Gauja/Koiva kanuuga

Kas kellelgi on jagada kogemusi jõe läbimisest? Mind huvitaks väga  lõik Valga lähistelt Siguldani. Plaanis on alustada Mustjõega ning kuni RMK Kõrgeperve telkimiskohani olen jõega suhteliselt tuttav, aga kui keegi jagaks, mis edasi ootab ja kas see sobib ka 7se lapse kaasa võtmiseks?

Koiva algusest lõpuni läbitud. Suur ja rahulik jõgi - võib lapse kaasa võtta küll. Valmieras on langus ning kunstlik harjutusala ehitatud - seal võib teised maale lasta ning üksinda läbi sõita, kui kogemused olemas. http://www.atputasbazes.lv/lv/arhivs1/2569_trakuligi_ka_gauja_izklaides_valmiera/?reservation

Minu jaoks oli Koiva natuke pettumus(Cesise ja Sigulda vahel). Lai ja aeglane jõgi, palju aerutamist ja suhteliselt vähe põnevust. Aga kes tahab vaateid nautida ja kätele jõudu teha, sobib ideaalselt.

Kurzeme turismiinfokeskus on avaldanud väga põhjaliku 1:75.000 mõõtkavas läti ja eesti keelse Koiva kaardi, mis on PDF kujul leitav siit: https://turisms.cesis.lv/ko-darit/aktiva-atputa/udensturisms/gaujas-udensturisma-karte/ (link tekstis). Saab värviliselt välja printida ja siis näiteks veekindlaks lamineerida. Ilmselt raamatuna võimalik ka turismiinfokeskustest osta. Kaardil on olemas teele jäävad peatuskohad, laagrikohad, turismitalud, muuseumid jms reisiks vajalik. Mustjõe - Sigulda lõik on lk 25-43. Rahulik jõgi, lapsele sobib.