Filipiinide rannapuhkus

Soovime 2017 veebr - märts minna Filipiinidele rannapuhkusele. Lendaks Manilasse, sealt edasi kohaliku lennufirmaga mõnusasse kohalikku randa. Ei taha mingeid saartevahelisi praame. Oskab keegi soovitada?

Näiteks lennata Boholi saarele Tagbilarani ning võtta hotell Panglao saarele (sillaga ühendatud, 30 minutit autoga).

Ise valiks Boracay ,super ilus rand ja vesi.Rahvast ja melu on ,kuid see ei häirinud.Teine super saar on Bohol Anda kandiga.Seal privaatsed rahulikud rannad.Panglao saarel sai ka käidud.,kuid selle jätaks valikus viimaseks..Boracayle saamiseks peab siiski väikese sõidu paadiga tegema ,kuid see pole midagi hullu.

Soovitaks ka kindlalt Boracayd kui juba nii kaugele minek on siis käige seal ära!

Südamest tänu kõigile kirjutajatele, ilmselt valimegi Boracay. Meie lapsed soovitasid sama ja ega me ei seadnudki nende soovitust kahtluse alla, aga nüüd on asjale tugev kinnitus. Loodan, et leian Boracayle lähima koha, kuhu kohaliku lennufirmaga lennata. Veel kord suur tänu kõigile.

Boracay on Filipiinide nr 1 kuurort, nende vastus Balile Indoneesias, Phuketile Tais, Langkawile Malaisias jne.
Kõige arenenum infra, kõige rohkem rahvast, selle võrra ka kõige rohkem melu ja mustust. Tüüpiline turistilõks selles mõttes, et pole mingit vahet, et see paikneb just Filipiinidel. See on 100% turistide jaoks loodud tehiskeskkond, kus pole midagi kohalikku ja mille ainus funktsioon on turistidelt igal sammul raha korjata.
Mis ei tähenda, et see on 100% halb paik. Kui on soov kogeda geneerilist Aasia rannakuurorti ja odav pilet on juhtumisi Manilasse, mitte Bangkoki või Kuala Lumpurisse, siis Boracay on selleks Filipiinidel nr 1 koht.
Kui Filipiinide sõidu eesmärk on näha midagi Filipiinidele iseloomulikku, siis Boracay väga ei sobi. See on nagu umbes nagu veeta nädalane Eesti puhkus ainult Raekoja platsil, sealt kordagi kuskile mujale minemata. Kahtlemata on linnuke kirjas ja Eestis käidud, aga Raekoja plats annab Eesti elust ja eestlastest täpselt sama pädeva pildi kui Boracay Filipiinidest ja filipiinlastest.