mõistlikutes kogustes kasutada, pigem oleks imelik seda mitte enda kasuks tööle panna.

Palju see "kukal" ikka fotosid salvestab. Vanemad asjad hakkavad ikka vaikselt ära kustuma, siis ikka hea arvutist mõne reisi folder avastada ja kogu tripp korra veel peas läbi mängida. Ostsin siin mõni aeg tagasi just P10-e (eks see Leica jutt vist mõjutas jah) selle mõttega, et saaks ühe vidinaga hakkama. Pole just eriline fotokunstnik aga mingi mälestus fotode ja videod näol võiks jääda.

Youtubes leiab muidu teinekord ka vähe informatiivsemaid videosid mõne kodaniku reisi kohta, kus keskne teema pole David Guetta taustamuusika ja hööritav tüdruksõber.

"Vanasti" sai täitsa hästi ilma nutiseadmeta hakkama. Hotellid said ukselt-uksele käies leitud ja pildid tavalise fotokaga tehtud. Nõu sai siis saadud Lonely Planetid lugedes ja kohalikega suheldes. E-mailid sai läbi loetud avalikus interentiputkas, kui see olemas oli.
Saaks ka edaspidi nii reisitud aga no nutiseade teeb ikka hetkel elu reisil palju lihtsamaks. Sama nagu elektrilise tõstukiga aken autol või siis vändaga aken...mõlemaga saab hakkama aga kui juba elektriga teema on leiutatud, siis miks mitte seda elu lihtsustavat varianti kasutada.
Lisaks hoiab nutitelefon seljakotiga reisides palju ruumi lõpuks kokku igasuguste vidinate, kaartide ja raamatute arvelt. Iseasi, et kas koguaeg "online" olles ikka puhkad muust mürast, mille eest ju üldjuhul puhkuse ajaks põgenetakse.

@E.T My bad...ostnud pileti alati 2le:)

Pigem võta jah rong (90 bahti) ja sõida linna. Seal juba valik laiem

Ma küsiks teemaalgatajalt, et miks valisite just Pattaya? Ma olen siin foorumis ennegi seda mantrat tagunud, et Pattaya on viimane koht kuhu Tais minna. Tavaliselt tullakse Pattayast tagasi mõttega, et mis selles Tais küll nii erilist on, et seal nii palju käiakse. Kui transpordi aeg on küsimus, siis ma pigem invetseeriks veel paar tundi bussisõitu ja liiguks Pattayast mööda Koh Chang jt saarte poole. Kui bussisõit on välistatud, siis vast uurige palju võiks transport minivan-ga maksma minna.
Bangkoki 4 päeva asemel oleks ka seal max 3 päeva, see on rohkem kui küll.

Laevaga Cebult-Boholile minek on väga normaalne variant. Laevad korralikud ja sadamas küll mingit "hullumaja" ei kohanud. Flipiinidel tuleb laevadega üksjagu sõitmist, kui tahta väiksemaid saari külastada ja kogemustest võin öelda, et seal on palju hullemaid aluseid , kui need , mis Boholi vahet sõidavad.