Fuerteventura kliima

Plaanime perega (lapsed 5 ja 8 aastane) soojamaareisi veebruari lõpus ja silma on jäänud taas Kanaari saared. Kuna GC ja Tenerifel on käidud, siis mõtlesime, et ehk seekord Fuerteventurale. Aga siit lugedes jäi mulje, et see on jube tuuline saar. Oskate ehk täpsemalt kommenteerida, kas veebruari lõpus on seal selline ilus Eesti suvi nagu GC ja Tenerifel on olnud või on tõesti pigem sobilik surfaritele ja väga tuuline? Või on pigem nii tuulisemaid randasid kui ka vaiksemaid randasid?

Ise tuulist väga ei tahaks ja kuna veebruari lõpp ju natuke loterii ilma osas niikunii, siis sellega riskida ei julgeks.

Kui keegi seal äsja käinud ja selgub, et ilma osas leiab ka tuulevaiksemaid kohtasid, siis ootan meeledi ka soovitusi, kuhu seal saarel lastega tore minna oleks. Tenerife pargid jätsid kustumatu mulje, et kas Fuerteventural ka sellises vanuses lastele sobivat veeparki oleks?

Tänud ette!

Me käisime Fuerteventural jaanuari lõpus ja oli pea kogu aeg soe ja päikeseline. Osa puhkust olime üleval Corralejos ja osa all Morro Jables. Idarannik ei ole minu arust eriti tuuline, vähemalt Corralejos ja Costa Calmas. Nii ilusat valget liivaranda ja helesinist vett mujal Kanaaridel ei ole. Corralejo liivadüünid on vägagi erilised ja vaatamisväärsed, tuulte kaitseks on seal ehitatud kividest n.ö. pesakesed. Linnarannas ei olnud minu arust üldse erilist tuult. Kui rendiauto võtta ja saarel ringi sõita, siis kindlasti leiab mõnusaid vaikseid lahesoppe.

Veeparkidest ma ei tea midagi, aga soovitaks veel Corralejost sõita Isla de Lobosele laevaga. Seal mõnetunnise matkaga näeb väga eripärast loodust ja mõnus rand on ka enne sadamat.

Käisin Fuerteventural märtsi alguses. Ootasime puhkusereisilt just rannapuhkust, kuid kahjuks pidime selles osas pettuma. Päevitada saime vähe ja ujuma ei kippunud üldse. Olime Caleta de Fustes, kuid tuulise ja jaheda ilma tõttu rentisime auto ja sõitsime saare praktiliselt läbi. Rannas käisime ja isegi põlesime ära, aga ei nautinud rannas olemist. Reisi viimasel päeval oli muidugi ideaalne rannailm ja siis saime terve päev rannas olla :D niiet eks see oleneb. Minu jaoks oli huvitav kogemus loomapark, kus sai oma käest toita kaelkirjakuid :)
Ise vist tagasi ei läheks, aga kunagi ei tea ;)

Tänud kommentaaride eest, tegi pildi selgemaks küll nii ilma kui kohtade osas, mida võiks külastada. Eks see Kanaaride ilm on seal aasta alguses loterii jah:(

Ootan muidugi meeleldi veel kommentaare, et kes käinud, mis muljed on ilmast jäänud ja mida sellises vanuses lastega seal tore oleks teha?

Tere! Lendan 04.11 perega Fuerteventurale , kas oskate öelda palju seal siis sooja on ja kui soe vesi on? Tänud

Tere Evelyz,
ilma saab ise ka alati guugeldada: toksid Googlesse sõnad nt "weather in Fuerteventura in November" ja vaata, mida Google sulle pakub. Mulle pakkus vastuse kohe esimese reana...

Vastus siin: http://www.holiday-weather.com/fuerteventura/averages/november/
Head puhkust!