Goa-Gokarna

Tere kõik see seltskond :)

Küsimused üsna ühesed:

  1. Kui Goas tuleb lennuk maha hommikul kell 3:20, siis kuidas sealt kõige lihtsamini ja odavamalt Gokarnasse jõuda? Sain aru, et kõige mugavam on vist rong, aga ei suutnud tuvastada, et kust kohast see rong täpselt läheb. Kas otse Goa lennujaamast, või on mõistlik võtta takso, et rongijaama jõuda? Ja milline on see rongi timetable? 3:20 ilmselt on üsna kehvakene aeg.. samas on tegemist suure lennujaamaga ja võib-olla on 24h liiklus?

  2. Saan aru, et Gokarnas on sisuliselt neli randa (vähemalt siis need kuulsamad). Soov on rannas logeleda, samas tegeleda erinevate veealadega (snorgeldamine, surf jne.). Olen huvitatud ka kõikidest teistest seiklustegevustest (ATV ja bagi safari jne.) Ehk siis millised on teie kogemused? Milline rand on kõige viisakam ja mõistlikum? Ideaalis sooviks ööbida bangalos, kus oleks lae all vähemalt miskine tiivik. Kus on aga kõige rohkem tegevusi võimalik teha? Ehk siis mis see tore kesktee võiks olla?

  3. Kas soovitaksite lisaks Gokarnale ka Varanasit?

Tänan väga kõigi vastuste eest.

Rõõmuvärki!

Kasutasin ise kohalikke busse. Saabusin Mumbaist Panajisse ning sealt võtsin bussi Palolemi kust läks järgmine buss edasi Gokarnasse. Bussid olid mõned aastad tagasi väga vanad ja räpased aga viisid ilusti ja odavalt punktist A punkti B ära. Saab ka rongiga, aga mina seda varianti ei kasutanud. Gokarnast võtsin rongi Mangaluru suunas.

Gokarnas mina snorgeldamist ja surfajaid küll ei täheldanud ja üldse oli see vägagi rahulik koht, kus oli üks pikk umbes 7-10km rannariba. Rahvast polnud ning majutusasutused olid enamasti ranna kõrval kohe. Majutusasutusi oli igale hinnaklassile ja mitmeid. Õhtuti olid rannas sellised hipitüüpi peod.

Varanasi asub Delhi lähedal (1500+km Gokarnast), kas sa mõtlesid seda Varanasit või üldse midagi muud?

Sobiv rong tundub olevat kell 13.00 alles. Samas - kui alternatiiviks on kohalik buss, siis ma pigem veedaks aja värskes õhus ja ootaks rongi ära.

Gokarna nimega rand ei ole turistidele, popimad on Kudle ja Om rannad.
Kudle on suurim ja seal on ilmselt valikut ööbimise osas kõige rohkem, aga klassikalisi kuurorti tegevusi (surfamine, atv etc.) seal kandis väga just ei mäleta.

Varanasi? Varkala äkki? Kui jah, siis see piirkond peaks sinu soovidega märksa paremini sobima.

10+ aastat tagasi seal käinuna saan siiski kinnitada, et seal on nn "hipirannad" olemas. Nendesse tollal maad mööda ei saanudki, vaid viidi paadiga. Tavaturisti mõistes mingit randa ja sellega seonduvat seal ei olnud. Tähendab et oli ilus liivane rand ilma inimesteta. Kuna mina kasutasin rendiautot, siis ühistranspordi osas jään abi võlgu.