Ettevaatust internetis surfamisega välismaal

Tervist Tunnen vajadust jagada kogemust seoses tasuta wifi kasutamisega. Nimelt küsis minu laps ilusasti Egiptuses kohapeal tasuta wifi parooli, toksis selle telefonisse sisse ning asus suhtlusportaalide kaudu reisimuljeid jagama. Imestas ainult, et isiklikus arvutis parooliga internetti ei saanud. Mõne tunni pärast tuli EMT-lt sõnum: "Olete ära kasutanud 80% oma välismaa 60 Eurosest interneti kasutamise limiidist. Limiidi suurendamiseks võtke ühendust ...". Reisilt koju jõudes selgus, et arve oli 58 Eurot. Teadjamad avaldasid arvamust, et kui ei ole käsitsi välja läinud tava-teenuse pakkujast, siis toksi koode palju tahad sisse, nn tugevam jääb peale!

no palun vabandust, wifi ja EMT andmeside on 2 ise asja. Elementaarsed asjad tuleks endale ikka enne selgeks teha, antud juhul asub probleem ikka juuste ja tooli vahel, mitte kusagil mujal. Kui ei taha telefoniarvel üllatusi ja tahtmine telefoni võrgus hoida reisi ajal, siis tuleks lihtsalt pakettandmeside rändlus ära keelata, ei midagi keerulist. Antud juhtumil ilmselt siis wifi võrku sisse ei saanud ja edasi toimuski surfamine andmeside kaudu.

No WiFi parooliga ei saa küll tekitada erilisi arveid! Siin on ikka tegu mingi muu teenusega. Tasuks alati uurida, kas tegu on WiFi-ga ja kas andmeside on lubatud kõikjal, mis on aktiveeritud juba Eestis. Kui andmeside on lubatud, siis WiFi "vale" parooli asemel käivitatakse andmesideteenus ja nii ongi.... Eriti telefonidega on vaja selgeks teha, mida väljamaal on lubatud kasutada:)

Antud juhul tundub jah asi sedapsi, et nutifoni kasutaja ise ei saanud aru, kas ta telefon on internetis läbi wifi või mobiilse andmeside ja kust tuleb emb-kumb variant sisse-välja lülitada. Sellised asjad on vaja ikka enne reisileminekut selgeks teha. nn "tugevam jääb peale" nähtusega nagu teemaalgataja väitis, pole siin küll midagi tegemist. Ise olen Samsungi nutifoni kasutaja ja seal on selgelt ekraani ülaservas erinevate ikoonidega näha, kas internet käib läbi wifi või mobiilse interneti.

Täiesti teemaväliselt teadmiseks, et aastaid tagasi kogusid Egiptuse mobiilioperaatorid raha ka iga täpitähe saatmise eest sõnumis :)

Ja esimese telefoniarve peale reisi said vastavalt täpitähtede kasutamise järgi oma sõnumites :P Loe: kahekordse telefoniarve!

Niiet, soovitatavalt saatke sõnumeid stiilis: "Laksime tana kanjonitesse kooluma."

a = ä! o = õ! (eelnevas tekstis!)

P2ikest soovides! Ka Nutid pole "sealmail" eriti nutikad! :)

Võlusõnaks igasugu hotelli wifide jaoks on BackTrack. Vähemalt Egiptuses on hotellides enamuses kasutuses WEP krüpteering ja kui nii võib öelda siis saab kohalike WiFi ärikate ahnusele soovi korral loetud minutitega piir pandud. Google abiks.