Dominikaani vabariik - lahkumistasu

Kellel reis ees Dominikaani Vabariiki, siis teadmiseks, et riigist lahkumisel tuleb ka maksta 10$ lahkumistasu inimese pealt. Polnud seda infot enne kuskilt välja lugenud.

Minu mäletamist mööda maksime me selle raha riiki sisenedes.

Eile teavitasin teid valesti, Dominikaanis tuleb riigist lahkumisel tasuda inimese kohta suisa 20$. Saabusin sealt ise pühapäeval 24.mail. 10$ tuleb tasuda riiki saabumisel.
Sellest riigist lahkumistasust sain teada alles reisibüroo esindajalt kohapeal.
Otsisin ka muudest allikatest, aga ei leidnud seda. Teadmiseks siis kellel reis sinna ees.

Selle lahkumistasuga oli nii, et teatud riigi kodanikud pidid maksma ja teised mitte. Lennujaamas oli päris suur segadus sellega ja keegi ei osanud öelda, kas peab maksma. Me siis lõpuks ei maksnud ja ei juhtunud midagi- saime lennukile ja keegi ei küsinud midagi. Ühesõnaga segane värk.

Sai alles augusti keskel Dominikaanist tuldud. Kuigi mitmes kohas kirjutati lahkumistasust, siis meie käest küll ei küsitud midagi. Kõik reisijad läksid peale turvakontrolli otse lennuväravasse ja ei mingit probleemi. Samas Santiago lennujaamas, kui läksime siselennu peale, kontrolliti mitu korda ega me riigist välja ei lenda, et maksu võtta. Ei oska kommenteerida nende süsteemi.