Egiptusse üksikreisijad enam piirilt viisat ei saa?

Kuivõrd see uuendus juba toimib? meie ju EL kodanikud, äkki loetakse ka rikaste riikide kodanikeks ja ikkagi saame kuidagimoodi lennujaamas viisa? Helsinki Saatkonnast millised võimalused on viisat saada? Koduleht ütleb, et konsulaarosakond töötab vaid 9.30- 12, aga kas E-R? Meie inimesed laevalt eriti ei jõua hommikuks sinna? Ja passi saab kätte vähemalt 24 t. pärast? Kas postiga või netiga saab midagi kiirendada? Kas ikka see viisa kehtib 3 kuud, või 1 kuu 3-kuise perioodi sees? Kas pikemat viisat ei saa?

Hakkas see reegel üldse kehtima? See oli vist pigem üks paljudest katsetest piirilt viisa saamist lõpetada ja mis tegelikult kehtima ei hakanudki. Selliseid jutte on olnud viimase 4-5 aasta jooksul vist vähemalt korra aastas. Hetkel saab lennufirmade andmebaasi järgi viisa piirilt kuni 30-ks päevaks 25 USD eest. Samuti on alles tasuta 15 päevane Siinai luba.

senine kord jäi kehtima paketireisijatele. Aga juba pidi Hurghada lennujaamas üksikreisijaile kehtima uus kord. Või on see lihtsalt võimalus altkäemaksudeks?

IATA andmebaasi järgi (sealt vaatavad lennufirmad viisa infot) saab Eesti passiga jätkuvalt viisa piirilt olenenmata sellest, kas pakett on ostetud või mitte.
Egiptus pole üldse tuttav teema, aga kiire otsing näitas, et kevadel pandi lennujaama viisade lõpu tähtajaks 15. mai 2015. a. Enne seda on olnud ka uudised sellest, et see keeld on esialgu tühistatud ja kehtestatakse võib-olla siis kui valmib e-viisa süsteem. Hilisemast ajast kiire otsinguga enam mingeid uudiseid välja ei tulnud. Seega järeldan, et selle muudatusega läks nii nagu eelmiste taoliste muudatustega.

Viisapiirangud on Valgevene, Kasahstani ja Kõrgõzstani kodanikele.
Kõigile teistele kehtib vana kord, lennujaamas iseseisvalt ostes 25 USD, sobib ka 24 EUR
Soomest on taibukas võtta viisa, kui soov kuni 3 kuud Egiptuses viibida. Taotlust ja vajalikud fotod saab ka postiga saata.
Edasine viisapikendus toimub Egiptuses kohapeal ja selle saamine sõltub juba teistest asjaoludest (peaasjalikult sinu füsionoomia ja ametniku tuju), varieerude siis 1-12 kuud.