Gdansk, Sopot

Nädalane puhkus Sopotis. Palun soovitage huvitavaid kohti Gdanski, Sopoti piirkonnas mida tasuks vaadata.  Lastele 8a ja 10a. midagi lahedat. Kas Sopotist Gdanskisse pigem ühistranspordiga või autoga? Kuidas parkimisega lood?

Sopot ja Gdansk on kokku sulanud ja kohapeal ei ole võimalik aru saada, et oled juba teises linnas. Oleme olnud alati kämpingus ja liikunud jalgratastega. Mööda liivaranda on imeilus rannapromenaad-vast oma 10 km pikk nii Sopoti kui Gdanski suunas ja seda mööda sõites on vaated ja söögikohad garanteeritud. Liivarand on suur ja puhas. Autoga ukerdamine on keeruline nagu kuurordis ikka. Rahvast on tohutult. Kindlasti minge Gdanski vanalinna-peatänav ja sadama äärne on ilus.


Kui lähete autoga tasub peatuda ka Warmia-Mazuria regioonis - imekaunis Swieta Lipka basiilika, Gietrzwałd - küla, kus aset leidis Püha Maaria ilmumine, seal on ka super rahvusköögi restoran.


Lastele võivad huvi pakkuda laevasõidud Elblągi kanalitel.

Nn. kolmiklinna Gdansk-Sopot-Gdynia vahel liigub rong, see on lihtaim, kiireim ja soodsaim liikumisviis otse kesklinna. Gdanskit läbival Visla jõel tasub kasutada nn linnaliini vesibussi, nii saab jõe poolt kesklinnast teistmoodi mulje ning pea mereni sõites(lõpppeatuses) väljudes on 1,5km korraliku liivarannani. Meie võtsime vesibussi kaasa jalgrattad, nii oli veel mugavam ja ülevaatlikum liigelda.