Viimased kommentaarid

Igapäevaelu puudutavatest piirangutest kõige suurem on vist tõesti maski kandmise kohustus, 100% igal ajal ja igal pool.

Riiki sisenemiseks on vaja negatiivset testi ja sõltuvalt sellest, milline lennumarsruut valida, tehakse kohapeal sisenedes uus test.

Vaktsiinipassi Dubais ei küsita va mingid erilised üritused (millised, ei tea, pole peale sattunud), Abu Dhabis aga küll ja sinna on sisenemiseks teised reeglid.

Temperatuur on öösiti juba vahel  +30 ringis, nii et kõik loodame, et sügis tuleb varsti :)

Mu meelest kohalikud edumeelsemad kasutavad suhteliselt palju airbnb ja booking.com, ka ise broneerisime sageli sealtkaudu. Sinu pakutud ajal on muidugi hooaeg läbi ja saadavus ja hinnatase võiks suht hea olla. Vahel annab isegi airbnbs kaubelda ;)

Mis piirkonda eelistad, Splitis või sealt eemal, külades?

 Brainstormingu korras soovitaksin järgnevaid variante: 

- esialgu ajutine peatumispaik, ringi sõites näed kindlasti nii kohti kui pakkumisi ja saad otse läbi rääkides oluliselt parema diili teha. Horvaadid armastavad otse suhtlemist rohkem kui neti teel asju ajada. Eriti muidugi vanemad inimesed, kellel sageli kipub olema tube-kortereid-valdusi, aga siinkohal soovitan wifi töökindlust kontrollida! See ei ole igal pool ühesugune/ ootuspärane. Sõltub nii maja asukohast kui ka maja vanusest ja teenusepakkujast.

- huvipakkuva küla/linna/piirkonna turismiinfo punkt. Need leiab tavaliselt googeldades ja sealsetel lehtedel on sageli teenusepakkujate nimekirjad ja kontaktid. Tasub kasutada ka otsingut apartmani Split vms piirkond huvitab. Pakkumisi tavaliselt jagub. 

- soovitan sama otsingut proovida ka Facebookis, lisaks apartments Croatia v apartmani Hrvatska. Kiirelt vaatasin üle ja oli suht mitu gruppi/ lehekülge suht uue infoga. Google translate on abiks ;) Leidsin ka Digital Nomads Housing grupi, millest võib ka abi olla.

- võid proovida ka lehti https://apartmani.hr/https://turizam.njuskalo.hr/http://www.direct-croatia.com/ ja kindlasti mõni veel, mis googeldades välja tulevad. Ise 6 aasta jooksul neid ei kasutanud.

- meil oli siin kunagi kasutaja uva vist... kes pidas plaani sealkandis turismiäri pidama hakata. Kui õigesti mäletan, siis küll rohkem Dubrovniku poole. Pole aimugi, kas härra veel tripis käib ja kas äri käima läks...

Edu!

Elasin Horvaatias 6 aastat ja olen selle risti-põiki läbi sõitnud.

Zagrebist võiksin pikki lugusid jutustada ja mind alati kurvastab, kui keegi väidab, et seal midagi teha ega vaadata pole.

Kahjuks ei ole teemaalgajat maininud, kui suur on seltskond ja millised nende huvid ning kui pikalt plaanitakse peatuda.

Juuli lõpp on suhteliselt palav, kui kuumalainet ei ole, siis täitsa nauditav.

Split ise on üks suur vaatamisväärsus, eriti ajaloohuvilistele. Randa saab otse linnast või lähedal asuvates külakestes.

Mina teeks reisi ka mõnele lähedal asuvale saarele- Brac või Hvar. Braci saarel on "kuulus" Kuldsarve rand, mis ausalt öeldes piltidel näeb küll kenam välja.

 Naudiks kohalikku kokakunsti ja veini- eriti saartel on istandused ja veinikeldrid. Kohalikud turud on mõnusat kraami täis.

Plitvice on küll väga kena koht, aga kui nii kaugele sõita ei viitsi, siis Krka rahvuspargis on ka ilus

Piirangute kohta ei oska täpselt öelda, tundub, et hakatakse avama ja turismihooaeg on väga oluline.

Igal juhul tasub uurida kohalikke turismiinfo lehti ja nende kaudu ka mingeid väljasõite ja ekskursioone tellida, see oleks kohalikele inimestele suureks abiks :)

Raporteerin Dubaist: kõik on lahti. Maski kandmine kohustuslik ja restoranides, basseinised, rannaklubides jne külastajate arvu piirang- ehk et broneeringud on rangelt soovituslikud.

Klassikalised brunchid ei toimu ja meelelahutus- näiteks elav muusika on ka piiratud, aga suures osas kõik toimib nagu tavaliselt. 

Riiki sisenemise tingimusi ja eri lennufirmade nõudeid kommenteerida ei oska.

@dim123- residendid saavalt vabalt teha, vaktsineeritakse 70-80 000 inimest päevas.  Turistviisaga vaktsiini teha ei saa.

@Buldooza- residente vaktsineeritakse siiski Sinopharmi vaktsiiniga, mitte Sinovaxiga. Sinovaxi UAEs kasutusel ei ole. 

Teatud tingimustel saab lasta vaktsineerida ka Pfizeri või Astra Zeneca vaktsiiniga. Sputnik on küll kasutusloa saanud, aga minu teada hetkel aktiivselt ei kasutata.

Dubais ei ole karantiininõuet, vajalik negatiivne Covid test PCR meetodil, mis ei oleks vanem kui 72 tundi.

Iseasi, kuidas kohale saada... Amsterdami kaudu olla kuuldavasti mingid uued reeglid, Turkish tühistab lende.

Lufthansa suht kindla peale minek,ilmselt ka Qatar Airways Helsingi kaudu...

erkij- miks sa mind sildistada ja solvata tahad?

Olen algusest peale teemas püsinud ja vahendanud hetkeolukorda Dubais läbi isikliku kogemuse ja tõesti, selle kardetud kohaliku meedia poolt vahendatud info. Millist meediat peaks siis kohaliku oluga kursis olemiseks jälgima? 

Ma ei usu, et hetkeolukord Dubais oleks kuidagi seotud sellega, et TK ei saa oma Tallinna lendude algusaega paika. Mis Istanbuli- Dubai ühendust puudutab, siis lendavad nii Turkish kui ka Emirates, mitu korda päevas.

Dubais puudub jätkuvalt karantiininõue ja turiste on liigagi palju. Lennud on peatatud Inglismaaga, osaliselt vist ka Lõuna- Aafrikaga.

Muutus nõutava negatiivse PCR testi kehtivusaeg-  see on nüüd 72h.

Restoranides ja baarides on keelatud meelelahutus ehk elav muusika jms, laudade vahe 3m ja lauas mitte rohkem kui 7 inimest. Rohkem piiranguid hetkel meelde ei tule...

Nakatunute arv püsib stabiilselt kõrge, kui varem oli 2% tehtud testidest positiivne, siis nüüdseks umbes 2,5%. Testitakse ja vaktsineeritakse meeletutes kogustes.

Ma vastan hea meelega konkreetsetele küsimustele, aga tundub, et kuna reisida eriti ei saa, siis on sellest  toredast reisifoorumist saanud frustratsiooni väljaelamise koht :(

FlyDubai Helsingist? 

Ma ei ole kahjuks kursis, kuidas transiit Helsingi kaudu toimib, aga DXB-HEL täna väljus. Märtsis lubatakse tihedamat graafikut ka.

Hinnad on muidugi ulmelised :(

Elan hetkel Dubais ja mulle, erinevalt erkij poolt jagatud infost, küll ei tundu, et olukord oleks kontrolli alt väljumas ja piir lukku minemas.

Uut lukustamist ei elaks siinne majanduskeskkond ilmselt üle ja tehakse kõik selleks, et Expo toimuks. 

Pigem on olukord lootustandev... tehtud testide koguarvust on positiivseid alla 2% ja nii on see olnud umbes sügisest peale.

Jah, positiivseid tulemusi on küll rohkem, ligi 3000, aga eile tehti vist 160000 testi... Tänaseid numbreid pole veel näinud. Testimine on väga kergesti tehtav, vastused tulevad kiirelt ja reeglina odavam kui Eestis,

UK reisipiirangud oleks võinud muidugi varem taastada, aga see on mu isiklik arvamus. UAE ei peatenud lende, nagu mitmed piirkonna riigid tegid ja jõulude ajal oli liikumine väga tihe ja ilma piiranguteta.

Vaktsineerimine on täies hoos- tänaseks on vaktsineeritud pea terve Eesti jagu inimesi. Lisaks sellele puudub maskifoobia ja erinevalt Eestist ning enamus Euroopa riikidest toimivad meil nii ühistransport, üritused, koolid ja lasteaiad, restoranid ja praktiliselt kõik vaatamisväärsused on avatud.

Riiki sisenemise reeglid on eelpool ära toodud ja mulle teadaolevalt kehtivad ning vahepeal muudetud ei ole.

erkij- milliste andmete põhjal on olukord Dubais kontrolli alt väljumas?

Kas oled kohapeal olusid jälgimas?

Mina olen ja võin veidi täpsemat infot jagada...

Vastupidi- tehtud testide koguarvust on positiivsed alla 2% ja nii on see olnud umbes sügisest peale.

Vaktsineerimine on täies hoos- tänaseks on vaktsineeritud pea terve Eesti jagu inimesi. Lisaks sellele puudub maskifoobia ja erinevalt Eestist ning enamus Euroopa riikidest toimivad meil nii ühistransport, üritused, koolid ja lasteaiad, restoranid ja praktiliselt kõik vaatamisväärsused on avatud.

Kahjuks teemaalgatajale head nõu anda ei oska. Tuleb pommitada nii Mytrip´i kui TK ennast, ehk kuidagi ikka laheneb. Tõenäoliselt Mytripi lisatasu eest saab muuta, aga kes oskaks öelda, mis ajaks..

Lendude tühistamine on suht kindlalt seotud nende lennuplaaniga. Ka DXB-IST ühendust ei olnud poliitilistel põhjustel pikka aega, nüüd jälle lendavad, aga kuniks esimene Turkishi lennuk Eestis maandunud ei ole, ma ise pileteid ei ostaks...

@Anx99- kuidas lendasid?

Kuidas praegu üldse kõige lihtsamalt/ kindlamini Dubaisse saab?

Mida sa täpsemalt teada tahaksid? Numbrid on pigem tõusuteel, kogu UAE peale 400-600 uut juhtu päevas, testitakse kusagil 70-80000 inimest päevas. Kui palju sellest Dubais on, ei ole teada.

Maskikandmine 100% kohustuslik nii sees kui väljas, restoranis lauas istudes on lubatud eest võtta. Jälgitakse ka 2 m distantsi, nii et restoranidel, kinodel jms kohtadel on külastajate arvu piirangud.

Hotellid, restoranid, kaubandus ja teemapargid on enamasti lahti, kuigi soovitan üle kontrollida.

Taksos juhi kõrval istuda ei tohi, seega 2 reisijat või maxitakso suurema seltskonna puhul.

Turistina riiki sisenemise tingimusi ma ei tea, peab vist negatiivne test olema ette näidata...?

Oktoobris on Horvaatias väga ilus, hea tahtmise korral saab ka meres ujuda. Viimastel päevadel on soojakraadid päeva peale ikka kõvasti üle 20, merevee temperatuuri pole jälginud.Spliti kandis peaks suurematel hotellidel kindlasti sisebasseinid olema. Radisson Blu ja Le Meridien. Ehk on nende välibasseinidki veel avatud.Kuigi Dubrovnikusse saab ka bussiga, soovitaksin igal juhul rendiauto võtta- see rannikuäärne tee on Horvaatia 1 ilusamaid ja saab mõnusalt ringi vaadata. Teepealsed külakesed/ kuurortid on seda väärt, - Makarska, Omiš, Baška Voda jne.Vahelduseks veel mõne saare ja/ või rahvuspargi külastus, + Spliti ja Dubrovnki vanalinnad ning nädal saab liigagi kiiresti otsa.. 

sôltub väga palju, mis päeval sôita. Laupäevad on kôige hullemad, sest see on tavaliselt majutuse vahetamise päev- rendikorterid on sageli laupäevast laupäevani arvestusega. See, mida sa uudistes nägid, oli juunis, kui Horvaatias oli sisuliselt 3 riigipüha järjest ja lisaks turistidele puhkasid ka kohalikud pea nädalakase. Oli suht hull jah :)Nagu ikka, alati on teetöid, viimasel ajal on väga palju ônnetusi olnud, sh tunnelites.Google maps näitab mul küll kenasti ära, kus ummikud ja seisakud.Tasub vaadata alternatiivseid teid- kiirteelt maas on ka elu palju huvitavam ja loodus ilusam :) ja piiriületus plaanida ajale, kui riigipühi ei ole. 

Pool- kohalikuna ostan piletid alati Jadrolinja veebilehelt/ appist ja toimub kenasti. Mulle sobib, sest sadamas väljumise kaid ja piletimüügi putkad võivad üksteisest ikka väga kaugel olla jne. Pilet ei garanteeri laevale kohta, aga ca tund- poolteist enne oleme alati peale saanud, maha pole kunagi jäänud. Pilet kehtib vist samal kuupäeval, nii et vajadusel saab ka järgmisele praamile. Praamid on suured, sageli mitme autotekiga ja mahub sinna ikka palju. 

Tee peal ilmselt soovitaks Otočeci - armas linnake ja loss/ kindlus.Aga kui üldiselt Ljubljana poole minna, siis Bled külastamata jätta on paaegu kuritegu :)Kuigi Postonja, Ljubljana ja Bled 1 päevaks+ sôit Zagrebist vôib liialt paljuks osutuda.Millal reis plaanis on? Ise olen Zagrebis, kui siin nôuandeid vaja, andke teada :)

Dante, kas oled kindel, et katab ka enneaegse sünnituse ja vajadusel haiglakulud nii emale kui beebile? Meenb Türgis sündinud beebi lugu ja kuidas pool Eestit talle raha korjas...Ise samas olukorras olles tegin Bupa kindlustuse. kasutama õnneks ei pidanud, aga mitte ka pead vaevama, mis on kaetud ja mis mitte...

Just sattusin OTP-MUC lennu otsa, mis on operated by Air Baltic :)

Just nii me tegimegi, lapsed 8 ja 15 ja kõigile sobis kenasti! Aga ainult Zanzibari pärast mina isiklikult sinna ei läheks :) 

Üldiselt ma kipun indigoga nõustuma. Minu lapsed on küll veidi suuremad ja me oleme neid mööda maailma piisavalt ringi vedanud, aga väikse lapsega rannapuhkuseks leidub paremaid paiku.Rand on loomulikult ilus, eelkõige silmale vaadata. Sõltuvalt asukohast, võivad tõusud ja mõõnad ujumise võimatuks muuta, sageli on väga tuuline ning meresiile on kohutavalt palju. Päike on erakordselt tugev, kaasavõetud päikesekreemidele lisaks ostsime faktor 60+ ja ikka kõrbesime kergelt. Kuum on ka, ligi +35. Paar päeva oli tore, aga kolmandal päeval lugesime mitu tundi toas raamatut, sest ei jaksanud väljas olla :) Suht kallis on ka, eriti hotellides ja turistidele mõeldud kohtades.Kui mingeid tuure v ekskursioon võtta, siis tuleb siiski suht palju sõita ja olenevalt asukohast teed just eriti head ei ole. Kuumus jälle veidi segab sellist ringitrippimist.Hotelle soovitada ei oska, suurim turistipiirkond on vist Kendwa/ Nungwi, aga seal me ei käinud. Suured ketid a la Hilton on seal esindatud, seal on ilmselt olemas nii basseinid kui sobilik söök. Meie sõime palju riisi, mereande ka puuvilju- sobis nii meile kui lastele :) Vett tuleb kindlasti kõvasti varuda- ka hambaid pesime pudeliveega. 

Ma ei saa hästi aru, miks seda vaktsiini nii hirmsasti kartma peab, et igal juhul tegemisest hoiduda? Iga ühe kogemus siin on erinev. Ja täpselt nii, nagu sigala kirjutas- tädi, kes meie vaktsineerimispasse küsis, teadis vaid seda, et saabusime Nairobist. Halbade asjaolude kokkusattumuse tagajärjel võib sul lennujaamas tekkida võimalus mingi raha eest tundmatu päritoluga süst saada. See on parem variant või? Lisaks on reisides, eriti Aafrikasse, minu meelest mõistlik nii mõnigi vaktsiin lisaks teha. A hepatiit näiteks. Nähes, kuidas meie lukshotelli lähedal naised meres pesu pesid, sealsamas rannal kõik oma hädad õiendasid ning oma vee ja elektrita savionnidesse tagasi läksid, ei pea ma teatud ettevaatusabinõude, sh ka vaktsiinid, kasutamist sugugi liialduseks. 

Meie olime küll mitu päeva Keenias, aga sellel kontrollimise hetkel ei küsitud passi ega mingit infot selle kohta. Sisuliselt lennukist välja saades pidime oma vaktsineerimispasse näitama.  Kindlasti vôid seal üritada selgitada, et lennujaamast väljas ei käinud, ma sellisel juhul täpseid reegleid ei tea. 

 Jah, peaks saama. Ise ma nii kaugele ei jõudnud, Keenia viisa sai tehtud ja tagantjärele tundub suht sarnane olevat.Küsimustele vastates võib suht loominguline olla, panime alati vaid 1 hotelli kirja jne. Keegi kusagil neid pabereid ei vaadanud. Leht peaks olema https://eservices.immigration.go.tz/visa/

Jah, meil kontrolliti Nairobist tulles enne Zanzibari lennujaama sisenemist. Lendasime Precision Airiga, aga ma ei usu, et sel vahet...