Viimased kommentaarid

Helsingist Norwegiani  otselend alates  170.- raha.

Pole neil kohalikel rendifirmadel häda midagi, kui on probleemid, siis on probleemid ka rahvusvahelist suurfirmadega. Kuna liiklus sealkandis esialgu harjumatult intensiivne, eriti Napolis, aga hiljem harjudes väga viisakas ja teistega arvestav, siis kaskot võiks ju võtta. Meie rentisime küll Barist läbi Ryanairi, Locauto  ,omavastutus oli 900.-, mis bronniti. Kaskot ei võtnud,omavastutust pakuti vähendada. Peale minu konkreetset ei-d ei käidud ka peale. Hind tuli u. 18.- päev. Kättesaamisel käige kõik kriimud-kraamud hoolege üle, vaadake ,et nad oleksid aktis olemas, pildid ei tee ka paha. Võtmete drop-box on igas firmas olemas, uurige selle kohta auto kättesaamisel. Paljudel firmadel pole esindust lennujaamas(nad küll reklaamivad,et on), neil on free shuttle service, mis nii vara ei tööta. See võib tähendada mitme(kümne)kilomeetrist lisamatka niigi närvilisel lennueelsel ajal. Auto on üle vaadatud ainult pooltel kordadel , ülejäänud juhtudel jätsime võtme kokkulepitud kasti. Pole olnud veel probleeme, mis ei tähenda, et neid ei võiks järgmisel reisil tekkida. Edu reisil!

Google maps kinnitab, 2tundi 8minutit, praktikas pigem alla 2 tunni, kui muidugi libe või udu, siis üle 2tunni

Autorendiks kasutasime Enterprise Rent-A-Car, kohalik firma, autod OK, tagatisraha sai jätta ka sulas, oli vist 150.-, rent sisaldas täiskaskot. Käisme Palaiokastritsas, soovitame, Pantokratori mägi, sai autoga tippu, tasus ka kindlasti keerutamist mägiteedel. Kassiopi lahesopp vanalinnaga oli lahe koht. Acharavi( kus elasime), selline räsitud moega rannalinn, samas vesi soojem kui lõunas. Rannaäär kivine, mõne meetri pealt meri liivapõhjaga. Söögikohti piisavalt, hinnatase mõistlik,lihtsalt linnake ammendas end 2 päevaga. Tuli siis auto rentida ja tuld...Sidari tõeline klanitud turistipesa, kuid ilus pikk liivarand, Armastuse kanal seal kõrval -must see-. Pealinnas äge vanalinn, mägedes jäid jalgu teedel tuterdavad kilpkonnad ja hiiglasemõõtu konnad.´´ Minu pere ja muud loomad´´ sai võetud lugemiskavva peale Korful käimist. Kitsad tänavad mägikülades, valgusfooriga reguleeritud läbipääs linna, st. kõigepealt liikusid autod ühest suunast läbi linna, pärast vastassuunast. Tee laius 2,7 m, ise mõõtsin.

Valmieras suur ehitus- ja kodukaupade pood Depo http://depo.lv/, analoog meie Bauhofile, kuid rõhk rohkem sisustusele. Kodumasinad, kodukeemia,ehitusmaterjalid, matkatarbed, lauanõud, lilletaimed...... Pood on SUUR. Klienditeenindusest saab tasuta kliendikaardi, mingit avaldust täitma ei pea. Laupäeviti poes 30% eestlasi . Jaehinnad võrreldavad meie soodushindadega, kaubavalik meie poodidest erinev, hinnad üldjuhul palju mõistlikumad.

Olen ise näinud ,et kui pool ratast on üle ja kohver ei mahtunud raami, siis tuli osta pagasipilet 30.- Eurot ja kott läks alla.See oli küll ungarlaste Wizz Air, samas ei ole see mingi reegel.

Meie oma eestlased pakuvad kortereid. Olen kasutanud.Toimis http://www.tenerife.ee/

Kanadas Vancouveri piiriületus võttis aega 15 minutit, kaasas oli pass, deklaratsioon. Protsess koosnes ka küsimustest- miks tulite, kas tagasipilet on, oi-esimene Eesti pass, mida näen, ilusat siinviibimist.

Rahavahetuses oli tõesti turuliider Crown. Väiksemad kontorid reklaamisid euro müügikurssi tänaval, ostukurss oli paraku peidetud sissepoole ja väiksemas kirjas. Korra sain kursiga petta, aga veeeti sildi juurde ja olingi ise loll. Ekskursioonidel on hinnavahe suur. 2 pävane Istanbuli maksis tänaval 69.-, meil 105.- või midagi sellist. Sõitis ikka sama kohalik firma,sai valida kas vene , inglise või saksakeelne buss.Meie ohverdasime 2 rannapäeva ja mina olin vaatamata pikale bussisõidule (2*6 tundi) sillas, laps mitte eriti.Hinnatase Bulgaarias mõistlik. Olime seal eelmise aasta jaanipäeval, kuna hooaeg polnud veel käima läinud, siis olin hinnad numbrites samad, aga kuna lev poole odavam, siis 2 kordne võit võrreldes Pärnuga. Tippajal kindlasti on pisut kallim. Odav on eriti kohalik kaup-jäätis, jäätee, õlu , kange alkohol Kohalikus poes .Rannarajoonis jälle pisut kallim. Päikesevarjud ja lamamistoolid tõesti olid kallimad, kuid vedelesime rohkem oma basseini ääres, merre jalutasime ujuma(100 m üle düüni)

Augustis ütlen, kuidas oli. Lapsed juulis lähevad Vancouverisse, lendavad läbi Frankfurdi Condoriga.

Sügisel jälle oli saba ainult etteostetud piletitega, nii et nii ja naa.4 ürituse pilet on küll mõistlik. Meie maksime 2 asja eest 52.-, 4 kohta pakuti siis 54.-kokku.

Hooaeg suht läbi, sabu ei täheldanud. London Eye ca 100 meetrit ehk 10 minutit, Madame Tussaud ainuke saba Priority sissepääsus,kohapealt ostes sai kohe sisse.

Meie tulemus oli nädalaga 2200 km.Autoks Skoda Jeti diisel,7 sajale. Olime 3 ööd Catanias, 3 Palermos. Nüüd oleks valinud Palermo asemel mingi lõunapoolsema pesa, lõunarannik ja keskosa mäestik olid ägedamad.

Basilica Cistern, see kohe Hagia Sofia kõrval maa all. Trammipilet ühekaupa zetoone ostes 4 raha,ehk umbes 1,3 eurot. Hotellis olime Laleli linnaosas,3 peatust trammiga Hagia Sofiast, maksis 30 Euri 2-ne tuba.Igati OK, nime ei mäleta kahjuks.

Burgasest(ka Pomorje,Sunny Beach, need lähestikku)Istanbuli bussireisiga 6 tundi sõitu. Kontrollitud.1 päevane väljub öösel kell 2, kahepäevane kell 6 hommikul.Tagasi 2 päevane järgmine päev kella 15 paiku, vastavalt siis 21.00 hotellis.Hind tänavalt u 70.-Euri, meie reisikorraldajad u. 100.-Euri. Müüvad kõik ühtesid ja samu reise,sõidab ikka Bulgaaria firma Temma. Keelt sai valida venet, inglist, saksat.Ööbimine koos 1 päeva lõunasöögiga OK.Kõik klappis, teenus korralik, lubadused pidasid.Meie rahul. See 2 poolikut päeva küll nii suure ja ägeda linna kohta väga vähe, kuid maitse saime suhu ja Must see tehtud. 70.-Euro eest sai kokku 12 tundi bussisõitu, öömaja kesklinnas ,lõunasöögi, 2 tundi linnaekskursiooni ja korraliku giiditeenuse. Pole paha.

Ehh-hee. See on minu aegne. Kalla see midagi sealt paagist välja, 95E asemele. Kalla ka düüsile sorts kütust. Asi visiseb algul pisut, siis paak soojeneb ja paisub, tekib surve ja leek läheb ägedaks . Nagu leeklamp. Ajab keema kohvivee vms nii mis müriseb.Nutikas oleks seda teha õues.

Mõlemast ainult läbi sõitnud, ei oskaks eelistada.Minu lemmikuks olid üldse keskosa mäed oma külade ja linnadega, ka lõunakallas.Samas elu rohkem Põhjas-Idas,lõunaosa vaesem , selle eest ehedam ja vau-efekte rohkem.Kuna olime seal aprillis, siis vesi 16 ja ujuda saime 10 sekundit korraga.Praktiline oleks võtta vähemalt viimane öö lennujaama lähedale, siis närvikulu väiksem.Liiklus seal kiire ja lõunamaine. Sõidetakse kus mahub ja kuidas mahub, aga äärmiselt sõbralik ja arvestav.Kui rütmi kätte saad, siis vurad nagu vana mees.Pärast on Eesti liikluses paar päeva kõik pidurid.

Näeb välja küll.Hind ka mõistlik.Kui rendiauto,siis OK. Muidu ju 4 km merest.Mere ääres hind kindlasti teine.

Kui lendate Cataniasse, soovitaks küll Idaranniku nt Etna ja muu ilu-olu enne üle vaadata. Kui mu vana mälu mind ei peta, on sealt San Vito Lo Caposse oma 316.5 km.SVLC on küll ilusa liivaga linnake,aga suuruselt ehk Elva mõõtu.Teha seal peale lebo ja gelato mugimise küll suurt muud pole.Meie olime 3 ööd Catanias, 3 Palermos.Bookisime vanast heast booking.com-ist.Autorendi võtsime Locauto lennujaamast.Hinnad majutusel ja autorendil pigem üle keskmise.

Augusti lõpus oli ooteaeg nädala sees 1 tund.Aega võttis 20 minutit koos kohustusliku mõneminutilise filmiseansiga.Muna ronis mööda rööpaid üles, peatus tipus paar minutit,siis tiksus sama teed alla tagasi.Atraktsioon oli selline London Eye lahjem variant.Suureks miinuseks asukoht Stockholmi äärelinnas, nii et vanalinn ja muud popimad kohad jäid vaateväljast välja. Rahast kahju ei olnud, aga uuesti ka ei läheks. Maksis suurtele 145 SEK,lastele ja seenioridele 100.-SEK.

Köisraudteel ei saanud, söögikohtades ka mitte ,seikluspargis sai, nii et nii ja naa.Turaidas vist sai. Maxima küljes sularahaautomaat, see kohe keskuse,sealt saab abi.

Vaatasin järele- 5 päeva 525.- Euri. 2500 km. Max 5 l. sajale,mul diisel Passat 2004.a. 150.- Euri kütusele, 4 ööd ööbimist kokku 175.-, Muud kulud 200.-.Meile jätkus.Hommiköögid hotellis, lõunad väljas, õhtul nii ja naa.Käisime ka pisut Leedut-Ristimägi,PoolasHundikoobas,Malbork,Gdansk,Sopot,Hel,Szimbark(See tagurpidi maja asi)ja tagasi .Kuna ilmad olid nirud-randa ei saanud,merre ainult põlvini.Garmin GPS üllatas marsruudivalikuga- saatis vahel sohu ja rappa-kuid oli ka rohkem vaadata. Poola üllatas küll ainult positiivselt,eriti maaelu.