Germalo klassikalise Itaalia tuur

Kas keegi on käinud sellel reisil ja teab arvamust avaldada, kas reisikava on väga tihe ja päevad ringijooksmist täis? Marsruut tundub iseenesest väga huvitav, samas bussisõidu vahemaad pikad ja vaatamist väga palju. Mõtlen, kas see oleks sobiv reis ka 65-75 aastasele paarile? Reis oleks nüüd septembri keskel, sel ajal vähemalt ülipalav enam ei tohiks olla.
Tänan, kui keegi oskab aidata.

65-75 on ikka väga erinev ja inimesest olenev. Kui siin ilma abistamata hakkama saavad, siis saavad seal ka. Kõiki asju pole vaja kodust kaasa vedada, rahakotist piisab :)

Vaatasin seda kava ning kogemuse põhjal oskan midagi öelda.
1) Raskusi võib tekitada Vesuuvile tõus. Sest autod ja bussid sõidavad küll mäkke, kuid nad peavad parkima allpool kraatri äärt. Üles tuleb veel jalutada kõvasti. Sõltub inimesest, kuid ise nägin küll vanu inimesi üles minemas. Aega tegelikult jätkub. Kui rühmast kõvasti maha jääda, siis pole vaja poolt kraatri äärt vaja jalutadagi, piisab 1-2 ostupunktini jõudmisest. Seal ära ei eksi ja kellestki maha ei jää. Allatulek on lõbusam.
2) Kuna Pompeii ja Vesuuv võtavad parajalt aega, siis algul Napoli jaoks seda ei jää. Ka Rooma sõit võtab 3 tundi.
3) Roomas peaks tempo olema rahulik. Palju on kohapeal olemist. Üldiselt päevaga teil ei vea. Sest just 7. on pühapäev ning kell 12 peab paavst aknalt vabaõhujutluse. Mul õnnestus Pius XII näha. Esmaspäeval mitte. Nii et Benedictust te ei näe.
4) San Marino raskusi ei tekita. Buss viib kõrgele mäe otsa, omal on vaja vähe ronida.
5) Venezias jääte ilma kõige kenamast - varahommikusest linlaste toimetamisest. Kella 6-8 ajal see kõige kenam aeg seal ongi, eriti kui on ilus ilm. Pärast kella 8 vajub sinna inimarmeed ja hävitavad kogu selle võlu. Pidevalt tunned ennast rusutuna ja väsinuna. Kuid kava järgi teil pikki vahemaid ette pole nähtud. Käige kindlasti kellatornis, kena vaade kogu saarestikule. Midagi osta sealt ei soovita. Kõike on ka mujal müüa ja palju odavamalt. Nagunii peate lisapiletitele mitusada krooni kulutama. Et jagada veetrammi sõite, ostke enne kaart ja tehke kõik selgeks.
6) Capril käige kindlasti. Anacaprisse sõit on üsna kena. Kuid seal endas peale rahakulutamise teha pole midagi. Kui on aega ja lainetus väike, katsuge Sinises koopas käia. Mina maksin algul sinnaviijale, siis paadimehele ja pileti eest, seega 3 korda. Koopaavast mahub läbi vaid väike paat, peale paadimehe 2 inimest, ka tuleb kummarduda, et koppasse pääseda. Kui on aga laine, siis sisse sõita ei riskita. Mulgi õnnestus vaid kord seal käia.
7) Napolis pöörake tähelepanu ainult lossiümbrusele. Saate ka pisitänavatel kena liiklust jälgida, kus ühel motorolleril 3 inimest seljas seiklevad jalakäijate vahel. Rohkemat seal ei jõuagi. Uuem linnaosa pole huvitav.
Mida mitte külastada, ei oskagi. See sõltub inimese huvist. Üldiselt on kavas palju. Kogemuse järgi on Germalo kava tihe, kuid üle jõu ei käi. Ka ilm peaks siis juba jahedam olema. Igatahes arukam kui minna juulis-augustis.

Käisin selle reisil juulis. Meie grupis oli neli üle 65 aastast inimest ja probleeme polnud neist ühegagi ja seda vaatamata sellele, et olid väga palavad ilmad. Germalo reisikavad ei ole ka enam nii tihedad kui varem. Jätkub aega ka lõunasöögiks ja hottellidesse jõudsime enamasti kella 8-9 ks. Ainuke füüsiliselt raskem osa on Vesuuvi otsa minek. Millestki muust küll loobuma ei pea. Capri saarel soovitan kindlasti ka selle tõstukiga üles tippu sõita. Eks see muidugi sõltu ka konkreetse inimese tervisest. Proovige testiks mööda Ehitajate teed (mööda kõnniteed muidugi) üles Nõmmele ronida. Kui õnnestub pole ka põhjust seda reisi karta.