Euroopa autoreisi planeermine

Tervist!

Sõidame sügisel autoga Eestist Hispaaniasse. Oleme esialgse plaani paika pannud, mille kohaselt sõidame läbi Poola, Tšehhi, Austria, Itaalia, Monaco, Prantsusmaa ja peatume siis pikemalt Barcelonas. Marsruut on nähtav siin: https://goo.gl/maps/VvMlF

Oleksime väga tänulikud soovituste eest marsruudi lähedusse jäävate vaatamisväärsuste kohta. Suurematest linnadest hoiduksime kõrvale ja veedaks pigem aega looduses, ilusates külakestes vms. Aga alati võib ka erandeid teha :)

Tänud vastajatele!

Esimene, mis meenub ja jääb tee äärde on Swarovski KristalliMaailm.
http://kristallwelten.swarovski.com/Content.Node/Startseite.en.html
Meil läks seal uudistamiseks pea 4 tundi.
Väikese kõrvalpõikena jääb teie teele ka Eisriesenwelt (jääkoobas).
Külastamiseks kulub üle kolme tunni.
http://www.eisriesenwelt.at/en/home.html

Alltoodud lingi all olevas teemas olen päris palju juttu teinud Cote d'Azur'ist ja Provence'st. Pole mõtet ümber kirjutama hakata, lugege sealt, kui huvi on:
http://www.trip.ee/content/cote-dazur/prantsuse-riviera-reisijuht.html

Mis puutub Arles'ist ja Nimes'st kuni Hispaania piirini jääva Prantsusmaa ossa, siis võiks soovitada sissepõiget Camargues rahvusparki ja Seté'sse. Looduslikult ägedad kohad, siselaguun, flamingod, restoranides mereannid, austrid ja Picpoul de Pinet väga mõistliku hinnaga.
Edasi tuleb ülikoolilinn Montpellier ja siis Narbonne, kus miskit ülipõnevat pole. Edasi Perpignan'i pigem tööstuslik ümbruskond.
Päris piiri äärde jäävad 2 väga ilusat väikelinna - Collioure ja Banyuls-sur-Mer. Kindlasti soovitan külastada ja võimalusel ka sealsetesse veinimajadesse sisse astuda. Banyuls'i magusad veinid on maailmakuulsad.

Kui veel Provence, Rhone Oru, Languedoc'i ja Roussilloni veinimajade vastu huvi võiks olla, siis küsige, panen mõned aadressid. Siiski peab arvestama, et kui Banyuls välja arvata, siis tuleb teha sissepõikeid kiirteelt eemale ja see on kindlasti seotud ajakuluga.

Andorra on nunnu ja kui aega on, siis miks mitte sisse põigata. Tegemist on ka nö ostuparadiisiga, kuna riigikeses on pisut teistsugune maksusüsteem, kui mujal EU-s.

Barcelona ümbruses on hulgaliselt veini- ja cava-maju. Viimased on lahe teema, sest cava on tõenäoliselt parim mull, mida sellise hinna eest üldse saab.
Veel natuke üles mägedesse jäävad looduskaunid veinipiirkonnad - Priorat ja Montsant, kus tehakse üliägedaid punaveine.

Mõnusat kulgemist Teile!

Eelpool juba mainitud Eisriesenwelti lähedale Berchtesgadenisse jääb Hitleri Kotkapesa. Veel võiks mõelda Lõuna Prantsusmaal Grand canyon du Verdoni ja Pont du Gardi külastamise peale. Carcassonnes on müüride vahel ilus vanalinn ja Roquefortis saab äranäha kuulsaima sinihallitusjuustu muuseumi. Sinna sõites võib marsruudi valida alt või üle Euroopa kõrgeima rippsilla – Millau viadukti.
Kui Barcelonasse läbi Andorra minna, siis jääb teeserva Montserrat klooster. Klooster on katalaanide vabaduse sümbol ja ülesse mägedesse viivad matkarajad.
Barcelonas võiks mingil hetkel päevaks laenutusest jalgratas võtta ja linnale (veelkord) tuur peale teha.

Kas keegi saab veidi täpsustavat infot saata kuidas du Verdoni kanjonis oleks mõtekam liigelda. Plaanis septembri algul sinna Nicest väljasõit teha.. Ei ole plaanis kogu ringi teha. On kellegil käinul head marssuuti välja pakkuda? Kui palju päevast see väljasõit võiks umbes aega võtta? Soovituslikud kohad kanjoni ääres. Mida kindlasti silmas pidada sinna sõidul. Auto rendime Nicest.
Tänud ette!

Jõudsime 15 – 16.00 ajal Canyon du Verdoni serva Trigance`sse ja tegime sel esimesel päeva õhtupoolikul lühikeste vaatamispeatustega kanjonile lihtsalt tiiru peale, uurisime ümbrust ja jäime lõpuks põhjapoolsele servale kämpingusse ööbima.
Teisel päeval käisime põhjakaldal poolepäevasel jalgsimatkal ja kõrgetel, kuni 700 meetristel kaljuservadel, vaatasime kotkaid. Nägime neid nii alt ülesse kui ka ülalt alla vaadates. Ööbima jäime sedakorda kanjoni läänepoolse otsa lähedale kämpingusse. Selle järvepoolse serva lähedal on kämpingute valik suur. Saab ujuda, saunas käia, on grillid mida kasutada, jne.
Hommikul olime pea esimesed süstalaenutuses. Sõita saab kanjonijärve läänepoolsemas otsas, kus järve suubuv jõgi kulgeb kõrgete kanjoni kaljuseinte vahel. Laenutamiseks on olemas nii vesijalgrattaid, aerupaate, kanuusid ja süstasid. Mõne tunni pärast tagasi tulles oli laenutuse järjekord juba väga pikk.
Tegime veel tuuri lõunakaldal ja lahkusime Avignoni suunas.
Kogu ring ümber kanjoni pole väga pikk, ca 100 km ja ilusaid kõrgeid vaateid on mõlemas servas.

Canyon du Verdonist ärasõites Avignoni suunas jäävad teeserva suured lavendlipõllud.

Kui Nice`st tulete, siis kuskile Trigance kanti ilmselt satute. Kui pool kanjonit läbisõidate, siis teise poole kaudu võiks ju tagasi tulla ja ongi ring peal. Iseküsimus kus ja kui palju peatusi teete.

Tänud info eest. Vaatame siis kohapeal, kuidas liigume.

Suurimad tänud nii põhjalike vastuste eest! Alustame sõitu oktoobri alguses ja võime pärast ka siia elamused ja soovitused kirja panna.

Tere.

Ei ole küll otseselt antud teemasse,aga vast on abi.
http://www.travelsim.com/cost-and-coverage/europe/
www.europasim.com

to: ämm

Kuna vist ei viitsinud lugeda mu pandud lingi alt Gorges du Verdon'i kohta, siis teen siia kopipaste :)

Parim päevane puhas looduselaks on kindlasti Verdoni kanjoni ja Ste.-Croix järve marsruut:
Nice – A8 – Draguignan-St.Tropez mahasõit – Draguignan – Comps-sur-Artuby – Mescla vaateplatvormid – Artuby sild – Aigüines – Lac de Sainte-Croix – Les Galetas'e sild – sissepõige Moustiers Sainte-Maire'sse – tagasi tuldud suunas ja La Palud'i peale – La Palud-sur-Verdon – Route Cretes D23 (et see läbi sõita, tuleb sõita läbi La Paludi ja mitte keerata küla keskelt D23-le, vaid sõita külast läbi ja kilomeetri jagu peale küla keerata paremale – D23-l on üks ühesuunaline tunnel ja kui üritate seda ringi vastupäeva teha, peate üsna varsti otsa ümber pöörama – päripäeva saate terve ringi tehtud) – La Palud – Castellane – Escragnolles – Saint Vallier-de-Thiey – Grasse – A8
Fotoaparaat ja lisaakud pange valmis. Pilte saate palju. Route Cretes on väga lahe mägitee – sealt tipust vaadates on ka kanjoni suurim sügavus – ca 700 m vaba langemist. Verdoni jõgi ja Sainte-Croix paisjärv Verdoni jõel hämmastavad oma vee värviga. Vaseühendid muudavad vee imakaunilt rohekassiniseks.
Lõunat oleks mõistlik süüa Aigüines's. Seal on tee ääres (enne 4 torniga kindlust) paremat kätt üks mõnus peresöögikoht vaatega järvele. Süüa saab ka väljaspoolt tavalisi prantslaslikke söögieagu ehk siis ka kella 14.00 ja 18.00 vahel.
NB! Väga lahe vanapaari poolt peetav restoran jääb tagsiteel Saint Vallier-de-Thiey külakesse. Asub läbi sõites vasakut kätt ja on ära tuntav kenade prantsuse lippudega sissepääsu kohal (orientiiriks on, et asub ca 100m enne külakese ainsat ringteed). Soovitan soojalt sisse astuda ja ehtsas Provence stiilis siseõues ehtsat provence kööki nautida.
NB! Alustage päeva vara, tankige paak pilgeni täis. Päev tuleb pikk ja pimedas ei soovita mägedes sõita.
NB! Ujukad ja surfisussid kaasa – Ste-Croix's saab enne Las Galetase silda vasakule pöörates (paremat kätt kohe paar müügiputkat) ujuda. Rand on kivine, kuid vesi on mõnus ja vaade vastasauvale platoole on võimas.

To ixxx
Eeldatavalt ei pannud antud linki tähele, minu viga :)
Aga tänud siiski vaeva nägemast. Üritame Verdonis ringi ära teha, kui ilma on. Hetke seisuga ilmateade eriti rõõmustav septembri esimene nädal ei ole.