Soovin soovitusi Tbilissise ja lähiümbrusega tutvumiseks.

Tere!  Sai käidud 2019a Gruusias. Kutaisi, Batumi, oli väga lahe nädal.  Seekord 10 päeva Tbilissise. Soovitage  mida ilusat ja huvitavat ka lähilinnades, kus  ka kohalikku folkloori näha, head veinimõisa jne, ei  kavatse kõik need 10 päeva vaid Tbilissis olla, reis algab sealt ja lõpeb. Oleme mehega kahekesi. Huvitaks ka  ööbimiskohad linnast väljas.  Palun jagage kogemusi :) Sõita kavatseme taksoga.

Need veinimõisad on tavaliselt sellised maitske ja ostke kohad, kus vaadata pole suurt miskit. Mõne guesthouse'i abihoones olev kveri on tunduvalt huvitavam. Aga kui vein huvitab, siis ilmselt tasub minna Telavi kanti. Üks huvitav koht seal on Shumi Winery, kuid seda viinamarjade valmimise aegu. Seal kasvab näidisaias sadu erinevaid viinamarjasorte kõikjalt maailmast, enamus muidugi Gruusiast. Aias võib vabalt ringi jalutada ja maitsta otse põõsast kõike, mida soovid. Tasuta.

Khareba veinitunnel ja seal võtke degusteerimiseks kloostriveine. Kindzmarauli corporatsioon, seal näete veini tootmis erinevaid tehnoloogiaid ja saate oma ostetud veini jätta keldrisse seisma näiteks järgmiseks külastuse ajaks või kauemaks. Alaverdi kloostri veinikelder. Alaverdi kloostri veinituuri eest tuleb hiljemalt neli päeva enne algust Interneti kaudu ära maksta.

Kord sai Signaghis ühes hotellis minna viinamarjapõllule ja seal viinamarju korjatud ning siis toodi need omaniku hotelli taha ja lasksime läbi purustaja qvevrisse. Hiljem oli pidulaud.

Head qvevriveini valmistab Signaghis Pheasant Tears, neil on oma restoran ka seal.

http://www.wineanorak.com/pheasantstears.htm

https://www.pheasantstears.com/