Grossglocknerile Multivaniga

Tere! Küsimus autoga alpides käinutele: kas Grossglockneri tõusud-langused Austrias on vana Volkswagen Multivani jaoks liiga koormavad? Eelkõige kartus, et mootor võib tõusudel nõrgaks jääda (57 kW, 77hj), sest Trollitee Norras oli enam-vähem Multivani võimete piiril. Grossglockner on sellest vist koormavam?

Mis mõttes võimete piiril? Kui mootor ikka nii "kohvi" on, et Trolliteelt vaevalt üles veab on Austriasse minek vist liiga kauge eesmärk.

Iga auto, mis on tehniliselt korras, on suuteline Grossglocknerit läbima. Peale selle, Grossglockner on sujuvamate tõusudega võrreldes Trolliteega.

Käisime pundiga ja autodeks olid 2 Peugeot Experti. Ühel oli 51kw ilma turbota ning mägedes sõitis esimese ja teise käiguga - suht vaevaline aga hakkama sai. Teisel oli 68kw HDI ja lisaks 6 reisijale koormaks haagistelk skif sõitis teise ja kolmanda käiguga ning jänni ei jäänud. Piduritele oli muidugi koormav. Edelweisi mägi oli selle reisi juures kõige tipuks, kitsas ja järsk ning nõrgema mootoriga autol tuli lausa teise mööda laskmiseks korraks järsakul seisma jääda, siis oli küll sohvril natuke "nutune mõte" peas aga kõik läks hästi. Käiguga igati rahul ja läheks veelgi.