Eilatist Jeruusalemma ja Tel Avivi

Tere!

Kas keegi on reisinud ühiskondliku transpordiga Eilatist Jeruusalemma või Tel Avivi? Soviksin teada, kui kaua see aega võtab ja kas transpordi väljumisajad on regulaarsed ja usaldusväärsed. Ja veel üks küsimus: kuidas on seal kandis ilmad novembris-detsembris?

Möödunud aasta detsembri alguses oli Eilatis õhusooja päeval kuni 28 kraadi, õhtud jahedavõitu (17-19 kraadi), vesi 21-23 kraadi.
ühistransporti ei kasutanud, tellisime mikrobussi kohalikust turismifirmast koos giidiga. Hotellid pakuvad ka ekskursioone nii Jeruusalemma kui Surnumere äärde, kui ei viitsi ühistranspordiga jamama hakata. Tel Avivi ei läinud, aga Jeruusalemmas olime paar päeva. Jeruusalemmas oli jahedam kui Aqaba lahe ääres, päeval ehk 20 kraadi, mitte rohkem. Päike paistis küll kogu aeg.
Kui juba sealkandis olete, tasub kindlasti minna Petrasse.

Viibisin eelmisel aastal nov. Eilatis, transport Jeruusalemma on usaldusväärne ja regulaarne, aga peaksid broneerima kohad enne reisi-me näiteks ei mahtunud kella 7-sele ja ka mitte 10.15-sele bussile (päris täpset kellaaega ei mäleta). Lõpuks saime ühe taksojuhiga kaubale, kes sõidutas meid Jeruusalemma ja Surnumere äärde. Taksojuhid lahked ja sõbralikud, kuid pead arvestama, et kaubelda nendega tasub-meil läks aega kauplemisele umbes 45 min.! Eestlastesse suhtutakse Iisraelis heatahtlikult ja hakkama saab inglise- ja vene keelega. Sooja oli novembris 30 kraadi ja vesi umbes 23-24.

Eelmisel aastal sõitsin bussiga Eilatist Tel Aviv-i. Sõit võtab aega umbes 5 tundi. Bussid mugavad. Vahepeal tehakse söögi-joogi peatusi. Ette ei broneerinud piletit. Bussid väljusid umbes iga 1 tundi järel. Maksis pilet 65 šeeklit.

Oskab ka keegi vastata, kui palju maksavad kohalikust reisibüroost ekskursioonid Petrasse ja Jeruusalemma?

Jah, kohalikud bürood pakuvad lausa muidu neid ekskursioone ja nemad soovitavad tasuta söögikohti ka....Shalom! Reisimine avardab maailma!