Enne jõule Hollandisse.

Kindel plaan on minna enne jõule Hollandisse, Rotterdami. Kuna pole varem autoga lääne-euroopas sõitnud siis igasugune info/nõuanne on teretulnud. Esialgne plaan oleks siis selline. Kuna aega on piisavalt siis plaanin Rotterdami jõudmiseks 3päeva. Esimese sõidupäeva õhtuks tahaks jõuda Varssavi. Siit ka esimene küsimus, et kas majutust tuleks otsida enne Varssavi või siis peale Varssavi? Teine päev kuluks siis Poolamaa läbimisele ja kolmandal päeval jõuda õnnelikult sihtkohta. Olen juba piisavalt uurinud Michelin Maps`i ja teekonna endale enam-vähem selgeks teinud. Ega mingeid erilisi muresid ei olegi tekkinud. Sooviks lihtsalt nõuannet, et mida "algaja" rännumees peaks sellisel reisil teadma ja millega arvestama. Kuna selleks ajaks on kindlasti talv ka pärale jõudnud siis seda enam. Ettetänades Üllar

Öömaja otsi siis kui tunned et vajad puhkust. Kõige probleemivabam on ööbimiskohad ette broneerida. Sõidad otse sihtpunkti, sööd ja magama. Lihtne ja mugav.

Navi kindlasti autosse. Teekond planeeri oma navi, mitte Michelini abil.

Naelkummidega Leedust edasi sõita ei tohi. Poola teed Leedust kuni Varssavini on aga talvel ebamugavad. Kitsad, tuhe liiklus, libedad, käänulised. Võimalusel planeeri Leedu-Varssavi lõik pühapäevaks. Varssavist edasi on probleemivaba kiirtee kuni Berliinini ja sealt Rotterdamini.

Üleplaneerimiseks ja muretsemiseks pole põhjust. Tallinn-Rotterdami ots ei paku mingeid üllatusi ja erineb Tallinn-Tartu otsast vaid läbimiseks kuluva aja osas.

Head reisi :)

Tänud reageerimise eest:) Minu reisi puhul on üks kindel kuupäev. Nimelt 21.dets 2012 on mul Rotterdamis hotell bronnitud. Esialgu on plaan selline, et stardin 19.dets. hommikul. Kindlasti ma kasutan "abimehena" TomTom`i. Üks küsimus tekkis veel, et kas oskab keegi ütelda, et kui palju võib kanistriga lisakütust kaasa võtta?

Eks see sõltub tõenäoliselt riigist, kuid Eestisse sissesõidul on see nii: Lisaks standardses kütusepaagis olevale kütusele on reisija valduses oleva mootorisõiduki esmakordsel Eestisse sissesõidul ühe päeva jooksul lubatud mittekaubanduslikul eesmärgil samas mootorisõidukis kasutamiseks sisse vedada kuni 10 liitrit mootorikütust mootorisõiduki kohta. Üle eeltoodud normide olevad kütusekogused kuuluvad maksustamisele.

Kütuse "paagiäri" vältimiseks EL-i ja Venemaa piiril on toll võtnud Eesti ja Venemaa vahelised piiripunktid teravdatud tähelepanu alla, mis seisneb selle äriga tegelevate isikute esmase riikituleku ning sihtkoha fikseerimises. Kui Venemaalt saabunud autojuht näiteks väidab, et tema kütusepaagid on täis Hiiumaale jõudmiseks, kuid kahe tunni möödudes on ta taas piiripunktis tagasi, siis on tollil põhjust kahtlustada maksuvaba kütuseäri. Toll ei lase sellisel juhul seda isikut riiki paagis olevalt kütuselt makse tasumata.

Samas võib 10 liitrit olla vabalt ka EL üldine norm.

Lisan siia igaks juhuks sulle ka kütuse onlinehinnad Euroopas: http://www.energy.eu/#prices

Seda kohe kindlasti, et mingi "kütuseäriga" mul plaanis tegeleda küll ei ole. Kui suur on tõenäosus, et piiripukntides peatatakse auto ja teostatakse pagasi "vaatlus"? Kuna mu autol on "jäik" haakekonks, mitte teisaldatav siis kas sellega võib ka probleeme tekkida?

Ei minul ega ühelgi minu tuttaval pole kordagi kaasasoleva kütusekoguse vastu keegi huvi tundnud. Samas ei tea ma ka kedagi kes oleks kütust Eestist kaasa võtnud:) Autode läbiotsimist piiripunktides olen ikka vahetevahel näinud.

Kärukonksu kohta võib küsimusi esitada politsei, kuid see on ka vist rohkem teoreetiline võimalus. Kuna minu autol konksu pole puudub otsene kogemus.

Katku-Villule Rotterdam-i on Eestist ca 2500 km. Kuni Warsaw-ni on 11 sõidutundi ja sealt edasi on 13 sõidutundi s.o. 2 normaalset sõidupäeva. Kärukonksuga on nii, et kui Sul on jäikkonks, siis ei ole probleeme, aga, kui Sul on teisaldatav konks, siis Saksamaal seda Sul ilma haagiseta taga olla ei tohi (kindlustuse teema, et ei oleks piki kokkupõrke korral liigseid kahjusid).

Head uut kõigile!!! Tänaseks on see reis Hollandisse juba ajalugu. Olen ääretult õnnelik. Selle reisiga sai peaaegu kõike kogetud, mida "reisijumal" pakkuda suudab:)Alustasime starti Türilt 19.dets kell 4.30. Sama päeva õhtuks kella 21.00-ks jõudsime Varssavisse. Teeolud olid piisavalt halvad. Alates Iklast algas lumemöll, mis kestis Varssavani välja. Enne reisi sai vanadelt naelkummidelt allesjäänud naelad eemaldatud ja siis nende rehvidega sai kogu see teekond sõidetud. Kuni Varssavani oli sõidukiirus 60-70km/h vahel. Varssavist öömaja leidmisega ei olnud mingeid probleeme. Kahjuks ma hotelli nime ei mäleta aga see asus 50m Fus hotellist eemal. Tuba kahele koos hommikusöögiga läks meil maksma 27eur-i. Järgmise päeva so 20.dets hommikul kell 10.35 alustasime teekonda Rotterdami poole. Reisi alguses olin arvestanud 3 päeva sõiduks Rotterdami. Kuna polnud varem lääne-euroopas liigelnud ja arvestades ilmaolusid siis saigi arvestatud 3 päevaga. Mida kilomeeter edasi, seda paremaks teeolud muutusid. Öösel kell 1.00 jõudime Rotterdami. Teekonna pikkus oli 1913km. Kuna meil oli juba varem Euro hotellis koht bronnitud siis meil öömaja leidmisega probleeme ei tekkinud. Järgmise päeva so 21.dets. hommikul ootas meid õues väike "üllatus". Auto kojamehe vahel oli parkimistrahv 56 eur-i. Antud tänaval oli küll parkimisautomaat olemas aga seal sai maksta ainult mingi kohaliku kaardiga. Samas mujal linnas sai kenasti Visa kaardiga maksta. Eks siis paistab, et mis hakkab saama. Vähemalt seni on trahvikviitung ainult mälestusese Rotterdamist. Meie reisi eesmärgiks oli külastada Andre Rieu kontserti. Võimas oli, seda kõike on siin peaaegu võimatu edastada. Tagasiteed alustasime 23dets. hommikul kell 10.30. Eesmärk oli jõuda Varssavani ja siis kusagil leida öömaja. Alates Rotterdamist kuni Iklani sadas. Hollandis vihma, Saksamaal ja Poolas jäidet ning alates Leedust lund. Alates Leedust läks päris põrgu lahti. Nähtavus oli minimaalne. Türile jõudsime 24dets täpselt kell 23.00 (kõik kellaajad on "eestiaja" järgi). Kokku sai sõidetud 4233km. Kõige tähtsam on see, et me koos abikaasaga jäime väga rahule. Juba järgmisel päeval oli kuulda soove, et suvel tahaks seda reisi korrata!!! Kõike head soovides: Üllar P.S Kiirteemaks Poolas:9,9pln;14pln;14pln;31pln Kokku oli 1 ots 68,9 zlotti=16,92 eur`i