Elamused Austrias

Tere,

Kas te oskaksite mulle soovitada mis toitu ma peaksin kindlasti Austrias ära proovima?

Ning äkki keegi oskab anda nõu, mis šokolaad või muu maiustus/jook/söök on väga hea ja toodetud Austrias?

Aitäh :)

Üks korralik vasikalihast Wiener Schnitzel ei teeks paha, koos korraliku kohaliku Riesling'uga.
Kevadise värske spargli hooaeg on küll läbi, kuid sellegipoolest pakutakse seda kindlasti erinevate toorainete kõrvale. Veinisoovituseks kindlasti siis Grüner Veltliner.
Kohalike ja ümberkaudsete rahvaste (tšehhid, slovakid) eriline lemmik - kneedlid (knödeln)- on minus alati suht õudust äratanud, sest tegemist on üsnagi üledimensioneeritud rasvaste kaloripommidega, aga noh...maitse asi.
Õunastruudlit on nad, aga, alati osanud perfektselt teha.
Arvan, et kohalik šokolaad pole just maailma tipp. Ntx igatsugu Mozart'i stuffi on ka Eestis saada. Käsitööšokolaadi poodidesse tasuks siiski vaadata...sealsed tooted on kvaliteetsed.

Pigem Wiener Schnitzel ja Weißbier(Y)

Kindlasti õige kohalik panniroog, mis tuuakse lauale malmpanniga ja ports on loomulikult hiiglaslik, nagu seal ikka tavaks. Ja juurde siis Rauchen- või Hanfbier - seda siis selle õlleka ehk ühe mu lemmikkoha näitel: http://www.7stern.at/
Soovitaksin külastada ka samal tänaval asetsevat CentimeterVII http://www.centimeter.at/die-centimeter/centimeter-spittelberg/
ja võtta sealt näiteks meeter liha - Schwert ehk lihamõõk on selle roa nimi. Muuseas, 8 õlut on seal näiteks 1 meeter jne :)