Dubai Deira rannad

Kas oskab keegi soovitada head tasuta randa Dubais Deira piirkonnas ja kuidas oleks sinna kõige lihtsam saada?

Deiras ei ole üldse randu, võimalik et uuel Deira palmil midagi on, aga see on alles ehitusjärgus ja ei panusta, et seal keegi käib ka. Igatahes sügisel paistis maa poolt vaadates tühi maa.

Tasuta randu on üldse Jumeira poolt Kite Beach, vana kesklinna poole tagasi tulles LaMer (rand tasuta ja mingi nurgakese peale saab ka oma lina/varjuga, aga kui tahad tooli/varju koha pealt, siis maksab ja mitte vähe).

Deirast Sharjah poole mööda mereäärt on Mamzar Beach Park, kus on 3randa, parki sissepääs on 5AED, toolid ja varjud rannas normaalse hinnaga. PS. Mamzar parki sisse saab NOL kaardiga nagu ka teistesse Dubai parkidesse.

3
0

Aga oskate öelda,kui kaugel see rand on?

0
3

tänapäeval on võimalus mapsi kasutada : https://www.google.com/maps/place/Al+Mamzer+Beach/@25.3050952,55.2127738,11z/data=!4m5!3m4!1s0x3e5f5b7c017d4a7f:0xb1bb4ba55f5b3883!8m2!3d25.303905!4d55.3490889

edasine oleneb kus, Deiras hotell on, Jumeira poole ei pruugi palju pikem tee olla, Deira suur ja lai:)

3
0

Tänud vastamast

0
0

Deirast Creeki (kullaturu kant) äärest Mamzarisse taksoga ca 25AED, ajaliselt ca 20min (taksoga). Kui Dubai liikluses kodus olla, siis rendiautoga saab isegi 5min kiiremini. Aga kui Deira City Centre juurest, siis võib need numbrid sõltuvalt liiklusest 2-ega korrutada.

Taksoga minekul on muidugi tagasitulekuga omaette higistamist, sest õhtupoole sinna keegi taksoga eriti ei sõida, et tagasitulekuks vaba taksot saada. Kui on palju taksoga liikumist tuleks Careem äppi kasutada.

2
0

Deiras on tegelikult isegi rannahotellid olemas, suht uued, Riu näiteks. Kas avalikku randa on, seda ei oska öelda. Ise pole käinud, ei tuleks pähegi sinnakanti randa minna :)

Kahjuks jääb mõistlikku avalikku randa järjest vähemaks, Kite beach ja Mamzar on head soovitused.

2
0

Deira palm (mille kaldal see viidatud Riu asub), ei ole muidugi päris Deira ka. Deira on ajaloolise Dubai üks osa mis asub ühel pool Dubai creeki (teisel pool on Bur Dubai). Palm on merre ehitatud moodustis, kuna mere ääres pole enam maad.

Selles valguses kui teemaalgatajal Dubaisse minek, soovitan ära käia Dubai muuseumis kus on näha ka ajalugu enne, kui AÜE-s nafta leiti. Nüüd peaks taas lahti olema ka muuseum (vahepeal oli remondis vms), ei tea mis seal muutunud on muidugi, aga vaevalt et halvemaks. Ja Etihad muuseum oli ka selles valguses päris huvitav.

Deira palmi "randa" on ajaliselt sisuliselt sama teekond mis Mamzarisse.

Reisibürood müüvad ka Dubai reisi hotelliga Ajmanis või Ras al Khaimahis :D

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased