Eelarve Prantsuse Rivieral

Tere

Olen hoolega kasutanud otsingut, kuid andmed on mitu aastat vanad, seega tegin uue teema. Vajan kiiresti infot, et otsustada mineku osas.

Nimelt suur soov minna Prantsuse rivierale juuli lõpus. Elame Nica's üürikas 14 ööd. Ütelge palun teadjad, kui palju raha vajab paar üheks päevaks seal kandis, et
1) toituda (ostes odavamates poodides toiduaineid ja neid ise oma köögis valmistades)
2) rongi-bussiga külastada Monaco, Cannes, jt lähidal olevaid kohti. plaanime vaadata kõik oma silmadega, mida saab tasuta)) ehk ilma sissepääsupiletideta ja ekskursioonideta.

Kas 70 eur päevaks on vähe?

Vaatasin just,et Nizza-Cannes-Antibes-Nizza rongi pilet on mul läinud kokku 30 eur kahele...ehk siis see kõige kallim transpordi päev olnud. 40 euriga saab poest veini ja toitu vabalt. Eze ja Monaco suund tasub bussiga teha ja see pilet ju väga odav (1,50 oli vist tk). Ehk et kui keskmiseks 70 eur päev võtta, siis saab veel väljas toitumist isegi lubada.

Gloobus112

tänud vastamast!

Te elasite ka Nizzas? 40 eurise toidukraamiga ilmselt elab ka paar päeva. Nt osta mune, piima, riisi, tomateid, kaerahelbeid, leiba, pasteeti ja elab ilusti paar päeva, eks?
Kui seal oled, siis ilmselt käib korra Cannes, korra Monacos, korra nt Mentonis ja siis oleks kohapeal ehk iga päev suuri transpordikulusid poleks. Samas nende väljasõitude ajal tuleb ka midagi kõhtu panna seal kohapeal. Ehk saaks mingi pizza vms odavamast kohast. Siis tuleks ots otsaga kokku?

Veits kõhe minna väikese eelarvega, kuid väga tahaks just sinna ja teiseks ega odavamalt kuskile ei leia ka. Majutust leidsin ka kõige soodsamalt just Nizzasse. Lihtsalt kardan panna ennast väikese eelarvega nii kallisse linna.

radjanaka,
kui võimalik, võta krediitkaart kaasa. Kui häda käes (st raha otsas), ei jää vähemalt võõras kohas hätta! Osad kaardid ka automaatse täisreisikindlustusega nt. Tuled tagasi, paned kaardi kinni või kasutad edasi. Uuri pankadest tingimusi

Elasime jah Nizzas kodumajutuses suht Massena väljaku lähedal, nii et sai vähemalt vanalinna kandis jala hakkama. Lisaks kodu toidule, sai vahepeal väljas söödud ja teinekord ka Pizza teepealt kaasa haaratud ,mis iseenesest juba suht soodne .Tasub üles otsida koht Pizza Pili:).
Jätkuvalt arvan,et 70-ga saab päevas kahepeale hakkama küll, kuigi jah nagu mainitud, siis krediitkaart igaks petteks ei teeks paha.

Tuli üks suurem transpordi kulu veel meelde. Buss lennujaamast linna ja sealt ka tagasi maksis vist 1 ots 6 eur per inimene.

Globus112

aitäh! Me peatume Liberation linnaosas. Pole väga rannale ligidal, kuid hetkel paremat hinna/kvaliteedi suhet ei leidnud. Sinna ikka tuleb kohti otsida palju varem kui meie juulis)) Kuid reis tuli spontaanselt.
Kui saab alla 70 eur/päev, oleks muidugi veel parem)))

Krediitkaart nö sos-variandiks olemas, loodan, et ei lähe vaja.

Kas oskate öelda, kus kohast on kõige parem (odavam) toiduaineid osta? On seal mingi pood või kett, mida soovitate või pole suurt vahet?

Käige Carrefouri marketis. Otsige kaardilt üles. Vana sadama juurest üles mägede poole. Hinnad suht normaalsed.

Kui tagasi tuled, siis ma tahan detaile :)

ämm
aitäh!

Avu,
milliseid täpsemalt? tean siis meelde jätta :D

Njah.

Sõbranna hetkel puhkab perega Mentonis, saatis info hindade kohta, üldine sõnum- kallis :)

Melon, Menton- 2.5eur, Nice- 3,8.
Pizza Nice -9 eur, Kebab -8 eur. Turul liha -20.
Menton: vein -2, piimatooted veidi kallimad kui eestis, liha on hästi kallis, kana - 6, filee- 10, bagett -1, murel - 6-8, apelsinid -3, arbuus -2, õunad -3 eur/kg; makaronid sama mis meil.

Nonii, reisilt tagasi! 2 nädalat Nicas nagu naksti. Kellel on küsimusi, vastan hea meelega. Meil läks ca 52 eur päevas.

Üldiselt on nii, et hinnad poodides on sarnased Eesti omadega, mõned asjad odavamad, mõned jällegi kallimad, hinnad võib-olla on 1-2 eur kallimad kui sedagi. Saime süüa täiesti normaalselt (sh ostsime enamasti bio tooteid), seega polnud üldse vaja midagi toidukraamist kaasa vedada, lisaks sõime tihti väljas. Seal on hea variant- koostatud menüü, kus on eelroog, pearoog, jook, võib olla koos desserdiga ja alkoholiga. Hinnad 15-30 ühele. Ja toidud on head. Praed on üldiselt alates 15-st eurost. Pizzad ca 9-15 eur. Hinnad restoranides on sarnased Tartu ja Tallinna vanalinnaga. Veinid on odavamad ja väga head. Kebab 5-9 eur.

Parim gastronoomiline elamus oli Monacos restoranis vaatega sadamale, kus olid tõesti ülipeened toidud, level ülesse Nicast. Seal oli menüü 22 eur ja 23.5 (alkoga) valikuks on kas eelroog ja pearoog või pearoog ja dessert, igat asja on valikuks kolm. Villfrainches oli sarnane variant, maksis 16 eur või 16,9 koos veiniga ja oli tõesti maitsev (suur peenelt tehtud punane kala).

Kes peab Nicas liikuma, soovitan soojalt- ostke ühistranspordi nädalapilet, 15 eur ja sõitke trammi ja bussidega palju jaksate. See oli ülimugav. Mõned lähislinnad nagu nt Cagnes-sur-mer ja Villfrainche jäävad selle hinna sisse. Nt Monacosse peab ostama bussile eraldi pileti- 1,5 eurot.