Viimased kommentaarid

@Anx99- kuidas lendasid?

Kuidas praegu üldse kõige lihtsamalt/ kindlamini Dubaisse saab?

Mida sa täpsemalt teada tahaksid? Numbrid on pigem tõusuteel, kogu UAE peale 400-600 uut juhtu päevas, testitakse kusagil 70-80000 inimest päevas. Kui palju sellest Dubais on, ei ole teada.

Maskikandmine 100% kohustuslik nii sees kui väljas, restoranis lauas istudes on lubatud eest võtta. Jälgitakse ka 2 m distantsi, nii et restoranidel, kinodel jms kohtadel on külastajate arvu piirangud.

Hotellid, restoranid, kaubandus ja teemapargid on enamasti lahti, kuigi soovitan üle kontrollida.

Taksos juhi kõrval istuda ei tohi, seega 2 reisijat või maxitakso suurema seltskonna puhul.

Turistina riiki sisenemise tingimusi ma ei tea, peab vist negatiivne test olema ette näidata...?

Oktoobris on Horvaatias väga ilus, hea tahtmise korral saab ka meres ujuda. Viimastel päevadel on soojakraadid päeva peale ikka kõvasti üle 20, merevee temperatuuri pole jälginud.Spliti kandis peaks suurematel hotellidel kindlasti sisebasseinid olema. Radisson Blu ja Le Meridien. Ehk on nende välibasseinidki veel avatud.Kuigi Dubrovnikusse saab ka bussiga, soovitaksin igal juhul rendiauto võtta- see rannikuäärne tee on Horvaatia 1 ilusamaid ja saab mõnusalt ringi vaadata. Teepealsed külakesed/ kuurortid on seda väärt, - Makarska, Omiš, Baška Voda jne.Vahelduseks veel mõne saare ja/ või rahvuspargi külastus, + Spliti ja Dubrovnki vanalinnad ning nädal saab liigagi kiiresti otsa.. 

sôltub väga palju, mis päeval sôita. Laupäevad on kôige hullemad, sest see on tavaliselt majutuse vahetamise päev- rendikorterid on sageli laupäevast laupäevani arvestusega. See, mida sa uudistes nägid, oli juunis, kui Horvaatias oli sisuliselt 3 riigipüha järjest ja lisaks turistidele puhkasid ka kohalikud pea nädalakase. Oli suht hull jah :)Nagu ikka, alati on teetöid, viimasel ajal on väga palju ônnetusi olnud, sh tunnelites.Google maps näitab mul küll kenasti ära, kus ummikud ja seisakud.Tasub vaadata alternatiivseid teid- kiirteelt maas on ka elu palju huvitavam ja loodus ilusam :) ja piiriületus plaanida ajale, kui riigipühi ei ole. 

Pool- kohalikuna ostan piletid alati Jadrolinja veebilehelt/ appist ja toimub kenasti. Mulle sobib, sest sadamas väljumise kaid ja piletimüügi putkad võivad üksteisest ikka väga kaugel olla jne. Pilet ei garanteeri laevale kohta, aga ca tund- poolteist enne oleme alati peale saanud, maha pole kunagi jäänud. Pilet kehtib vist samal kuupäeval, nii et vajadusel saab ka järgmisele praamile. Praamid on suured, sageli mitme autotekiga ja mahub sinna ikka palju. 

Tee peal ilmselt soovitaks Otočeci - armas linnake ja loss/ kindlus.Aga kui üldiselt Ljubljana poole minna, siis Bled külastamata jätta on paaegu kuritegu :)Kuigi Postonja, Ljubljana ja Bled 1 päevaks+ sôit Zagrebist vôib liialt paljuks osutuda.Millal reis plaanis on? Ise olen Zagrebis, kui siin nôuandeid vaja, andke teada :)

Dante, kas oled kindel, et katab ka enneaegse sünnituse ja vajadusel haiglakulud nii emale kui beebile? Meenb Türgis sündinud beebi lugu ja kuidas pool Eestit talle raha korjas...Ise samas olukorras olles tegin Bupa kindlustuse. kasutama õnneks ei pidanud, aga mitte ka pead vaevama, mis on kaetud ja mis mitte...

Just sattusin OTP-MUC lennu otsa, mis on operated by Air Baltic :)

Just nii me tegimegi, lapsed 8 ja 15 ja kõigile sobis kenasti! Aga ainult Zanzibari pärast mina isiklikult sinna ei läheks :) 

Üldiselt ma kipun indigoga nõustuma. Minu lapsed on küll veidi suuremad ja me oleme neid mööda maailma piisavalt ringi vedanud, aga väikse lapsega rannapuhkuseks leidub paremaid paiku.Rand on loomulikult ilus, eelkõige silmale vaadata. Sõltuvalt asukohast, võivad tõusud ja mõõnad ujumise võimatuks muuta, sageli on väga tuuline ning meresiile on kohutavalt palju. Päike on erakordselt tugev, kaasavõetud päikesekreemidele lisaks ostsime faktor 60+ ja ikka kõrbesime kergelt. Kuum on ka, ligi +35. Paar päeva oli tore, aga kolmandal päeval lugesime mitu tundi toas raamatut, sest ei jaksanud väljas olla :) Suht kallis on ka, eriti hotellides ja turistidele mõeldud kohtades.Kui mingeid tuure v ekskursioon võtta, siis tuleb siiski suht palju sõita ja olenevalt asukohast teed just eriti head ei ole. Kuumus jälle veidi segab sellist ringitrippimist.Hotelle soovitada ei oska, suurim turistipiirkond on vist Kendwa/ Nungwi, aga seal me ei käinud. Suured ketid a la Hilton on seal esindatud, seal on ilmselt olemas nii basseinid kui sobilik söök. Meie sõime palju riisi, mereande ka puuvilju- sobis nii meile kui lastele :) Vett tuleb kindlasti kõvasti varuda- ka hambaid pesime pudeliveega. 

Ma ei saa hästi aru, miks seda vaktsiini nii hirmsasti kartma peab, et igal juhul tegemisest hoiduda? Iga ühe kogemus siin on erinev. Ja täpselt nii, nagu sigala kirjutas- tädi, kes meie vaktsineerimispasse küsis, teadis vaid seda, et saabusime Nairobist. Halbade asjaolude kokkusattumuse tagajärjel võib sul lennujaamas tekkida võimalus mingi raha eest tundmatu päritoluga süst saada. See on parem variant või? Lisaks on reisides, eriti Aafrikasse, minu meelest mõistlik nii mõnigi vaktsiin lisaks teha. A hepatiit näiteks. Nähes, kuidas meie lukshotelli lähedal naised meres pesu pesid, sealsamas rannal kõik oma hädad õiendasid ning oma vee ja elektrita savionnidesse tagasi läksid, ei pea ma teatud ettevaatusabinõude, sh ka vaktsiinid, kasutamist sugugi liialduseks. 

Meie olime küll mitu päeva Keenias, aga sellel kontrollimise hetkel ei küsitud passi ega mingit infot selle kohta. Sisuliselt lennukist välja saades pidime oma vaktsineerimispasse näitama.  Kindlasti vôid seal üritada selgitada, et lennujaamast väljas ei käinud, ma sellisel juhul täpseid reegleid ei tea. 

 Jah, peaks saama. Ise ma nii kaugele ei jõudnud, Keenia viisa sai tehtud ja tagantjärele tundub suht sarnane olevat.Küsimustele vastates võib suht loominguline olla, panime alati vaid 1 hotelli kirja jne. Keegi kusagil neid pabereid ei vaadanud. Leht peaks olema https://eservices.immigration.go.tz/visa/

Jah, meil kontrolliti Nairobist tulles enne Zanzibari lennujaama sisenemist. Lendasime Precision Airiga, aga ma ei usu, et sel vahet...

Ma juba mingisse Keenia teemasse kirjutasin oma safari ja Nairobi kogemusest.Käisime umbes kuu aega tagasi 2 täiskasvanut, 2 last. Meie jaoks ka esimene Aafrika kogemus. Paar päeva Keenias, 4 päeva safari (sisuliselt päev kulus sinna ja tagasi sõiduks.Minu meelest nädal, kui nt rannapuhkust ei taha, on safari jaoks täiesti piisav.Nairobi oli ok, ettevaatlik tuleb olla ja igasuguste tüütute tegelastega arvestada. Uber oli väga odav ja ega seal jalutada eriti kusagile ei olegi... :) Pimedas ka pole eriti midagi teha. Käisime muuseumis, elevantie varjupaigas, Karenis ja paaris restoranis. Peatusime Westlandis ja Kilimani piirkonnas. Safari oli meil ette tellitud. Tee Maasai Marasse on ikka suht hull, aga tehtud saime. Meie tellisime ette, sest- olime Maras aastavahetusel, meil oli oma erisoov ööbimise osas, lastega reisides on vaja paindlikkust, mida oma bussi ja juhiga saime. Olime 3 ööd, 4 päeva- vapustav kogemus. Kohapeal, kui aega on, saab kindlasti soodsamalt. Siis ilmselt liidetakse mõne grupiga. Kui on vähem inimesi, tasub mu meelest ka kaaluda võimalust kohale lennata, endale majutuspaigast auto järele tellida ning kasutada nende poolt pakutavaid game drive võimalusi...

Saabusime just môned päevad tagasi Keenia- Zanzibari reisilt, kavas oli safari ja rannapuhkus.

Maandusime Nairobis, seal olime päeva ja edasi safarile. Meie valikuks osutus Masai Mara park, kuna soovisime kindlasti külastada masaide küla. Masai Marasse oleks ilmselt kasulikum lennata, aga kuna meid oli 4 (sh 2 last), siis lennukipiletid oleksid olnud arvestatav lisakulu ja tegelikult autoga sôites nägi ikka väga palju.

Safarit otsides kammisin nii tripi kui tripadvisori portaale, jôudsin välja sellise leheni nagu https://www.safaribookings.com/

Sealtkaudu tegin omal valikul päringud 3-4 operaatorile, vôrdlesin hindu ja pakutavat. Paralleelselt uurisin ka, millised majutused Masai Maras on ja majtusue valisime tegelikult ise. Lôpuks sai 3 pakkuja vahel otsustatud suht kôhtunde järgi, kes pakkus parimat hinna-kvaliteedi suhet. Valikuks osutus Africa Celebrity Tours- reviewd olid head, KATO liige, suhtlemine lihtne, arvestasid meie soovidega ja hind oli ka asjaolusid arvesse vôttes môistlik. Tegime 30% ettemaksu ja ülejäänu maksime kohapeal sulas. Neid vôin küll soovitada. Algu loli veidi hirm nahas, et mis ja kuidas, aga kogemus oli positiivne. Peatusime Julias' Rivercampis- täiesti fantastiline koht! Asub pargi serval, jôe ääres, jälgisime nii krokodillide kui jôehobude igapäeva elu oma terrassil istudes. Suured telgid, kus olemas nii vesi, elekter kui ka soe dušš. Samas ümberringi vaikus ja rahu. Toit oli super ja ka teenindus- töötajateks kohalikus külast pärit masai poisid, kes on küll veidi tagasihoidlikud, aga väga püüdlikud. Vôtsime seal uue aasta vastu ja tôesti kordumatu kogemus!

Tagantjärele môeldes ilmselt oleks vôinud kaaluda ka lihtsalt kohale lendamist ja siis laagri gamedrive'e kasutamist, aga mulle meeldis ka see vabadus ja paindlikus, mis meil oli…

Masaide küla on üks paras turismiatraktsioon, aga siiski oli mul hea meel, et nende elu veidi lähemalt tundma saime.

Igal juhul soovitan nii sihtkohta, korraldajat kui laagripaika.

Nõustun Evega :) Usun, et nii väikese lapse puhul on hotelli valik ülioluline- tehke hea kodutöö! Olenevalt asukohast on meres ujumine ja selle puhtus küsitavad, seega pigem hotelli bassein, aga ka nende puhtus on minu meelest küsitav. Meie hotellis ka sääsevõrgud ning lisaks lastakse igal õhtul tõrjet, aga paar- kolm hammustust oleme kõik saanud. Ise võtame malaaria tablette- viibime Aafrikas pikemalt ning süda nii rahulikum. Päike on tõesti terav, oleme mitu tundi tubased, sest kuumusega ei jaksa ega tahagi palju toimetada. 

See kaart ju ong viisa...? Meie ostsime eelmisel kevadel kaardid  ette ja kusagil end ei registreerinud. 

Tahtsin veel lisada, et selle kogemuse põhjal tasub taotlus netis teha isegi paar päeva enne reisi... jääb ära lennujaamas tüütu paberite täitmine ja maksmine...

Lendasin Zagrebist, Qatar Airwaysiga. Qatar ei küsinud midagi, aga online check ini teha ei saanud. Tegin taotluse netis, maksin ära, aga kinnitust ei saanud.Printisin makstud arved välja, piiril öeldi, et see ongi kinnitus :) Rohkem midagi täitma ega maksma ei pidanud, aa lennukis vist oli mingi maale saabumise kaart... hakuna matata! 

Jah, nii tasub arvestada küll. Meie käisime eelmise aasta kevadel, 2 täiskasvanut, 2 last (mitte väga väikesed). Kõige suurem kulu oli meil ilmselt transpordikulu kuna jagamise võimalusi eriti ei leidnud.Olime Havannas, Vinaleses ja Varaderos.Majutused olid meil kõik ette bronnitud- airbnb Havannas, casa particulare cuba junky lehe kaudu ja Varaderos hotell.Vee probleemi meil ei olnud mitte kusagil. Tegime sellised suht turistikaid asju ja eks raha kulus vist pigem rohkem kui vähem, aga turvaline ja abivalmis on Kuuba kindlasti. Kuuba reisi õnnestumise võti on suhtumine/ moto- Expect the unexpected :)

hmm, aga Kuubal ei saa internetis olla 24/7... Ostad selle kaardi küll, aga siis pead  minema wifi alasse, nagu eespool kirjeldatud. Sageli on seal palju inimesi ja see internet nii aeglane, mingil hetkel mulle tundus, et välismaalastele antakse mingi teise kiirusega kaarte kui kohalikele :) Vinaleses meil vedas, seal oli casa particulares wifi ja siis sai küll pea pidevalt interneti kasutada...

Mina soovitan Uberit.Alguses proovisin ka omal käel, aga suutsin vales suunas sôitva bussi peale istuda ja kaotasin kohutavalt aega ning närvirakke. Istanbuli Uber oli aga meeldiv kogemus, kiired ja puhtad autod, Mercedes Vito bussid kôik, lennujaamast linna on 100 tl ja mitme peale ära jagades suht ok summa mu meelest. 

Meie käisime paar aastat tagasi Viinis. Mulle küll väga meeldis. Päevasel ajal olid jõuluturud, rahvas sõi- jõi ja lõbutses. Sai uisutada, hobukaarikuga sõita. Linn on kenasti kaunistatud ja melurohke. Traditsioon on kanda naljakaid mütse/ peakatteid. Neid müüdi ka igal pool. Aastavahetuse ajal oli raekoja plats paksult rahvast täis ja ilutulestik toimus Straussi valsi saatel.