Dubai riietus ja kombed

Tere
Igalpool kirjeldatakse erinevalt riietust ja kui oled suitsetaja kas siis reisimine sinna riiki keelatud või on ettenähtud kohad olemas.
Tänud vastajatele!

Pole Dubais käinud, aga seal on väga konservatiivsed islami kombed. Riietus naistel kindlasti keha kattev. Hotelli territooriumil ainult võid olla päevitaja, kui seal on bassein ja lamamistoolid, ka rannas võid päevitada, kui see pole avalik vaid hotelli rand. Suitsetamise kohta ei tea.

ketukas, milleks sellist jama siia postitada, eriti kui ise pole käinud.
Rannas vöid ka avaliks rannas päeviada bikiinidega, loe siin on Dubai ja nende randade kohta teemasi küllag enne, st kasuta otsingut enne kui taas uus teema luua. PS Marina Beachil jne ei olegi hotellidel privaatrandu.
Riides vöid käia just nii nagu tahad, päris mini vöiks ehk vältida. Dubai on moodne suurlinn ja kohalikke araablasi on vast linnapildis nii 10%. Seega pane selga need samad riided mis mujalegi reisile ja ära muretse.

Ramadani ajal suitsetamine on keelatud avalikus kohas,soomine paeva ajal ja musi posele viib sind ka pokri

Et oma reisist parimat elamust saada on soovitav arvestada siiski kohalike tavade ja kommetega. Kuningliku vastuvõtu saad siis kui ise vääriliselt käitud :)
Jõudsime tagasi veebruari alguses, siis ei olnud tõeline suvesoe veel kohal - seega olulisem riietusest on kaitsta end võimaliku päikesepõletuste eest. Põhjamaalastena ei tundunud jah normaalne käia +30-ga pikkade varrukatega pluusi või kleidiga ja meestel pikkade pükstega, seepärast kohandasime pisut "reegleid" sellega,et naistel oli alati käekotis õhuke pikk siidsall juhuks kui pluusil/kleidil varrukad kasinaks jäid. Lühikese varrukaga probleeme ei olnud, meestel lühikesed püksid siiski vaid rannas. Nägime meiegi linnapildis neid turiste kes kohalike tavadega ei arvestanud ja keda saatsid islamiusuliste halvustavad pilgud nagu ka seda,et Home To Home Hotel Apartments´i lühikese seelikuga neidu enne ei majutatud kui riided sobivasse pikkusesse said. Metroos naiste-laste vagunisse sisenenud meeshinge "vastuvõtt" oli omaette vaatamisväärsus. Kui on tahtmist selliseid elamusi reisilt saada, siis muidugi. Kui kahtled kas sobib ja kas tohib, siis eelkõige jälgi suunavaid s.h keelavaid silte. Neid on igal pool, palju endal mõelda pole tarviski. Toredat ja positiivsete emotsioonidega reisi

jajah, nagu ütlesin ei tasu inimesi hirmutada. Kohalikud mittearaablased kannavad väga liibuvaid ja kirevaid riideid ja seda enam turistid. Irw@meeste lühikesi pükse saadsid halvustavad pilgud:D NO nii segast ei tasu tõesti panna. Olen Dubais eri pühjustel käinud 10 korda vähemalt 20 aasta jooksul ja olin Dubais ka samal ajal kui üks huviline saabudes Omaanist, mis on kordades konservatiivsem maa kui Dubai ja ka seal jõime kohalikega Jebel Sharmi tipus kohvi ja sõime datleid ise olles täiesta tavaliselt riides ja mina loomulikult lühikeste pükstega.
Jah loomulikult tuleb arvestada kohalike kommetega kui oled vastavas seltskonnas ja pigem puudutab see käitumist, tänaval miilustamine vöib jah halvakspanu pälvida ja ostukeskustes on sildid, mis suudlemise eest hoiatavad, aga see on ka kõik.
Õhtul kuhugi soliidsesse restorani minnes paned ju ka kodus pikad püksid jalga, samas tänaval kusagil Creegi ääres einestades pole see vajalik.
Soovin samuti nagu eelminegi toredat reisi ja tundke end vabalt ja riietuga samuti, päikese vastu kerge sall on hea mõte tõesti, katab ka vajadusel õlgu naistel kui moslemitega suhelda vaja lähemalt.
Kohati loed ikka neid postitusi ja mõtled, et huvitav kas inimesed on kusagl teises riigis käinud ja pole üldse inimestega kohapeal suhelnud, vaid hirmuga eemalt vaadanud. Õige pildi saad ikka kui suhtled nii kohaliku araablase, Iraanist pärit maitseainemüüjaga turul või Sri Lankalt pärit datlimüüjaga poes või restorani filipiinlannast teenindajaga.

Meestel ikka lühikesed püksid, pikkadega võib ära sulada.

Samas nagu ikka reisil, igaks juhuks pikemad riided seljakotis kaasas.