Haagissuvilaga Austraalias

Tere!

On keegi Austraalias reisimiseks ostnud auto ja sellele juurde haagissuvila? Ise olen varsti seal ja jään u aastaks. Plaan võimalikult palju läbi sõita ja näha. Haagissuvila peaks selles suhtes tagama vabaduse liikuda ja ööbida oma suva järgi, st jäävad ära trallid öömaja leidmisega. Ka rahaliselt peaks nii soodsam olema, või mis? Kui keegi on samuti teinud, sis rääkige palun, mis on ligikaudsed hinnad ja mida peaks seal sellise ostu sooritamisel silmas pidama!

thnx

Mõte on üldjoontes hea. Ma küll ise ei ostnud haagissuvilat, seega konkreetseid näpunäiteid anda ei oska. Kui siis seda, et Austraalias on haagissuvilaga reisimine väga populaarne :o) Hindadest võid mõningase ülevaate saada näiteks nendelt lehtedelt:

Haagissuvilat rändurilt ostes kontrollige igaks juhuks pehme mööbli piirkonnad (nt madrats) ka üle, et ootamatuid külalisi ees poleks. Voodilutikad haagissuvilas- jutte voib siin vahetevahel kuulda... Enamasti seda siiski ei juhtu :)

Tere!

Kadedusega loen su kirja... :)
Tulin tagasi eelmise aasta oktoobris olles samuti aasta Austraalias. Ostsime sõbrannaga aasta jooksul kokku kaks autot, millest ühel jooksis mootor kokku peale seda kui olime teda tuhandete eest juba remontinud... Saime valusa õppetunni :) Teine oli päris ok ja teenis meid ustavalt lõpuni. Haagissuvila asemel soovitan osta pigem mahtuniversaali, kus saab ka sees magada (meil oli Ford Falcon, mis mahutas kaks inimest vabalt magama kui istmed alla lasta) või siis "ümber lõigatud" bussi (van mille tagaosasse ehitatud voodi + köök jne). Seal liigub neid päris palju ringi, tuleb ainult veidike ringi vaadata. Kindalasti tuleb mehhaanikul lasta auto enne ostu üle vaadata, sest päris palju on ka "kräppi". Maksavad nad 5000-7000 AUD. Normaalse universaali peaks saama 3000-4000AUD eest. Põhjus, miks ma haagist ei soovita, on see, et ilusaimad ja huvitavamad kohad asuvad selliste teede lõpus kuhu haagisega ei pruugi ligi pääseda. Käänulised mägised teed, treppisõidetud tolmuteed jne jne. Kui sul raha rohkem, soovitan KINDLASTI osta 4WD ja lihtsalt telkida. Oi kui paljud ilusad kohad jäid nägemata puht selle pärast, et meie Ford neid teid ei suutnud läbida.. Telgi püstipanemises olime peale 3-kuud päris vilunud, arvati, et oleme sõjaväes käinud :)
Tasuta ööbimiskohti on sealkandis suht vähe, rahvusparkides neid ikka leidub, aga siis on jälle see teema, et tee nendeni võib olla päris kitsas ja karavaniga raskemini läbitav.
Telkimine karavanparkides (ilma elektrita koht) on hinnavahemikus 6-15AUD öö/inimene. Elektriga koha eest tuleb veidi rohkem välja käia.
Kui tahad veel infot, saada meil martakene9äthotmail.com

..mis siis kui näiteks black widow mulle telgis ööseks kaissu poeb? ma talle telgi uksi muidugi avali ei jäta, aga ta raibe on ju piisavalt väike, et ükskõik kust läbi pugeda. samas muidugi keegi ei välista, et see väike sigudik hosteli laes ei passi.
ja tänud kõigile, kes kogemusi jagasid ;)