Gotthardi maanteetunnel

Tervist! Kas keegi on seal kandis tänavu liikunud ja milline on olukord? Ma olen tegelikult huvitatud sõitmisest ilma tunneli abita, kas ajakaotus on meeletu? Liigun Itaalia poolt Konstanza suunas. Aitäh, kui keegi oskab kommenteerida!

Sõltub nädalapäevast ja kellaajast. Üle kuru võib teatud päevadel olla isegi oluliselt kiirem kui peatusi tee. Kui minna siis tasub muidugi ikka peatuda ka.

Kui on tihe liiklus, siis on mõtet juba Quintos maha sõita, sest ummik hakkab tavaliselt peale seda ja siis on ikka vaja enamik sellest ära seista enne kui Airolos maha saab. Paralleelselt suue Sankt Gotthardi teega on üleval ka vana tee kurule. See võtab kauem aega ja sinna pole kajuks pääsenud.

Peale tagasi alles Wassenis. Wassenist Amstegi on ka muidugi väga ilus väike tee. Kui viitsimist ja ega, siis ma sõidaks vähemalt Amstegini tavalisel teel. Ja kui enne pole Luzerni järve ääres sõitnud, siis Altdorfis uuesti maha, edasi Flüelen Dorf ja siis mööda kallast Brunnenini. Brunnenist ka läbi, mitte tunneli kaudu ja siis edasi kiirteele. See oleks miinimum.

2
0

Aitäh, vatse! Tundub, et mul kerge ei saa olema, sest on pühapäev ja kuskil lõunaks oleksin Airola kandis ning sõidupäev saab päris pikk olema.

0
0

Mina valisin tunneli asemel sinka-vonka vana tee ja ei kahetse. Aega tõesti kulus kõvasti aga oli vähemalt ilus vaadata. Airolo poolses otsas oli mingi turistikas pood oma kivimiletiga ja sealt parklast imeline vaade alla Airolole.

1
0

Augusti pühapäeva lõuna võib karm olla. Pööra kindlasti Quintos maha, sest edasi võib järgmise käänaku või tunneli taga kiirtee parklaks muutuda.

1
0

Quintos oli kõik veel rahulik, kuid Airolo juures algas "parkimine". Keerasin parempoolsele veoautode teele ja sain rahulikult läbi linnakese mägiteele. Uskumatult kena sõit oli!

1
0
Lennupakkumised
Reisikaaslased