Egiptusest Iisraeli.

Sooviks Egiptusest kohalikega minna Jeruusalemma. Parem veel Jeruusalemm,Surnumeri,Petra(Jordaania) ja see reis võiks kesta 2-3 päeva. Siin on infot ainult 1-päevastest reisidest ja mõlemasse eraldi.Ehk oskab keegi midagi tarka soovitada?

Oleneb, kus kohas oled seal Egiptuses...Põhimõtteliselt pole omal käel minek ka kuigi keeruline. Nuweibast läks buss Tabasse kell 3 päeval. Tunnike sõitu ja oledki kohas, kust Piirini on umbes 1 km jalutuskäik. Iisreali poolne linn Eilat asub u 5km kaugusel piirist, linna peaks saana bussiga nr 15 või taksoga umbes 40 ILS. Bussse Jerusalemma poole läheb sealt mitu korda päevas, mis annab hea võimaluse poole tee peal maha hüpata ja nautida surnumere mõnusid, hea koht selleks on u 15km Eingedist edasi asuv SPA moodi asutus, naatuke räämas ja tee pealt raskesti märgatav koht on siiski külastamist väärt. 16:30 paiku sai sealt samast ukse eest uuesti bussi peale istuda ja sõita Jerusalemma :) Seal mõnest hostelist omale voodikoht leida pole eriline probleem. See reis võtab aega täpselt 2-3 päeva, niiet Petrasse minekuks aega ei jäägi. Põhimõtteliselt peaks Jordaaniasse saama Taba piiripunktist, kuna se on kolme riigi kohtumispaik :)

0
0

Tere Juta, karta on et kohalikega kui pead silmas egiptlasi, on võimatu Iisraeli minna. Vaatamata näilisele viisavabadusele vajavad egiptlased küllakutset, tööluba või kes teab mida. (nii oli näit Jordaaniasse minekuga ) Egiptuse piirivalve võib isegi öelda, et mine, aga Jordaania oma hakkab kohe nõudma mingeid Aqabas Egiptuse konsuli poolt kinnitatud pabereid. Iisraeliga on asi oluliselt hullem kuna egiptlased sinna minekust isegi ei unista, nad on enam kui kindlad, et võimalust osta pilet ja sõita, polegi olemas. Oli ju Egiptuse Iisraeli vahel 6 päevane sõda, mille tulemusel Siinai Egiptusele jäi. Seega poliitilistel põhjustel ei ole suhted soojad. Võibolla kui kohalik on ametlikult abielus välismaalasega ( st. välismaalsel passis abielu tõendav tempel ) ja minekuks mõjuv põhjus, hotelli broneering ja pangas kopsakas arve, siis ehk...Egiptlasele ei ole lihtsalt niisama laeva või bussi pileti ostmine teise riiki turismi eesmärgil võimalik. Kuna Nuweibas, kust Jordaaniasse minna tahtsime, pole yhtki reisibyrood, siis ei olnud ka kuskilt reisi ostmise kohta kysida. Valgel inimesel ei ole probleemi, kas minna Tabast Iisraeli, sealt Jordaaniasse ja pärast Aqabast laevaga Nuweibasse või vastupidi. Tuleb varuda kannatust pikalevenivatel piiriyletustel ja olla valmis ootama piisavalt räpastes terminalides, keegi ei anna teada täpselt, millal laev läheb ja kaua tuleb oodata. Probleemide vähendamiseks, tasub minna koos heade eesti või eurooplastest sõpradega ja Egiptus vähekeseks maha jätta. Ps. Jordaanias on talvel märksa külmem kui Siinail või Hurghadas st. Wadi Rumis ööbimisega ei tasuks arvestada ja Petra külastuseks tasub selga panna soe jope, + 13 pole kuigi soe. Selline kogemus dets.-ist. Ilusaid elamusi ja pikka meelt sellise reisi sooritamisel.

0
0

POTSi jutt on ülevaatlik, aga paistab, et ajaloost on tal teadmised natuke puudulikud. 6 päevase sõja tulemusena ei jäänud Siinai Egiptusele, vastupidi, Iisrael okupeeris selle ala. Camp Davidi kokkuleppega 1978 aastal sai Egiptus Siinai tagasi ja sõlmis Iisraeliga rahulepingu, mis hiljem maksis ka president Sadati elu.

0
0

...olen jah laisk olnud ise raamatusse vaatamisega ja seetõttu asi kohalike seletustele baseeruvalt segaseks jäänud, mis tingimustel ja põhjusel Siinai ikkagi Egiptusele jäi. St. siia kivi alla ongi koer maetud, et Iisrael pole endiselt rahul sellega, mis toimus 1978 ja kui oled millestki ilma jäänud, siis olemas põhjus pahameelt väljendada ja egiptlasi mitte riiki lubada. Juudid ise tunnevad end puhkusereisil Siinaile vabalt ja suhted kohalikega ei näi sugugi pingelised.

0
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased