trip-krainetrip-ukraine-dark
Elukad horvaatias

Kas horvaatias on palju liikvel putukaid, kelle eest hoiduda ja madusid?

Käisime eelmine aasta seal mere ääres varbaid leotamas ja kohanud ühtegi. Ainult sõbralikke horvaatlasi.

Allpool Albaania piiril Skadari järve kandis on igasugu insekte ja roomajaid nagu murdu.

Nägin ühte väikest musta skorpioni oma hotelli juures rannapromenaadil. Kohalikud astuvad neile lihtsalt kingaga peale...

Meres peab merisiilikutega ettevaatlik olema, aga neid üldiselt tihtikasutatavates randades ei ole, kui siis kusagil äärealadel. Aga alati tasub ettevaatlik olla ja oma jala alla vaadata, et ega seal mõnda musta okkalist kera ei ole.

Peale selle võib veel kõrvetavate meduusidega kokku puutuda. Kohalikud kommenteerisid selle kohta, et nii mõnigi neist sai igal teisel suvel kõrvetada, aga kivirandades nad ei pidavat eriti tahtma olla, pigem liivarandades. Samas mina nägin Horvaatias ainult ühte liivaranda, seega tundsin ennast suhteliselt turvaliselt ning ei puutunud ka ühegi meduusiga õnneks kokku, kuigi veetsin väga palju aega meres.

Madudest on Horvaatias nn 'viper'eid, kuid neid näeb pigem mägedes matkates, mitte kuurortis võib kämpingus olles.

Ühesti mürgisest ämblikust ei ole ma kuulnud.

Oma kogemusest võin öelda, et üldiselt ei ole tegelikult midagi karta, võid rahulikult oma ujumised ja käimised ära teha ilma muretsemata!

Muide, super on Horvaatias see, et ei ole praktiliselt ühtegi sääske ;)

tulin täna hommikul, pika pingutamise peale ka ei suuda ühtegi miinust välja mõelda peale selle, et süda tahab tagasi ja kole nukker on:(( peale tsikaadise ja liblikate/mesilaste pole mingeid putukaid, nii ilusat ja puhast ja turvalist maad pole enne näinud..

me olime eelmine aasta 2 nädalat Horvaatias ja mulle ei tulnud isegi mõtet pähe igasugustest putukatest ja madudest, käisime autoga ja ööbisime looduses pole seal midagi hullu.

Meie reisigruppi ründas Istria poolsaarel Pula lähedal laagris olles mingi 6-7 kohalikku mürgiussi ja kaks said meist hammustada ja viidi haiglasse. Tegemist olevat olnud eriti jubedate Horvaatia must-rästikutega. Peale selle on seal hiiglarohutirtsud 8oma 10 cm pikad). Otseselt pole ohtlikud, kuid hammustuse korral paistetab näiteks terve käsi üles.

... sai paar aastat tagasi sõbraga mööda rannikut Sloveeniast Albaaniasse rännatud ja pärast, rohkem mööda sisemaad tagasi. Seljakott seljas ja puha.

Kõik ööd magasime magamiskotis, ei tea kus ja ei tea milles. Kordagi ei puudutanud meid tõsisemalt ussid ja tüütud putukad. Ka kahel jalal.

Horvaatia/Montenegro lähedal on muide üks kuru/regioon, kus elab ka kurikuulus must lesk. Magasime ühe mäe jalamil, asula piiril ja ... eks need kohalikud olid natukene imestunud küll, kui kaks kolli metsast välja astusid.

Igatahes- kogu Euroopa pärl on Montenegro!

Ole aga mees ja vaata maailmas selge pilguga ringi. Karta on vaja siis, kui kardad haiget saada

Mürgiseid madusid on Horvaatia ja kogu sealne piirkond paksult täis. Üks jube uss roomas näiteks otse meie bussi alla bensiinijaamas.

Olen seal elanud natuke aega ... ei kohanud seal ühtegi kahtlast tegelast ... küll aga peaks vaatama et miinide otsa ei koperda kui seal suvaliselt ringi matkata ja silte mitte jälgida ... need ka horvaatia keelsed. See-est oli päris korralik maavärin ja mingi periood olid ka vinged tuuled nii et palmi ladvad vastu maad.