Euroopa trip häälega

Tere! Plaanime sõbrannaga minna nüüd juuli alguses kaheks kuuks häälega euroopasse. Riigid, kus tahaksime ära käia oleks: Eesti, Rootsi, Norra, Inglismaa, Hollandi, Belgia, Prantsusmaa, Hispaania, Itaalia, Austria. Reisi alustaksime nii, et laevaga Rootsi, häälega Norra ja siis laevaga Inglismaale jne.. Kas keegi on hääletades läinud seda teed pidi? On üldse võimalik Norrast laevaga Inglismaale saada, ma olen ainult kuulnud, et saab, aga kuskilt netist pole leidnud rohkem informatsiooni.

Norra laevaliinid: http://www.gonorway.no/norway/articles/gettingto/207/index.html

Leidisn niisuguse võimaluse. http://www.seat61.com/Norway.htm#Alternative route: Via Harwich-Esbjerg DFDS Seaways ferry

3 laeva otsa viib hääletamisreisi hinna kõrgeks. Kuulduste järgi Norra pole hääletajasõbralik maa - ei võeta eriti peale.

Pole selle hääletamisega nii hull midagi, skandinaavlased pole hääletajatega väga harjunud, aga peale võetakse ikka.

Norrast Inglismaale oleks odavam ilmselt lennukiga, ryanair lendab Stanstedi näiteks Haugesundist läänerannikult ja Sandefjordist (Oslo Torp). Läänerannik on väga kena.

Norrast saab laevaga ainult Inglismaale läbi Taani või Hollandi. Piletihinda arvatavasti teada ei taha. Odavam on otse lennata Inglismaale, sealt tagasi ja veel üks ots euroopasse. Tallinnast Oslosse saab 1000krooniga, üks suund- http://www.flybilligst.com/

Kui aega palju on ja kannatust, siis võib ju nii pika reisi teha aga mina soovitaksin eraldi vallutada Skandinaavia ja Euroopa. Ilm võib Norras olla väga vahelduv, olenevalt piirkonnast. Vihma võib sadada 5 korda päevas ja vahepealsetel hetkedel paistab soe päike. Kui huvi Põhja-Norra vastu siis juba minna läbi Soome- Rootsi- Norra. Norras hääletada! See on juba ise küsimus. Oslost Bergenisse või Stavangeri näiteks sõidad autoga 9 tundi, ilma peatusteta. Lennukiga 40 minutit. Loomulikult on vaadata palju, enamasti loodus, kuid see 9 tunnine autosõit hääletades võib kujuneda mitmepäevaseks reisiks. Oslost üle mägede minna, pole kus hääletada eriti. Oslo-Kristiansand, mööda rannikut on ilus kiirtee aga. Minu arvates on mõtekas ainult hääletada kuni Oslo-ni. Peale selle on Norra päris harjumatult kulukas riik.

Ja see on tõsi, hääletades on kõige suurem lootus saada rekkajuhtidega edasi. Kui aga mitmekesi lähete, siis ei saa ka seda võimalust kasutada. Paldiskist kusjuures läheb 12 tunniga laev Rootsi, 99% rekkad.