trip-krainetrip-ukraine-dark
Ekskursioon püramiidide juurde

Andke nõu, ke käinud. Kas minna 1 päev bussiga või lennukiga, või hoopis 2 päeva bussiga. Väikseid lapsi kaasas pole, ise ka eriti nõudlik pole st. elan üle pika bussisõidu. Lihtsalt loeks teiste arvamusi hea lugeda, nõuanded alati tere tulnud. Tänud vastajatele.

Olen käinud 1 päevasel Kairo reisil Sharmist. Meil algas sõit 01.30, kusagil kuue ajal oli söögipeatus, kus sai oma toidupakki sisu maitsta (mis hotellist kaasa anti). Kaheksa ajal jõudsime muuseumi juurde, kus ootasime päris kaua, kuni lõpuks avati. Ilm oli Kairos sombune ja jahedam, uni oli ka. Kuid siiski oli päev ikkagi täis erinevaid põnevaid elamusi. Tagasi jõudsime umbes 11 ajal õhtul. Aga plaanime see aasta ise Kairosse lennukiga lennata, piletid ei ole üldse kallid ja sõit ka vaid tund.

See on ikka arengumaa, ei soovitaks siselennuliine! Bussiga käisin Nuweibast 2-päevasel reisil - elamus oli ja soovitan Sulle Sharmist just 2-ppäevast reisi. Siis on ka õhtul linnaga võimalik tutvuda, jõuab püramiidide hauakambrites käia ja Egiptuse Muuseumis aaretega tutvuda. Minu hoinnangul ei jõuaks ühe päevaga midagi näha.

Mina käisin eelmine aasta sharmist lennukiga ühepäevasel reisil. Lennuk tiba väike ja jahe ju oli aga muud polnud midagi viga. Lennureisi kasuks otsustasin just seetõttu, et ei tahtnud bussiga pikka loksumist teha. Lennukiga sai tunni ajaga kohale. Küll aga tahaks öelda, et kindlasti tuleks võtta kahe päevane reis, kuna ühe päevaga ei jõua suurt midagi teha ega näha.

bussiga on tegelikult sama ohtlik kui lennukiga, sest egiptus on ikkagi arengumaa ja kunagi ei tea millal lennukiga võid vastu pead saada...

Kui kaua Hurghadast bussiga või lennukiga Kairosse jõuab?

kes oskab hindasid kommenteerida? Kui palju maksab 1 päev bussiga, 2 päeva bussiga ja lennureis?

no ühepäevane neis kõige odavam bussiga. kõige mõtekam bussiga kahepäevasele minna. õhtu kairos omapead linnas on elamus omaette, mida kindlasti ei saa ühepäevasel reisil. Kahepäevase eeslis on ka see, et kõike saab näha ja rahulikumas tempos. Ise käisin kairos kahepäevasel reisil ja väga rahule jäin. muidugi oli giidki meil super-Ants Tuuleveski.

Pooldan ka kehepäevast resi. Olin samuti A. Tuuleveski grupis ja mälestused on väga head. 2-päevane reis võimaldas ka varahommikust Cheopsi püramiidi sisenemist ja hauakambris käimist, sest sinna lastavate turistide hulk on limiteeritud - muidu iidne mälestis kahjustuks. Õhtune Kairos vabal jalal oleks on aga olemist väärt küll. Bussireis oli muide väga huvitav - loodus on ju täiesti muu kui siin ja teismelistele lastele eriti oli see väga elamuslik.

See reis Sheikist Kairosse on suhtkoht karm.

Olen küll Kairos bussireisil käinud, kuid tahaks seekord ise minna lennukiga, seal saab kasutada kindlat taksot terve päeva jooksul. Tema siis viib siia ja sinna, sest püramiidide juurde ei pääsegi ilma saatja või grupita.

Kairos käisin bussiga. Sõit kestis 6 tundi ja reisi võtsime kohaliku firma kaudu. 40$ per face.

ise ka kahepäevasel kairo-reisil käinu. usun, et selle ajaga näeb seal ikka midagi ka, ühepäevasega läheb selles miljonilinnas küll väga kiireks ja ülevaatlikuks kõik. 2päevasel reisil ju õhtu linnas enda avastada. kuigi olime suht väsinud, võtsime siiski takso ja sõitsime linnas ringi, käisime turul. hinnavahe on väga väike, ajakadu ka kõigest 1 päev, aga elamuste võit kindlasti garanteeritud 2päevase reisi puhul. seiklusi!!!!

Käisime värskelt(oktoobris)lennukiga Kairos.Sheikist pidi lennuk väljuma kella 6 ajal hommikul ,olime juba lennukis kui meid tagasi terminali kupatati.Mingi tehniline rike.Ootasime mõned tunnid ja saime liikuma.Lennukil polnud suuremat häda,Memphis air-vist EU keelatud.Ukraina meeskond.Samas tund lendu ja kohal.Kuna lend hilines siis meie ühinemine eestikeelse grupiga(bussiga tulijad)jäi ära ja meil oli kaks valikut kas venekeelne või inglisekeelne grupp.Lennujaamas vastutulejalt küsides infot eestikeelse grupi kohta,oleks te pidanud nägema vastutuleja nägu.See mees ei teadnud eestlastest midagi.Pärast uurivat kõnet reisikorraldajale Sheiki,saimegi valiku kas vene või inglise grupp. Päev on äärmiselt kiire rahvuslik muuseum,püramiidid.parfüümi ja papüüruse muuseum.Tagasi Sheiki jõudsime kell 10 õhtul.Hind 180EUR per nägu.

Kui lennuk poleks hilinenud,oleks peris super olnud,samas venekeelne kuid kohalik giid oli vaatamata oma noorusele äärmiselt suure teadmistega.Eriti lõi see välja rahvuslikus muuseumis

Käisime kevadel bussiga ühepäevasel Kairo ekskursioonil ning pettusin täielikult Novatoursi ekskursiooniprogrammis. Muidu oli väga huvitav ning ka ühe päevaga on võimalik palju näha, ent enamus aega Kairos kulus täiesti mõttetute kohtade külastamisele. Kahjuks ei tulnud varem selle peale, et süveneda ja üle küsida, et mis täpselt kavas on. Kairosse jõudsime hommikul, ning esimese asjana oli kavas Egiptuse muuseumi külastus. Aega oli kahjuks vähe ning võite ise ette kujutada mida ühes Egiptuse muuseumis pooleteise tunniga vaadata jõuab. (ka giid ei olnud just karbi heledaim kriit). Edasi sõidutati meid papüüruse muuseumisse (loe "poodi"). kus näidati, kuidas papüürust tehakse, räägiti papüüruse ajaloost jne... ja tipnes see loomulikult kollektiivse papüüruste ostmisega. Kahjuks olin Sharmis juba seda kõike näinud ja Sharmis olid papüürustel ka oluliselt soodsamad hinnad. (Kas me tõesti võtsin ette 12 tunnise bussisõidu selleks, et näha seda, mida on võimalik näha ka Sharmis???) Edasi siis püramiidid ja Sfinks. Ent jälle jäi aega liiga väheks. (käisime suure püramiidi juures, kahe pisikese püramiid sees ja... minema. Nägime ka , et ühe suure püramiidi otsa lubati ronida, ent, seda meie teha ei jõudnud :o( Edasi käisime söömas...(see oli väga lahe, vaade püramiididele ja Sfinksile). Ja siis edasi parfüümi muuseum (loe "pood"). kus räägiti lõhnadest, anti nuusutada ja...toimus kollektiivne ostmine. Kahjuks olin ka seda kõike juba Sharmis näinud ja kogenud. (Kas me tõesti võtsime ette 12 tunnise sõidu selleks, et näha ja kuulda seda mida ka Sharmis oleksin saanud kuulda???) PÄrast seda veel kiirelt turult läbi ja...kuuetunnine kojusõit võis alata.

Kogu loo moraal on aga selles, et julgelt pool kogu Kairo ekskursiooni ajast läks meil nö papüüruse ja lõhnade ostmisele. Minu arvates oleks selles maailma vanima ajalooga linnas olnud aga väga palju huvitavamatki teha kui shopata. Giid oleks võinud ju lõhna ja papüürusehuvilistele anda lihtsalt väikese vihje, et kus Sharmis on võimalik neid osta ja nende ajaloost ja saamisloost kuulda.

Kairo ise on väga lahe ja soovitan kindlasti käia (ka oma Kairo reisiga jäin kokkuvõttes ikkagi rahule). Loodan vaid, et antud kommentaari lugejatel veab programmi ja giidiga rohkem ;o)

Paar aastat tagasi sai käidud Kairos. Valisime 2 päeva Kairos ja meie reisikorraldajaks oli Toptours. Meil oli 2 väga head giidi: Kaie ning Aiman (kohalik).

Väljasõit siis öösel 2 paiku, 6 tundi bussisõitu ja olimegi Kairos. Vahepeal oli mingis rekkameeste peatuskohas ka hommikusöögipaus.

Järjekorda küll ei mäleta, kuid käisime prohvet Muhameedi kloostris, papüürusepoes, lõhnapoes, Kairo muuseumis, muidugi püramiidide juures, ka kullapood oli, kuid see oli meie söögipeatuse juures ning igaüks võis seda vabatahtlikult külastada. Khal-al'i turul sai käidud. Tutvustati ka Koptide linnaosa, päris mitmes kirikus ja moshees sai käidud. Lisaks veel viidi kohta, kust sai alguse Kairo linn.

Esimesel õhtul, kui rahvas oli hotellidesse ära paigutatud, sai ka iseseisvalt linnapeal hulkumas käidud. Kuid liiklus seal on nii tihe, et iseseisvalt üle tee minek oli suht suur probleem. Üks kohalik noormees siis abistas meid ja otse oma isa lõhnapoodi.

Üldiselt meil jagus aega igalpool käimiseks väga lahedalt, vahel oli lausa liigagi palju aega.

Mis puudutab püramiide, siis oli võimalus käia ka ühe sees vaarao hauakamrbiga tutvumas. Väga madal käik viis sisse..kõigepealt liikusime allapoole ja siis ylespoole ning oligi hea võimalus hauakambrit seestpoolt uudistada. Õnnestus ka mingis ruumis viibida, kus valmistati surnud vaaraosid palsameerimiseks ette. Kusjuures see pold ekskursiooniprogrammis sees. Teised sinna eisaanud.

Toptoursil olid asjad kenasti paigas ja sujusid hiilgavalt. Kusjuures vastavalt hotelli tasemele, kellel palju tärne sharmi jaoks tellitud, majutati Kairos samamoodi. Kui meil oli ikka 5 tärni, majutati meid Kairos 5 tärni hotelli.

Bussisõidu vältel sharmist kairosse ja tagasi rääkis giid Kaie Egiptuse ajaloost ja palju muudki seoses Egiptusega..vaaraodest ja tänapäevast. Oli väga põnev kuulata.

Tagasi sharmi jõudsime teise õhtu hilisõhtul.

Siiani head mälestused:-)

Ma läheks sinu asemel ikka bussiga. Bussiga on võimalik ikkagi ka midagi huvitavat ka näha.

Sai käidud 2 korda rendiautoga. Palju parem saab teha peatusid sõita kuhu tahad mingeid muresid ei ole, Bensiin ei maksa pea midagi.

Nb. Autorent oli umbes 500eek. Kütuse peale ei läinud 300eek-gi.

Kas liiklusega mingeid muresid ei ole? Ma pole käinud Kairos, aga Hurghadas oli küll liiklus kaootiline ja omapäid ise sõita ei tasuks.

Kui sulle tundus Hurghada liiklus kaootiline, siis Kairos sa kindlasti sõita ei tahaks:p