foorumid

trip.ee on küll tore, aga peale selle on veel mitmeid teisi kasulikke foorumeid. Ise olen pidev Lonely Planet Thorn Tree kasutaja. Küsimus selline - mis foorumeid (kui üldse) üks kesmine eestlasest reisija veel kasutab.

LP Thorn Tree on tõesti üks parimaid - asjalik, küllalt konkreetne ja seal kohtab vähe ameeriklaste küsimusi stiilis "aga kust ma Shanghais dieet-kokat saan, ma ei saa selleta elada?" või siis "kas on tõsi, et Itaalias vihatakse ameeriklasi ja päevas tapetakse neid mitu tükki?". Meeldib see, et alajaotused on väiksemad kui näiteks kogu Aasiat puudutav ja seetõttu infi kergem leida. LP miinuseks on lugemise aeglus - kogu aeg on vaja kuhugi klõpsida ja sind konkreetsemalt huvitava teemani jõudmine võib olla meeletult aeganõudev.

No ja siis on muidugi uudistegrupid rec.travel. Nende eelisteks on võimalus saada kiiresti ülevaade, kas midagi sind huvitavat parajasti on. Aga thorn treega võrreldes on infi raskem leida, kuid samas saad jälle groups.googlist otsida.

Vahest olen juhtunud ka reisifoorumitele näiteks välislehtede juures ja mtv3.fi juures oli vist miskit, aga need puudutavad rohkem paketireise.

Tervist,

eks kasutab ka Virtual Touristi foorumit (vahest on olnud abi) ja reisijutukaid (üks neist Reisijututoal ja Trip.ee-l ühine, nagu ka see foorum). Viimases olen abi saanud välismaal elavatelt eestlastelt: Hispaania, Norra, USA kohta, aga eks neid riike on veel, kust välismaal elavad eestlased võrku logivad, et kodumaalastega juttu puhuda.

Käi reedeti läbi, ehk leiad mõne maailmaränduri, kes teab aidata. Olekski parem, kui sinna rohkem reisihuvilisi tekiks, muidu kolavad teismelised paariks sekundiks ja läbustavad, kuid õnneks enamasti ainult tööpäevadel ja hommikuti, vahetundide ajal.

Tervitab Kaido Einama

Reisijututuba - reisiportaal alates aastast 1997