Viimased kommentaarid

Kellegi laps siin teinud 2 aastaselt juba 58 lendu. Iga lennu ajal mõjutab meid kosmiline kiirgus, mis on nüüd aja jooksul tugevnenud. Ei ole see kellelegi hea..eriti veel lastele...

For instance, we see that boarding a plane that flies at 25,000 feet exposes passengers to dose rates ~10x higher than sea level. At 40,000 feet, the multiplier is closer to 50x. 

Allikas spaceweather.com

Kokkupuuteid on olnud, aga koju ei ole neid tooma hakanud. Pigem olen ostnud külmkapi magneteid ja erinevaid maitseaineid.

@Reaper.

Olen kuulnud sellist asja, et mida taga pool lennukis istud, seda rohkem turbulentsi tunned. Olen alati sihtinud oma istekohta võimalikult ette poole, kuna endal ka pole selle turbulentsiga just kõige paremad suhted. 

Korra Finnairi äriklassis Bangkokki lennates ei mäleta küll, et lennuk oleks üldse raputanud...või surus selle teadmise  šampuse tarbimine maha :)

Lisade mõistes saan täitsa aru, miks selline ring teha, aga kui kaart lahti lüüa, siis oleks see nagu Tallinnast läbi Tartu autoga Haapsallu sõita ja sellest ma aru ei taipa :). 

Samas hea lugemine...polnud kunagi kuulnud sellest, et peale esimese klassi VIP-e on veel üks grupp VVIP-e.

Ao Nangi kõrval kohe Railay, kus üks ilusamaid Tai randu Phra Nang. Kahjuks Railays üle 3 päeva ei suudaks olla...liiga vaikne

532 EUR tundub jah nagu oleks koos majutusega :)

Täitsa huvitav, et mis teema seal prügiga siis oli. Ei täheldanud seal küll mingit prügi probleemi. Võimalik, et Detsmber veel nii värske hooaja algus, et pole väga sellega toimetatud või toovad siis mingid tuuled prügi kohale. Lisaks ei soovitaks tõesti 5-6 päevaks minna ühelegi sellisele väiksemale saarele...peale 3-4 päeva tuleb mul tavaliselt juba tsivilisatsiooni vajadus peale või siis tahaks lihtsalt juba keskkonda vahetada.

Hotelli ja toidu hinnad ongi sellistes kohtades ikkagi täiesti teised, samas postkaardi vaated on seda väärt.

@sebin

Olgu see hind või 100 EUR, aga siis võiks reisibüroo seda reklaamida ka ekstreem turismi nimega, kus miski pole kindel. Pakun siiski, et paberil müüakse ikka mõnusaid elamusi. 
Loodetavasti kui inimesed seda firmat googeldavad, siis tulevad need teemad välja ja osatakse seda firmat vältida.

@Karl Vaino

Mille üle kurdate? Teen Teie eelviimase kommentaari lahti ja ütleks, et võiksite ise enne kirjutama õppida. Mis see kommentaari mõte 
siin Teil muidu oli?

Käinud kõigil neil saartel.


Ei oska küll reisi pikkust arvestada aga Lipe Andamanis võib pärast Tai lahe saari Phangani ja Taod jääda suts kaugeks.

Tõsi ta on , et Lipel on kõige rohkem elu peal ja rannad on ka seal väga ilusad.

Ngail ja eriti veel Kradanil on ka väga ilusad üksikud rannad, kuhu tulevad korra ainult päevaturistid. Mõlemal head snorgeldamise võimalused. Ainuke negatiivne asi on see, et seal hotellid päris krõbeda hinnaga, sest neid seal lihtsalt vähe. Boonuseks jällegi see, et pole metsikuid masse ja õhtul jälle mõnus rannas jalutada.

Mookil on rohkem elu peal aga võrreldes eelmise kolmega ei ole seal rannad sellised postkaardikad, kuid siiski suhteliselt mõnusad.

Kokkuvõttes igatahes saarte valik hea ja soovitaks neid igale ühele vabalt  külastada.

@Cob

"Need, kes ütlevad, et pole midagi teha 2 nädalat, istuvad ilmselt oma hotellis ja teevad päevas tunnise rolleri tiiru" 

Vastupidi, need kodanikud vaatavad intensiivselt saare üle 3-4 päevaga ja ei passi hotellis. Pigem viitab hotellis istumisele see, kui Changil 2 nädalat veeta ja siis veel hiljem võetakse pikk reis Eestist Taisse, et seal uuesti 2 nädalat veeta. Selliselt tiksudes oleks mul vähemalt 8x Tai reisi vaja olnud. Õnneks olen saanud nelja reisiga erinevates riigi otstes ära käia ja päris kahju oleks olnud, kui peale esimest korda Tais (Chang ja kõrval saared) oleks sinna jälle tagasi läinud hiljem.

Peab nõustuma, et 1 päevast piisab Angkor Wati külastuseks küll ja veel. Mingi hetk peale 4-5 h seal tatsamist tekkis tunne, et been there, done that. Teine päev tagasi minek oleks selge punnitamine olnud ja sellepärast sai see linnapeal veedetud. 3 päeval sai tagasi BKK lennatud.  

Vanasti räägiti ohtlikust töökeskkonnast, radiatsiooni võimalus. Piloodid aga ise naeravad, kõik on ohutu.

Teemast mööda aga päikese miinimumi ajal, mis hetkel käimas, on radiatsiooni tase oluliselt kõrgem tavalisel  lennukõrgusel. Reisijad saavad hetkel 20-70x kõrgema doosi võrreldes radiatsiooniga maapinnal. Ütleks küll,  et suht ohtlik keskkond. 

@tinks


Päris ausalt sooviks teada, et mis võlusid te seal Pattayas kohanud olete?

Sooviks ka teada, et milliseid kohti Tais olete külastanud peale Pattaya ja Bangkoki, et just Pattayat soojalt siin soovitate?

@E.T.


ta tõi ju lihtsalt enda külastatavuse arvu ja eesmärgi lihtsalt välja...no hard feelings :)

Koh Chang ja kuu? See pigem nagu 4-5 päeva ma ütleks. Rolluga ühes otsas liikumine ka suts ekstreemsem. 

Pole küll käinud aga äkki siis Khao Lak-i piirkond või siis Andamani lõuna poolsetest saartest üles liikuda alates Lipest. Andamani väikestel saartel pole rollerit ka vaja, kui siis ainult Koh Mook-l näiteks.

 Olen planeerinud midagi ette, aga üldjuhul läheb plaanist täppi esimesed 2-3 päeva kohale jõudes. Edasi läheb ikka reis selliselt "jooksvalt vaatan, mis saab" tempos. Sellepärast on tavaliselt ka hotelli broneering mul ainult esimesteks päevadeks tehtud. 

 Nendest "kohapeal vaatan, mis edasi saab" reisidest on alati kõige mõnusamad tripid tulnud. Eks see on ikka sellest, et ei seo end kusagile raamidesse ära ja vabaduse tunnet jääb rohkem, mida me kõik reisilt ikka otsime ju.
Kuu enne lendu reisi planeerimisega alustamine on samas nagu väike minipuhkus ja tekitab mõnusa meeleolu...sellest ma kindlasti ei loobu :)

Tais on ühelt saarelt teisele trippamine väga mõnus tegevus ja puhkuse osa, kui just jah endal järel 25 kg kohvrit ei vea. Ma ikka imestan, kui kusagil saarel näen turiste enda järel suuri kohvreid vedamas, et mida nii palju on sinna kaasa vaja vedada. 

 3 ööd on täpselt mõnus ühes kohas olla ja siis kusagile edasi avastama minna. 
Ühes kohas olles läheks mul Tai või ükskõik millise riigi avastamiseks 10 erinevat reisi vaja.

Ise lendasin ühe Tai tripi ajal esmalt Siem Reap-i. 3 ööd oli paras, et seal Angkori varemed üle vaadata ning tagasi siis läbi Bangkoki Samuile ning sealt siis Phangan ja Tao saared.


Pattayas võiks kas või olla savietsi tasuta transa, aga ma ei soovita sinna minna mitte mingil juhul. Sellised suure "walkingstreediga" kohad ei näita just seda Tai ilusat poolt, pluss veel see linna rand on kaugel sellest, mida Tai rannad suudavad pakkuda.

 Olen palju kuulnud, et inimesed küsivad, mis seal siis Tais nii erilist on, et sinna mitmendat korda lähed ja kui vastu küsides kuuled, kuidas Pattayas 2 nädalat oldi, siis ei oskagi kohe midagi enam öelda...
Olen 4x käinud Tai erinevates külgedes va. Chiang Mai kant ja vähemalt Pattaya kohta julgen negatiivselt siin sõna võtta küll.

Lisaks veel, et Jaanuarini kõvasti aega ja ma pakun, et selle Tai tripi juures on kõige suurem "vaev" leida hea hinnaga lennupiletid sinna.


Tai on igatahes koht, kus turisti mõistes laabuvad kõik asjad kuidagi iseenesest...

Tei tõesti vanus selline, et minge omal käel. Peale 2t-e päeva mõtlete, et miks nii palju vablasite. Foorumid ja youtube infot täis, kuidas isegi lennujaamast end edasi toimetada.


Paketikaga seote end liiga ära. Trippe saab väga lihtsalt tänavalt võtta- hommikul võetakse peale ja õhtul tuukase tagasi. 
Transport busside ja laevadega ka väga lihtne-ega nad teavad, et palavusest uimasele turistile tuleb paljud asjad ette teha..pandakse  isegi kleeps rinda, et teaksid kuhu lähed :P:D.

Esimene asukoht võiks olla näiteks Koh Chang ja sealsed saared. Saab lennujaamast bussiga kohale. Enda esimene Tai kogemus sealt.

Kui aga edasi lennata viitsite Bangkokist, siis soovitaks Krabi kanti või  Koh Samui äärseid saari.
Phuketit maha ei tee, sest mõnele meeldib selline linna masside elu ja öö läbi kestvad peod...olen käinud ja rohkem ei taha.

Enda lemmik saared hakkavad alates Koh Lipest ja sealt üles poole. 

Vägev kogemus aga jah 8,5 h piiril passimist tundub julm. 


Looda sa...hetkel 12 `C kell 15.00