Fatima palverännak

Lendame mais Portugali ja plaanime sõita rendiautoga Portost Lissaboni ajavahemikul 11.- 14.mai, külastada seal vahepeal mõningaid kohti nagu Sintra, Obidos jne. Juhuslikult toimub just sel ajal 12.-13.mai Fatimasse palverännak ja tahaksingi teadjamatelt küsida, et äkki keegi teab mulle rohkem rääkida seal kohalikest oludest palverännaku ajal: Kas see kogunev rahvamass võib tekitada ulatuslikke ummikud teedel? Kuidas on majutusega lähedalasuvates asulates?

Ühesõnaga kas oleks mõtekas sealt võimalikult kaugele hoida ja majutused igaks juhuks ette bronnida või hoopis vastupidi on tegemist väga huvitava üritusega, mida tasuks vaatama minna? Äkki on keegi käinud ja oskab kommenteerida. Tänudega Kaia

Fatima asub suht kiirtee naabruses. Bussiühendus suurte linnadega väga tihe. Linnakeses on palju parkimis- ja ööbimiskohti. Palju inimesi tuleb arvatavasti organiseeritult, bussidega. Mina teeks peatuse. Tutvuks eelnevalt programmiga, et millal üritused. Lihavõtte ajal oli seal väga rahulik ja kesklinna hotellis 35€ majutus+hs ühele.

Käisin ise mõne aasta eest Portugalis, kus sõitsin rendiautoga mööda rannikut Portost Lissaboni ja viibisin ka Fatimas. Parajasti oli seal käimas järjekordne usupüha ning inimesi oli üsna palju, ent märkimisväärseid ummikuid see ei põhjustanud. Õige on eelnev märkus, et enamasti käiakse sellistel palvereisidel koguduse ning bussiga, mistõttu vaatamata suurele rahvaarvule hulle ummikuid ei esine. Ise parkisime auto ühes tasulises parkimismajas üsna peakoha lähedal - paaritunnisel viibimisel läheb maksma 1-2 eurot, ent vaeva koha otsimisega hoopis vähem. Minu soovitus on Fatimat külastada. Isegi usukaugele inimesele on palverännu vaimne laeng seal täiesti tuntav. Ühtlasi tasub enne tutvust teha Fatima fenomeni ajalooga, päris huvitav teadmine.

Suured tänud vastuste eest. Bronnime igaks juhuks sinna kanti majutuse ära ja siis kohapeal vaatame, kas lähme tseremooniat vaatama või mitte. Tänud Kaia